forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:36:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Przedawkowanie tłuszczu?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przedawkowanie tłuszczu?  (Przeczytany 116364 razy)
adam319
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #20 : 2008-10-03, 13:36:43 »

Trzeba by tu wspomnieć, jak prawidłową ilość tłuszczu oblicza Morgano.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1961.40
Cytuj z: MORGANO
***** początek cytatu *****
(...)
Generalnie wszyscy zapominają że dzienna dawka
B+T winna się równać 200 gram
Jeżeli dla przykładu spożyjemy 60 gram białka to pozostaje nam jeszcze do zjedzenia dodatkowo 140 gram tłuszczu.
(...)
Problem jest jak wyżej napisałem w proporcjach B+T która ogółem razem powinna wynosić dziennie 200 gram.
To jest problem nagminny nie przestrzegany przez wiele osób.
Jeszcze pozwalam sobie przytoczyć przykład dla nie wiedzących.
B/50g+T/150g = 200 gram
B/60g+T/140g = 200 gram
B/70g+T/130g = 200 gram
Zasada jest prosta im więcej białka tym mniej tłuszczu.
A jeszcze najlepszą zasadą jest to by poświęcić trochę naprawdę niewiele czasu
i przyjrzeć się swoim obliczeniom. Po kilku dniach stwierdzicie, że te obliczenia to samo zdrowie.
(...)
 „Dieta Optymalna” DO oraz „Żywienie optymalne” ŻOKtoś zaraz mi zarzuci, że pomiędzy DO i ŻO nie ma żadnej różnicy a jednak
jest różnica ŻO mogą stosować osoby zdrowe, które chcą się prawidłowo odżywiać wówczas bez przeszkód stosują podane przez JK proporcje BTW
1:3,0:0,5 lub, jeżeli pragną pozbyć się nadwagi proporcje 1:2,0:05
Natomiast Dietę Optymalną, czyli tak zwaną w skrócie DO proporcje indywidualne zaleca lekarz optymalny, który po zapoznaniu się, jakimi ktoś boryka się problemami chorobowymi zaleca w różnych chorobach przejściowo proporcje BTW, które mogą odbiegać od standardu mogą być większe lub mniejsze.
(...)
W celu dokonania prawidłowych obliczeń doktor Kwaśniewski podał proporcje BTW 1 : 2,0-3,0 : 0,5 wiele osób w początkowej fazie podchodzi do żywienia w sposób matematyczny przyjmuje białko jako 1 za 100%.
Rozpoczynający żywienie obliczą sobie ile danym dniu zgodnie z tabelą produktów żywieniowych spożył białka /podaję tylko jako przykład/.
Pan X spożył 110gram białka związku z tym do tej ilości musi spożyć 3 razy tyle tłuszczu, czyli 330 gram. Jest to ogromna ilość po prostu nie do przejedzenia. Dopiero później dochodzi po dokładnej analizie dochodzi, że popełnia błędy i zjada zbyt ogromne ilości białka i tłuszczu.
Ale pozostawmy nieprawidłowy tok myślenia i skupmy się na tym jak to powinno wyglądać. Z licznych artykułów i książek JK dowiadujemy się by na 1 kilogram wagi ciała przypadało 0,8g białka i dopiero teraz możemy sobie pozwolić na dokonanie obliczeń takich, jaka rzeczywiście potrzebuje dana osoba.
Podaję przykłady oczywiście jeżeli lekarz nie zaleci innych proporcji.
Waga ciała:
50 kg = 40g białka
60 kg = 48g białka
70 kg = 56g białka
80 kg = 64g białka
90 kg = 72g białka
100 kg = 80g białka itd.
Jeżeli dla przykładu spożywamy
50 gram białka oraz 3 razy tyle tłuszczu, czyli 150g Stosunek 1:3,0 to otrzymamy ogółem po dodaniu B50g+T150g = 200 gram.
Osoba tęga w początkowym okresie potrzebuje więcej białka ze względu na swoją wagę a mniej tłuszczu i przy wadze 90 kilogramów wyglądałoby to następująco.
90 gram białka, ale mniej tłuszczu by dojść do prawidłowej wagi, dlatego dzienna dawka powinna wynosić B90g+T110g=200gram
(...)
Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto się trochę zaangażować i zweryfikować swój stosunek do żywienia optymalnego.
Ps.
W moim liczydle optymalnym w końcowym wyniku jest rubryka gdzie
automatycznie wyskakuje wynik z wyliczenia ile wynosi  B+T .
***** koniec cytatu *****
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #21 : 2008-10-03, 15:15:48 »

To obliczenia są nic nie warte bo Morgano myli wagę należną, z wagą obecnie posiadaną. To są dwie różne cyfry i nie można ich zrównywać. Osoba otyła nie dostosowuje ilość zjadanego białka do swojej obecnej wagi, lecz do wagi należnej, takiej jaką powinna mieć przy swoim wzroście. Więc ilość białka powinna być stała, a jedynie modyfikowana z powodu choroby. Nie trzyma się wić kupy teoria, że B+T powinno wynosić zawsze 200g.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #22 : 2008-10-03, 15:30:03 »

To obliczenia są nic nie warte bo Morgano myli wagę należną, z wagą obecnie posiadaną. To są dwie różne cyfry i nie można ich zrównywać. Osoba otyła nie dostosowuje ilość zjadanego białka do swojej obecnej wagi, lecz do wagi należnej, takiej jaką powinna mieć przy swoim wzroście. Więc ilość białka powinna być stała, a jedynie modyfikowana z powodu choroby. Nie trzyma się wić kupy teoria, że B+T powinno wynosić zawsze 200g.

Daniel jezeli zastosujesz się do tego co podajesz powyzej, to tez będzie nieżle,ja również rozpoczynając DO. jak stosowałem sie do założeń wagi/n to byłem głodny
i sam zauważyłem że jak przyjmowałem proporcje w/g wagi jaką miałem a T 1,5-2 razt tyle co Białka to głodu nie odczówałem,i waga pomału spadała.Równocześnie ze spadkiem wagi spadało moje zapotrzebowanie na białko.Jeszcze nie mam wagi należnej ,ale to już inna bajka.Zaznaczam że od tamtego dnia nigdy nie odczówałem głodu.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #23 : 2008-10-03, 15:32:47 »

To obliczenia są nic nie warte bo Morgano myli wagę należną, z wagą obecnie posiadaną.
Nie sądzę.

Cytuj
Osoba otyła nie dostosowuje ilość zjadanego białka do swojej obecnej wagi, lecz do wagi należnej, takiej jaką powinna mieć przy swoim wzroście. Więc ilość białka powinna być stała, a jedynie modyfikowana z powodu choroby.
Do transformacji polegającej na wypaleniu nadmiaru tłuszczów extra białko się przydaje.

Cytuj
Nie trzyma się wić kupy teoria, że B+T powinno wynosić zawsze 200g.
A jak to jest w Twoim przypadku, prawie na pewno okaże się, że Twoje B+T jest bliskie 200g.?

Pamiętaj, że małe odchyłki są jak najbardziej dopuszczalne, Morgano walczył z myśleniem typu 110gB + 330gT jak wynika z proporcji więc razem B+T=440g i to oczywiście błąd.


Pozdrawiam,
Cool
Zapisane
Danuta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #24 : 2008-10-03, 16:01:25 »

Cyt.z Morgano"Podaje przyklady , oczywiscie jezeli lekarz nie zalecil innych proporcji..."
Dr Pala , na ktorego powolywalam sie w moim poscie, zalecil wlasnie inne proporcje , bo dodatkowo zalecil jeszcze komplementarnie prady selektywne i okreslil rodzaj preferowanych bialek .
Ja nie znam kalkulatora Morgano i do scharakteryzowania diety optymalnej posluguje sie  proporcjami podanymi przez dr JK
1. W okresie przebudowy organizmu   B 1 :T 2,5- 3,5: W 0,5   Bialko liczone wg wagi naleznej
2. W okresie przebudowy organizmu z dodatkowym chudnieciem    B 1 : T < 2,5 najlepiej 1 - 2 g na 1gram bialka wg wagi naleznej
3. Po okresie przebudowy organizmu i zmniejszeniu zapotrzebowania na bialko   B 1 :T 2,5- 3,5: W 1 / jw

W ksiazce" Zywienie Optymalne" dr JK pisze " Najlepiej starac sie spozywac okolo 0,8 g weglowodanow na 1 kg wagi ciala na dobe i jesc tlusto. " I dalej dr pisze " Od tej zasady moga byc pewne odchylenia zalezne od wlasciwosci czlowieka , jego warunkow srodowiskowych i chorob na ktore cierpi. .....otyli...powinni zmniejszyc ilosc tluszczu ....gdyz intensywnie spalaja wlasne tluszcze.....Czlowiek dorosly , mlody i zdrowy...powinien zwiekszyc ilosc tluszczu nawet do 5 g na1 g bialka..... Dziecko ktore rosnie.... bedzie potrzebowac wiecej bialka.."

cbdo
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #25 : 2008-10-03, 17:03:37 »

Jeszcze co do metody Morgano dwa przykłady procesu odchudzania:


Założenia:
- przy odchudzaniu 1gB na 1kg aktualnej masy ciała
- po odchudzaniu 0,8gB na 1kg aktualnej masy ciała
- organizm zużyje 3g tłuszczu na każdy 1g zjedzonego białka
- zjadane B+T = 200g


Osoba 165cm, waga należna 65kg, waga aktualna 85kg
85kg  B:85g  T:115g  (+140g tłuszczu własnego)
80kg  B:80g  T:120g  (+120g tłuszczu własnego)
75kg  B:75g  T:125g  (+100g tłuszczu własnego)
70kg  B:70g  T:130g  (+_80g tłuszczu własnego)
65kg  B:52g  T:148g  (+__8g tłuszczu własnego)


Osoba 185cm, waga należna 85kg, waga aktualna 110kg
110kg  B:110g  T:-_90g  (+240g tłuszczu własnego)
105kg  B:105g  T:_95g  (+220g tłuszczu własnego)
100kg  B:100g  T:100g  (+200g tłuszczu własnego)
_95kg  B:_95g  T:105g  (+180g tłuszczu własnego)
_90kg  B:_90g  T:110g  (+160g tłuszczu własnego)
_85kg  B:_68g  T:132g  (+_72g tłuszczu własnego)


Każde inne podejście może zakończyć się porażką, czy to z powodu odczucia głodu i złamania zasad, czy to z powodu braku widocznych efektów.

Metoda osiąga swoją matematyczną równowagę przy:

62,5kg  B:50g  T:150g  (+0g tłuszczu własnego)

ale oczywiście jest to przybliżenie i każdy od dłuższego czasu na ŻO po osiągnięciu należnej masy ciała już sobie poradzi by utrzymać porządną wagę.

Odchudzanie to jednak proces szczególny i organizm wtedy jest powiedzmy optymalny inaczej. Organizm w pełni optymalny nie zwiększa ani nie zmniejsza swojej masy.
Cool
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #26 : 2008-10-03, 18:37:10 »

Nie jest łatwo.
1. Jeść do syta ale nie przekroczyć B+T=200g.
2. Jeść tłusto ale tłuszczu tylko ok 150.
3. Jeść ziemniaki ale z węglami nie przekroczyć 40 g.
Dla mnie niewykonalne. Nie jest to do syta, nie jest to tłuste i węgli za mało żeby być spokojnym.
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #27 : 2008-10-03, 19:43:23 »

Czy można jeść zbyt dużo tłuszczu na ŻO? Pamietam jak Kwaśniewski pisał iż dzieci i mlodzież mogą spożywać więcej tłuszczu. Jednak w moim przypadku proporcja BTW wynosi 1:5:1 tzn zjadam  50-60 bialka 200-250 tłuszczu i do 50g węgla. Czy jedzenie takich ilości nie bedzie mialo w przyszłości żadnych negatywnych skutków? Narazie nic mi nie dolega i nie czuje się jakoś negatywnie jednak martwię się o przyszłość.

susi33 to proste wystarczy sprawdzic czy niemasz ketonów, które występują przy zamałej ilości W jak i za dużej ilości T Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #28 : 2008-10-03, 19:48:47 »

W końcu otyłość, to też choroba. Zweryfikowałem swój pogląd, ale do końca nie jestem przekonany co do magicznej liczby 200. A czemu nie 190, albo 210.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #29 : 2008-10-03, 19:58:00 »

Jeszcze co do metody Morgano dwa przykłady procesu odchudzania:


Założenia:
- przy odchudzaniu 1gB na 1kg aktualnej masy ciała
- po odchudzaniu 0,8gB na 1kg aktualnej masy ciała
- organizm zużyje 3g tłuszczu na każdy 1g zjedzonego białka
- zjadane B+T = 200g


Osoba 165cm, waga należna 65kg, waga aktualna 85kg
85kg  B:85g  T:115g  (+140g tłuszczu własnego)
80kg  B:80g  T:120g  (+120g tłuszczu własnego)
75kg  B:75g  T:125g  (+100g tłuszczu własnego)
70kg  B:70g  T:130g  (+_80g tłuszczu własnego)
65kg  B:52g  T:148g  (+__8g tłuszczu własnego)


Osoba 185cm, waga należna 85kg, waga aktualna 110kg
110kg  B:110g  T:-_90g  (+240g tłuszczu własnego)
105kg  B:105g  T:_95g  (+220g tłuszczu własnego)
100kg  B:100g  T:100g  (+200g tłuszczu własnego)
_95kg  B:_95g  T:105g  (+180g tłuszczu własnego)
_90kg  B:_90g  T:110g  (+160g tłuszczu własnego)
_85kg  B:_68g  T:132g  (+_72g tłuszczu własnego)


Każde inne podejście może zakończyć się porażką, czy to z powodu odczucia głodu i złamania zasad, czy to z powodu braku widocznych efektów.

Metoda osiąga swoją matematyczną równowagę przy:

62,5kg  B:50g  T:150g  (+0g tłuszczu własnego)

ale oczywiście jest to przybliżenie i każdy od dłuższego czasu na ŻO po osiągnięciu należnej masy ciała już sobie poradzi by utrzymać porządną wagę.

Odchudzanie to jednak proces szczególny i organizm wtedy jest powiedzmy optymalny inaczej. Organizm w pełni optymalny nie zwiększa ani nie zmniejsza swojej masy.
Grizzli da Ci popalic!!  mam nadzieje.


Dziwi mnie tylko fakt, ze mowisz madrze.
Szukasz wsparcia u Lekarki, ktora ma wiedze....ale sie nie odzywa, dlaczego nie?....moze ma urlop
Bea, juz dawno dala sobie spokoj!!!!! Tu komentarz jest zbedny.

Chcialbym Cie o cos zapytac....ale nie wiem o co?



Tu naleza sie Adamowi wielkie brawa!!!! Brawooooo!!!!!
MASZ NIEWATLIWIE RACJE!!!! Opierajac sie na teoriach Morgano!!!! Dlaczego sam ich nie stosujesz?
Wszystkie BTW sa dzienne, nie tygpdniowe, miesiczne, roczne.
Zapytaj tu, tu na tym forum, kto stosuje zaleznosc B+T= 200......Ja czasami!!! Lekarka, nie....Bea...tez nie
Bo napewno nie TY!!!!! No tak zapomnialem.....w srednim rozliczeniu tygodniowym moze sie zmiescisz...zwlaszcza ztym piwem i flaszka u kolegi.

Mam nadzieje, ze nie jestes lekarzem optymalnym....i ze nikt nie da Ci licencji na prowadzenie dzialalnosci.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #30 : 2008-10-03, 20:06:51 »

...i ze nikt nie da Ci licencji na prowadzenie dzialalnosci.

...i jakże się mylisz "adampio"! Da mu licencje!.Królowa Brytyjska ...licencje na zabijanie i będzie wtedy "adam00319"   Cool Razz
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #31 : 2008-10-03, 20:11:12 »

A jak można sprawdzić te ketony?



Tryb życia: mam 18 lat chodze do szkoly, jako że maturalna to klasa to troche spedzam przy ksiazkach a oprocz tego 3 razy w tygodniu chodzę na siłownię. Pozatym jestem osobą energiczną wiec uważam mój tryb za aktywny. Mam 172cm wzrostu oraz 63kg wagi. Zawsze taką miałem i odkąd jestem na ZO nie zmieniła się ona. Co się może dziać z tłuszczem który jest przyjmowany w nadmiarze? Na stna dzisiejszy przy takich zjadanych ilośćiach tłuszczu nie czuję głodu. Jeśli okaże się że 50+150 bedzie bardzije optymalne to będę musiał zmienić swój jadłospis, tylko że wtedy będę jadł tyle co wróbelek Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #32 : 2008-10-03, 20:29:59 »

Cytuj
"adam00319
Oj Edytko....to bedzie nasz pierwsz agent 000000000000000007
Daj mu Boze!!!
A pacjeci!????????? Boze zmiluj sie
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #33 : 2008-10-03, 20:37:02 »

Susu33, ty się nie musisz odchudzać i nie ograniczaj jedzenia. Trzymaj tylko optymalne proporcje. Prowadzisz aktywny tryb życia, to tłuszcze ci są potrzebne jako energia. Jak zjesz ich za dużo, to sam organizm da ci sygnał, zacznie cię mdlić na samą myśl zjedzenia jeszcze więcej.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #34 : 2008-10-03, 20:37:59 »

Juz Admin pisal o "B+T=200g" : ze nie ma takich zalecen.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #35 : 2008-10-03, 21:23:29 »

Cytuj
[Juz Admin pisal o "B+T=200g" : ze nie ma takich zalecen./quote]
Baska, dieta jest stosunkowo mloda. I jeszce bedzie w niej, podeijrzewam "PARE" zmian....nie podstawowyc....zapomnij...pytalem wczessnie...gdzies, kiedys....i Adama319/007 tez.......nie ma odpowiedzi.
Ja mam na swoje wlasne pytanie: NIKT
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #36 : 2008-10-03, 21:33:03 »

W końcu otyłość, to też choroba. Zweryfikowałem swój pogląd, ale do końca nie jestem przekonany co do magicznej liczby 200. A czemu nie 190, albo 210.

Brawo Daniel !!!  Cool
Oby tak "dalij" !!!  Cool

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #37 : 2008-10-03, 21:40:58 »

Cytuj
Brawo Daniel !!! 
Oby tak "dalij" !!! 

Grizzli rozwin swoja mysl, prosze Laughing Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #38 : 2008-10-03, 21:45:43 »

Cytuj
Brawo Daniel !!! 
Oby tak "dalij" !!! 

Grizzli rozwin swoja mysl, prosze Laughing Very Happy

A zastanowiles się ,czy stać Ciebie  na takie info od Grizzlego?  Cool Razz 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #39 : 2008-10-03, 21:50:51 »

Czy można jeść zbyt dużo tłuszczu na ŻO? Pamietam jak Kwaśniewski pisał iż dzieci i mlodzież mogą spożywać więcej tłuszczu. Jednak w moim przypadku proporcja BTW wynosi 1:5:1 tzn zjadam  50-60 bialka 200-250 tłuszczu i do 50g węgla. Czy jedzenie takich ilości nie bedzie mialo w przyszłości żadnych negatywnych skutków? Narazie nic mi nie dolega i nie czuje się jakoś negatywnie jednak martwię się o przyszłość.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 17 zapytaniami.