forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:33:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowicjusz całkiem nowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowicjusz całkiem nowy.  (Przeczytany 54072 razy)
Allah
Go


Email
Nowicjusz całkiem nowy.
« : 2008-10-02, 13:40:24 »

Witam szanownych uczestników forum.Jestem początkujący na ŻO i chętnie posłucham Waszych rad.Otóż jest tak: Mam 40 lat 185 cm wzrostu i ważę 108 kg-wiem trochę za dużo i to właśnie chciałbym zgubić a przy okazji czuć się dobrze, długo żyć i nie chorować.Obecnie jadam 60-70 białka 200-240 tłuszczu i około 30 węgli.Jak zjadam mniej tłuszczu to niestety jestem głodny-staram się słuchać trochę swojego organizmu.Nie wiem czy węgli nie jest za mało i czy się nie zakwaszę?Z reguły jem jeden lub dwa posiłki.Głównie żółtka.wątróbkę wieprzową,nogi wieprzowe ugotowane w szybkowarze,smalec i ziemniaki.Jak już wspomniałem chciałbym zrzucić z 20-30 kilo i w związku z tym będę wdzięczny za rady i podpowiedzi.Czekam z nieciierpliwością na Wasze uwagi.Pozdrawiam! Laughing
Zapisane
magia
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #1 : 2008-10-02, 13:42:09 »

och jak dobrze ze TY nasz rodak bo juz myslalam ze to ktos od eci peci:)
witaj na forum!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #2 : 2008-10-02, 13:52:51 »

Allah prosi o rady,podpowiedzi i uwagi??? To coś jest nie tak  Cool Surprised Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #3 : 2008-10-02, 13:53:47 »

...Jestem początkujący na ŻO i chętnie posłucham Waszych rad...

"Insza'allah" to moze dostaniesz cos "wartosciowego"???  Razz Razz Razz

Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #4 : 2008-10-02, 14:06:44 »

Shukran ya Grizzly -jak Bóg da...może raczej jak Wy coś dacie...   Wink
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #5 : 2008-10-02, 15:04:36 »

Czekam z nieciierpliwością na Wasze uwagi.Pozdrawiam! Laughing

Masz szczęście, że  nie odchudzasz się z 48 na 42 kg,
Twój przypadek jest znacznie prostszy i zdrowszy, będzie dobrze. Smile

Zauważyłeś już pewnie, że na forum trzeba czytać między wierszami (między postami).
Jak dla mnie to napisz  tutaj po każdym posiłku co zjadłeś (godzina i jakie produkty).
Postaram się szybko odpowiedzieć.

Oczywiście jak klikniesz na cytat poniżej to przeniesie Cię do całego tekstu.

Spróbuj połączyć uproszczenie diety z jedzeniem do syta i chudnięciem.

Pierwsze sugestie, spróbuj nieco ziemniaków zastąpić koncentratem pomidorowym, staraj się by poczucie sytości to dawało mięso, a nie wypchany ziemniakami żołądek.

„wątróbkę wieprzową, nogi wieprzowe” – obie te potrawy są bardzo wartościowe i zalecałbym raczej skręcić w kierunku żeberek i skrzydełek z kurczaka, a wątróbkę raz w tygodniu, nóżki raz na dwa tygodnie.

Nie bój się zjeść nieco więcej białka, a mniej tłuszczów. Szczególnie żółtko i mięso wieprzowe, oraz skrzydełka z kurczaka mają dobre proporcje i zawierają także „mikro, makro elementy” potrzebne do przyspieszenia metabolizmu.


Powodzenia,
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #6 : 2008-10-02, 15:15:57 »

Witam szanownych uczestników forum.Jestem początkujący na ŻO i chętnie posłucham Waszych rad.Otóż jest tak: Mam 40 lat 185 cm wzrostu i ważę 108 kg-wiem trochę za dużo i to właśnie chciałbym zgubić a przy okazji czuć się dobrze, długo żyć i nie chorować.Obecnie jadam 60-70 białka 200-240 tłuszczu i około 30 węgli.Jak zjadam mniej tłuszczu to niestety jestem głodny-staram się słuchać trochę swojego organizmu.Nie wiem czy węgli nie jest za mało i czy się nie zakwaszę?Z reguły jem jeden lub dwa posiłki.Głównie żółtka.wątróbkę wieprzową,nogi wieprzowe ugotowane w szybkowarze,smalec i ziemniaki.Jak już wspomniałem chciałbym zrzucić z 20-30 kilo i w związku z tym będę wdzięczny za rady i podpowiedzi.Czekam z nieciierpliwością na Wasze uwagi.Pozdrawiam! Laughing

Kurcze.Czegoś mi w tym poscie brakowało  Smile Teraz już wiem czego ,mianowicie tego ;" od jakiegoś czasu śledzę Forum,ale teraz postanowiłem się zarejestrować"  Cool Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #7 : 2008-10-02, 15:20:26 »

...108 kg-wiem trochę za dużo i to właśnie chciałbym zgubić a przy okazji czuć się dobrze, długo żyć i nie chorować...

Musisz cholernie "uwazac" bo utrata np 20 kg, moze doprowadzic
do "katastrofy" calego ukladu naczyniowego np. Shocked

Czychaja na Ciebie liczne pulapki o ktorych Tobie sie nawet nie snilo.  Shocked

Aby sobie uswiadomic co na Ciebie "czycha" poczytaj posty "Jurka - spawacza"  Cool

Ja osobiscie bez "niezbednych badan", ktore jednoznacznie okresla "stan wyjsciowy"
oraz beda, niezbedne "na biezaco" do monitorowania przebiegu "calego procesu" ,
nigdy bym sie nie zabieral, za tak odpowiedzialne zadanie.  Cool Cool Cool

 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #8 : 2008-10-02, 15:30:18 »

...108 kg-wiem trochę za dużo i to właśnie chciałbym zgubić a przy okazji czuć się dobrze, długo żyć i nie chorować...

Musisz cholernie "uwazac" bo utrata np 20 kg, moze doprowadzic
do "katastrofy" calego ukladu naczyniowego  Shocked



Z czego sobie "radzący" nie zdają sprawy  Cool  Razz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #9 : 2008-10-02, 15:52:57 »


Ja osobiscie bez "niezbednych badan", ktore jednoznacznie okresla "stan wyjsciowy"
oraz beda, niezbedne "na biezaco" do monitorowania przebiegu "calego procesu" ,
nigdy bym sie nie zabieral, za tak odpowiedzialne zadanie.  Cool Cool Cool
 

Allah – jeśli masz jakąś historię choroby to oczywiście napisz, zwłaszcza interesujące jest ciśnienie krwi jakie u Ciebie występuje, trzeba też monitorować czy to ciśnienie nie będzie zdecydowanie rosło podczas procesu chudnięcia.

Zawsze możesz zapłacić 20 000 zł Grizzy’emu, to on Cię odchudzi, jest tylko „niebezpieczeństwo”, że zaczniesz widzieć Świat jako walkę planktonu i młotkowych z elitami, a wszystko to kierowane krypto-komuszą ideologią.


Grizzly – pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool
Zapisane
magia
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #10 : 2008-10-02, 15:55:14 »

 Laughing Twisted Evil
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #11 : 2008-10-02, 15:57:26 »

Cisnienie hmm mialem tendencje do wysokiego ale widze ze na tej diecie sie obnizylo jest tak cos miedzy 135 a 150.Proszę też o komentarz odnośnie masła bardzo go lubię ale naczytałem się o nim wiele niepochlebnych opinii jak to właściwie jest z tym masłem?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #12 : 2008-10-02, 16:00:27 »

Cytuj
Aby sobie uswiadomic co na Ciebie "czycha" poczytaj posty "Jurka - spawacza"  

Nic się nie pomyliłem jesteś poprostu nie wyżyty proponuję sesję
 :http://gallery.popularscreensavers.com/index.jsp?catid=22&subcatid=408&imgid=4&sV=0
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #13 : 2008-10-02, 16:18:01 »

Proszę też o komentarz odnośnie masła bardzo go lubię ale naczytałem się o nim wiele niepochlebnych opinii jak to właściwie jest z tym masłem?

A gdzie się naczytałeś? Chyba nie tutaj? Masło na DO jest najbardziej wskazane.Na "diecie korytkowej" absolutnie nie!  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #14 : 2008-10-02, 16:22:32 »

Cisnienie hmm mialem tendencje do wysokiego ale widze ze na tej diecie sie obnizylo jest tak cos miedzy 135 a 150.Proszę też o komentarz odnośnie masła bardzo go lubię ale naczytałem się o nim wiele niepochlebnych opinii jak to właściwie jest z tym masłem?

Ciśnienie krwi to podaje się TYLKO jako dwie liczby np. 135/95 i to właśnie ta druga jest ciekawsza. Jak masz ochotę na masło to jedz wedle uznania. Według admina (syn dr. Jana Kwaśniewskiego) z masłem nie można przedobrzyć, ja osobiście uważam, że poniżej kostki dziennie nic Ci nie grozi. Chociaż, ja proponuję sporo mięsa w diecie, więc nie masz szans by aż tyle masła zmieścić w codziennym menu.

Muszę też dodać, że przy leczeniu otyłości prostej, likorze-konfidenci z NFZ (jak ich określa Grizzly) zwykle zalecają dietę 900kcal + pomiar ciśnienia + czasami potas, więc stosowanie się do zaleceń ŻO jest o niebo lepsze.
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #15 : 2008-10-02, 16:28:37 »

Jak można zjeść lub mieć zamiar zjeść kostke masła dziennie?????
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #16 : 2008-10-02, 16:49:54 »

Ciekawy post Admina dotyczacy masła;

Masło jest wybitnie szkodliwe i przyspiesza miażdżycę na "diecie korytkowej" - już po pół godzinie, podobnie jak tłuszcze żółtka kurzego, powoduje syntezę cholesterolu, a wkrótce rozwój blaszki miażdżycowej ze znakowanych promieniotwórczo węglowodanów w śródbłonku naczyń tętniczych, powodując szybkie zatykanie szczególnie drobnych tętniczek!.
   Ponadto wg znawców diety "optymalnej" i "naukowaców" z IŻiŻ (jako produkt o bardzo wysokiej wartości biologicznej na Diecie Optymalnej) może spowodować przewitaminizowanie nie tylko vit. A, ale i innymi witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach (D, E, K).
   Wg w/w fachowców wprawdzie masło jest niezbędne do poprawnego rozwoju dziecka, ale tylko do trzeciego roku życia - później staje się "wybitnie szkodliwe" ze względu właśnie na bardzo wysoką wartość biologiczną (mała zawartość krowich hormonów - szczególnie hormonu wzrostu, a także wysoką zawartość wielu ciał czynnych niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu u osób stosujących Żywienie Optymalne). Dlatego "naukowcy" proponują jego substytut - margarynę, która jest doskonałym źródłem transtłuszczy, a dodatkowo zawiera dużą ilość metali ciężkich używanych jako katalizatory utwardzania oleju roślinnego, stając się głównym powodem pandemii nowotworów złośliwych, których występowanie jest wprost proporcjonalne do ilości spożywanej margaryny.
   Jako produkt z przesączu osoczowego, masło nie zawiera jąder komórkowych (jedynie z zakwasowych, namnożonych bakterii), które w/g niektórych mają wybitne działanie zakwaszające.
Będąc wybitnie szkodliwym produktem na diecie miesznej (B:T:W jak 20:40:40 wyrażone w % energii), na Diecie Optymalnej, obok tłuszczy z żółtka jaja kurzego, śmietany, szpiku kostnego, słoniny, smalcu masło powinno stanowić główne źródło enerii dla człowieka, będąc jednocześnie czynnikiem antymiażdżycowym, zdecydowanie poprawiającym strukturę lipidową krwi!.
   A więc na "diecie korytkowej" (mieszanej) - masło (tłuszcze zwierzęce) jest bardzo szkodliwe!, o czym zakomunikowała we wczorajszym Teleexpresie pani dr Madgalena Białkowska.
   I tu się pani dr NIE MYLI. Dla przeciętnego "Kowalskiego" tłuszcze zwierzęce są szkodliwe!


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #17 : 2008-10-02, 16:50:48 »

Cytuj
Chociaż, ja proponuję sporo mięsa w diecie, więc nie masz szans by aż tyle masła zmieścić w codziennym menu.

Adam, mozesz powiedzec konkretnie ile to jest "sporo"miesa?
Nie pytam jakiego, bo wiadomo.....tlustego. Ale ile?

Powiedz mi ile miesa powinienem ja zjesc, przy wzroscie 186, wadze 82, cisnienie 120/80, grupa krwi AB rh+, sposob zycia: aktywny

Obecnie jem B: 60-70 gr, T: 180-220 gr, W: 50-60

Bialko to przede wszystkim najlepszej jakosci.....zoltka, boczek,
T: maslo, zmietana i slonina
W: warzywa

Prosze o propozycje.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #18 : 2008-10-02, 16:52:27 »

Co do masła to można sobie zafundować dzień tylko na ambrozii:

10 żółtek utrzeć z 30g cukru, nadal ucierając (najlepiej robotem kuchennym) dodać ledwie stopione (50 stopni celcjusza) 200g masła, ja stosuję do topienia kostki masła po prostu mikrofalówkę (trzeba obserwować przez szybkę i wyłączyć jak zacznie wrzeć woda zawarta w maśle.)

Możesz wtedy uznać dzień za zaliczony, a proporcje zachowane, co ciekawe specyfik ten jest przeraźliwie słodki. Cukier w takiej formie wchłania się na tyle wolno, że można to uznać za ŻO.

No i w dniu następnym masa ciała jest mniejsza!

Metoda ta działa oczywiście tylko w przypadku, gdy pozbyłeś się już nawyku częstego jedzenia, a pragniesz się cieszyć pewnością, że organizm otrzymał wszystko to co powinien.

Cool
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #19 : 2008-10-02, 17:04:35 »

Mam zamiar kiedyś sobie taki dzień maślan-żółtkowy zafundować. Poczekam, na jakiś słabszy dzień, oczywiście jak skończę rotację z mlecznymi. Allah, o tej rotacji teraz nie czytaj.
Adam310, na razie eksperymentuję z mikrofalówką. Kiedyś podawałeś przepis na nereczki. Czy może dysponujesz czymś odpowiednim na wątróbkę wiepszową i skrzydełka kurze na mikrofalówkę. No i żeby było zjadliwe. Dziękuję. Majka
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.