forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 09:51:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660178 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Produkty zakwaszajace/alkalizujace  (Przeczytany 51251 razy)
kangur
Go


Email
Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« : 2008-10-09, 10:48:55 »

Przeszukalem forum i nie znalazlem takiego watku. Przyda sie nie tylko dla Afmfo.


Produkty zakwaszajace
               
Alkohol
Brukselka
Cukier
Drob
Fasola
Groch
Herbata
Jajka
Kakao
Kapusta kiszona
Kawa
Ketchup
Krochmal z kukurydzy
Makaran
Malze
Mieso
Mleko
Musztarda
Napoje slodzone
Oliwki
Pieprz
Platki owsiane
Podroby
Produkty maczne
Ryby
Soczewica
Szparagi

Produkty lekko zakwaszajace
 
Kasze (w wiekszisci)
Kokos (suszony)
Lody
Maslo
Nasiona i orzechy (wiekszosc)
Owoce (puszkowane)
Owoce suszone na siarce
Sery

Produkty alkalizujace:

Arbuzy
Avocado
Brzoskwinie
Cytryny
Daktyle
Figi
Grejfruty
Kukurydza
Melasa
Miod
Owoce
Pomarancze
Proso
Rodzynki
Syrop klonowy
Warzywa
Winogrona

      Produkty lekko alkalizujace:
Daktyle
Fasola (Phaseolus limensis)
Kasza gryczana
Kasztany
Kokosy (swieze)
Kwasne rodukty mleczne
Orzechy brazylijskie

Sliwki,zurawiny zakwaszaja i pozostaja kwasne w organizmie. Surowe owoce kwasnieja w obecnosci cukru. Wszystkie pokarmy przy dodaniu cukru zakwaszaja.
Lekarstwa, aspiryna, tyton i ocet zakwaszaja.

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #1 : 2008-10-09, 11:13:13 »

ocet zakwasza.

Ja bym jeszcze napisał, że soda odkwasza (wodorowęglan sodu, soda oczyszczona, bikarbonat, NaHCO3, baking soda, sodium bicarbonate) i już każdy wie jak sobie pecha wyregulować.
Smile
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #2 : 2008-10-10, 09:35:09 »

Dzięki, dzięki, dzięki.
Naprawdę mało mam czasu i takie gotowce jak i życzliwość bardzo mnie cieszą.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #3 : 2008-10-10, 13:49:31 »

Mam pytanie:
1/ co rozumiemy przez zakwaszanie / alkalizowanie? Tzn co ma byc zakwaszane / alkalizowane? wg tej teorii
2/ kto jest autorem teorii kwasowo-zasadowej?
3/ sa jakies wiarygodne badania na ten temat?


Ja sie kiedys dalem wkrecic w te teorie.
Ciekawa rzecz: ja wrecz czulem jak mnie zakwasza po miesie, a potem po wypiciu jakiegos soku (np pomidor), czy zjedzeniu rzepy, marchwii itp czulem jak mnie alkalizuje i ze lepiej sie czuje.

W pewnym momencie dalem sie przekonac, te ta teoria to bubel i jakas kreacja wegetarianska. Dalem sobie z tym spokoj.
Bywaly dni, ze w ogole nie jadlem roslin (zrodlem wegli byl miod i podroby).. Bardzo rzadko zdarza mi sie tak jadac, ale nie zauwazylem nawet w te "ekstremalnie zakwaszajace" dni jakichkolwiek negatywnych objawow.
Nasuwa sie tez pytanie: dlaczego eskimosi, masajowie, samburu i inne prymitywne plemiona sa zdrowe? Skoro powinny byc skrajnie zakwaszone i chore?

Ja nie twierdze, ze cala teoria jest do bani. Byc moze pewne tezy warto wcielic w zycie z korzycia dla zdrowia.
Calosc jednak wydaje mni sie podejrzana.

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #4 : 2008-10-11, 02:06:48 »

Zenek
Ja myśle ,ze to jest tak jak z NOSICIELAMI -nie chorują i z tym zyją.
   Inne istoty chodowlane są delikatne chodowane w cieplarnianych warunkach -więc byle pomuch zaszkodzi.
     Dziękuje ,że zająłes sie robakiem -zamordowałes czy oddałeś w dobre ręce?
      , przez niego małobym dziury w monitorze nie wydrapała
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #5 : 2008-10-11, 10:26:40 »

Nie rozumiem ani metafory, ani o co chodzi z robakiem (to z pewnoscia nie moja zasluga)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #6 : 2008-10-11, 11:29:32 »

Znalazlem na sieci ciekawy atrykul dotyczacy zakwaszenia organizmu, przyczyn itd

http://www.obcasy.pl/index.php?art=1&dzial=33&dzial2=188

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #7 : 2008-10-11, 11:50:19 »

i jeszcze jeden dosc ciekawy fragment wypowiedzi:

Produkty wysoko-kwasowe. PH 5.0 do 6.0 - cukier rafinowany (biały) i nierafinowany (brązowy), ser edamski, jajka, majonez, ryby, skorupiaki, wołowina, wieprzowina, mięso z królika, kurczak, wątroba, mięso jagnięce, cielęcina, sztuczne słodziki, napoje gazowane bezalkoholowe, napoje musujące, papierosy, leki chemiczne, mąka pszenna biała, chleb pszenny, makaron biały, kasza manna, biały ryż, biały ocet spirytusowy, ciasta i wyroby cukiernicze, czekolada, piwo, kawa, dżemy, galaretki, alkohol, sól oczyszczana warzona i jodowana, czarne herbaty.

Produkty średnio-kwasowe.Ph 6.0 do 7.0 - orzechy wloskie, ser cheddar, ser z plesnią, śledzie, makrele, żyto, owies, pszenica, ryż, śliwki, borówki, oliwki, ryby, soki owocówe z cukrem, syrop klonowy, melasa, pikle, chleb z rafinowanych zbóż (owsa, ryżu, żyta), płatki zbożowe, skorupiaki, kiełki pszenicy, pełne ziarna pszenicy, wino, jogurt dosładzany, gryka, sery ( ostre), chleb ryżowy, jajka gotowane na twardo, ketchup, majonez, makaron pełnoziarnisty, ciasto na miodzie, orzeszki ziemne, prażona kukurydza, ryż basmati, ryż brązowy, sos soiowy, chleb pszenny z kiełkujących ziaren.

Produkty nieznacznie kwaśne - Ph 7.0 syrop ze słodu, syrop z jęczmienia, jęczmień, otręby, orzechy nerkowca, ziarna zbóż z miódem, owocami i syropem klonowym, żurawiny błotne, fruktoza, miód pasteryzowany, soczewica, mleko homogenizowane i pasteryzowane, melasa surowa, gałka muszkatołowa, musztarda, pistacje, ryż lub krakersy pszenne, ziarno żytnie, chleb żytni z kiełek, nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy włoskie, jagody, orzechy brazylijskie, masło solone, sery łagodny i kruche, krakersy z nierafinowanego żyta, cieciorka, suchy orzech kokosowy, mleko kozie homogenizowane, oliwki marynowane, orkisz.

Produkty obojętne - masło, śmietana, naturalny jogurt, serwatka naturalna, oleje.

Produkty średnio-zasadowe. Ph 7.0 do 8.5 - migdały, orzech kokosowy, mleko, fasola, kapusta, seler, soczewica, sałata, grzyby, cebula, warzywa korzeniowe, pomidory, morele, jabłka, banany, jagody, wisnie, figi, grapefruit, winogrona, cytryny, melon, pomarańcze, brzoskwinie, gruszki, maliny, mandarynki, śliwki, awokado, banany ( dojrzałe), marchew, seler naciowy, rodzynki, figi świeże, czosnek, agrest, Winogrona mało słodkie, grejpfrut,zioła zielone, sałata, nektarynki, brzoskwinie ( słodkie), gruszki, groszek słodki, daktyle, dynia, szpinak, jabłka kwaśne, fasola zielona, buraki,brokuły, hleb świętojański, imbir świeży, Winogrona kwaśne, kalarepa, sałata, pomarańcze, pietruszka, dynia, maliny, truskawki, słodkie zboże świeże, rzepa, ocet jabłkowy.

Produkty wysoko-zasadowe. PH 8.5 do 9.0 - awokado, buraki czerwone, marchew, ziemniaki, szpinak, suszone morele, rabarbar, cytryny, arbuz, melon, pieprz cayenne, suszone figi, wodorosty morskie, wapno palone, owoc mango, papaja, nać pietruszki, winogrona, rzeżucha, wodorosty, szparagi, cykoria, owoc kiwi, gruszki, ananas, rodzynki, soki roślinne z jarzyn.

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #8 : 2008-10-12, 02:22:48 »

Zenek -przepraszam -pomyliłam Ciebie ze zbynkiem Sad
Prosiłam go by utłuk robala co kręcił mi sie po ekranie
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #9 : 2008-10-12, 11:06:01 »

Znalazlem na sieci ciekawy atrykul dotyczacy zakwaszenia organizmu, przyczyn itd

http://www.obcasy.pl/index.php?art=1&dzial=33&dzial2=188




Nic mi ten art nie wyjasnil Sad



Mam wrazenie, ze cala ta teoria opiera sie na zalozeniu o wszystkozernosci czlowieka i dogmatach w stylu "5 razy dziennie porcja owocow i warzyw".

Pisza mi dobrzy ludzie, ze z produktow zwierzecych powstaja zwiazki zakwaszajace.
Czy te zwiazki nie powstaja  worganizmie psa, wilka czy lwa? Powstaja, "ale pies, wilk i lew sa miesozerne, a czlowiek jest wszystkozerny, wiec nie moze jesc samych prod. zwierzecych".
Taka to jest mniej wiecej logika.


Nie ma tu konkretow.

Ta teoria do mnie nie trafia, bo praktyka jej przeczy.
Weston Price badal prymitywne ludy, zwracal uwage na kosciec i uzebienie. Ludy spozywajace produkty rzekomo zakwaszajace mialy zdrowe zeby i kosci. A trzeba do tego jeszcze dodac, ze spozywaly znacznie mniej wapnia niz wynosi tzw "norma". Pamietajmy, ze tzw "norma" to oszacowanie zapotrzebowania dla czlowieka odzywiajacego sie wysokoweglowodanowo. Skoro czlowiek zjadajacy duzo produktow alkalizujacych potrzbuje wiecej wapnia niz czlowiek zjadajacy zakwaszajace - cos tu jest nie tak..

Cytuj
      o Osteoporoza
      Badania dr Herty Spencer dotyczace spozywania protein i utraty
      spoistosci
      kosci dowodza, ze spozywanie protein w formie prawdziwego miesa
      nie ma
     wplywu na gestosc kosci. Badania, ktore rzekomo dowodza tego,
      ze nadmierne
      spozycie protein prowadzi do utraty gestosci kosci, nie byly
      wykonane na
      populacji spozywajacej prawdziwe mieso, ale frakcjonowane
      proszki
      proteinowe i wyizolowane aminokwasy.36 Ostatnie badania
      wykazaly, ze
      spozywanie protein przyczynia sie do zwiekszenia gestosci
      kosci, zarowno u
      mezczyzn, jak i kobiet.37 Niedawne badania ludzi stosujacych
      diete
      weganska i wegetarianska wykryly u kobiet predyspozycje do
      osteoporozy.38
Zrodlo

Zakladam oczywiscie, ze powyzsze przypisy sa prawdziwe, bo szczerze powiedziawszy ich nie sprawdzalem.

(Podobno przy surowiznie nie ma problemu zakwaszenia. Ale to jest dla mnie nieweryfikowalna teza.)

Reasumujac: ja osobiscie na rownowage kwasowo-zasadowa nie zwracam uwagi. Bylbym w stanie w ogole nie jesc roslin, ale oczywiscie nie robie tego.
Wg teorii powinienem byc cholernie skwaszony. A czuje sie swietnie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #10 : 2008-10-12, 11:27:45 »

Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #11 : 2008-10-12, 13:43:04 »

Cytuj
   Teraz okazuje sie ze cieszymy sie dluzszym zdrowiem kiedy pH naszego
   organizmu jest neutralne, lub delikatnie zasadowe, mozna latwo zmierzyc.
   Natomiast kiedy zmierza ku kwasowosci mamy wieksze ryzyko rozwiniecia sie
   osteoporozy, slabosci miesni, chorob serca, cukrzycy, chorob nerek, oraz
   calej masy innych problemow zdrowotnych


"I dlatego trzeba jesc 5 razy dziennie porje owocow i warzyw".

Oczekiwalbym danych ilosciowych. Tzn ze ktos wezmie przedstawicieli zdrowych prymitywnych ludow, zdobi im badania i wykaze, ze zasadowe ph koreluje z byciem zdrowym.

To jednak nie jest takie proste. Czytalem, ze niektore zdrowe ludy mialy ph lekko kwasne.
Wiem tez ze nawet przypadki skrajne takie jak jedzacy tylko mieso eskimosi nie mieli problemow z kosccem, zebami, (mimo duzo mniejszego spozycia wapnia niz ucywilizowani!) chorobami serca, skory, mieli mocne wlosy itd
Wiem tez, ze fruterianizm (produkty alkalizujace) to najlepsza droga do osteoporozy.
No i sam kiedys bylem wegetarianinem, a obecnie jem duzo miecha, organy, zoltka (zakwaszajace jadlo).
Sam wprawdzie nie robilem pomiarow, ale moj znajomy, ktory rowniez kiedys byl jaroszem a obecnie jest niskoweglowodanowcem zrobil sobie pomiary ph jakimis takimi specjalnymi vege-paseczkami  z ciekawosci... i okazalo sie ze jest bardziej "alkaliczny" niz kiedys na dawnym zywieniu!


To wszystko jest caly czas dla mnie niejasne.

znalazlem cos takiego:
Cytuj
  W lutowym Optymalniku 2006 roku Krzysztof Krupka pisze o zasadnosci
  stosowania diety ketogenicznej w przypadku nowotworow, np. mozgu.
  "[...] Dlaczego komorkom nowotworowym mozgu (...) dostarcza sie tak duzo
  potrzebnego im substratu, jakim jest glukoza?!
  Odpowiem na to pytanie, poniewaz lekarze (onkolodzy) wierza!, ze mozg
  spala tylko glukoze, nie ma dla niego alternatywnego paliwa i nic innego
  nie przechodzi przez bariere krew-mozg. Ta wiara nie ma nic wspolnego z
  nauka. Wiedze te znajdziemy w kazdym podreczniku biochemii lekarskiej.
  (sic!) [...]"
  "[...] Istnieje tez drugie pytanie: dlaczego dieta ketogenna? W
  mniemaniu wielu fachowcow jest ona dieta zakwaszajaca organizm, co tym
  samym moze doprowadzic do wzrostu guza. Rzecz lelzy tu nie w powstawaniu
  ketokwasow, a energetyce - czyli, jak wspomnialem, w glikolizie -
  prosciej mowiac duzo glukozy to duzo kwasow, duzo ketonow to zwolnienie
  tej reakcji czyli mniej kwasow. To jest ten paradoks, o ktorym
  wielokrotnie wspominam na swoich wykladach. Tluszcze i bialka moga
  zakwszac, ale i odkwaszac, zalezy ato od typu metabolicznego lub tzw.
  czynnika dominujacego w regulacji homeostazy czlowieka. Zmiany pH sa
  czesciej spowodowane wplywem pokarmu na podstawowe mechanizmy
  homeostazy, niz wplywem odczynu pokarmu na samo pH. WAZNE! [...]"

i cos takiego:
http://www.drmichalak.pl/data/rownowagakwasowa1.htm

wywiad z Gregiem Ellisem.
Mnie to niewiele wyjasnie szczerze powiedziawszy.
Ale gosciu - podobnie jak wielu innych - je glownie miecho od wielu lat i jest okazem zdrowia.
Cytuj
   MM: Co sadzisz o dyskusji na temat balansu zasadowo-kwasowego?

   DE: Ta teoria to smiec. Pozwol, ze ci wyjasnie. Wiesz jaka jest temp twojego ciala?
   MM: 36,5C.

   DE: Uwazasz, ze moja tez?

   MM: Tak.

DE: Ok - jest dla ciebie oczywistym, ze twoj organizm jest regulowany przez wrodzony mechanizm homeostazy - ktory ma kazdy z nas. Wiekszosc zyciowych funkcji jest scisle regulowana - poziom cukru we krwi, pH czy temperatura. Kazde wahanie moze  prowadzic do smierci. pH krwi to ok. 7,35, pH komorki miesniowej ok. 7.0. Kazda  proba zmiany poziomow pH bedzie dzialaniem przeciwko systemowi regulacji. Stad pomysl, ze  mozemy zmienic balans kwasowo-zasadowy jest absurdem. Jedzenie czegokolwiek nie   zmieni tego balansu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #12 : 2008-10-12, 16:56:56 »

Mysle, ze Greg Ellis trafil w "10".
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #13 : 2008-10-12, 17:15:08 »

Nie wiem.
To wszystko nie jest takie proste.

Z jednej strony mamy Ellisa, ktory jest kumatym gosciem. On nie przejmuje sie bilansem kwasowo zasadowym, bywalo ze jadl samo mieso i tluszcz, a wyglada w wieku 60 lat lepiej niz nie jeden dwudziestolatek.

Ale z drugiej strony mamy ludzi, ktorzy czuli sie zle, przeczytali o bilansie kwasowo zasadowym, zjedli cos alkalicznego lub wypili roztwor wody z proszkiem alkalizujacym i od tego zrobilo im sie lepiej.
Takie osoby sa i na tym forum. Nie mam powodu by im nie wierzyc, tylko dlatego ze ja sam w ta teorie raczej niewierze i ze autorytet Ellis powiedzial "ta teoria to smiec".

W dalszym ciagu nie wiem co o tym wszystkkim myslec.


Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #14 : 2008-10-12, 17:40:37 »

...W dalszym ciagu nie wiem co o tym wszystkkim myslec...

Moim "skromnym zdaniem" Cool dzieki takiej "konstrukcji" rownowagi kwasowo-zasadowej
mamy otwarte mozliwosci ingerencji w ten "mechanizm"
aby osiagac "zadane rezultaty" Cool

Dzieki takiej mozliwosci mamy mozliwosc np. "optymalizowac" Cool
w kierunku zdrowia i dlugiego zycia, albo
ignorowac istnienie tych mechanizmow i zastosowac podejscie
"naturszczyka" zostawiajac sprawy "dowolnemu przebiegowi" Crying or Very sad
co najczesciej "wybitnie zaniza ilosc pieniedzy uzyskane z renty czy emerytury"  Razz Razz Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #15 : 2008-10-12, 18:24:04 »

Moim "skromnym zdaniem" Cool dzięki takiej "konstrukcji" równowagi kwasowo-zasadowej mamy otwarte możliwości ingerencji w ten "mechanizm".

Raczej położył bym akcent na niemanipulowanie przy tym mechanizmie, unikanie sposobu odżywiania, który popycha homeostazę (równowagę procesów) komórki w kierunku stanów nieustalonych. ŻO na pewno nie zakłada takiej manipulacji, no chyba, że zacznie się zjadać jakieś nienaturalne (nie występujące w mięsie, ani żółtkach) ilości jonów zasadowych lub kwasowych, podpierając się półfaktem, że JK umieścił te produkty na liście produktów jadalnych.

Sorry, za brak precyzji naukowej, ale tekst ma być strawny.
Smile
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #16 : 2008-10-12, 18:41:35 »

  Napijmy sie Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #17 : 2008-10-12, 19:29:55 »

Nie wiem.
To wszystko nie jest takie proste.

Z jednej strony mamy Ellisa, ktory jest kumatym gosciem. On nie przejmuje sie bilansem kwasowo zasadowym, bywalo ze jadl samo mieso i tluszcz, a wyglada w wieku 60 lat lepiej niz nie jeden dwudziestolatek.

Ale z drugiej strony mamy ludzi, ktorzy czuli sie zle, przeczytali o bilansie kwasowo zasadowym, zjedli cos alkalicznego lub wypili roztwor wody z proszkiem alkalizujacym i od tego zrobilo im sie lepiej.
Takie osoby sa i na tym forum. Nie mam powodu by im nie wierzyc, tylko dlatego ze ja sam w ta teorie raczej niewierze i ze autorytet Ellis powiedzial "ta teoria to smiec".

W dalszym ciagu nie wiem co o tym wszystkkim myslec.


Tez nie wiem, co myslec nie tylko o tym. Jedni twierdza, ze kandyda sie rozwija w srodowisku kwasnym, a  inni ze w alkaicznym. Podobnie jest z calym organizmem. Jedni twierdza ze mabyc lekko kwasowy, inni ze lekko zasadowy. Jedni rozrozniaja fale cieplne od elektromagnetycznychm a inni je utozsamiaja i td i tp. Glukoza, ketony, ATP. Im dalej w las tym wiecej drzew. Czyli masz racje. Napijmy sie, zjerdzmy tlusto i bedziemy "nadawac" na tych samych falach.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #18 : 2008-10-12, 19:45:16 »

Na większości programów optymalizujących pracę komputera w pewnym miejscu jest uwaga:

„Kontynuuj tylko jeżeli na pewno wiesz co robisz, cokolwiek zrobisz robisz to tylko na własną odpowiedzialność”.

Tak samo jest z optymalizacją człowieka, generalnie jeśli system działa to lepiej nie ulepszać na siłę. Jeśli nie działa za dobrze to w wypadku ŻO warto oprzeć się na sprawdzonych metodach typu mięso+żółtka, a decyzję o manipulacji dodatkami roślinnymi i koncentratami nienasyconych kwasów tłuszczowych (olej śledziowy) pozostawić specjaliście, po zrobieniu odpowiednich badań (czasami wystarcza wywiad + fachowe spojrzenie.)
Cool

Czekam na komplement od Misia.
Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #19 : 2008-10-12, 20:12:33 »

...Jedni twierdza, ze kandyda sie rozwija w srodowisku kwasnym, a  inni ze w alkaicznym...

Kangur, nie gniewaj sie, ale te "kan-DYDY" rozwijaja sie
najczesciej u ludzi z "powaznym uszkodzeniem organizmu"
najczesciej jak "ktos ledwo zipie" Shocked

A jak szybko na "zwlokach" sie rozwijaja, Shocked
tak wiec jesli masz problem z 'kan-DYDAMI" musisz
najpierw "naprawic swoj organizm"
wyleczyc, odmlodzic itp. Cool

Im wiecej "kan-DYDY" tym blizej "TRUMNY"!!!! Crying or Very sad

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.