forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:54:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowicjusz całkiem nowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowicjusz całkiem nowy.  (Przeczytany 54499 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #80 : 2008-10-10, 22:12:39 »

Allah, poradzę Ci jeszcze jedno, nie podnoś sobie niepotrzebnie ciśnienia i nie angażuj się emocjonalnie, wielu próbowało, ale to automat. Smile
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3120.0

Sam sobie wystawiasz opinie tymi swoimi "mondrymi" wątkami i tymi poradami zywcem wzietymi z gazetek dla kobit  Cool
Co to za rada?" Rzuć palenie później,a zaraz potem pisać,że palenie w przypadku Allaha podnosi ciśnienie.To jakaś niedorzeczność  Cool ...co najmniej ...  Cool
PS.Nie próbuj mnie umniejszać "zapoznając" wszystkich z tym  ,Twoim "mondrym" watkiem, to staje się nudne Adaśku  Cool  .Te dane mojego menu są "stare",czy data tych postów nie wyświetla się u Ciebie na monitorku?  Smile
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #81 : 2008-10-10, 22:29:05 »

Z przykrością obserwuję typowy polski krajobraz:kłótnie,swary ponad rzeczową,konstruktywną wymianę doświadczeń i poglądów.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #82 : 2008-10-10, 22:41:10 »

Z przykrością obserwuję typowy polski krajobraz:kłótnie,swary ponad rzeczową,konstruktywną wymianę doświadczeń i poglądów.

To tylko w Polsce tak jest? Nigdzie na świecie się nie kłócą???Serio???  Pamietam jak mówili,ze tylko Polacy tak pala papierochy.Wyjechałam i to co zobaczyłam na obczyźnie ......Stwierdziłam ,że to co widzę w Polsce, to mały "pikuś"  w porównaniu z tym, co tam zobaczyłam  Shocked
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #83 : 2008-10-10, 23:01:48 »

Spróbuję rzucić i kawę i fajki  Shocked ale będzie jazda-zobaczymy... Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #84 : 2008-10-10, 23:07:55 »

Spróbuję rzucić i kawę i fajki  Shocked ale będzie jazda-zobaczymy... Confused

Czego Ty oczekujesz?  Rzucisz i tyle.Poczujesz ulgę  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #85 : 2008-10-11, 00:02:40 »

Allah masz tu drugą opinię i w dodatku opartą na własnym doświadczeniu.
Cool

(...) Swego czasu rzuciłam palenie z dnia na dzień, ale wtedy jeszcze nie znałam DO, tzn byłam na diecie wysokowęglowodanowej z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych (masła, jajek, mięsa itd.). Rzucenie palenia bardzo wzmogło apetyt i chęć na słodycze.
A ponieważ byłam szczupła, to i słodycze jadłam wg ochoty, wtedy też u mnie objawiły się "nocne wędrówki do lodówki" (dziś już wiem, że to były . Jednak po kilku tygodniach takich ekscesów nagle zaczęłam łapać 1 kg tygodniowo, no i przestało mi się to podobać.
Gdybym wtedy miała "optymalną świadomość" to najpierw bym zastosowała DO (conajmniej przez 3 miesiące)
i dopiero wtedy zdecydowałabym się na nikotynowy odwyk.
 Sądzę, że byłoby mi łatwiej i zdrowiej niż w odwrotnej kolejności. (...)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #86 : 2008-10-11, 00:09:28 »

Allah masz tu drugą opinię i w dodatku opartą na własnym doświadczeniu.
Cool

(...) Swego czasu rzuciłam palenie z dnia na dzień, ale wtedy jeszcze nie znałam DO, tzn byłam na diecie wysokowęglowodanowej z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych (masła, jajek, mięsa itd.). Rzucenie palenia bardzo wzmogło apetyt i chęć na słodycze.
A ponieważ byłam szczupła, to i słodycze jadłam wg ochoty, wtedy też u mnie objawiły się "nocne wędrówki do lodówki" (dziś już wiem, że to były . Jednak po kilku tygodniach takich ekscesów nagle zaczęłam łapać 1 kg tygodniowo, no i przestało mi się to podobać.
Gdybym wtedy miała "optymalną świadomość" to najpierw bym zastosowała DO (conajmniej przez 3 miesiące)
i dopiero wtedy zdecydowałabym się na nikotynowy odwyk.
 Sądzę, że byłoby mi łatwiej i zdrowiej niż w odwrotnej kolejności. (...)

Nie bądź śmieszny.To nie reguła.Ja rzuciłam papierosy z dnia na dzień i nic mi się nie stało,ani nie rzuciłam się na słodycze,ani na "niewiadomoco" i nie przytyłam ,a zapewne czułam się lepiej. To,że Krystyna miała takie problemy ,wcale nie znaczy ,że wszyscy będa je mieli,potrafisz to pojąć?  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #87 : 2008-10-11, 00:13:08 »

To tak jakby jedzenie chleba rzucać dopiero jak będzie się z miesiąc na DO ,bo inaczej ,jak rzucisz wczesniej,to sięgniesz po słodycze.To jakiś absurd,jakaś niedorzeczność.
Wraz z przejściem na DO rzuca się wszystkie niepotrzebne śmieci,"trucizny" ,a nie ,że "potem" .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #88 : 2008-10-11, 00:18:09 »

Nastepny przykład udowadniający niedorzeczność Twoich rad ("adam319").
Słodycze potrafia równie mocno uzależnić jak papierosy.I co? Mam odstawić słodycze jak juz będę dwa miesiące na DO,bo wtedy będzie mi je łatwiej rzucić?No, co za pierdoły.
Przechodząc na DO rozstajemy się z miejsca ze "smieciami" ,bo tylko wtedy jesteśmy w stanie stosować prawidłowo DO.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #89 : 2008-10-11, 00:47:04 »

Nastepny przykład udowadniający niedorzeczność Twoich rad ("adam319").
Słodycze potrafia równie mocno uzależnić jak papierosy.I co? Mam odstawić słodycze jak juz będę dwa miesiące na DO,bo wtedy będzie mi je łatwiej rzucić?No, co za pierdoły.
Przechodząc na DO rozstajemy się z miejsca ze "smieciami" ,bo tylko wtedy jesteśmy w stanie stosować prawidłowo DO.

Edytko może masz racje ale nie każdy ma podobne odczucia ja żadnych słodyczy nie jadlem ale kolo lodówki to mój spacer zawsze sie kończył.
Dr. kwaśniewski tak pisze:

 "  Papierosy w dawce pobudzającej układ sympatyczny (do 15 sztuk na dobę) wpływają poza świadomością palacza na jego skład diety przesuwając dietą bliżej „pastwiska”, ponadto pobudzając układ sympatyczny chronią przed wystąpieniem zachorowań na chorobę Leśniewskiego-Crohna, na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, teoretycznie powinny chronić przed zachorowaniem na chorobę wrzodową oraz na zapalenie wyrostka robaczkowego. Papierosy w tej dawce chronią również przed zachorowaniem na raka jelita grubego.

Żeby nie mieć kłopotów z wyżej wymienionymi chorobami, wystarczy stosować dokładnie żywienie optymalne, przy stosowaniu którego zachowana jest równowaga w układzie wegetatywnym i nie występują choroby powodowane przewagą jednego z tych układów. Optymalni częściej od innych i znacznie łatwiej rezygnują z palenia tytoniu i dużo łatwiej radzą sobie ze stresami życia codziennego."

Jan Kwaśniewski
 



 
 
 
 
 
 
 
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #90 : 2008-10-11, 05:14:50 »

Rano po przebudzeniu ciśnienie 130/85 tętno 75.
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #91 : 2008-10-12, 11:01:38 »

Od wczoraj bez kawy,od dziś bez papierosów.
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #92 : 2008-10-12, 11:05:50 »

Od jutra bez alkoholu Cool
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #93 : 2008-10-12, 11:55:41 »

Alkoholu już od dawna nie piję Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #94 : 2008-10-13, 21:38:28 »

No i jak tam Twoje "rzucanie" ? Jak waga,ciśnienie?  Cool
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #95 : 2008-10-14, 06:08:30 »

Rzucić rzuciłem jak na razie.Za tydzień się pomierzę i zważę i napiszę Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #96 : 2008-10-14, 08:42:58 »

Rzucić rzuciłem jak na razie.Za tydzień się pomierzę i zważę i napiszę Laughing

Jak schudniesz to i ciśnienie powinno się unormować .Zobaczymy  Cool
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #97 : 2008-10-14, 09:35:13 »

Najgorzej jest bez kawy między 12 a 15 jestem nieprzytomny i zasypiam na stojąco.Nie przypuszczałem że kawa może tak działać,to jednak typowy narkotyk,mam nadzieję że te objawy po czasie ustąpią.W ogóle to czuję że organizm się zmienia trudno to nazwać słowami ale coś sie dzieje czuję to.Zobaczymy,jestem dobrej myśli.
Zapisane
Allah
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #98 : 2008-10-14, 09:38:59 »

Mam pytanie czy zjadanie 200-230 tłuszczu (BTW:1;3,5;0,6) pozwoli mi schudnąć czy powinienem ograniczyć tłuszcz?Gdzieś czytałem że z tłuszczu się nie tyje a z drugiej strony dr.Kwaśniewski pisze aby przy zrzucaniu wagi ograniczyć  stosunek BT do 1;1 lub 1;2.Dodam że ograniczając tłuszcz jestem głodny.
Zapisane
Mr_Big
Go


Email
Odp: Nowicjusz całkiem nowy.
« Odpowiedz #99 : 2008-10-14, 10:30:56 »

Dodam że ograniczając tłuszcz jestem głodny.
Nieststy mam to samo, ale chyba trzeba ograniczyc i nie przekraczac 1:2:0.5 Confused
Latwo nie jest.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.