forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:16:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Produkty zakwaszajace/alkalizujace  (Przeczytany 51119 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #40 : 2008-10-13, 12:39:53 »

Cytuj
Ale jest taka zaleznosc, ze intensywnosc kolooru moczu swiadczy o kwasowosci?
(serio nie wiem, pytam sie)

....a mowiles, ze czytales linki, ktore Ci wyslalem Shocked
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #41 : 2008-10-13, 12:44:40 »

Czytalem, ale tak na szybko. To przeoczylem.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #42 : 2008-10-13, 12:57:34 »



Dziekujemy Edyta, ze zabralas glos w naszej dyskusji. Istotnie wiele on wniosl do naszych rozwazan.


Dziękuję również  Smile Zawsze staram się coś wnieść do tematu,aczkolwiek nie mam ostatnio dużo czasu i z przykrością informuję,że nie będę mogła wszystkiego komentować,ale obiecuję,że jak tylko znajdę chwilkę,do zawsze cos napiszę,żebyście mogli się czegoś nauczyć  Smile Razz Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #43 : 2008-10-13, 13:39:23 »

Wlasnie czytalem wywiad z p. Pomarenko i znalazlem to:

Wydaje mi się, że to właśnie ich jarska dieta pobudza układ wegetatywny. Ci ludzie są cały czas jak na rauszu. Zastanawiałem się, czy nie można by pogodzić tamtej diety z naszą. Doktor Jackson twierdzi, że złe samopoczucie następuje od pokarmów zakwaszających. I dlatego wykluczył w swojej diecie mięso, ryby, jajka i chleb, które działają zakwaszająco. Twierdził, że jeśli budzimy się rano ze złym samopoczuciem, jeśli ciągle jesteśmy niewyspani, życie od rana wydaje się nam dość ponure, jeśli miewamy nieokreślone bóle głowy, czasem jakieś skłonności do apatii, do neurastenii, to jest to dowód przekwaszenia organizmu. On uważał, że wtedy organizm musi się szybko zalkalizować. Stosował dwa dni dietę mleczno-owocową i wracała mu energia jak ministrowi Kołodce, czuł się świetnie. Myślę, że to jest istotna sprawa. Wegetarianie, ci rześcy, być może są dlatego tacy, że mają w diecie przewagę produktów zasadowych. Krew ma pH 7,4 - jest lekko alkaliczna. Jeżeli jemy dużo mięsa i unikamy warzyw, istnieje szansa, że ciągle zaburzamy tę równowagę i "próbujemy" krew zakwasić. Krew ma bufory, które to amortyzują, ale jak jest w tkankach i poszczególnych komórkach - nie wiemy. Doktor Jackson twierdzi, że jeśli mamy złe samopoczucie, to oznacza, że w tkankach środowisko jest za mało zasadowe. To są hipotezy. Nauka odnosi się do tego "tak sobie". W "Podstawach Fizjologii Żywienia" A. Szczygła jest o tym mowa. Nie jest jednak powiedziane, czy jest tak na pewno, czy nie jest. Z pewnością nie należy jednak lekceważyć równowagi kwasowo-zasadowej; spożywanie potraw alkalizujących pomoże ją utrzymywać, może nam zapewniać dobre samopoczucie, oszczędzać niektóre procesy przemiany materii, rezerwy alkaliczne.

W przypadku zakwaszenia nerki oczywiście wydalają mocz, który jest kwaśny, ma pH około 5 lub mniej. Są w tym pewne zalety, ponieważ kwaśny mocz hamuje rozwój bakterii. Przy pH poniżej 5 bakterie praktycznie przestają się rozwijać. Ma to znaczenie przy pewnych chorobach, ale także w przetwórstwie. To właśnie dlatego kwasi się ogórki na zimę, by zahamować rozwój bakterii.

Teraz sprawa tabel z produktami zakwaszającymi i alkalizującymi. Jest ich tak dużo jak podręczników. Jedną z nich zamieścił w lipcowym "Optymalniku" doktor Krupka. Ja mam jeszcze inne tabele, ale uważam, że tego problemu nie należy traktować z nabożeństwem. Generalnie wszystkie warzywa i owoce alkalizują; mleko też częściowo. Zakwaszają jaja, mięso, ryby, kawior i biały chleb. Generalnie jest taka zasada, że jeśli ktoś zje 100 g mięsa, a liczba kwasowa mięsa wynosi 10, to gdy się zje 100 g marchewki lub buraczków, to one "zalkalizują" mięso i wyjdzie się na zero. Pomoże się w ten sposób organizmowi. Oczywiście trzeba patrzeć, ile się zjadło przy tym węglowodanów.

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #44 : 2008-10-13, 14:33:49 »

No i podam przyklad zoltka. Gotowane na twardo jest lżej strawne od gotowanego na miękko.
Bo gotowane na miękko jest surowe bo nie ścięte, a ugotowane na twardo nie jest surowe bo ścięte, ale kwasy zostawmy tutaj, a w sprawie surowego zapraszam do wątku tematycznego, gdzie admin się już na ten temat wypowiedział:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2535.40

Cool
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #45 : 2008-10-13, 16:30:09 »

No i podam przyklad zoltka. Gotowane na twardo jest lzej strawne od gotowanego na miekko.
Bo gotowane na miekko jest surowe bo nie sciete, a ugotowane na twardo nie jest surowe bo sciete(...)

inaczej definiujemy surowosc.
Dla mnie surowosc jest zatracana w temp. 48 stopni, kiedy to gina enzymy.

Ty tak definiujesz "surowosc", ze produkty pasteryzowane moga byc wg ciebie surowe.

Zoltko surowe jest lzej strawne od gotowanego na miekko i gotowanego na twardo.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #46 : 2008-10-14, 02:20:11 »

Taka jestem ciekawa tych zółtek
   zawsze uwielbiałam  pić -surowe -a teraz mam dylemat bo może przez  to ,moje pazury
    musze dożywiać żółtym serem.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #47 : 2008-10-14, 03:42:53 »

Taka jestem ciekawa tych zółtek
   zawsze uwielbiałam  pić -surowe -a teraz mam dylemat bo może przez  to ,moje pazury
    musze dożywiać żółtym serem.


Rudka!
Ty z tym serem jak Adam319 z mikrofalowka. Zastosuj diete zalogi kapitana Cooka w wersji dra. A. Vogla. Wzbogacana w wapn kiszona kapusta zamiast koniaku
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #48 : 2008-10-14, 23:33:41 »

Kangur
   kapusta i wszelkie galarety ostatnio przejadły mi sie,
prawde mówiąc trafiłam chyba na trefne łapiska -,pasztet też był nieudany  Mad
   Tak ,ze po długiej abstynencji mlecznych -ostatnio uwielbiam ,żółty ser i masło.
  Słoninka chwilowo w odstawce-chociaz mam zmielone skwareczki z czosnkiem.
   No -ale kapusta zamiast koniaku Very Happy Very Happy,przeciez tego jest niewiele -myślisz ,ze ja codzień prezenty dostaje Laughing
     
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #49 : 2008-10-14, 23:55:03 »


   No -ale kapusta zamiast koniaku Very Happy Very Happy,przeciez tego jest niewiele -myślisz ,ze ja codzień prezenty dostaje Laughing
     

Taaaaaaka ladna buzia zasluguje na prezenty codziennie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #50 : 2008-10-15, 00:29:17 »

Kangur
   chciałabym być tą na  zdjęciu Razz Juz niedługo wkleje swoje -jak wirusa albo zepsuja z kompa
   ktoś mi wywlecze .
   
     
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Produkty zakwaszajace/alkalizujace
« Odpowiedz #51 : 2009-07-11, 22:28:42 »


Nie to nie tak Razz, w organizmie np, jelita(nie mylic z JELITA Razz),

Very Happy Very Happy Laughing Laughing Razz Razz Razz
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.