forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 09:21:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659807 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Osmoza
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Osmoza  (Przeczytany 147734 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #120 : 2014-12-07, 12:00:11 »

A sorry, nie widzialem pytania, jak widze potok spamu gavro i radzia to przewijam na dol i ustosunkowuje sie do losowej wypowiedzi Very Happy
Gdzies tak co pare miesiecy.
Very Happy
A membranę, błonę czy tam diafragmę?
Wszystko zgodnie z zaleceniami producenta, dystrybutora i serwisanta. A co? Wink
Nic, zawiodłem się, bo Ty przecież zawsze gwiżdżesz na naukę, oficjalne zalecenia i temu podobne Wink
A tu proszę, jaki grzeczniutki, a nie uważasz, że producent robi Cię w jajo dla zysku?
Może można by, bez strat, wydłużyć te zalecane periody 2-3 krotnie? Laughing
Pewno to taki wyjątek od reguły...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #121 : 2014-12-07, 12:03:23 »

hehe od wyjatkow nie ma regul, a moim "producentem, dystrybutorem i serwisantem" jest moj dobry kolega od kieliszka, wiec spokojna twoja rozczochrana o te szczegoly  Cool Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #122 : 2014-12-07, 12:07:33 »

hehe od wyjatkow nie ma regul, a moim "producentem, dystrybutorem i serwisantem" jest moj dobry kolega od kieliszka, wiec spokojna twoja rozczochrana o te szczegoly  Cool Laughing Laughing Laughing
Moja jest spokojna, ja wiem co piję.
Mnie jakiś nizinny moczymorda nie ładuje w bambuko Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #123 : 2014-12-07, 12:09:40 »

Nie po to kupuje arcyczysta kawke bulletproof zeby zalewac ja jakas wodociagowa zalewajka, to z szacunku dla mojej kawy tak  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #124 : 2014-12-07, 12:10:44 »

To inna rozmowa!  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #125 : 2014-12-07, 12:12:51 »

moje kubki smakowe tez zglaszaja swoje roszczenia, mowia, ze po to sie odradzaja co chwile, zeby na nowo przezywac te wspaniale smaki i bezsmakowosc krystalicznie czytej wody  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #126 : 2014-12-07, 12:15:41 »

moje kubki smakowe tez zglaszaja swoje roszczenia, mowia, ze po to sie odradzaja co chwile, zeby na nowo przezywac te wspaniale smaki i bezsmakowosc krystalicznie czytej wody  Laughing Laughing
Tu nie FB, nie musisz ściemniać, nie rozróżniłbyś wód i kaw nawet gdyby na Ciebie wlazły, gdybyś dostał nieoznaczone próbki Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #127 : 2014-12-07, 12:17:40 »

Mozliwe, swiadomosc to potega, ale tak czy siak cos trzeba robic, zeby ja zaprogramowac Very Happy Choc tutaj sie mylisz, kiedys ci zaparze markietowe z kranowka i Kawe przez duze Ka z woda z RO, zobaczysz Very Happy A nawet nie zobaczysz - tych kolorowych "plytek" na powierzchni  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #128 : 2014-12-07, 12:19:58 »

Bezsprzecznie będą się różnić, ale smak to wiesz... Laughing
Poza tym przyzwyczajenie drugą naturą, Ty musisz przepłacić, żeby Ci smakowało, mnie nie smakuje bez względu na cenę  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #129 : 2014-12-07, 12:25:45 »

Jest taka ksiazka pt "smak" napisana przez jakiegos pana ze wschodu. Poza tym Smak jest w 4es  Laughing
Smak jest po cos stworzony, ty chcesz sobie udowodnic, ze jest zbedny, ale obawiam sie, ze jak tak dalej bedzie to skonczysz jak nasz AAtleta Very Happy
Nie idz ta droga Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Osmoza
« Odpowiedz #130 : 2014-12-07, 12:27:19 »

hehe od wyjatkow nie ma regul, a moim "producentem, dystrybutorem i serwisantem" jest moj dobry kolega od kieliszka, wiec spokojna twoja rozczochrana o te szczegoly  Cool Laughing Laughing Laughing
Moja jest spokojna, ja wiem co piję.
Mnie jakiś nizinny moczymorda nie ładuje w bambuko Wink

Silnoreki to taki Gosc, jest, ze potrafi sie nawet z wrogiem wody napic, z kieliszka. O! Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #131 : 2014-12-07, 12:46:12 »

Jest taka ksiazka pt "smak" napisana przez jakiegos pana ze wschodu. Poza tym Smak jest w 4es  Laughing
Smak jest po cos stworzony, ty chcesz sobie udowodnic, ze jest zbedny, ale obawiam sie, ze jak tak dalej bedzie to skonczysz jak nasz AAtleta Very Happy
Nie idz ta droga Very Happy
Masz przykład na sobie i przykłady dookoła jaką słuszną wskazówką jest smak Wink
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Osmoza
« Odpowiedz #132 : 2014-12-07, 12:59:36 »

A sorry, nie widzialem pytania, jak widze potok spamu gavro i radzia to przewijam na dol i ustosunkowuje sie do losowej wypowiedzi Very Happy
Gdzies tak co pare miesiecy.
No to ladnie ... ja od montazu jeszcze nic nie wymienialem.
Woda w smaku wciaz b.dobra, nie smierdzi, choc na kranowe tez nie moge narzekac.
Moze tylko cisnienie jest minimalnie nizsze.
Wode z filtra uzywam tylko do picia, do gotowania szamki ciagne z wodnych ciagow Very Happy
RO monotowalem latem w 2011 wiec juz 3 latka stuklo.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Osmoza
« Odpowiedz #133 : 2014-12-07, 13:03:08 »

Jest taka ksiazka pt "smak" napisana przez jakiegos pana ze wschodu. Poza tym Smak jest w 4es  Laughing
Smak jest po cos stworzony, ty chcesz sobie udowodnic, ze jest zbedny, ale obawiam sie, ze jak tak dalej bedzie to skonczysz jak nasz AAtleta Very Happy
Nie idz ta droga Very Happy
Masz przykład na sobie i przykłady dookoła jaką słuszną wskazówką jest smak Wink

Chodzi o odnawialny smak z kubka, za pomocą również odnawialnych kubków. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #134 : 2014-12-07, 13:05:19 »

A sorry, nie widzialem pytania, jak widze potok spamu gavro i radzia to przewijam na dol i ustosunkowuje sie do losowej wypowiedzi Very Happy
Gdzies tak co pare miesiecy.
No to ladnie ... ja od montazu jeszcze nic nie wymienialem.
Woda w smaku wciaz b.dobra, nie smierdzi, choc na kranowe tez nie moge narzekac.
Moze tylko cisnienie jest minimalnie nizsze.
Wode z filtra uzywam tylko do picia, do gotowania szamki ciagne z wodnych ciagow Very Happy
RO monotowalem latem w 2011 wiec juz 3 latka stuklo.
Widzisz, doczekałeś się jajec  Laughing

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale ja w sklepie muszę zachowywać pewne parametry wody, inaczej np. krewety dobrych gradacji nie chcą pływać, jednocześnie płacę za wodę, więc na niskim odrzucie do kanalizacji mi zależy.
Najlepiej jest kiedy chłopaki zmieniają filtry co 3-4 miesiące, a membranę co pół roku, mimo, że filtr RO chodzi non stop prawie.
Jeśli chodzi z przerwami, powinno się to robić częściej. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #135 : 2014-12-07, 13:06:27 »

Jest taka ksiazka pt "smak" napisana przez jakiegos pana ze wschodu. Poza tym Smak jest w 4es  Laughing
Smak jest po cos stworzony, ty chcesz sobie udowodnic, ze jest zbedny, ale obawiam sie, ze jak tak dalej bedzie to skonczysz jak nasz AAtleta Very Happy
Nie idz ta droga Very Happy
Masz przykład na sobie i przykłady dookoła jaką słuszną wskazówką jest smak Wink

Chodzi o odnawialny smak z kubka, za pomocą również odnawialnych kubków. Cool
Chodzi o to, że nasze zmysły ewoluowały w zupełnie innych warunkach.
I dlatego...rozumem Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Osmoza
« Odpowiedz #136 : 2014-12-07, 13:21:30 »

Nie mam argumentu przeciwko temu ... i wiesz, że nie mam potrzeby o tym pisać, gdyż i ... tak akurat to wiesz. Very Happy Laughing
Czynność ma być przecież jednaka, najlepiej prawidłowa, a wtedy nudy nie ma prawa być i już. Laughing

Dot. ... osmozy. Very Happy
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Osmoza
« Odpowiedz #137 : 2014-12-07, 15:19:18 »

A sorry, nie widzialem pytania, jak widze potok spamu gavro i radzia to przewijam na dol i ustosunkowuje sie do losowej wypowiedzi Very Happy
Gdzies tak co pare miesiecy.
No to ladnie ... ja od montazu jeszcze nic nie wymienialem.
Woda w smaku wciaz b.dobra, nie smierdzi, choc na kranowe tez nie moge narzekac.
Moze tylko cisnienie jest minimalnie nizsze.
Wode z filtra uzywam tylko do picia, do gotowania szamki ciagne z wodnych ciagow Very Happy
RO monotowalem latem w 2011 wiec juz 3 latka stuklo.
Widzisz, doczekałeś się jajec  Laughing

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale ja w sklepie muszę zachowywać pewne parametry wody, inaczej np. krewety dobrych gradacji nie chcą pływać, jednocześnie płacę za wodę, więc na niskim odrzucie do kanalizacji mi zależy.
Najlepiej jest kiedy chłopaki zmieniają filtry co 3-4 miesiące, a membranę co pół roku, mimo, że filtr RO chodzi non stop prawie.
Jeśli chodzi z przerwami, powinno się to robić częściej. Very Happy
Taki mam.
http://www.waterpure.pl/index.php?p751,osmoza-fro6-bio-100gpd-zestaw

Jak dzwnilem do dystrybutora, to babka zalecala wymiane filtrow co 3 miechy, a membrane co 6.
Mowielm jej to co wyzej napisalem, a ona i tak swoje ze trzeba, bo tam syf sie zbiera.
No ale mebrana przecie syfu nie przepusci, a cisnienie dobre, woda tez, wiec o cochooo???
O moje zdrowie czy o jej kase?  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Osmoza
« Odpowiedz #138 : 2014-12-07, 15:32:09 »

Widzisz, a Zyon zmienia Laughing
Po takim czasie stan sanitarny wody z Twojego RO nie różni się od kranówy.
Ciut bardziej miękka może jest.
Pytanie czy dla samego smaku warto było ponosić koszta instalacji i odrzutu wody do kanału?  Confused

Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Osmoza
« Odpowiedz #139 : 2014-12-07, 15:35:09 »

Dla mnie warto.
W kranie nie jest zla, ale ta jest smaczniejsza.
Wchodzi jak noz w maslo Smile
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.