forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 19:54:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660518 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Przecier z antonówek
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przecier z antonówek  (Przeczytany 50628 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Przecier z antonówek
« : 2008-09-30, 21:44:33 »

Ugotowałam eksperymentalnie (pierwszy raz) w tbermomixie tuzin twistów ca 0,4 l przecieru z antonówek bez żadnych dodatków. Będzie na dwa lata... Do cebuli z majerankiem (wątrobka), do omletu zamiast dżemu niskosłodzonego, może na jakąś "przyprawę" do innych dań, albo w postaci łyżeczki przecieru do szklanki wody zamiast cytryny. Przecier ten ma konsystencję miękkiego masła, czyli jest gęsty.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #1 : 2008-09-30, 21:55:18 »

Wszystko by było ładnie,pieknie,tylko jak można jeść te antonówki z cebulą ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #2 : 2008-09-30, 21:57:35 »

Ugotowałam eksperymentalnie (pierwszy raz) w tbermomixie tuzin twistów ca 0,4 l przecieru z antonówek bez żadnych dodatków. Będzie na dwa lata... Do cebuli z majerankiem (wątrobka), do omletu zamiast dżemu niskosłodzonego, może na jakąś "przyprawę" do innych dań, albo w postaci łyżeczki przecieru do szklanki wody zamiast cytryny. Przecier ten ma konsystencję miękkiego masła, czyli jest gęsty.

Pani Tereso, byc moze to zabrzmi troche glupio, ale po co Pani to zrobila?

Moja zona zrobila dokladnie to samo......
Szkoda tylko czasu, pradu/gazu, roboty

Przeciez to owoc...i chyba jeden z najgorszych

Rozumie ten ostatni post z dynia. Sam robie podobna potrawe z melonu Gaya, ktory ma polowe wszystkiego co ma dynia, a zwlaszcza fruktozy tylko 3 gr /100 gr

ale mimo wszystko.

Prosze mnie zle nie zrozumiec, tak tez powiedzialem mojej zonie.....ale szkoda czasu.

NIemniej jednak dla podniesienia atmosfery, uzylem 100 gr do kapusty na krotko!!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #3 : 2008-09-30, 22:00:36 »

Nie pisz tak Pani Teresie,bo Pani Teresa zrobiła to na 2 lata ,wiec chyba czasu nie zmarnowała  Cool
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #4 : 2008-09-30, 22:18:07 »

Panie Adamie, jeśli ma Pan "Książkę kucharską" dra Jana Kwaśniewskiego - proszę zajrzeć do przepisu nr 301. Antonówka ma mniej cukru niż inne jabłka i na "przyprawę" się nadaje. Antonówka jest krótkodostępna więc przecier będzie można używać zimą, wiosną, latem, od czasu do czasu, rzadko.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #5 : 2008-09-30, 22:29:48 »

Panie Adamie, jeśli ma Pan "Książkę kucharską" dra Jana Kwaśniewskiego - proszę zajrzeć do przepisu nr 301. Antonówka ma mniej cukru niż inne jabłka i na "przyprawę" się nadaje. Antonówka jest krótkodostępna więc przecier będzie można używać zimą, wiosną, latem, od czasu do czasu, rzadko.

OK, Pani Tereso, nie neguje. Musze przyznac, ze nie jadam jablek....i moze rzeczywiscie wyskoczylem jak Filip z konopii, ale tylko dlatego, ze moja zona zrobila to samo. Malo tego wiem, ze za niedlugo wyladuje to w smieciach, poniewaz moja zona nie wekuje, nie wekolwal i wekowac nie bedzie.....znamy sie juz 30 lat....wiec wiem co mowie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #6 : 2008-09-30, 22:34:57 »

Nie pisz tak Pani Teresie,bo Pani Teresa zrobiła to na 2 lata ,wiec chyba czasu nie zmarnowała  Cool

Edyta, dzis zrobilem 3,5 km....ale zlapam mnie tak sakramencki skurcz, -ze nie bardzo wiem co mam zrobic.
Jeszcze chcialem plywac...tzn, ze nie bylem bardzo zmeczony a mimo wszystko mialem skorcze w nogach. Czy pamietasz tu na tym forum post na temat: co jesc jak sie trenuje sport.....nie wyczynowo, choc teraz to moje plywanie zaczyna zakrawac o ta czesc treningu. 6 x w tygodniu srednio 2,5 km....to juz chyba wiecej jak rekreacja.
Potrzebuje odpowiedz na pytanie: co jesc aby nie miec skorczy? Chyba, ze jest to objaw starych i zmeczonych miesni!!!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #7 : 2008-09-30, 22:42:38 »

Nie pisz tak Pani Teresie,bo Pani Teresa zrobiła to na 2 lata ,wiec chyba czasu nie zmarnowała  Cool

Edyta, dzis zrobilem 3,5 km....ale zlapam mnie tak sakramencki skurcz, -ze nie bardzo wiem co mam zrobic.
Jeszcze chcialem plywac...tzn, ze nie bylem bardzo zmeczony a mimo wszystko mialem skorcze w nogach. Czy pamietasz tu na tym forum post na temat: co jesc jak sie trenuje sport.....nie wyczynowo, choc teraz to moje plywanie zaczyna zakrawac o ta czesc treningu. 6 x w tygodniu srednio 2,5 km....to juz chyba wiecej jak rekreacja.
Potrzebuje odpowiedz na pytanie: co jesc aby nie miec skorczy? Chyba, ze jest to objaw starych i zmeczonych miesni!!!!

No, Daniel tutaj miewał skurcze po biegach wyczynowych ,czy za mało W (?) Trzeba by poszukać w "BIEGANIE",albo z Nim popisać .
Jak Ty tak pływasz,to faktycznie do rekreacji już nie nalezy  to pływanie  Cool  Ja wybieram się jutro .
A w niedzielę nie pojechaliśmy ,bo w sobote byliśmy bite 3 godz. i byłam tak zmęczona,że w niedziele, nie wysiedziałabym nawet w brodziku . Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #8 : 2008-09-30, 22:48:59 »

Cytuj
nie wysiedziałabym nawet w brodziku

Edytko, pamietam nasza dyskusje, kiedys tam , na temat sauny......gdzie powiedzialem, ze chodze tam miedzy innymi aby pogadac....ale teraz dodam tylko, ze sauna "robi zmeczone miesnie bardziej miekkie"....

A Daniela to juz nie widzialem hohoho...chyba biega jak.....Tom Hanks z pudelkiem czekoladek....wiec nie spodziewaj sie go jutro.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #9 : 2008-09-30, 22:56:08 »

Tom Hanks z pudelkiem czekoladek....

Wiesz o co mi chodzi,jak piszę o pudełku czekoladek-fajnie wiedzieć  Cool

Ja przebywam tez w brodziku ze względu na dzieci ,gdy już nie chcą być w tym dużym basenie ,chcą poszaleć na płytkiej wodzie.
Jednak czasem je zostawiam,bo wysiedzieć tam nie mogę(męczące) -są wtedy pod okiem ratowników oczywiście .
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #10 : 2008-10-01, 10:57:27 »

Na godzine przed treningiem zjedz paczkę/10dkg/ dyni.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #11 : 2008-10-01, 11:39:28 »

To nie problem tylko węglowodanów, ale też stanu twoich żył w nogach. Przebiegam maratan nie zjadając ani grama węglowodanów już na parę godzin przed nim i nie łapią mnie żadne kurcze. Ale jak się przeciągnę z rana w sposób nie kontrolowany, to czasami mnie złapie w łydkę. Gdy biegnie się czy chodzi wymiana krwi jest prawidłowa w łydce. Gdy leżymy krążenie jest zaburzone i produkty uboczne przemiany materii nie są w porę usuwane. To one są główną przyczyną tych dolegliwości. Więcej ich się wytwarza przy niedoborze węglowodanów  ale jak mamy dobre krążenie, to nic nam nie jest. Gdy pływasz, to nie łapią cię kurcze w ręce tylko w bardziej nieruchome nogi. Zacznij ich bardziej używać, a problem zniknie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #12 : 2008-10-01, 11:58:04 »

Na godzine przed treningiem zjedz paczkę/10dkg/ dyni.

A może słoik litrowy przecieru z antonówek?  Cool Dobrze by było taki słoiczek zabrać też ze sobą na basen  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #13 : 2008-10-01, 13:06:06 »

Cytuj
Na godzine przed treningiem zjedz paczkę/10dkg/ dyni.


Rozumiem, ze chodzi o pestki z dynii.
Ale czy nie ma w tych 100 gr okolo 60 gr wegla?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #14 : 2008-10-01, 13:23:07 »

...ale też stanu twoich żył w nogach...

A moze to problem jednak "tetnic" ? Danielu!  Cool
Nie wspominajac o watrobie i nerkach "as well"  Cool Razz

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #15 : 2008-10-01, 13:39:39 »

Masz rację, tętnic. Wątroba i nerki nie mają wpływu na skurcze miejscowe. Zrób test JK na miażdżycę w nogach.   
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #16 : 2008-10-01, 13:47:20 »

...Wątroba i nerki nie mają wpływu na skurcze miejscowe...   

Daniel, prawidlowa odpowiedz jest: maja  Cool

W zwiazku z tym, zagadka dla Ciebie! Dlaczego?  Shocked

Jesli przeanalizujesz "gruntownie" ten konkretny "przypadek"
prawidlowe uzasadnienie stanie sie oczywiste.  Cool

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #17 : 2008-10-01, 13:53:12 »

 Daniel.Może przyczyną są zaburzenia elektrolitowe?Nie brałeś tego pod uwagę?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #18 : 2008-10-01, 13:55:35 »

Gdy źle pracują, to podniesie się ogólnie poziom zatrucia twojego ciała. Jednak, to że skurcze wystąpią tylko w nogach, a nie we wszystkich mięśniach decyduje to o czym pisałem.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przecier z antonówek
« Odpowiedz #19 : 2008-10-01, 14:12:39 »

...Gdy źle pracują, to podniesie się ogólnie poziom zatrucia twojego ciała...

Masz racje, ale to dotyczy "metabolizmow" ktore dosyc szybko
"przestana okradac" Nas z "naszych pieniedzy" ktore "zrabowal"!!!  nam
"bandyta" zus Cool Razz

My natomiast piszemy o zdrowym "bysiorze" Cool ktory plywa "quasi wyczynowo" !!!  Shocked

I co dalej z ta "watroba i nerkami"  Shocked Razz Razz Razz



Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.