forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-25, 08:23:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660296 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Niedobor zelaza" Ferritin"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Niedobor zelaza" Ferritin"  (Przeczytany 57585 razy)
sewero
Gość


Email
Niedobor zelaza" Ferritin"
« : 2008-10-06, 21:53:55 »

Juz od okresu ciazy(4Lata) ciagnie sie za mna niedobor ferritinu. Hemoglobina  jest w normie.Odzywiam sie optymalnie i nie wiem czemu to sie nie chce ustabililzowac. Jem dziennie zoltka i pasztet ktory sama robie z watrobki i podrobow. Lekarka /nieoptymalna/radzi bym brala zelazo. Czy to naprawde konieczne? A moze musze zwiekszyc ilosc bialka. Teraz jem 0,5 g na kg wagi naleznej. Czyli mam 168 wzrostu waze 66kg wiec zjadam 35-40 gram bialka. Tluszczu nie licze bo jem go duzo. Przedewszystkim  w smietanie.
Co jesc by wyniki byly lepsze? Watrobki nie lubie dlatego robie pasztet (jego moge zjesc bez niczego).Jem tez orzechy i sloneczniki w umiarze.Moze ktos mi poradzi.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #1 : 2008-10-06, 22:12:14 »

Juz od okresu ciazy(4Lata) ciagnie sie za mna niedobor ferritinu. Hemoglobina  jest w normie.Odzywiam sie optymalnie i nie wiem czemu to sie nie chce ustabililzowac. Jem dziennie zoltka i pasztet ktory sama robie z watrobki i podrobow. Lekarka /nieoptymalna/radzi bym brala zelazo. Czy to naprawde konieczne? A moze musze zwiekszyc ilosc bialka. Teraz jem 0,5 g na kg wagi naleznej. Czyli mam 168 wzrostu waze 66kg wiec zjadam 35-40 gram bialka. Tluszczu nie licze bo jem go duzo. Przedewszystkim  w smietanie.
Co jesc by wyniki byly lepsze? Watrobki nie lubie dlatego robie pasztet (jego moge zjesc bez niczego).Jem tez orzechy i sloneczniki w umiarze.Moze ktos mi poradzi.

Ja bym na Twoim miejscu podnius B do 50gr.
Wit D jets przede wszystkim w watrobce, ktora jadasz w formie pasztetu ale i w tunczyku, sardynkach, zoltkach, maslo i ser. Smietana to przede wszystkim tluszcz, witaminy D sa w niej tylko slady.

Nie nalezy przy ZO stosowac dodatkowych witamin, czy roznych preparatow wzmacniajacych. Min 5 zoltek dziennie, ser z maslem, z warzyw pomidory, brokuly
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #2 : 2008-10-06, 22:37:14 »

 :DSerdeczne dzieki. Podales wszystkie produkty ktore lubie. Musze tylko przyznac ze zjadalam do tej pory 3 zoltka dziennie a to chyba za malo?.
A propos zoltek? Ile powinny ich zjadac dzieci. Moj 3 latek zjada 1 a 7 latek 2. Oprocz tego maja zoltko w pasztecie. chyba to za malo co?

Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #3 : 2008-10-06, 22:43:59 »

Dla mnie niedobĂłr w/w to zawsze nietolerancja ... produktĂłw mlecznych Shocked.
Pisałam o tym w książce.
Very Happy
Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #4 : 2008-10-06, 22:46:11 »

Retikulocyty produkują się 6 dni, więc po 8-9 (zalecam sprawdzenie po 12 dniach) dniach jest juz ok.
Oczywiście celem wyleczenia powyĹźszego obowiązuje dieta bez zbóş lub rotowanymi zboĹźami  Very Happy.
Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #5 : 2008-10-06, 22:50:52 »

Nie robiłabym morfologii w 2 doby po zjedzeniu mlecznych, by wykluczyć ewentualny spadek erytrocytów po bodźcu.
Już niejedno widziałam.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #6 : 2008-10-06, 22:55:31 »

:DSerdeczne dzieki. Podales wszystkie produkty ktore lubie. Musze tylko przyznac ze zjadalam do tej pory 3 zoltka dziennie a to chyba za malo?.
A propos zoltek? Ile powinny ich zjadac dzieci. Moj 3 latek zjada 1 a 7 latek 2. Oprocz tego maja zoltko w pasztecie. chyba to za malo co?



Jezeli chodzi o tak male dzieci, to musze sie przyznac, ze nie mam pojecia.
Mysle, ze organizmy rozwijajace maja wiekrze zapotrzebowanie na bialko, dobrej jakosci bialko, ktore jest przede wszystkim w zoltku i podrobach. Ale jakie ilosci....tu sie calkowicie poddaje. Lekarka wie na pewno i znajac jej podejscie do tematu .....podpowie.
Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #7 : 2008-10-06, 23:42:22 »

Nie wiem  Smile.
Wolę się spytać dziecko czy ma ochotę na kolejne żółtko.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #8 : 2008-10-07, 09:56:08 »

:DSerdeczne dzieki. Podales wszystkie produkty ktore lubie. Musze tylko przyznac ze zjadalam do tej pory 3 zoltka dziennie a to chyba za malo?.
A propos zoltek? Ile powinny ich zjadac dzieci. Moj 3 latek zjada 1 a 7 latek 2. Oprocz tego maja zoltko w pasztecie. chyba to za malo co?



Jezeli chodzi o tak male dzieci, to musze sie przyznac, ze nie mam pojecia.
Mysle, ze organizmy rozwijajace maja wiekrze zapotrzebowanie na bialko, dobrej jakosci bialko, ktore jest przede wszystkim w zoltku i podrobach. Ale jakie ilosci....tu sie calkowicie poddaje. Lekarka wie na pewno i znajac jej podejscie do tematu .....podpowie.

Ja pamietam, jak moja corka byla mala, robila jej zona dwa zoltka na parze i dodawala do tego odrobine masla. Bardzo delikatna potrawa.
7-dmio latka mozesz z pewnoscia zapytac, natomiast roczne dziecko chyba Ci jeszcze nic nie powie.....chyba, ze tak!
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #9 : 2008-10-07, 14:55:59 »

Myslalam juz ze robie cos zle bo dzieci nie bardzo chca zoltka. Mlodszy uwielbia placki omlety i w tym je zjada.Starszyemu musze przemycac w innych produktakch bo wyzej wymienonych nie chce.
Jezeli chodzi o nietolerancje mlecznych czy zbozowych to musze to sprawdzic. Ksiazke lekarki mam i dopiero zaczelam czytac. Nie doszlam jeszcze do rozdzialu rotacji. No ale juz niedlugo.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #10 : 2008-10-07, 15:00:42 »

jeszcze odnosnie produktow mlecznych to nie wiem czemu ale od dziecka ich nie lubie. Nie lubie sera mleka itd. Smietane nauczylam sie pic niedawno bo brakowalo mi tluszczu do proporcji. Widac jednak ze organizm sam wie co mu robi dobrze a co zle.
Dlaczego nie chca ZO zrozumiec ludzie chorzy "nieuleczalnie"???

Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #11 : 2008-10-07, 15:18:08 »

jeszcze odnosnie produktow mlecznych to nie wiem czemu ale od dziecka ich nie lubie. Nie lubie sera mleka itd. Smietane nauczylam sie pic niedawno bo brakowalo mi tluszczu do proporcji. Widac jednak ze organizm sam wie co mu robi dobrze a co zle.
Dlaczego nie chca ZO zrozumiec ludzie chorzy "nieuleczalnie"???



Ja mysle, ze to  nie chodzi o zrozumienie. Ludzie chorzy nieuleczalnie przeszli juz w swoim zyciu tyle badan, zlych doswiadczen, rozmow z "madrymi" profesorami itd, itp, ze nia sa w stanie myslec o jakichkolwiek zmianach, wrecz boja sie jakich kolwiek zmian...chociaz powinni, na podstawie swojego stanu zdrowia i braku dowodow na poprawe tegoz, zaczac myslec o DO.

Strach ma wielkie oczy a dotego niewiedza, ktora tu gra "pierwsze skrzypce".
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #12 : 2008-10-07, 23:43:15 »

Myslalam juz ze robie cos zle bo dzieci nie bardzo chca zoltka. Mlodszy uwielbia placki omlety i w tym je zjada.Starszyemu musze przemycac w innych produktakch bo wyzej wymienonych nie chce.
Jezeli chodzi o nietolerancje mlecznych czy zbozowych to musze to sprawdzic. Ksiazke lekarki mam i dopiero zaczelam czytac. Nie doszlam jeszcze do rozdzialu rotacji. No ale juz niedlugo.

Tu mozesz isc w slepo. ( przepraszam z brak polskich znakow)..
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #13 : 2008-10-07, 23:43:35 »

Myslalam juz ze robie cos zle bo dzieci nie bardzo chca zoltka. Mlodszy uwielbia placki omlety i w tym je zjada.Starszyemu musze przemycac w innych produktakch bo wyzej wymienonych nie chce.
Jezeli chodzi o nietolerancje mlecznych czy zbozowych to musze to sprawdzic. Ksiazke lekarki mam i dopiero zaczelam czytac. Nie doszlam jeszcze do rozdzialu rotacji. No ale juz niedlugo.

Tu mozesz isc w slepo. ( przepraszam z brak polskich znakow)..
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #14 : 2008-10-07, 23:43:51 »

Myslalam juz ze robie cos zle bo dzieci nie bardzo chca zoltka. Mlodszy uwielbia placki omlety i w tym je zjada.Starszyemu musze przemycac w innych produktakch bo wyzej wymienonych nie chce.
Jezeli chodzi o nietolerancje mlecznych czy zbozowych to musze to sprawdzic. Ksiazke lekarki mam i dopiero zaczelam czytac. Nie doszlam jeszcze do rozdzialu rotacji. No ale juz niedlugo.

Tu mozesz isc w slepo. ( przepraszam z brak polskich znakow)..
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #15 : 2008-10-07, 23:50:46 »

Myslalam juz ze robie cos zle bo dzieci nie bardzo chca zoltka. Mlodszy uwielbia placki omlety i w tym je zjada.Starszyemu musze przemycac w innych produktakch bo wyzej wymienonych nie chce.
Jezeli chodzi o nietolerancje mlecznych czy zbozowych to musze to sprawdzic. Ksiazke lekarki mam i dopiero zaczelam czytac. Nie doszlam jeszcze do rozdzialu rotacji. No ale juz niedlugo.

Tu mozesz isc w slepo. ( przepraszam z brak polskich znakow)..

To naprawde nie ja, to moj komputer.


Dokoncze watek.....tu mozesz isc w/ na slepo. Masz wielka okazje/mozliwosc, nie zaznajamiac dzieci z maka,chlebek, bulkami itd. Nie rob tego, tzn niech tego nie jedza.
Zapytasz pewnie:"a co maja jesc"?
Odp. wszystko inne ale nie make, nie chleb....rob / smaz im cos innego......chleb to tylko przyzwyczajenie! Nawet nie ich, tylko nasze!!!, ktore staramy sie im wdrozyc. Jasne?
Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #16 : 2008-10-08, 18:07:26 »

Dlaczego nie chca ZO zrozumiec ludzie chorzy "nieuleczalnie"???

Bo pracują na nieprawidłowym materiale energetycznym.
Zapisane
zenon
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #17 : 2008-10-08, 20:37:22 »

Z podrobow polecam sledzione. Pasztet robi sie chyba z mielonego miesa, to mozna dodac wnetrze sledziony do masy miesnej.
Sledziona ma najwiecej zelaza z oczywistych wzgledow.

Moim zdaniem tego bialka jesz strasznie malo.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #18 : 2008-10-08, 21:11:06 »

Dlaczego nie chca ZO zrozumiec ludzie chorzy "nieuleczalnie"???

Bo pracują na nieprawidłowym materiale energetycznym.


Dokladnie, brak sloniny, zoltek, brokul i marchewki.

Lekarko, moge zapytac o rotacje, KTORA CHCE ROZPOCZAC W NIEDZIELE?
Zapisane
lekarka
Gość


Email
Odp: Niedobor zelaza" Ferritin"
« Odpowiedz #19 : 2008-10-08, 21:53:25 »

Pytaj o co chcesz. Jak będę potrafiła to odpowiem Smile.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.