forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 19:15:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660510 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Optymalne sniadanie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optymalne sniadanie.  (Przeczytany 97690 razy)
fewa
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #60 : 2008-10-14, 23:22:18 »

Z tego co czytam to ja jem najwięcej  Laughing Laughing
Jak mam na rano czyli 6 godz to jem tylko galaretkę z czosnkiem natką pietruszki i ogórkiem kiszonym, a na drugie śniadanie w pracy zjadam drugą część mojego śniadania czyli omlet z 1 jajka i 4 żółtek na łyżce smalcu ze skwarkami, trochę cebulii  do tego 1/2 pomidora  Za dużo tłuszczu nie da się zjeść na zimno bo jest nie smaczny.Mimo to schudłam 5 kg.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #61 : 2008-10-14, 23:23:25 »

Jurek
   Ja jestem sowa -wiec rano nierozgarnięta i wqqqq.... rozkręcam sie popołudniu
    a nocki uwielbiam. Zazdroszcze skowronkom ,ale mojego biorytmu za diabła nie moge zmienić .
       Jurek jak zdrowie ? też zastanawiam sie jak to możliwe ,zebyś złamał żebro Sad Sad
 będąc optymalnym  :(Ja pare lat temu złamałam noge -i mimo ,ze mi sie wtedy cały świat zawalił
    bo troszkuuuuu...chorowałam -ale zyskałam nowe życie.
    

Rudka ja pisałem ,że po ostatnim moim wydarzeniu gdzie pękło mi płuco i powstała odma nie doszłem do pełni sił
nogi mam jak z waty,ale próbuje chodzic aby rozruszac mięśnie.SCHODZIŁEM PO SCHODACH jedną ręką trzymałem się poręczy a druga ugięła sie podczas schdzenia na
niższy stopień ,ręka sie nie puściłem a więc mnie przegięło w bok i na szczęście nie poleciałem na dół ,ale po tym wygięciu się na schodach odczułem ból i nie pamiętam abym się uderzył w żebra.minęło dziesięc dni i dpiero wtedy przy raptownym podniesieniu się znad umywalki poczułem ogromny ból,myślałem że ponownie pekło mi płuco ale okazało się że to złamanie które poprzedzone było moim wcześniejszym upadkiem,piszę zresztą o tym w odrębnym temacie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #62 : 2008-10-15, 00:05:07 »

Właśnie przeczytałqam Sad
   Ja jak noge złamałam w kostce z przemieszczeniem -to też poślizgnęłam sie ze schodów
dosłownie z trzech stopni -a tak mi chrupło ,że do tej pory ten dżwięk mam w uszach.
    Jak widze schody to grzecznie trzymam sie poręczy ,już nie biegam .
   Miałam dwie operacje ,stwierdzono ostopenie -. Chyba po 5 latach -jest dobrze  Cool
     -Też jadłam sardynki ,sery i tabletki .zapoznawałam sie z żo -  wiadomo - robiłam karykaturalne błędy.
     przytyłam 5 kg Shocked myślałam ,ze moge sobie tak bezkarnie zjadać żebra ,serniki ,placuszki ,śmietanka Sad
    Dopiero dr Ewa ,forumowicze  ..no i jeszcze walcze ze słabosciami.
   
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #63 : 2008-10-15, 08:49:19 »


Liczac to co zjadasz na wczesniej podana sniadanie, nie powinienes juz w iagu dnia jesc ani B ani T tylko W. Poniewaz z togo co napisales wychodzi B+T=okolo 195 a ma byc 200!!!

Gdzie bialka masz tylko 28 gr !!!!

tylko 28g bo to jest sniadanie. Nie potrzebuje sie budowac, zaczynam dzien potrzebuje paliwa. Obiad zjadam 18-19.00 wtedy zjadam reszte białka z wieprzowiny i troche tłuszczu (tyle co by do wieczora głod zaspokoic) A proporcje BT podałem tylko dla sniadania.

Twoje BT ze sniadania = 193, a calodzienne masz miec max 200. To ile jesz tego miesa na obad 14 gram i bez tluszczu?
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #64 : 2008-10-15, 09:33:38 »


Twoje BT ze sniadania = 193, a calodzienne masz miec max 200. To ile jesz tego miesa na obad 14 gram i bez tluszczu?
Adampio 200g B+T to było takie uproszczenie JK do obliczania ceny żywności a nie zalecenie Wink zjadania tylko takich ilości.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #65 : 2008-10-15, 09:34:01 »

Dlaczego 200?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #66 : 2008-10-15, 10:14:53 »


Adampio 200g B+T to było takie uproszczenie JK do obliczania ceny żywności a nie zalecenie Wink

No popatrz  Smile ,ale jak pisał tu "forumowy mendrzec" ;

Trzeba by tu wspomnieć, jak prawidłową ilość tłuszczu oblicza Morgano.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1961.40
Cytuj z: MORGANO
***** początek cytatu *****
(...)
Generalnie wszyscy zapominają że dzienna dawka
B+T winna się równać 200 gram
Jeżeli dla przykładu spożyjemy 60 gram białka to pozostaje nam jeszcze do zjedzenia dodatkowo 140 gram tłuszczu.
(...)
Problem jest jak wyżej napisałem w proporcjach B+T która ogółem razem powinna wynosić dziennie 200 gram.
To jest problem nagminny nie przestrzegany przez wiele osób.



...to jakoś nie przyszło Ci do główki tego sprostować  Smile 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #67 : 2008-10-15, 10:16:27 »

Dlaczego 200?

Popytaj "adama319" .On na ten temat wie wiecej niż ktokolwiek  Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #68 : 2008-10-15, 11:50:51 »


Adampio 200g B+T to było takie uproszczenie JK do obliczania ceny żywności a nie zalecenie Wink

No popatrz  Smile ,ale jak pisał tu "forumowy mendrzec" ;

Trzeba by tu wspomnieć, jak prawidłową ilość tłuszczu oblicza Morgano.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1961.40
Cytuj z: MORGANO
***** początek cytatu *****
(...)
Generalnie wszyscy zapominają że dzienna dawka
B+T winna się równać 200 gram
Jeżeli dla przykładu spożyjemy 60 gram białka to pozostaje nam jeszcze do zjedzenia dodatkowo 140 gram tłuszczu.
(...)
Problem jest jak wyżej napisałem w proporcjach B+T która ogółem razem powinna wynosić dziennie 200 gram.
To jest problem nagminny nie przestrzegany przez wiele osób.



...to jakoś nie przyszło Ci do główki tego sprostować  Smile 

Adampio jest uczniem Morgano i tego juz sie nie da ani sprostowac ani wyprostowac.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #69 : 2008-10-15, 12:08:36 »

Czytajć te wszystkie posty ,można dostać fioła  Smile

Raz się czyta,że


Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie


Potem ;



1. Nie oszczędzaj na białku.



Nastepnie ;

Mięso to nie jedyne zródło białka. Ale wiekszość czyta ze zrozumieniem, miejmy nadzieję.

 Dalej;


W rotacji nie chodzi tylko o cukrogenne działanie mlecznych (choć głównie tu jest wg mnie "winowajca") ale również o dużą ilość białka...

jeszcze dalej ;


Twoje BT ze sniadania = 193, a calodzienne masz miec max 200. To ile jesz tego miesa na obad 14 gram i bez tluszczu?
Adampio 200g B+T to było takie uproszczenie JK do obliczania ceny żywności a nie zalecenie Wink zjadania tylko takich ilości.

i najdalej



Trzeba by tu wspomnieć, jak prawidłową ilość tłuszczu oblicza Morgano.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1961.40
Cytuj z: MORGANO
***** początek cytatu *****
(...)
Generalnie wszyscy zapominają że dzienna dawka
B+T winna się równać 200 gram
Jeżeli dla przykładu spożyjemy 60 gram białka to pozostaje nam jeszcze do zjedzenia dodatkowo 140 gram tłuszczu.
(...)
Problem jest jak wyżej napisałem w proporcjach B+T która ogółem razem powinna wynosić dziennie 200 gram.
To jest problem nagminny nie przestrzegany przez wiele osób.




"rany julek" jak to dobrze,że zrozumiałam książki  Jana Kwasniewskigo i nie muszę dostosowywać się do tych bzdur . uffffff  Cool Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #70 : 2008-10-15, 12:23:09 »

"rany julek" jak to dobrze,że zrozumiałam książki  Jana Kwasniewskigo i nie muszę dostosowywać się do tych bzdur . uffffff  Cool Smile

Edytko!
Ty tez swego czasu udowadnialas, ze dieta optymalna jest tylko dla zdrowych. Widocznie Ty juz jestes zdrowa i dlatego dobrze rozumiesz ksiazki JK, a reszta to sami chorzy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #71 : 2008-10-15, 12:30:03 »



Edytko!
Ty tez swego czasu udowadnialas, ze dieta optymalna jest tylko dla zdrowych. Widocznie Ty juz jestes zdrowa i dlatego dobrze rozumiesz ksiazki JK, a reszta to sami chorzy.

Nie rozumiem,po co takie "tanie teksty"? Przecież widać "czarno na białym" ,że są wypisywane same niedorzeczności  Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #72 : 2008-10-15, 12:53:05 »


Nie rozumiem,po co takie "tanie teksty"? Przecież widać "czarno na białym" ,że są wypisywane same niedorzeczności  Smile

To jescze nie jestes zdrowa.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #73 : 2008-10-15, 13:32:33 »


Nie rozumiem,po co takie "tanie teksty"? Przecież widać "czarno na białym" ,że są wypisywane same niedorzeczności  Smile

To jescze nie jestes zdrowa.

Jedni piszą,że jestem zdrowa,inni że nie jestem .... no ciekawe w sumie wnioski  Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #74 : 2008-10-15, 14:40:20 »

Cytuj
Adampio jest uczniem Morgano i tego juz sie nie da ani sprostowac ani wyprostowac.

Kangur, zabrzmialo to jak jakas "wada"!!!! W koncu czlowiek jest najstarszym doradca zywienia optymalnego i jest kompetentny w temacie, tak?

Morgano, jak mozesz przeczytac ponizej mowi o generalnej zasadzie, ktorej wiekszosc nie stosuje, czego przykladem jestes Ty, Przemo.....

Nikt nikogo nie zmusza do stosowania zywienia w "zelaznych ryzach" i wiekszosc tego nie robi.

Nie mowie, czasami "uda mi sie " przekroczyc granice 200-stu w dziennym bilansie ( nie mowie tu o tygodniowym czy tez miesiecznym ).

Dlatego tez, uwazam, ze na poczaku ZO/DO nalezy liczyc, mierzyc, wazyci i co najwazniejsze planowac, aby utrzymac sie w zalecanych granicach.

 
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #75 : 2008-10-15, 16:12:54 »

Dla mnie suma 200 B i T do zdecydowanie za mało, podstawowe proprocje zwłaszcza miedzy W tez sporo obiegły mi od złotej proprocjia, no ale w koncu do tej "złotej" odnosi sie tylko 90% ludzi. Ja teraz wyczuwam apetyt na kazdy podstawowy składnik BTW jedynie kiedy troche "głupieje" to jak do posiłków białkowo-tłuszczowych zjadam wegle, one potrafia zupelnie mnie zmylić i sfałszowac smaki, pozniej nie czuje sie tak idealnie i nie wiem co zle zjadłem. A wy dalej wszystko tak teoretycznie wyliczacie?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #76 : 2008-10-15, 16:22:17 »

Cytuj
A wy dalej wszystko tak teoretycznie wyliczacie?

Ja uwazam, ze tak jest rozsadniej.......tym bardzie, ze jem bardzo roznorodnie, "rotuje" 3-4 rodzajow miesa, podrobow i ryb w ciagu tygodnia.
Wiem, ze jest to niepotrzebna......ale robie to dla wlasnego podniebienia.

Jasne, ze mozna jesc w ciagu jednego tygodnia to samo snaidanie i ta sama obiadokolacje....ja jestem inny, lubie pokombinowac smakowo i dlatego....tak, waze.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #77 : 2008-10-15, 17:12:30 »

Ja teraz wyczuwam apetyt na kazdy podstawowy składnik BTW

to b. ciekawe, przemo. mozesz rozwinac mysl? ja w sumie nadal mam z tym spore problemy, mimo ze staram sie "wsluchiwac"
od dawna mysle, zeby zalozyc temat  w guscie "pokaz mi swoje BTW, a powiem ci kim jestes"  Wink

Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #78 : 2008-10-15, 17:58:12 »

bardzo chetnie bym rozwinał tylko jak... to sie poprostu czuje Smile Zeby tak wszystko dobrze wyczuwać, musiałem spełniac zasade jedz do syta. Tzn. jesli zaczałem jesc np. cos co ma duzo białka i mi to smakowało to jem to dotad az przestanie mi smakowac w jednym posiłku (az przestane miec ta no "smaka") Tylko weglowodany jadam oddzielnie, zdala od białka i tłuszczu. Na pocztaku gdy robiłem bład jedzenia zbyt duzej ilosci białka pamietam ze potrafilem zaspokoic głod na słodkie jedzac np. ser bialy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Optymalne sniadanie.
« Odpowiedz #79 : 2008-10-15, 20:07:38 »

"pokaz mi swoje BTW, a powiem ci kim jestes"  Wink



Opatentuj to, zanim ktos inny to zrobi  Very Happy Będziesz "stawiała" "horoskopy"  Cool 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 17 zapytaniami.