forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 16:54:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Gościec, albo RZS
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Gościec, albo RZS  (Przeczytany 58002 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #40 : 2008-01-08, 02:13:58 »

Białko roslinne? Osoby chore potrzebują wiecej pełnowartosciowego białka. Osoby prawie zdrowe - mniej

Nie czytalaś mojej ksiązki i książek dra JK?

Będzie to "niezgodne z Twoją wersja DO" bo warzyw będzie powyżej 300g. Można szkalnkę wody zamiast.

Ewa chcesz tkwić w tym co masz - Twoja sprawa.

To jasne, ale jak to sie ma do twojej propozycji? Komu radzisz jesc ser i czekolade przez cały dzień? Chorej czy zdrowej? Kogo chcesz leczyc fasolka szparagową na ziemniakach?

Laughing Nie przyrównuj swoich ksiazek do ksiazek Jana Kwaśniewskiego. On jest konsekwentny w tym co pisze.

Czy ty mnie z kimś nie pomyliłaś? Po co wciskasz w moje usta nieprawdziwe teksty? Akurat ci nie wyszło, bo mozesz potknąć sie na tym forum o moje sugestie, żeby radzic sobie z głodem przy pomocy warzyw zielonych - nie marchewki i buraków,bo to twoja oferta.

W czym ja chce tkwić? Co ja mam? To ciekawe, co masz na mysli? Nie wiadomo, bo na każde moje pytanie odpowiadasz wymijająco, odsyłasz mnie do swojej ksiązki, albo odpowiadasz, ze juz o tym pisałaś. W czym tu wybierać? Czy uważasz, ze stosowanie sie do zasad DO, to tkwienie w miejscu? Ciagle nie rozumiem, dlaczego.

Czy ty uważasz, ze ja tu z toba dyskutuję, bo lubie sie przekomarzać? Chciałam usłyszeć cos składnego, zrozumieć, co chcesz przekazać. Ty jednak pod maska zyczliwości, zioniesz niechecią. OK, tylko żebyś chociaż przy okazji cos konkretnego powiedziała? Nie chcesz to nie.  Znudziło mi sie wyduszanie z ciebie czegokolwiek.
Na pewno nie namówisz mnie na dzień na białym serze i czekoladzie.




Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #41 : 2008-01-08, 02:47:00 »

Też bym chciała wiedzieć ile to jest za dużo -
A ja wiem ile to jest za duzo. Za duzo dla mnie. Jest to powyzej 1g B na 1kg wagi. Jest to powyzej 2,5g T na 1 kg wagi. Jest to powyzej 0,8g W na 1 kg wagi.
 
Cytuj
     Jakie tłuszcze?? pogubiłam sie -o olejach tutaj rózniście ,masle też .
  Masz jeszcze szanse pozostac na DO, trzeba sobie przypomniec/przeczytac ksiazke "Dieta optymalna", nie wierzyc we wszystko co jest w internecie.
Tutaj chcialbym nawiazac do mojego poprzedniego postu.
Do DO Laughing nikt nikogo nie namawia. Zasady zostaly przedstawione w ksiazkach, odpowiedziach na listy itp. Kazdy ma szanse poznac te zasady, jezeli nie stosuje sie do tych zasad to jego wola. Ale niech nikt mi nie mowi, ze jem za duzo miesa, mam grupe 0 Rh- i praktycznie mozna powiedziec ze jem wg zasad dwoch diet z przestrzeganiem proporcji tej najwaznieszej.  Jestem miesozerca. Glownym skladnikiem mojej diety sa najlepsze bialka i tluszcze zwierzce  Very Happy
Cytuj
    Dzisiaj zjadłam
      3 surowe żółtka z czterema ziemniaczkamii  łyżką smalcu.
      50g metki 100g białej kiełbasyi 100gkaszanki
     3 herbaty i dużą lampe wytrawnego wina .
    czy to duzo za dużo?????
To akurat nie jest wg mnie najlepszy jadlospis, ale moglby mi sie zdarzyc.
Pozdr
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #42 : 2008-01-08, 14:21:57 »

 maf  tak napisal:
Cytuj
mam grupe 0 Rh- i praktycznie mozna powiedziec ze jem wg zasad dwoch diet z przestrzeganiem proporcji tej najwaznieszej.  Jestem miesozerca. Glownym skladnikiem mojej diety sa najlepsze bialka i tluszcze zwierzce 
Czy optymalni ktorzy zglosili sie do lekarki moga powiedziec, ze stosowali DO prawidlowo? wg zasad Dr JK?
maf:
a czy ty stosujesz DO prawidlowo,w/g zasad dr J.K. jedzac  wedlug dwoch diet????
przeciez nigdzie w ksiazkach ani odpowiedziach na listy dr  J.K. nie zaleca  odzywiania sie w/g grup krwi,
 jednak dlugoletni optymalni robia "jakies"ulepszenia i jednym wychodzi z DO a innym nie,
wedlug ciebie  potrzebujacy nie powinni szukac pomocy w internecie,a gdzie ty znalazles podpowiedzi zeby produkty wybierac w/g grupy krwi,???
nie pytam zlosliwie,to tylko moje przemyslenia Razz
 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #43 : 2008-01-08, 14:59:27 »

Czy optymalni ktorzy zglosili sie do lekarki moga powiedziec, ze stosowali DO prawidlowo? wg zasad Dr JK?
Cytuj

Moim zdaniem do lekarki zgłaszają się Ci, którzy chcą polepszyć utracone zdrowię.

Dr pisze, że nie wszystkim może pomóc DO więc idę dalej i szukam, a nie rozpaczam,że DO mi nie pomogło. Dopóki nie mam klapek na oczach będę poszukiwać.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #44 : 2008-01-08, 15:14:04 »


maf:
a czy ty stosujesz DO prawidlowo,w/g zasad dr J.K. jedzac  wedlug dwoch diet????
przeciez nigdzie w ksiazkach ani odpowiedziach na listy dr  J.K. nie zaleca  odzywiania sie w/g grup krwi,
 jednak dlugoletni optymalni robia "jakies"ulepszenia i jednym wychodzi z DO a innym nie,
wedlug ciebie  potrzebujacy nie powinni szukac pomocy w internecie,a gdzie ty znalazles podpowiedzi zeby produkty wybierac w/g grupy krwi,???
nie pytam zlosliwie,to tylko moje przemyslenia Razz
 
Napisalem
Cytuj
............mam grupe 0 Rh- i praktycznie mozna powiedziec ze jem wg zasad dwoch diet
W watku o grupach krwi byla mowa o grupioe 0, ze to miesozercy.Podobno dieta wg grup krwi tez tak mowi. I tylko to m ialem na mysli, ze DO to dieta miesozrcow, czyli jakby zgodna z dieta grupy krwi 0.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #45 : 2008-01-08, 18:59:55 »

Ewa -czułam sie bardzo najedzona - Very Happy
 mam 160 wz -wagi 68 kg  Mad, wiek -już dawno po połowie
 chciałabym te 8 kg zrzucic -ale musiałabym troche pogłodować
    no i jakoś mi nie wychopdzi .
   Dzisiaj 200 g śmietany 36% [juz dawno nic z nabiału więc mi sie chciało]
     dwa ziemniaki śledzia 100g i metke 100g .Głodna nie jestem ale lampa wina za mną chodzi.
   
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #46 : 2008-01-08, 20:07:37 »

Wyeliminuj śmietanę, nawet łyżeczka śmietanki codziennie może powodować nieznaczny przyrost ciała.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #47 : 2008-01-08, 21:29:36 »

O ser i czekolada super! Ciekawe, to dla zdrowych czy chorych? haha

Śmietana faktycznie tuczy, tylko bądźmy szczerzy, nie łyżeczka.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #48 : 2008-01-08, 21:34:03 »

Też myślę, że tuczy ja schudłam od jej braku dla mnie niestety.  Sad
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #49 : 2008-01-11, 01:45:45 »

 Teraz wiem ,ze tuczy -tylko po bardzo długiej rotacji -chce sie coś dobrego
    zresztą mały wybór tych nietuczących produktów .
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #50 : 2008-01-11, 10:27:01 »

Tuczy ZAWSZE nadmiar.Organuizm zużyje tyle ile potrzebuje, resztę odkłada na 'zaś' i stąd biorą się niepotrzebne wałeczk ciała.i
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #51 : 2008-01-11, 18:07:36 »

Też myślę, że tuczy ja schudłam od jej braku dla mnie niestety.  Sad

Ja nie mysle--- ja wiem, ze po smietanie/smietance waga sie podnosi i to b. szybko .

Malgo35 moze nie lyzeczka, ale dzienna porcje pol na pol z kawa daje "pozytywne" efekty.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #52 : 2008-02-01, 11:28:09 »

Co do łyżeczki śmietany. W firmie w której odchudzam daję gwarancję schudnięcia w ciągu 3 dób o ok 2-3 kg. Danie gwarancji schudniecia koreluje z następczą gwarancją uzyskania braków apetytu. Skuteczność powoduje, że zadowolona osoba zachęci drugą do wizyty u mnie.
W związku z tym że moja wiedza z zakresu diet wywodzi się z pnia alergologicznego - od ok. 18  lat zauważam, że nie moge dać tej gwarancji schudnięcia PO 3 dobach jeżeli pacjent zostawi sobie w diecie codzuennie pół plastra sera żółtego LUB łyżeczkę smietany. Jest to wiedza alergologiczna.
Grzanki - super danie. Moje dziecko bardzo je lubi. Jest to bardzo dobra forma podania tłszczu (masła) ze stosunkowo lekkostrawnym zbożem glutenowym (pszenica)
Za dużo białka - temat będzie korelował z aminami biogennymi i alergenami (są białkowe), poczekam jednak na wyjaśnienia od osoby o niku Ewa
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #53 : 2008-02-01, 15:42:36 »

Fakt. Po odstawieniu nabialu córka schudła w 10 dni 8 kg.

I jest  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #54 : 2008-06-08, 00:19:22 »

Na pewno nie namówisz mnie na dzień na białym serze i czekoladzie.

Nie uznaję czekolady jako dobry produkt do jedzenia. Napisałam to w swojej książce.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #55 : 2008-10-05, 00:31:09 »

Są osoby, którym rzs, SM, łuszczyca, cukrzyca, nadciśnienie i inne wracają na DO mimo, że nadal stosują BTW.
Zalecam wtedy zmianę jakości pożywienia.
Nawroty wg mojej obserwacji to jadanie czegoś ze zboża codziennie i produktów mlecznych codziennie.
Normalizacja HDL:LDL i trójglicerydów (sposobami opisanymi w wątkach) też ma istotne znaczenie.
Tylko organizm chory robi NADMIERNIE duże ZAPASY składników trudniejszych do utylizowania.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #56 : 2008-10-05, 02:17:05 »

Pani Ewo
Ja od wczoraj przeprosiłam żółty ser ,chociaż za nim nie przepadam .
   Paznokcie znowu zaczeły sie rozdwajać  a galarety chyba mało skuteczne
    schudnąc i tak nie potrafie -oczywiście -nie pani to wina tylko mojego łakomstwa
    i popadanie w skrajności . Bo jak nie jem ziemniaków to  pomidory
    albo smazoną cebule. No i ta kawa z wkładką   Razz-trudna jest ta optymalna asceza.
 
   
   
Zapisane
cdrmusicbox
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #57 : 2008-10-05, 09:23:39 »

Witam, jestem tu pierwszy raz i myślę, że nie ostatni. DO stosuję od tygodnia, schudłem 2 kg, (nadwaga 14 kg), ogólnie -problemy z nerkami zaczęły powoli ustępować, duża poprawa w samopoczuciu
Pozdrawiam
Tadeusz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #58 : 2008-10-05, 09:37:47 »

No to jesteśmy z Tobą.
Czytaj po wielokroć stronę frontową dra JK. Warto.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Gościec, albo RZS
« Odpowiedz #59 : 2008-10-05, 12:57:54 »


Czytaj po wielokroć stronę frontową dra JK. Warto.

I kto to pisze!

 
Ty jednak pod maska zyczliwości, zioniesz niechecią.


Już przestałaś namawiać,za czytanie swojej "ksionżeczki"? ..."pisarko"?... ,czy to już tak zostanie,czy to chwilowo? Smile  Cool   
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.