forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 01:01:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Przedawkowanie tłuszczu?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przedawkowanie tłuszczu?  (Przeczytany 117804 razy)
Danuta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #120 : 2008-10-06, 00:50:10 »

Mike w watku SAUNA do Edyty:

"EDZIA to powazny temat, zmykaj".
 I Adamowi sie tam rowniez dostalo , ale Adam Edzie "olal".
Ja jestem mniej elegancka niz Mike. Nie znosze chamstwa bardziej niz "zbozowych" wiec sparafrazuje Mika:

"EDZIA to powazne Forum, sp.....aj".

PS. Zeby nie lekarki Ewa i Bea , doradca zywnosciowy Morgano, Admin i inni kulturalni , madrzy ludzie , to nie byloby tego Forum, bo kto chcialby czytac msciwa, chamska,zakompleksiona, "skowronkowujaca "  Edzie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #121 : 2008-10-06, 01:03:40 »

... bo kto chcialby czytac msciwa, chamska,zakompleksiona, "skowronkowujaca "  Edzie...

Widze, ze w Tobie "plankton" zabulgotal i wylewa sie z "piankom"  Razz Razz Razz

Zapisane
Danuta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #122 : 2008-10-06, 01:10:31 »

I am sorry grizzly but I am ELYTA.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #123 : 2008-10-06, 01:15:21 »

sp.....aj

Aż wstyd się przyznać, ale mi dopiero po trzeciej próbie odgadnięcia wyrazu udało się dopasować liczbę literek do liczby kropek.
W sumie fajne, każdy widzi wedle swojej fantazji.
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #124 : 2008-10-06, 01:29:22 »

I am sorry grizzly but I am ELYTA.

A to "insza inszosc" jesli tak, to rozumiem
wszak "ELITA" musi miec przywileje!!!  Razz Razz Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #125 : 2008-10-06, 08:16:43 »


Mnie też nie ciągnie do chleba, ja pytałem czy według  zasad ŻO mógłbym ja lub ktoś inny tę kromkę  chleba  lub jabłka  zjeść uwzględniając w dobowym cyklu spożycia węglowodanów.
Bo  okazuje się że tak – można,  i że są osoby które pomimo zaleceń  ŻO, stosują zbożowe czy mleczne w diecie,  mają z tego powodu jakieś różne dolegliwości o których w swej praktyce lekarskiej wspomina lekarka. Jest tu niezbędna. I dlatego jako lekarz „rodzynek” tu na forum powinna podlegać szczególnej ochronie, tym bardziej że to jej autorytetu użył dr. J.Kwaśniewski w swej książce.





to podstawa zaleceń JK, ale wolę napisać - "wiem, że nic nie wiem", bo jeszcze się rozhula dyskusja, "jak to można zajadać chleb nie łamiąc proporcji". Stwierdzę tylko - nie da się pogodzić DO z jedzeniem chleba, ale jak już ktoś musi jeść ten chleb, to niech sobie zjada..., ale nie ma obowiązku... Wink

PS
I dla ścisłości "chleb" - to każda postać, każdego ziarna zbożowego wybełtana tylko z wodą, drożdżami i uzdatniaczami, niezależnie od ilości węglowodanów i zawsze szkodliwy dla osoby stosującej zalecenia JK.


Widzisz Zbynku,ze nie da się pogodzić jedzenia chleba z DO,a Ty piszesz,że da się  Cool
Dobrze pamietałam ten wątek,w którym pisałam podobnie jak Ty,ale delikatnie mówiąc Toan zwrócił mi wtedy uwagę,że postepuje bardzo nierozsądnie i ja to zapamietałam  Cool Teraz widać,że robisz to samo Ty.
Ja przestałam jadać chleb,jak jeszcze nie znałam tego Forum.Skąd wiedziałam ,ze jest szkodliwy?Ano z książek dr.JKwasniewskiego-nie były mi potrzebne do tego zadne pseudoudoskonalenia diety.
Widzisz ,mnie nie ciągnie do chleba,bo odzywiam się tak,że po prostu nie mam na niego ochoty.Ty piszesz,że też Ciebie nie ciągnie-pewnie z tych samych przyczyn co mnie.
Dlaczego więc ciągnie do chleba wieloletnich optymalnych? Pewnie dlatego,że nie odzywiają się dostatecznie dobrze,żeby ich do tych "śmieci" nie ciągnęło-czyli krótko mówiąc nie są na DO ,bo powtarzam ,jak człowiek jest na DO,to nie ciągnie go do "śmieci" ,bo nie ma takiej potrzeby.
To to samo co z zacytowanym przez Ciebie jabłkiem-owszem ,można,ale potem nie ma już na niego ochoty.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #126 : 2008-10-06, 08:31:23 »

Zbynku jak myslisz,skąd Admin wiedział o szkodliwości chleba? Tylko mi nie pisz,że dowiedział się dopiero wtedy ,jak przeczytał Dietę Optymalną Ewy Bednarczyk-Witoszek   Very Happy
bo Jego Tata nic o tym nie wspominał  Laughing ,a "lekarka" dopiero otworzyła Jemu oczy i pojął,że zboża są "zabójcze"  Surprised Cool Razz i gdyby nie ona,to On i Jego cała Rodzina tkwiliby w błędzie  Very Happy .
A ja skąd wiedziałam ,ze chleb jest szkodliwy?  Cool dla ułatwienia odpowiedzi na to pytanie dodam,ze jak juz wspomniałam z DO zetknełam się zanim znalazłam się na tym Forum  Cool

PS.Koniec żartów.dr. Jan Kwaśniewski i Jego syn Tomasz Kwasniewski wyraźnie piszą,że chleb jest szkodliwy na DO (jest to udowodnione w praktyce)  i proszę i przypisuj tych odkryć "lekarce" ,bo to nie ona pierwsza to odkryła,a Ty jeszcze piszesz,ze chwała jej za to.Ale za co?Wszak było o tym juz wiadomo  Surprised Cool  Razz
Pozdrawiam! Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #127 : 2008-10-06, 08:54:00 »

I dlatego jako lekarz „rodzynek” tu na forum powinna podlegać szczególnej ochronie, tym bardziej że to jej autorytetu użył dr. J.Kwaśniewski w swej książce.


Zbynku.W której książce dr.Jan Kwasniewski uzywa autorytetu "lekarki"? Zacytuj ,albo podał tytuł książki,stronę,cokolwiek,tylko to udowodnij.
Nie jest przypadkiem na odwrót? Chyba nie chcesz powiedzieć,że "lekarka" była lekarką od urodzenia i publikowała jako "osesek"  Razz Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #128 : 2008-10-06, 10:05:18 »


... ja pytałem czy według  zasad ŻO mógłbym ja lub ktoś inny tę kromkę  chleba  lub jabłka  zjeść uwzględniając w dobowym cyklu spożycia węglowodanów.
Bo  okazuje się że tak – można
...
Cytuj
i że są osoby które pomimo zaleceń  ŻO, stosują zbożowe czy mleczne w diecie, 


Zbynku.Przyjrzyj się tym dwóm zdaniom,które napisałeś.Jedno zdanie przeczy drugiemu.
W pierszym zdaniu piszesz,że według zasad ŻO można uwzględnić kromke chleba w dobowym cyklu spozycia węglowodanów,a już za chwilę piszesz,że są osoby,które pomimo zaleceń ŻO ,stosują zbozowe itd. Przeczysz sam sobie.

Jeszcze raz zacytuję Admina i niech każdy sobie wbije to w główkę,zanim napisze,że można na DO zjadać chlebek  Cool

Cytuj

I dla ścisłości "chleb" - to każda postać, każdego ziarna zbożowego wybełtana tylko z wodą, drożdżami i uzdatniaczami, niezależnie od ilości węglowodanów i zawsze szkodliwy dla osoby stosującej zalecenia JK.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #129 : 2008-10-06, 11:03:45 »

Widzisz Zbynku,ze nie da się pogodzić jedzenia chleba z DO,a Ty piszesz,że da się  Cool
To nadinterpretacja,  Confused Very Happy nic takiego, jak już to cytowałem - kto umie czytać to wyciągnie dla siebie korzystne wnioski.
Zbynku.W której ksi±żce dr.Jan Kwasniewski uzywa autorytetu "lekarki"? Zacytuj ,albo podał tytuł ksi±żki,stronę,cokolwiek,tylko to udowodnij.
__________________________

Cytuj
„Sprawdziłam na dużej grupie chorych, że po zjedzeniu chleba, u każdego z nich następuje ostry ból stawowy już po 12godzinach, w przypadkach, gdy pokarm wejdzie do rotacji, to znaczy nie będzie jadany częściej niż co 4 doby.”
Lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek,Katowice.
Str 59/ dieta optymalna/ J. Kwaśniewski M. Chyliński.
PS.   Ja  bym chciał znać odpowiedź  na pytanie - czy np. chleb optymalny zawierający 5x mniej mąki niż chleb sprzedawany powszechnie w sklepach też może szkodzić. Czy jest to możliwe?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #130 : 2008-10-06, 11:10:12 »

Tak jest to możliwe. Dwa lata temu wyeliminowałam zupełnie zboża z diety.
Szkodzi nawet kilka gramów w panierce, sosie a co dopiero chleb optymalny.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #131 : 2008-10-06, 11:35:07 »

Widzisz Zbynku,ze nie da się pogodzić jedzenia chleba z DO,a Ty piszesz,że da się  Cool
_________________
Cytuj
W jakich produktach można te węglowodany dostarczać? Mogą to być produkty zbożowe, warzywa, owoce i inne zawierające węglowodany.
Str41/ Żywienie optymalne/
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #132 : 2008-10-06, 12:11:55 »

Tak jest to możliwe. Dwa lata temu wyeliminowałam zupełnie zboża z diety.
Szkodzi nawet kilka gramów w panierce, sosie a co dopiero chleb optymalny.

A jaka masz pewnosc, ze twoja DO jest optymalnie dostosowana
do twojego "metabolizmu" ???  Shocked

A co z pozostalymi "czynnikami" majacymi wplyw na "zdrowie i dlugosc zycia" ???

Czy to wszystko jest dostosowane metoda "zrob to sam" ???  Cool
Pod wplywem inspiracji "bezplatnych forumowych" rozwazan ???  Cool Razz

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #133 : 2008-10-06, 12:12:16 »

Cytuj
Przy sprawnym przewodzie pokarmowym, a jest on najbardziej sprawny przy żywieniu optymalnym, gluten z pszenicy nie powoduje żadnych szkód i niewielkie ilości potraw z pszenicy, limitowane ilością spożywanych na dobę węglowodanów mogą być bez obaw i konsekwencji spożywane.
Odpowiedź na list Anny. K z DZ /J.Kwaśniewski
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #134 : 2008-10-06, 12:20:12 »


Mnie też nie ciągnie do chleba, ja pytałem czy według  zasad ŻO mógłbym ja lub ktoś inny tę kromkę  chleba  lub jabłka  zjeść uwzględniając w dobowym cyklu spożycia węglowodanów.
Bo  okazuje się że tak – można, .



Nie próbuj udowodnic nic na siłę,bo wyraźne widac to Ty Zbynku napisałeś i wyraźnie widać ,co napisał Admin  Smile



I dla ścisłości "chleb" - to każda postać, każdego ziarna zbożowego wybełtana tylko z wodą, drożdżami i uzdatniaczami, niezależnie od ilości węglowodanów i zawsze szkodliwy dla osoby stosującej zalecenia JK.

Kto stosuje zalecenia dr.JKwasniewskiego nie jada chleba,bo wie,że ten chleb jest szkodliwy.

PS.Zbynku,czy kajzerkę też można by było uwzglednić w dobowym cyklu  spozyciu węglowodanów?  Smile



Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #135 : 2008-10-06, 12:21:40 »

Tak jest to możliwe. Dwa lata temu wyeliminowałam zupełnie zboża z diety.
Szkodzi nawet kilka gramów w panierce, sosie a co dopiero chleb optymalny.

A moze razem z "cudowna woda" nie szkodzil by, a pomagal?  Cool

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1838240,proboszcz_zamknal_zrodelko,wydarzenie_lokalne.html
 
Od tysiaca lat co najmniej,  ludziom pomagaja takie "chleby" na takiej "wodzie"  Cool

Jestem przekonany, ze to dziala, bowiem skonczyla sie "darmocha"
i za butelke juz musisz zaplacic co najmniej 5 pln,
a to jest wiecej niz "chlib i margarina" z biedrunki.  Razz Razz Razz

 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #136 : 2008-10-06, 12:26:28 »

Cytuj
Przy sprawnym przewodzie pokarmowym, a jest on najbardziej sprawny przy żywieniu optymalnym, gluten z pszenicy nie powoduje żadnych szkód i niewielkie ilości potraw z pszenicy, limitowane ilością spożywanych na dobę węglowodanów mogą być bez obaw i konsekwencji spożywane.
Odpowiedź na list Anny. K z DZ /J.Kwaśniewski


No to jaki masz problem? Jak ktoś jest chory,zaczyna Dietę Optymalną,jedzie do lekarza optymalnego np. do samego Jana Kwasniewskiego ,to watpię,że ON zaleci kromkę chleba choćby raz dziennie.Raczej na pewno tego nie zrobi.Zastosuje u chorego Dietę Optymalną,do momentu wyleczenia,ta osoba bedzie ją stosowała.
Gdy się wyleczy,jej układ pokarmowy staje się sprawny  i już niewielkie ilości potraw z pszenicy mogą być bez obaw spozywane (już na Żywieniu Optymalnym),ale na pewno nie na Diecie Optymalnej,która jest dla chorych. Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #137 : 2008-10-06, 12:39:45 »

Tak jest to możliwe. Dwa lata temu wyeliminowałam zupełnie zboża z diety.
Szkodzi nawet kilka gramów w panierce, sosie a co dopiero chleb optymalny.

A jaka masz pewnosc, ze twoja DO jest optymalnie dostosowana
do twojego "metabolizmu" ???  Shocked

A co z pozostalymi "czynnikami" majacymi wplyw na "zdrowie i dlugosc zycia" ???

Czy to wszystko jest dostosowane metoda "zrob to sam" ???  Cool
Pod wplywem inspiracji "bezplatnych forumowych" rozwazan ???  Cool Razz


Nie napisałam, że mam taką pewność. Moj stan zdrowia poprawił się i to bardzo więc duże prawdopodobieństwo, że jednak  jest.
Nie tylko metodą "zrób to sam".
Pod wpływem bezpłatnych konsultacji z zaprzyjaźnionym lekarzem optymalnym Maciejem Garbieniem. W początkowym okresie stosowania diety systematycznie i często. Pod wpływem konsultacji z osobami wyleczonymi z ciężkich chorób DO oczywiście czytanie forum i porady lekarki są równiez bardzo pomocne.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #138 : 2008-10-06, 12:42:51 »


Cytuj
„Sprawdziłam na dużej grupie chorych, że po zjedzeniu chleba, u każdego z nich następuje ostry ból stawowy już po 12godzinach, w przypadkach, gdy pokarm wejdzie do rotacji, to znaczy nie będzie jadany częściej niż co 4 doby.”
Lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek,Katowice.


I o czym to świadczy?  Cool          

Świadczy o tym,że chleb szkodzi i nie "lekarka" to "odkryła" i udoskonaliła DO/ŻO ,tylko o tym,ze dr.Jan Kwasniewski już dawno to sprawdził.Więc twierdzenie,że "lekarka" "odkryła" ,że zboża szkodzą jest błędem i tyle. Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #139 : 2008-10-06, 12:43:11 »

...Jak ktoś jest chory,zaczyna Dietę Optymalną,jedzie do lekarza optymalnego np. do samego Jana Kwasniewskiego ,to watpię,że ON zaleci kromkę chleba choćby raz dziennie...

Jak ktos jest chory, to "za darmoche" robi se"zrob to sam" i juz
nie musi jechac na platna wizyte do "lekarza optymalnego"  Cool Razz
bo "un sam siem wyleczyl"  Cool Razz

A i nawet "chlib i ciasteczka" mozna "zrec"
i zagryzac "tabletkami z brokula" czy moczyc giry w "srebrze"  Razz Razz Razz

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.