forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 02:50:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  skoki cisnienia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: skoki cisnienia  (Przeczytany 7117 razy)
marysia3003
Go


Email
skoki cisnienia
« : 2008-10-09, 20:50:06 »

od jakichs 3 miesiecy odżywiam sie optymalnie [niejadam pieczywa, odrzuciłem cukry], nie ukrywam że nie licze proporcji, ale jadam zdecydowanie mniej, i ostatnio, wzrosło mi cisnienie [zażywam prestarium, tertensiw i jeszcze dwa inne leki] , a już przeszedłem z prestarium 10 na 5, a teraz lekarz kazł mi zażywać 10, cisnienie mam po poludniu 160/100[zazywam rano kolo 8] , wczoraj nawet jeszcze wyzsze, co zawalam, ew. co jest ważne przy zmniejszaniu nadcisnienia [mam na myśli jedzenie], jem naprawde niedużo, pozbyłem sie łaknienia, i generalnie gdyby nie to cholerne cisnienie, byloby super, -jacek s z krakowa
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #1 : 2008-10-09, 20:55:52 »

generalnie gdyby nie to cholerne cisnienie, byloby super,

 Da się je zlikwodować, napisz co jadłeś przez 3 ostatnie dni (albo kolejne 3 dni).
Waga? Wzrost? Inne dolegliwości?

Zapisane
marysia3003
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #2 : 2008-10-10, 12:03:57 »

rano, troche pasty serowej, troche wedliny, pomidor , ogórek oliwki, jajka, ale to tak co dzien, w trzy dni tylko w drugi dzien zjadlem 3 jajka na twardo, ale tak generalnie to wagowo całe moje sniadanie ma ze 30 deko, obiad: troche mięsa [wieprzowe smazone z przyprawami] 15dkg+surówka z marchwi, wieczór nirduże jabłko, w drugi dzien: mięso z sosem pieczarkowym [ na 36 z piątnicy-bez mąki] i sałata z żółtkami [troche cukru] posolona, ]i smietaną 36%, wieczór jabłko, trzeci dzien: zapiekanka: szpinak, mięso, boczek, jajka, troche ziemniaków ser żółty, ziola,[też może 40dkg] z kefirem i smietaną [do popicia], z tym że w poniedziałek zrobiłem z 800km samochodem , prawie bez przerwy.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #3 : 2008-10-10, 12:40:10 »

rano, troche pasty serowej, troche wedliny, pomidor , ogórek oliwki, jajka, ale to tak co dzien, w trzy dni tylko w drugi dzien zjadlem 3 jajka na twardo, ale tak generalnie to wagowo całe moje sniadanie ma ze 30 deko, obiad: troche mięsa [wieprzowe smazone z przyprawami] 15dkg+surówka z marchwi, wieczór nirduże jabłko, w drugi dzien: mięso z sosem pieczarkowym [ na 36 z piątnicy-bez mąki] i sałata z żółtkami [troche cukru] posolona, ]i smietaną 36%, wieczór jabłko, trzeci dzien: zapiekanka: szpinak, mięso, boczek, jajka, troche ziemniaków ser żółty, ziola,[też może 40dkg] z kefirem i smietaną [do popicia], z tym że w poniedziałek zrobiłem z 800km samochodem , prawie bez przerwy.
Oj tak się nie da!

Trochę wędliny to może być 150g boczku, albo 200g „kabanosów” drobiowych.
Pasta serowa to może być 60%masła i 40% sera, albo 90%sera i 10% ryby wędzonej
Generalnie jak śniadanie waży 300g to nic nie znaczy.
Sałata z żółtkami to może być 400g sałaty i jedno żółtko, albo i cztery.
Z kefirem, śmietaną – różnica jest potężna, no i ile procentowa ta śmietana.
Mięso z sosem pieczarkowym – ile mięsa, ile pieczarek, ile tłuszczu w sosie.

Ogólne pojęcie co jesz jest, ale w przypadku ŻO potrzebna jest znajomość proporcji.

Proszę najlepiej od dziś spisuj co jesz, każdy produkt osobno, jeśli jest to śmietana to napisz ilu procentowa.

Taka systematyczność Ci się potem i tak przyda, jak będzie chciał przejść na „rasowe” ŻO.

Najlepiej jest każdy produkt ważyć, a przynajmniej dokładnie oszacować. Np. jak kupujesz 400g mięsa, czy wędliny to kroisz na pół i wiesz, że porcja ma 200g.

Pamiętaj że 20g węglowodanów, czy 20g białka ma zasadnicze znaczenie.

Na pierwszy rzut oka, to ma być bardziej tłusto, więcej mięsa, mniej białka z białka jaja, jakieś jarzyny gotowane/duszone z dodatkiem tłuszczu są polecane.


Czekamy więc na dokładniejsze dane.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #4 : 2008-10-10, 21:36:36 »

Warto - rotować mleczne - jadać je co 7 dni i pozbyć się kiełbas, szynek, parówek i innych produktów z konserwantami.
RR unormuje się już po 2 dobach, możliwe, że po dobie.
Była nadwaga?
Produkty do jedzenia - te które częściej wymieniam jako jadalne przy każdej chorobie (w łuszcycy, cukrzycy, astmie, dol. żołądka, SM czy jakiejkolwiek innej).

Zapisane
marysia3003
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #5 : 2008-10-14, 17:43:05 »

zrobiłem badania: alat 86,asp 36, trójglicerydy 1,76, cholest.3,84,biri, 7,7, ggpp53, tak mi wyszły wyniki po trzech miesiącach zarcia [pseudo] optymalnie, pseudo, bo nie mam nerwów liczyc wszystkiego, a spadek wagi ze 127,5 do około 115, tez swoje robi-chce sie życ, a co to znaczy: rotowac mleczne? mnie wszystko smakuje, jade jutro do francji, to sobie przywioze serów na miesiąc [i wina-Pan dr, Kwasniewski pozwala pic wino], i bede jadł na mleczno.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #6 : 2008-10-14, 18:10:02 »

(...,) bo nie mam nerwów liczyc wszystkiego, a spadek wagi ze 127,5 do około 115, tez swoje robi-chce sie życ, a co to znaczy: rotowac mleczne? mnie wszystko smakuje, jade jutro do francji, to sobie przywioze serów na miesiąc [i wina-Pan dr, Kwasniewski pozwala pic wino], i bede jadł na mleczno.

Podoba mi się  Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #7 : 2008-10-18, 03:48:36 »

zrobiłem badania: alat 86,asp 36, trójglicerydy 1,76, cholest.3,84,biri, 7,7, ggpp53, tak mi wyszły wyniki po trzech miesiącach zarcia [pseudo] optymalnie, pseudo, bo nie mam nerwów liczyc wszystkiego, a spadek wagi ze 127,5 do około 115, tez swoje robi-chce sie życ, a co to znaczy: rotowac mleczne? mnie wszystko smakuje, jade jutro do francji, to sobie przywioze serów na miesiąc [i wina-Pan dr, Kwasniewski pozwala pic wino], i bede jadł na mleczno.

Widzisz jak szybko odzyskałeś spokój ,teraz Twoja wytrzymałosc zależy tylko od Ciebie,Nie masz nerwów liczyc,mierzyc,wystarczy ze pojedziesz Do Francji
A tam sery dadza Tobie zdrowie,Wino ugasi pragnienie,rotowac te mleczne to będziesz,dopiero wtedy kiedy własnie na kaca nie bedziesz musiaŁ WYPIJAC TEGO ZIMNEGO BIALEGO SZALEŃSTWA.i Zrobisz to wszystko Bo dr.kWAŚNIEWSKI POZWALA PIC WINO.
Czytaj ,a nie wybieraj z twórczosci dr.to co Tobie odpowiada.On tez pisze że na początek żywienia Optymalnego,powinno sie wszystko ,mierzyc liczyc ,mnozyc ,dodawac ,tylko po to
Aby ZA TRZY CZTERY MIESIĘCE TO CZEGO SIE NAUCZYŁEŚ PODCZAS PISANIA ZOSTAJE W GŁOWIE JAKO WIADOMOŚC NIE DO ODRZUCENIA.
Zapisane
marysia3003
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #8 : 2008-10-19, 18:04:32 »

spoko! wróciłem, przywiozłem wina i serów, a co do picia, gdzies napisałem że bede chłał?" co do liczenia: do wszystkiego trzeba dojrzec, jezeli rotowanie pozwoli wykluczyc pokarm, jaki zle  wpływa na moje cisnienie [ bo tak zrozumiałem sens rotowania], to bede rotował,  jak trzeba bedzie liczyc-będe liczył, pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skoki cisnienia
« Odpowiedz #9 : 2008-10-19, 22:37:49 »

Też kiedyś stosowałam serowo-śmietanowe DO i długo było - be.
Teraz jest ok. Oczywiście trzeba robić posty (ups - przerwy od takiej formy DO Very Happy)
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.