forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:02:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowicjusz całkiem nowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowicjusz całkiem nowy.  (Przeczytany 54497 razy)
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #40 : 2008-10-04, 16:22:27 »

Wczoraj było tak: masło 200 g. kiełbasa szynkowa 100,ser żółty 100,żółtko jajka 100,i przed snem około 300 g. ziemniaków. Z żółtek robię naleśnik i z sera, masła i kiełbasy robię prostą, smaczną i pożywną kanapkę.   67/230/47    1/3,4/0,7 - może być? Bardzo to smaczne i sycące.

Tak to typowa dieta rozpoczynającego ŻO, jest w miarę zdrowo i sycąco.
Jak będziesz miał ochotę to napisz co jakiś czas jak tam waga, jak nie ruszy w dół i poczujesz zniecierpliwienie to daj znać coś się wymyśli (podkreśli raz jeszcze).
Smile

>kiełbasa szynkowa
dusisz / pieczesz sobie kawałek wieprzowiny i przechowujesz w lodówce, zawsze to lepsze od zchemizowanej kiełbasy z soją GMO.

>ser żółty
wygodne jedzenie, aczkolwiek to białko niskiej jakości, lepiej już dodaj jeszcze kilka żółtek i kawałek masła do tych gniecionych ziemniaków przed snem, a jest nadzieja, że następnego dnia zgłodniejesz dopiero po południu i unikniemy zjadania sera żółtego z masłem.

>ziemniaki
No cóż, w miarę możliwości spróbuj zastępować przynajmniej częściowo kalafiorem, cebulą, koncentratem pomidorowym, ogórkami, papryką itp. Osobiście jako ostatni posiłek przed snem zjadłem wczoraj 500g skrzydełek wieprzowych (żart! oczywiście kurzych) uduszonych z dodatkiem 66g ( jedna trzecia kostki) smalcu. Wcześniej w ciągu dnia połapałem te 50g węglowodanów i dziś zrobię tak samo bo pozostało jeszcze w zamrażalniku 500g skrzydełek.
Skrzydełka duszę tak, że aż prawie kości się rozpływają – pod przykryciem bez dodatku wody ani czegokolwiek, 600W 15minut, 200W 45minut. Jak nie pochwytasz węgli za dnia możesz dołożyć do tego słuszną porcję koncentratu pomidorowego.

B61  T85  W0  500g Skrzydła z kurczaka
B_0  T66  W0  _66g Smalec

Razem: B:61  T:151  W:0    BTW 1 : 2,5 : 0

Jeśli na takiej porcji czułbyś głód to przemyśl i poczytaj Morgano:
Jeszcze co do metody Morgano dwa przykłady procesu odchudzania:

Spowoduje to przestawienie Twojego organizmu za stanu pełnego zaopatrzenia i optymalnej beztroski w stan przyśpieszenia procesów metabolicznych i szybszego chudnięcia.
Cool
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #41 : 2008-10-08, 13:40:53 »

Bardzo proszę o wypowiedź w zaczętym przeze mnie wątku Admina i Lekarkę gdyż to dla mnie duże autorytety.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #42 : 2008-10-08, 14:02:02 »

W - 30- 65 są ok.
Jedz masło.
Moje "opowieści" są dla osób dłużej stażem na DO, a gdy mimo to nie osiągnęły jeszcze konsensusu.
Zawsze powtarzam - zacząć od DO, potem JAK COŚ NIE PASUJE to ciąg dalszy poszukiwań...
Schudniesz, samopoczucie będzie lepsze.
Wiele, jeszcze rzeczy dt udoskonalania diety które nie zostały jeszcze nigdzie napisane trzeba sklasyfikować i napisać i powiedzieć...
Mam nadzieję, że powstanie Nowa Medycyna, która zamiast tabletek w leczeniu będzie zalecać NAJPIERW dietę.
Stosuj dalej DO tak jak do tej pory. Po miesiącu (albo co jakiś czas) - raport Smile.
Autorytetem powieneś być Ty dla Siebie Smile. Kiedyś, w coraz bliższym czasie Smile.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #43 : 2008-10-08, 14:07:19 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3168.0

Admina nie będzie do 17-go Października, no a potem jeszcze będzie potrzebował kilka dni by przeczytać forum.
Smile
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #44 : 2008-10-08, 14:53:10 »

Dzięki bardzo za wszystko mam już oogólną wizję będę na bieżąco pisał co jakis czas sprawozdanie choć w zasadzie mogę powiedzieć,że po tygodniu żywienia optymalnego ale takiego już na serio widzę,że waga spadła o jakieś 2 kilo pewnie jest w tym trochę wody ale i tak czuję się o wiele lepiej i mam straszny power!Mam jeszcze mały problem papierosy-trochę popalam,coś czytałem o układzie sympatycznym i parasympatycznym-chyba Morgano gdzieś o tym pisał-  czy moglibyście mi dokładnie wyjaśnić czy palenie na ŻO jest bardzo szkodliwe i czy można bezkarnie sobie dalej popalać?Będę wdzięczny za merytoryczne wskazówki.Pozdrawiam. Laughing
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #45 : 2008-10-08, 15:07:45 »

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #46 : 2008-10-08, 15:14:27 »

A tak nieco gęstszy wyciąg tylko newsy z wykluczeniem forum.

http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&q=papierosy+news+-forum+site%3Adr-kwasniewski.pl
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #47 : 2008-10-08, 15:20:45 »

Załapał się jeden z moich ulubionych cytatów jak to podstawową logiką można obalać poglądy autorytetów.
Cool

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=86
Cytuj
Dieta optymalna po raz pierwszy podała w wątpliwość oficjalnie podawane przyczyny miażdżycy. Na miażdżycę choruje wiele zwierząt jak np. słonie afrykańskie, gdy w okresie pory suchej muszą jeść roślinność, w której wartość (i zawartość) białka jest najniższa w stosunku do węglowodanów. Powszechnie mówi się, że przyczyną miażdżycy jest palenie papierosów a przecież słonie nie palą, że jest nią masło, śmietana, boczek, żółtko jaja, tłuste mięso, a przecież słonie tych produktów nie jedzą, że powoduje ją stres, a przecież słonie nie mają wrogów naturalnych, że nasila miażdżycę brak ruchu i siedząca praca, a przecież słonie dużo chodzą itd. Wniosek jaki z tego wypływa może być tylko jeden, że nie te przyczyny powodują miażdżycę.
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #48 : 2008-10-08, 16:54:07 »

Dzięki Adam319-a jutro ambrozja do pracy-dzis zrobilem skosztowalem-pychota!!!Dodalem troszke aromatu coco-rewelacja.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #49 : 2008-10-09, 00:14:40 »

Poczytałam troche -
Ty Adam zawsze coś ciekawego wynajdziesz -ale tak żle z tymi papierochami nie jest
   -"wszystko można -tylko mało i z ostrożna" w zasadzie te listy dają odpowiedż na wszystko.
     nawet o wyrostku robaczkowym ,którego dawno nie mam -szkoda.
   bo teraz wiem ,ze przez to mam skłonności do tycia
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #50 : 2008-10-09, 00:18:30 »

o wyrostku robaczkowym ,którego dawno nie mam -szkoda.
bo teraz wiem ,ze przez to mam skłonności do tycia

To taka maciupeńka wymóweczka.
 Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #51 : 2008-10-09, 00:23:37 »

No dobra mam skłonności do podjadania Very Happy
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #52 : 2008-10-10, 12:38:20 »

Pan doktor Kwaśniewski jest geniuszem!Wreszcie nie czuję głodu,a mimo to powoli gubie kilogramy i czuję sie o wiele lżej mając przy tym niesamowitą energię i dobry  humor-to niesamowite!Na zmiane ser z masłem żółtkiem i kiełbasą,wątróbka na smalcu z cebulką,nóżki wieprzowe i od czasu do czasu ambrozję od Adama i czasami ze dwa,trzy ziemniaczki..Panie Doktorze jesteś wielkim uczonym-to fakt.Trzeba głosić tę prawdę,niech ludzie się dowiedzą!Szkoda zdrowia na węgle.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #53 : 2008-10-10, 12:54:43 »

Dla pewności napisz czasami dzienne BTW by stanowić przykład i by mieć pewność, że nie ograniczyłeś węglowodanów za bardzo, fajnie byś też podał od czasu do czasu ciśnienie krwi (może zmierzone w domu, a może u znajomego z ciśnieniomierzem automatycznym).

Fajnie, że jest fajnie, zachowaj czujność, pisz często co słychać.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #54 : 2008-10-10, 13:39:32 »

...Fajnie, że jest fajnie, zachowaj czujność, pisz często co słychać...

Napisz jeszcze, jaka masz grubosc wyjsciowa "scian tetnic"
w "kluczowych miejscach" i jaka jest wielkosc twojej watroby i nerek?  Shocked Cool

Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #55 : 2008-10-10, 14:09:33 »

BTW staram się utrzymywać 60-70/180-230/30-55
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #56 : 2008-10-10, 14:32:54 »

...Fajnie, że jest fajnie, zachowaj czujność, pisz często co słychać...
Napisz jeszcze, jaka masz grubosc wyjsciowa "scian tetnic"
w "kluczowych miejscach" i jaka jest wielkosc twojej watroby i nerek?  Shocked Cool

Allah je tłuszcz zwierzęcy, żółtka i kolagen, nie ma nadciśnienia, samopoczucie coraz lepsze, cały się zmniejsza więc pewnie nerki i wątroba też.

Grizzly ty byś każdego do PETa wsadził, a trzeba patrzyć na organizm jako całość, na podstawowe parametry, na samopoczucie.
Sam sobie wejdź do PETa, może kilka dziwnych komórek znajdziesz i będziesz je mógł sobie potem stymulować surowym żółtkiem i śledzikiem.
Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #57 : 2008-10-10, 14:39:30 »

BTW staram się utrzymywać 60-70/180-230/30-55

Dzięki za info!
Fajnie wręcz wzorcowo, zresztą sam widzisz i odczuwasz efekty.
Zmierz sobie to ciśnienie krwi, może także zaraz po wysiłku bo nas ten węszący za miażdżycą Misiek wykończy. Smile

Ciśnienie krwi podaje się jako xxx / xx tętno xx
Smile
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #58 : 2008-10-10, 15:31:07 »

Po lekkim wysiłku-takiej szybkiej  krzątaninie i bieganinie po domu i po posiłku-140/90.Poźniej jeszcze podam ciśnienie i tętno w całkowitym spoczynku.
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #59 : 2008-10-10, 16:09:38 »

Tętno w miarę spoczynkowe:85-90
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.