forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:26:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Przedawkowanie tłuszczu?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przedawkowanie tłuszczu?  (Przeczytany 116363 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #140 : 2008-10-06, 12:54:09 »

Ostatnio jedną z dziewczyn wysłałam do lekarza optymalnego na płatną wizytę   zalecenia jedne z wielu kakao, dżem  codziennie, jeszcze inny akceptował mąkę do omleta.
Wcale mnie to tak nie zdziwiło w 2005 roku w JG   podawali chleb optymalny na wszystkie posiłki.
Grizzly płatne nie zawsze = dobre.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #141 : 2008-10-06, 12:58:24 »

[
Cytuj

I dla ścisłości "chleb" - to każda postać, każdego ziarna zbożowego wybełtana tylko z wodą, drożdżami i uzdatniaczami, niezależnie od ilości węglowodanów i zawsze szkodliwy dla osoby stosującej zalecenia JK.

To skąd się wzięły te niemożebne ilości przepisów z mąką?
Na marginesie dodam, że maniok/tapioka też kwalifikuję jako niejadalne - inaczej - dla mnie są drogą DO Diety Optymalnej (podobnie jak oliwa z resztą).
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #142 : 2008-10-06, 13:02:06 »

[
Cytuj

I dla ścisłości "chleb" - to każda postać, każdego ziarna zbożowego wybełtana tylko z wodą, drożdżami i uzdatniaczami, niezależnie od ilości węglowodanów i zawsze szkodliwy dla osoby stosującej zalecenia JK.

To skąd się wzięły te niemożebne ilości przepisów z mąką?


Mam nadzieję,że nie mnie o to pytasz  Smile     
Sama widzisz,co napisał Admin-nie ja to napisałam -poszukaj tego wątku -kliknij na Jego nick przy tym cytacie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #143 : 2008-10-06, 13:02:28 »

...Grizzly płatne nie zawsze = dobre...

Masz racje, dlatego jak juz wydawac pieniadze
to nalezy miec 100% pewnosc za co sie wydaje!!!  Cool

Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #144 : 2008-10-06, 13:04:19 »

Kiedyś Wałęsa pisał że z żoną pojechał na wczasy optymalne. Jak zobaczył co podają do jedzenia to na drugi dzień zrezygnowali i wrócili do domu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #145 : 2008-10-06, 13:08:45 »

Kiedyś Wałęsa pisał że z żoną pojechał na wczasy optymalne. Jak zobaczył co podają do jedzenia to na drugi dzień zrezygnowali i wrócili do domu.

No to dlatego trza uważać.Kilka lat temu pojechałam do optymalnego dietetyka,który zalecił mi zywienie zgodnie z moją grupa krwi,bo twierdził,że dużo ludzi choruje na DO i dobrze jest ją "udoskonalić"  Very Happy 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #146 : 2008-10-06, 13:12:59 »

...Na marginesie dodam, że maniok/tapioka też kwalifikuję jako niejadalne...

Pewnie masz na mysli manihotoksyne Cool,
ktora szybko przechodzi w silnie trujący kwas pruski Shocked Shocked Shocked Cool

Ale "odrobina homopatii" dla "planktoniku" to jak
sol do rosolu.  Razz Razz Razz



Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #147 : 2008-10-06, 13:14:39 »



PS.Zbynku,czy kajzerkę też można by było uwzglednić w dobowym cyklu  spozyciu węglowodanów?  Smile


Pomyslałam,że nie bedę czekała na odpowiedź,bo jeszcze napiszesz,że mozna ją uwzględnic,tak jak kromke chleba w dobowej ilosci weglowodanów.
Otóż nie.Kajzerki na DO są również niejadalne,tak jak kromka chleba  Cool

Kajzerki są niejadalne na DO...

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #148 : 2008-10-06, 13:14:50 »

Grizzly tą pewnością jak i możliwościami technicznym i finansowymi jest różnie.
Nie zawsze jest to takie proste jakby mogło się wydawać.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #149 : 2008-10-06, 13:17:32 »

Grizzly tą pewnością jak i możliwościami technicznym i finansowymi jest różnie.
Nie zawsze jest to takie proste jakby mogło się wydawać.
 

Czemu nie szukałaś,albo nie wysłałaś tej wspomnianej przez Ciebie osoby ,do samego źródła,czyli do dr. JKwaśniewskiego? I tak ta nieszczęsna kasa,została wydana na innego lekarza(poszła w "błoto").
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #150 : 2008-10-06, 13:18:55 »

Więc twierdzenie,że "lekarka" "odkryła" ,że zboża szkodzą jest błędem i tyle. Cool
A kto tak twierdzi? Manipulujesz i nie wiem po co usiłujesz przypisać mi coś o czym  nie pisałem.
Pisałem tylko że dr.J.K użył  autorytetu lekarki w swej książce.
Wracając do meritum... tu nie chodzi jakiś  mój problem ale o problem ludzi z dolegliwościami co chcą rotować zbożowe czy mleczne i kierować się doświadczeniami czy wskazówki od l Lek. med. Ewy Bednarczyk-Witoszek.
Czyżby... a  mam takie wrażenie,  chcesz skutecznie im w tym przeszkodzi? Shocked Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #151 : 2008-10-06, 13:20:05 »

...No to dlatego trza uważać.Kilka lat temu pojechałam do optymalnego dietetyka,który zalecił mi zywienie zgodnie z moją grupa krwi,bo twierdził,że dużo ludzi choruje na DO i dobrze jest ją "udoskonalić"  Very Happy  ...

"homopatow" w szeregach "znafcow DO" ci u nas dostatek.  Cool Razz

Jedyna rada: TYLKO i WYLACZNIE KONTROLA,
KONTROLA i JESZCZE RAZ KONTROLA!!!
Cool
aby potwierdzic "cudowne efekty" znakomitych doradcow.  Razz Razz Razz

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #152 : 2008-10-06, 13:26:09 »

Grizzly tą pewnością jak i możliwościami technicznym i finansowymi jest różnie.
Nie zawsze jest to takie proste jakby mogło się wydawać.
 

Czemu nie szukałaś,albo nie wysłałaś tej wspomnianej przez Ciebie osoby ,do samego źródła,czyli do dr. JKwaśniewskiego? I tak ta nieszczęsna kasa,została wydana na innego lekarza(poszła w "błoto").
Dr. J.Kwaśniewski  o ile wiem (jeżeli się mylę to Toan to sprostuje) nie przyjmuje pacjentów.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #153 : 2008-10-06, 13:37:38 »

...I tak ta nieszczęsna kasa,została wydana na innego lekarza(poszła w "błoto")...

Tak wlasnie, Edyta poruszyla "bardzo bolesny problem"
wywalania w "BLOTO" swojej kasy.  Cool

Automatycznie rodzi sie pytanie co zrobic, aby
wydawac pieniadze mozliwie jak najlepiej!!!???  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #154 : 2008-10-06, 13:38:32 »

Więc twierdzenie,że "lekarka" "odkryła" ,że zboża szkodzą jest błędem i tyle. Cool
A kto tak twierdzi? Manipulujesz i nie wiem po co usiłujesz przypisać mi coś o czym  nie pisałem.
u hu hu  Very Happy To chyba nadinterpretacja  Very Happy Ja manipuluję? Nie piszą Uzytkowanicy ,że dzięki "lekarce" wyeliminowali zboża,produkty mleczne "poszły" do rotacji?Ja tak piszę? Cool
A kto pisał;
Cytuj
oczywiście wiem że według lekarki .. zbożowe szkodzą w każdej ilości!
Chwała jej za to, na tym forum!
 Very Happy

No i jeszcze to;

Cytuj

 Takim kolejnym poszerzeniem wiedzy dra JK , są nowe odkrycia dr Ewy Bednarczyk-Witoszek z Katowic , naszej optymalnej lekarki z forum dra JK. Otóż , dr Ewa wprowadza tzw. rotacje lub eliminuje na jakiś czas , niektóre produkty np. nabiałowe lub mączne.



Zaznaczam,że na DO nie można wprowadzać do rotacji produktów macznych,w tym przypadku "kromki chleba",do której się tak przylepiłeś nie wiedzieć czemu,bo masz jak byk napisane przez Admina,że jest niejadalna.No to o jakie odkrycia chodzi?  Very Happy


Cytuj
Wracając do meritum... tu nie chodzi jakiś  mój problem ale o problem ludzi z dolegliwościami co chcą rotować zbożowe czy mleczne i kierować się doświadczeniami czy wskazówki od l Lek. med. Ewy Bednarczyk-Witoszek.
Czyżby... a  mam takie wrażenie,  chcesz skutecznie im w tym przeszkodzi? Shocked Cool

Nie bądź śmieszny,bo sam się pogrązasz.  Cool Piszesz bzdety,jakoby kromka chleba była jadalna (znając teraz Ciebie,to się tego wyprzesz  Laughing) ,a stoi jak byk napisane przez Admina,że jest niejadalna.Łyso Ci?  Very Happy
A czy ja stoje nad kimś i zabraniam rotacji? No daj spokój  Laughing
Ja tylko piszę o tym,że sama wiedza dr. Jana Kwaśniewsiego w zupełności wystarczy ,aby zachować zdrowie.I to wszystko  Cool To Ty dopuszczasz się nadinterpretacji  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #155 : 2008-10-06, 13:43:48 »

Grizzly tą pewnością jak i możliwościami technicznym i finansowymi jest różnie.
Nie zawsze jest to takie proste jakby mogło się wydawać.
 

Masz racje, to jest WIELKI PROBLEM!!! Shocked Shocked Shocked

Dlatego wielka ulga dla wszystkich zainteresowanych DO
bedzie z pewnoscia "uporzadkowanie" spraw kompetencji lekarzy
i sprawdzania efektow ich "dzialania"  Cool Razz

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #156 : 2008-10-06, 13:50:12 »

Do tej grupy dołączyłabym dietetyków, ośrodki  ŻO... Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #157 : 2008-10-06, 13:57:29 »

...Ja tylko piszę o tym,że sama wiedza dr. Jana Kwaśniewsiego w zupełności wystarczy ,aby zachować zdrowie...

To jest zupelnie jasne dla dobrego lekarza optymalnego,
ktory moze "reka w reke" z kazdym zainteresowanym
isc po zdrowie i dlugie zycie.  Cool Razz

Oczywiscie mozna rowniez "za darmoche" czlapac "samopas bez renki"
i uskuteczniac "zrob to sam" z "kromeczkom chlibka" w drugiej "rence"  Razz Razz Razz

Zapisane
waga
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #158 : 2008-10-06, 14:03:57 »

Zdrowa, Walesa byl caly tydzien, dziennikarz oklamal ludek, jest gdzies w "Optymalniku" opis i zdjecia z jego wizyty w Jastrzebiej Gorze. Pozdrawiam, waga.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Przedawkowanie tłuszczu?
« Odpowiedz #159 : 2008-10-06, 14:07:34 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=598
***** początek cytatu *****

O CHLEBIE

Ciechocinek 4.10.2005 r.
Chciałem Państwu co nieco opowiedzieć o „chlebie naszym powszednim” (może nie wszyscy chleb jedzą, ale tak się to najczęściej nazywa i większość ludzi zjada chleb). Według mnie i rzeczywistości

najbardziej diabelskim wynalazkiem w dziejach ludzkości był chleb.

To on jest przyczyną wyższą głębokiej degeneracji rodzaju ludzkiego i powszechnie patologicznej czynności umysłów ludzkich, jest przyczyną wszystkich religii, czy zbrodniczych ideologii, wszystkich wojen, wszystkich przestępstw. Jak udowodnił pięknie Fryderyk Engels: chleb w dziejach ludzkości jest wynalazkiem stosunkowo niedawnym.

Chleb jest przyczyną niewolnictwa – słusznie twierdził Stanisław Staszic. Elity w starożytnym Egipcie chleba nie używały, był dla nich obrzydliwością – o czym wspomina Biblia. A spożywanie chleba uchodziło w Egipcie za hańbę – o czym napisał Herodot.

Każdy człowiek, który zjada chleb, czy inne produkty o zbliżonym składzie chemicznym, zdrowym być nie może, a jego umysł musi być niewolniczy i jest niewolniczy, niezależnie od wykształcenia, stanowiska, pozycji w nauce, czy polityce. Wielu ludzi rozpoczynających Żywienie Optymalne (®)
skarży się, że najtrudniej obejść im się bez chleba. Tak jest tylko na początku, po kilku tygodniach lub miesiącach, prawie wszyscy twierdzą, że chleb jest dla nich niepotrzebny i że jest gorzki w smaku, że brakuje im śliny, aby kęs chleba w ustach zwilżyć, i że tego świństwa jeść się nie da.

Aby ludziom ułatwić proces przechodzenia na optymalny model żywienia oraz urozmaicić dietę tych, którzy dietę tych, którzy już ją stosują, opracowano kilka rodzajów chlebów, które zawierają 5 razy mniej węglowodanów, 5 do 7 nawet razy mniej, niż to się spotyka przeciętnie w chlebie. Skład chemiczny chlebów jest tak dobrany, że zawierają one prawie wszystkie najlepsze dla człowieka składniki odżywcze. Taki chleb posmarowany grubo spełnia warunki optymalnego żywienia i jest prawie kompletnym wzorcem najlepszego produktu spożywczego. O ile zwykły chleb zawiera ponad 50% węglowodanów, czyli kilogram chleba ma 500 g węglowodanów, czyli porcja na 10 ludzi, to suchy chleb ma 80% węglowodanów.

Zamiast chleby pieczemy z małą ilością mąki, z masłem, z jajkami, czy z samymi żółtkami, z dodatkiem orzechów na przykład, czy migdałów, czy innych nasion oleistych, zawierają 7- 9, maksymalnie 10%, czyli gramów węglowodanów, i to w mące, czyli lepszej postaci węglowodanów
w 100 gramach, czyli gdyby człowiek się żywił tylko chlebem, to na całą potrzebną porcję węglowodanów mógłby zjeść 0,5 kg takiego chleba, co dałoby mu około 50 g węglowodanów.
Placki serowo-jajeczne zalecane w diecie optymalnej nie każdemu smakują. Proponowane chleby smakują każdemu, kto krócej lub dłużej stosuje Żywienie Optymalne (®), a ludzie będący na różnych dotychczasowych modelach żywienia, po zjedzeniu chlebka optymalnego mówią, że nic równie smacznego w życiu dotychczas nie jedli.

Porcja chleba o wadze 10 dag zawiera średnio około 10 g węglowodanów w postaci skrobi. Gdyby przeciętny człowiek o wadze 70 kg dostarczał do swojego organizmu węglowodany tylko w takim chlebie, to – jak już wspomniałem – mógłby spożyć go do 0,5 kg na dobę, a nawet nieco więcej.
Skrobia jest najlepszym kalorycznie węglowodanem. O ile glukoza ma 3, 73 kcal, dwucukier
- 3,91 kcal, to skrobia ma 4,12 kcal – czyli wyraźnie więcej energii. Spożywana z tłuszczem jest
wolno trawiona, powoli kapie z jelit do krwi i nie powoduje zawsze szkodliwych nagłych skutków stężenia glukozy we krwi. Chleby wysuszone na sucharki są trwałe i mogą być przydatne w dłuższej podróży, wycieczce zagranicznej, czy na wczasach. Dziękuję Państwu.

Jan Kwaśniewski
***** koniec cytatu *****

Wnioski:
JK tępi pomysł jedzenia pieczywa, czy zbóż w ilości dietetycznie znaczącej, ale dopuszcza zjadanie jego małej ilości przy zachowaniu BTW.
JK wyraźnie nie zajmuje się „uczuleniami pokarmowymi” tylko proporcjami BTW w diecie.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.