forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:34:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowicjusz całkiem nowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowicjusz całkiem nowy.  (Przeczytany 54504 razy)
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #60 : 2008-10-10, 16:14:05 »

Jak usiadłem to jest 75
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #61 : 2008-10-10, 18:28:20 »

To jest odniesienie, warto więc zmierzyć za tydzień i porównać.
Jak na Twoje wymiary to jest normalnie, ani bardzo dobrze, ani bardzo źle.

Gdyby kolejne pomiary były coraz gorsze to Lekarka na pewno chętnie się wypowie co dalej.

Pomyśl o odstawieniu kawy i tylko jednej herbacie dziennie, reszta płynów to powinna być woda, sok pomidorowy (może być rozcieńczony jeśli Ci tak smakuje).
Smile
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #62 : 2008-10-10, 19:46:32 »

Ale ja kocham kawę!Herbaty nie piję prawie w ogóle. Sad
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #63 : 2008-10-10, 19:59:55 »

Zresztą kawa w/g najnowszych badań ciśnienie podnosi tylko o od 1 do 3 punktów w skali i jeśli już coś to lekko tętno może przyspieszyć.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #64 : 2008-10-10, 20:11:27 »

Zresztą kawa w/g najnowszych badań ciśnienie podnosi tylko o od 1 do 3 punktów w skali i jeśli już coś to lekko tętno może przyspieszyć.

Zrób sobie jeszcze nowsze badania i to dotyczące Twojego organizmu, zmierz sobie ciśnienie, następnie wypij kawę i zmierz sobie ciśnienie ponownie.

Jesteś blisko granicy, gdy zobaczysz na ciśnieniomierzu 155/100 to Lekarka zmodyfikuje Ci dietę – zobaczysz.
Smile

Kluczowe jest śledzenie co się będzie działo w najbliższym czasie.
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #65 : 2008-10-10, 20:38:01 »

Ale ja kocham kawę!

Co nie znaczy,ze jest dla Ciebie dobra .Narkomani też kochają narkotyki,ale czy one są takie dobre?No sam pomyśl... Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #66 : 2008-10-10, 20:49:40 »

Cytuj
Tętno w miarę spoczynkowe:85-90

MOje tetno spoczynkowe, po prszebudzeniu sie to.....................50 !!!!!!!!!!!!!

A moj kolega, ktory jest mlodszy o 30 lat ma w tym samym momecie okolo 30!!!!!!!!!!!!!!!

To Twoje tetno odpowiada mojemu tetnu po przeplynieciu 500 m w wolnym tepie. hahahhaahhaha
Zacznij cos robic.....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #67 : 2008-10-10, 20:54:13 »



To Twoje tetno odpowiada mojemu tetnu po przeplynieciu 500 m w wolnym tepie. hahahhaahhaha
Zacznij cos robic.....

Wężykiem,wężykiem  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #68 : 2008-10-10, 21:05:16 »



To Twoje tetno odpowiada mojemu tetnu po przeplynieciu 500 m w wolnym tepie. hahahhaahhaha
Zacznij cos robic.....

Wężykiem,wężykiem  Cool

Edyta, gdzie Ty bylas?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #69 : 2008-10-10, 21:10:27 »



To Twoje tetno odpowiada mojemu tetnu po przeplynieciu 500 m w wolnym tepie. hahahhaahhaha
Zacznij cos robic.....

Wężykiem,wężykiem  Cool

Edyta, gdzie Ty bylas?

Nieplanowany wyjazd  Cool 
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #70 : 2008-10-10, 21:12:05 »

Może, bez zmiany sposobu jedzenia z czasem temat rozejdzie się po kościach a ciśnienie nie będzie przekraczało 135/90. Pomożesz temu by tak się stało odstawiając na jakiś czas kawę.

Jeśli nie to przesuniesz się z ŻO do DO czyli z Żywienia ludzi zdrowych do Diety zmodyfikowanej pod kontem walki z nadciśnieniem i nadwagą.

Skończą się wtedy codzienne wygodne kanapki z sera żółtego z kiełbasą i masłem.
Być może będziesz musiał też odstawić produkty mleczne (wszystkie włączjąc masło i śmietankę do kawy co do grama).

Będziesz musiał się zdyscyplinować i oprzeć odżywianie na żelaznych kanonach takich jak żółtka na śniadanie i wieprzowina z duszonymi jarzynami na obiad.

Może więc warto odstawić tę kawę na kilka dni i mieć uzasadnioną nadzieję, że ciśnienie spadnie o 10-15.

Pomoże także trochę ruchu, niekoniecznie pływanie kilku kilometrów dziennie, ale na przykład codzienny 30minutowy szybki marsz (bez odczucia zadyszki, ale z wyraźnym przyspieszeniem tętna i potem na czole) Idealny byłby marsz pod lekkie wzniesienie w komfortowym dla Ciebie znaczącym tempie (15min), a następnie z górki szybki (ale też marszem powrót). NIE PRÓBUJ BIEGAĆ – jeszcze nie teraz. Bieganie nie jest zdrowe dla osób ze znaczną nadwagą.

Jak widzisz próbuję Ci nakreślić jakie masz warianty, sugeruję, że najmniej zachodu będzie jednak spróbować odstawić kawę i poza tym nic nie zmieniać, nadal bacznie obserwując ciśnienie.

Znam człowieka, który wybrał jednak kawę, ale jest teraz na żelaznym bezmlecznym ŻO, a ciśnienie spadło z naprawdę Himalajów (zwalcznych farmakologicznie) do 130/75 bez leków.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool

PS Mam nadzieję, że Lekarka też postara się wczuć w Twoje położenie miłośnika kawy smakującego szczęście po rozpoczęciu ŻO i nie przywali od razu restrykcjami.

PS2 Tętno jest ważne by podawać razem z pomiarem ciśnienia, ale nie musisz się przejmować jego wartością zwłaszcza, że masz spoczynkowe 75 czyli OK., a Twój organizm się przebudowuje i chudnie czyli działa szybciej.

PS3 EDYDA I ADMPIO, bardzo was proszę to wątek Allaha idźcie sobie poplotkować do swoich wątków.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #71 : 2008-10-10, 21:16:13 »

co do kawy: moja zona zamiast mleka wlewa Bazillo i jej smakuje. bazillo to takie malibu tylko ze 2 razy tansze ;]
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #72 : 2008-10-10, 21:29:48 »

No ok spróbuję z tą kawą.Bardzo upraszczając to kawa bardziej szkodzi niż fajki? Laughing Dużo tych obostrzeń.Powiedzcie co z tym paleniem bo tak z tych tekstów zacytowanych przez Adama to ni pies ni wydra lepiej nie ale jak już musisz to pal do 15 itd itp?Jak to jest naprawdę?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #73 : 2008-10-10, 21:34:02 »

No ok spróbuję z tą kawą.Bardzo upraszczając to kawa bardziej szkodzi niż fajki? Laughing Dużo tych obostrzeń.Powiedzcie co z tym paleniem bo tak z tych tekstów zacytowanych przez Adama to ni pies ni wydra lepiej nie ale jak już musisz to pal do 15 itd itp?Jak to jest naprawdę?

Posłuchaj mojego głosu ,"adam319" coś pisze,ale On do końca sam nie wie co  Cool Ja paliłam ze 2 lata ,może 3 nie pamietam,ale rzuciłam z dnia na dzień-dosłownie ,nie palę już z 8-9 lat .
Zewsząd jesteśmy "bombardowani" różnej maści "truciznami" , po co świadomie sobie dokładać jeszcze więcej? Sam pomyśl... Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #74 : 2008-10-10, 21:39:40 »

No ok spróbuję z tą kawą.Bardzo upraszczając to kawa bardziej szkodzi niż fajki? Laughing Dużo tych obostrzeń.Powiedzcie co z tym paleniem bo tak z tych tekstów zacytowanych przez Adama to ni pies ni wydra lepiej nie ale jak już musisz to pal do 15 itd itp?Jak to jest naprawdę?

Kawa zdrowsza niż fajki, ale kawę łatwiej rzucić i do kawy będziesz mógł wrócić. Smile
Rzucanie palenia zostaw sobie jak już po kilku miesiącach poczujesz się pewniej na ŻO.
Oczywiście palenie w zwłaszcza w Twoim wypadku podwyższa ciśnienie krwi.
Cool
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #75 : 2008-10-10, 21:42:01 »

Mądry głos Edyto masz rację ale to takie drobne zakazane przyjemności.Tak dobrze mieć w życiu coś takiego choćby fajki.Ja już nie paliłem 7 lat ale w tym roku miałem trochę perturbacji rodzinno-prywatnych i niestety zacząłem znowu.
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #76 : 2008-10-10, 21:44:44 »

Dzięki Ludziska dobrze że mam kogo spytać.Bądźcie ze mną.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #77 : 2008-10-10, 21:47:28 »



Kawa zdrowsza niż fajki, ale kawę łatwiej rzucić i do kawy będziesz mógł wrócić. Smile
[/size=12pt]Rzucanie palenia zostaw sobie jak już po kilku miesiącach poczujesz się pewniej na ŻO.
Oczywiście palenie w zwłaszcza w Twoim wypadku podwyższa ciśnienie krwi.[/size]
Cool

Ty sie zastanów co piszesz.Polecasz rzucanie palenia w "późniejszym terminie",a potem piszesz,ze oczywiste jest,że palenie w Allaha przypadku podwyższa cisnienie.
Skoro On ma problem z tym cisnieniem,a palenie jest jedną z przyczyn ,to dlaczego ma Allach nie rzucic od razu i mieć problem z głowy? Coś nie tak z tymi Twoimi radami  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #78 : 2008-10-10, 22:02:06 »

Allah, poradzę Ci jeszcze jedno, nie podnoś sobie niepotrzebnie ciśnienia i nie angażuj się emocjonalnie, wielu próbowało, ale to automat. Smile
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3120.0
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #79 : 2008-10-10, 22:12:17 »

Allah, poradzę Ci jeszcze jedno, nie podnoś sobie niepotrzebnie ciśnienia i nie angażuj się emocjonalnie, wielu próbowało, ale to automat. Smile
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3120.0
Ten link tak po krótce to bełkotliwy bełkot.Taki sieciowy magiel  Twisted Evil
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.