forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 11:42:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660632 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P  (Przeczytany 156125 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #160 : 2008-10-21, 23:44:40 »

Dobra,ale Jurek jest już od dobrych kilku lat na DO i nie wie,gdzie najwięcej i najlepiej  przyswajalne przez organizm wapno sie znajduje? -jeszcze zalezy od organizmu,jeden będzie tak przyswajał,a drugi siak  Sad

Widzisz Gdybyś się choc troche zastanowiła to sama byś powieedziała,że sa to art. spożywcze ,ale ja własnie spytałem jakie zawiereają Wapnia najwięcej .Ja naprawdę nie znam
i myslę z e nie zna tego nikt całych tabel metabolicznych z BTW I MIKRO I MAKRO ELEMENTAMI.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #161 : 2008-10-21, 23:49:30 »

Dobra,ale Jurek jest już od dobrych kilku lat na DO i nie wie,gdzie najwięcej i najlepiej  przyswajalne przez organizm wapno sie znajduje? -jeszcze zalezy od organizmu,jeden będzie tak przyswajał,a drugi siak  Sad

Widzisz Gdybyś się choc troche zastanowiła to sama byś powieedziała,że sa to art. spożywcze ,ale ja własnie spytałem jakie zawiereają Wapnia najwięcej .Ja naprawdę nie znam
i myslę z e nie zna tego nikt całych tabel metabolicznych z BTW I MIKRO I MAKRO ELEMENTAMI.

No to jak Ty będąc już kilka lat na DO nie wiesz,które art. spozywcze zawieraja najwiecej wapnia i przypuszczasz ,ze nie zna nikt całych "tabel metabolicznych z BTW I MAKRO ELEMENTAMI" ,to po co pytasz?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #162 : 2008-10-22, 03:08:30 »

Dobra,ale Jurek jest już od dobrych kilku lat na DO i nie wie,gdzie najwięcej i najlepiej  przyswajalne przez organizm wapno sie znajduje? -jeszcze zalezy od organizmu,jeden będzie tak przyswajał,a drugi siak  Sad

Widzisz Gdybyś się choc troche zastanowiła to sama byś powieedziała,że sa to art. spożywcze ,ale ja własnie spytałem jakie zawiereają Wapnia najwięcej .Ja naprawdę nie znam
i myslę z e nie zna tego nikt całych tabel metabolicznych z BTW I MIKRO I MAKRO ELEMENTAMI.

No to jak Ty będąc już kilka lat na DO nie wiesz,które art. spozywcze zawieraja najwiecej wapnia i przypuszczasz ,ze nie zna nikt całych "tabel metabolicznych z BTW I MAKRO ELEMENTAMI" ,to po co pytasz?

Piszę trochę w innym stylu niz Twój
WSZYSCY ,NO MOZE PRAWIE WSZYSCY, ZNAJA MOJE PERYPETIE ZDROWOTNE W ZMAGANIU SIE Z CHOROBA ,która JEST TAKA JAKA JEST. aby
mozna było zrozumieć jej postęp, nalezy miec chociaż minimalna wiedzę czy P.O.CH.P jest chorobą uleczalna.Jak już to będzie wiadomo ,to pozostanie tylko to
dlaczego i co ja robię w tym temacie.
[b][/b]Zawsze o tym pisze ale zawsze znajdzie sie kros nowy który nie może zrozumieć że to nie ja jestem poszkodowany przez DO.a po prostu potrafię znajdować
to czego w moich małych kryzysach mi brakuje.Że jestem złym przykładem dla DR.Kwaśniewskiego jak i wszystkich co tutaj pisza ,bo ja niby mam wszystkich odstraszac
od jej zastosowania.
Jestem po prostu inwalidą ,moje płuca nie funkcjonuja w normalny sposób ,muszę stosowac tlenoterapie.
Nigdy jak dotychczas nie miałem,wątpliwości że to będę robił aż do śmierci.
Ale gdybym nie wierzył ,ze jest mi lżej ,a mimo to przez postęp choroby jak i czychajace niespodzianki, zawsze sie może coś przytrafić,Złamanie ,skręcenie i.t.d
Az do takiego stopnia jasak jest dzisiaj ,po prostu nie mam sił samodzielnie wstać i stać na nogach.Czy ja tego nie powinienem pisać bo ,wygląda to na płacz ?
Dzisiaj jest dziewiąty dzień mojego pobyty w szpitalu,DIAGNOZY kAKRETNEJ NIE MA ,skończyło sie że jest złamany ,siódmy krąg,nie chce mnie męczyć rządnymi utrudnieniami
bo w takim stanie ja muszę miec tylko spokój,i dobrą zbilansowana Dietą i oczywiście wyrównywanie proporcji Wodno elektrolitycznych pozwalających,na wyrównywanie pracy Organizmu.
Zawsze przed napisaniem mojego posta, próbuje w sam tytuł juz wstawic że posrednia przyczyna mojej choroby jest P.O.CH.P.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #163 : 2008-10-22, 09:14:18 »

Jurek, mięczaki, łosoś, sardyny, ostrygi, liście buraka, brokuły i inne kapustne. Kapustne zalecałabym na wszystkie sposoby.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #164 : 2008-10-22, 09:26:27 »



Piszę trochę w innym stylu niz Twój
WSZYSCY ,NO MOZE PRAWIE WSZYSCY, ZNAJA MOJE PERYPETIE ZDROWOTNE W ZMAGANIU SIE Z CHOROBA ,która JEST TAKA JAKA JEST. aby
mozna było zrozumieć jej postęp, nalezy miec chociaż minimalna wiedzę czy P.O.CH.P jest chorobą uleczalna.Jak już to będzie wiadomo ,to pozostanie tylko to
Tak,zawsze o tym piszesz .
Cytuj
Jestem po prostu inwalidą ,moje płuca nie funkcjonuja w normalny sposób


Ciekawe,czy "lekarka" zwróciła uwagę,na to w jaki sposób napisałeś-myślę ,ze tak
Utwierdzasz sie w chorobie,siedzisz w niej,tak na prawdę,podświadomie nie chcesz z niej wyjść.Przyczyn tego my nie znamy.Może potrzebujesz litości,zainteresowania bliskich-można gdybać,ale na pewno ktoś ,kto ze wszystkich sił chcialby wyzdrowieć i ktoś,kto robiłby wszystko,zeby tak było,a przynajmniej żeby było lepiej -nigdy by w ten sposob o sobie  nie napisał.To widać Jurek ,że w tym "siedzisz" . Piszesz,że chcesz,ale Twoja podswiadomość chce czegoś innego.
Nie jest z Tobą lepiej,tylko jest coraz gorzej i "stań kiedyś koło siebie", "spójrz na siebie" i wreszcie odpowiedz sobie na pytanie,czego tak naprawdę chcesz.

Siedzisz na Forum,czytasz posty,zamiast czytać te "idiotyzmy" ,które Tobie przeszkadzają,to poczytaj posty "sylwizlodzi" - jak wiele w Niej jest optymizmu i dziwczyna brnie do przodu pełną parą ,w dobrym kierunku!  Very Happy

Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #165 : 2008-10-22, 12:12:03 »

Wapno                                                                                                                                    Cóż w tym wapnie jest takiego wyjątkowego. Po co właściwie organizmowi potrzebny jest wapń? Ginekolog powiedziałby, że do wytwarzania estrogenów, kardiolog, że do pracy serca, neurolog- do procesów pobudzania i hamowania mózgu .O wapniu mówić można długo. Główną jednak rolę odgrywa wapń,gdy współdziała z komórkami mięśniowymi. To właśnie wapń zmusza mięśnie do kurczenia się i rozkurczania.
Uczestniczy w tym procesie 1% wapnia zawartego we krwi. Życie nasze w dużym stopniu zawdzięczamy działaniu wapnia, ponieważ wszystko w naszym organizmie oparte jest na kurczeniu i rozkurczaniu -mięśnie, serce, jelita, oczy itd. Miliardy jonów wapnia wchodzą do komórek i wychodzą z nich, a my dzięki temu żyjemy. Jeden procent Ca we krwi to bardzo mało, dlatego organizm magazynuje go w kościach, zębach, paznokciach, włosach. Niedobór wapnia w kościach odczuwamy najszybciej bo gdy brakuje wapnia we krwi, organizm pobiera go z kości. Organizm bardzo o to dba. Jak się to odbywa? Wapń dostarczamy organizmowi głównie z pożywieniem, lecz okazuje się, że wapń pochodzący z roślin nie jest w naszym organizmie przyswajany. Lepiej przyswajany jest wapń pochodzenia zwierzęcego, a są to chrząstki, kości i produkty mleczne. Kości to np. rosół, chrząstki-galareta, produkty mleczne-tłusty twaróg robiony w domu.
Jak to się odbywa u nas? Nie jemy tych produktów codziennie. A czy bolą nas ręce nogi lub kręgosłup? Oczywiście prawie każdy z nas to odczuwa. Oddychamy, ruszamy się, rozmawiamy, i robimy to bardzo aktywnie, serce pracuje nieustannie. Organizm pobiera wapń z kości. Kości zaczynają „krzyczeć”, że im brakuje wapnia, a my zaczynamy odczuwać bóle w stawach, kręgosłupie itd. Z bólami kręgosłupa zwracamy się do neurologa, który zaleca nam preparaty na tkankę nerwową, a kości bolą nadal. Po prostu należy uzupełnić brak wa pnia w organizmie, ponieważ kości są systemem koloidalnym, który „klejony” jest wapniem. Kiedy zaczyna go brakować nasza galareta zaczyna się rozpadać. Młody człowiek fruwa, a stary ledwo się unosi tak nie musi być.!!!
Kamienie w nerkach powstają m.in. z powodu niedoboru wapnia i magnezu w organizmie.
Dlaczego tak się dzieje, że kiedy brakuje wapnia z magnezem to powstają kamienie? Otóż wapń nieprzyswajalny przekształca się w kamienie w nerkach, w woreczku żółciowym i na ścianach naczyń krwionośnych. Organizm tworzy zapasy wapnia w tym wypadku „złego „ wapnia, niezbędnego przede wszystkim dla kości. Magnez jest konieczny do przyswajania wapnia w organizmie.
Okazuje się, że wapń bierze udział w tworzeniu arteriosklerotycznych blaszek. Z tego wynika, że jeżeli wapnia przyswajalnego jest pod dostatkiem to możemy mówić o profilaktyce i leczeniu osteoporozy.
W 1985 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła konkurs na najlepszy preparat wapniowy. Okazuje się, że te preparaty, które były wtedy na rynku (gilerofosfat, calcim, glukonat calcim i in.) nie były przyswajane przez organizm człowieka, tz. wapń nie wchłaniał się do kości, ponieważ wapń w tych preparatach był w postaci cząsteczek, które zatrzymywały się w nerkach tworząc kamienie.
Wapń w przyrodzie występuje w postaci jonów. Kiedy dostaje się do organizmu (jelito cienkie), przekształca się w postać cząsteczkową(wapno-sól nierozpuszczalna).
Taka cząsteczka nie może wejść do komórki, ponieważ przez pory komórek może dostać się tylko jon. Wcześniej uważano, że aby rozczepić tą cząsteczkę, wystarczy wyłącznie fosfor i witamina D. Póżniej specjaliści doszli do wniosku, że to nie wszystko, ponieważ zapadalność na ostoroporozę narasta w katastrofalnym tempie. Domowy twaróg w którym jest dobre wapno możemy kupić na rynku, tylko pytanie co to za twaróg, jeżeli mleko jest pasteryzowane.
Wiele osób, uważa, że rosół to woda, galaretę codziennie jadają tylko Chińczycy- dlatego konieczne jest doskonalenie preparatów wapniowych.
Wapń zajmuje 5 miejsce pośród wszystkich pierwiastków wchodzących w skład naszego organizmu, jest go około 2,5 kg ( 99% w kościach i 1% w tkankach miękkich oraz krwi ).
Wapń reguluje bardzo wiele procesów zachodzących w organiźmie:
Reguluje ph krwi ,co ma decydujący wpływ na nasze zdrowie

reguluje krzepliwość krwi, zmniejsza kruchość naczyń, zwiększa ich przepuszczalność,

zmniejsza reakcje alergiczne,

niezbędne jest przy normalnej pracy mięśnia sercowego,

kontroluje kurczenie i rozkurczanie mięśni,

reguluje układ nerwowy, poprawiając przekazywanie impulsów nerwowych,

wspomaga działanie wielu bardzo ważnych enzymów,

dobrze działa na płodność i donoszenie ciąży,

pomaga w wyprowadzeniu z organizmu metali ciężkich,

jest podstawowym składnikiem kości, zębów i paznokci, wzmacnia włosy,

zapobiega osteoporozie,

obniża ciśnienie krwi,

jest mocnym antyutleniaczem i antystreserem.

Niedobór wapnia objawia się następującymi symptomami:


zaburzeniami w rozwoju dziecka (późne ząbkowanie i chodzenie, nadmierna potliwość, deformacje kości, wczesna próchnica, nadmierna płaczliwość w nocy.

skrzywieniem kręgosłupa i kończyn dolnych,

skłonnością do alergii i wysypek,

złą krzepliwością krwi (częste krwotoki, siniaki),

skurczami mięśni i padaczką,

bezsennością, zawrotami głowy, osłabieniem pamięci, szybkim męczeniem się,

bólami pleców, nóg, stawów oraz drętwieniem kończyn,

osteoporozą i skłonnością do złamań,

częstymi zaparciami,

Dzienne zapotrzebowanie na wapń to 800 - 1500 mg. Gdy dostajemy go mniej niż 500 mg zachodzi ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Wapń jest pierwiastkiem bardzo aktywnym i nie występuje w formie jonizowanej, tylko w różnych związkach chemicznych, dlatego ciężko przyswaja się w organiźmie, poza tym napoje gazowane, kawa, cukry i węglowodany obniżają jego przyswajanie. Tylko 20-30% wapnia zawartego w żywności może być przyswojone przez organizm.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #166 : 2008-10-22, 12:21:43 »

Jurek, przepraszam bardzo za zasmiecanie tak powaznego watku, ktory zalozyles z mysla o uzdrowieniu przez szanowne grono forumowiczow.
Powyzej wkleilem to o co prosiles z mojego archiwum.
Toan - jesli mozesz to wykasuj prosze moje smiecie z tego watku aby Jurka uczynic nieco zdrowszym.
Jak znajde wiecej czasu to zaloze watek o mojej farmie w iinym dziale tego forum.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich a Jurkowi zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
Syriusz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #167 : 2008-10-22, 12:25:19 »

Nasze zyczenia nic tutaj nie pomogą.Jurek sam musi sobie zyczyć powrotu do zdrowia,a przynajmniej polepszenia swojej egzystencji.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #168 : 2008-10-22, 12:53:42 »

Dobra,ale Jurek jest już od dobrych kilku lat na DO i nie wie,gdzie najwięcej i najlepiej  przyswajalne przez organizm wapno sie znajduje? -jeszcze zalezy od organizmu,jeden będzie tak przyswajał,a drugi siak  Sad

Widzisz Gdybyś się choc troche zastanowiła to sama byś powieedziała,że sa to art. spożywcze ,ale ja własnie spytałem jakie zawiereają Wapnia najwięcej .Ja naprawdę nie znam
i myslę z e nie zna tego nikt całych tabel metabolicznych z BTW I MIKRO I MAKRO ELEMENTAMI.

No to jak Ty będąc już kilka lat na DO nie wiesz,które art. spozywcze zawieraja najwiecej wapnia i przypuszczasz ,ze nie zna nikt całych "tabel metabolicznych z BTW I MAKRO ELEMENTAMI" ,to po co pytasz?

Piszę trochę w innym stylu niz Twój
WSZYSCY ,NO MOZE PRAWIE WSZYSCY, ZNAJA MOJE PERYPETIE ZDROWOTNE W ZMAGANIU SIE Z CHOROBA ,która JEST TAKA JAKA JEST. aby
mozna było zrozumieć jej postęp, nalezy miec chociaż minimalna wiedzę czy P.O.CH.P jest chorobą uleczalna.Jak już to będzie wiadomo ,to pozostanie tylko to
dlaczego i co ja robię w tym temacie.
[b][/b]Zawsze o tym pisze ale zawsze znajdzie sie kros nowy który nie może zrozumieć że to nie ja jestem poszkodowany przez DO.a po prostu potrafię znajdować
to czego w moich małych kryzysach mi brakuje.Że jestem złym przykładem dla DR.Kwaśniewskiego jak i wszystkich co tutaj pisza ,bo ja niby mam wszystkich odstraszac
od jej zastosowania.
Jestem po prostu inwalidą ,moje płuca nie funkcjonuja w normalny sposób ,muszę stosowac tlenoterapie.
Nigdy jak dotychczas nie miałem,wątpliwości że to będę robił aż do śmierci.
Ale gdybym nie wierzył ,ze jest mi lżej ,a mimo to przez postęp choroby jak i czychajace niespodzianki, zawsze sie może coś przytrafić,Złamanie ,skręcenie i.t.d
Az do takiego stopnia jasak jest dzisiaj ,po prostu nie mam sił samodzielnie wstać i stać na nogach.Czy ja tego nie powinienem pisać bo ,wygląda to na płacz ?
Dzisiaj jest dziewiąty dzień mojego pobyty w szpitalu,DIAGNOZY kAKRETNEJ NIE MA ,skończyło sie że jest złamany ,siódmy krąg,nie chce mnie męczyć rządnymi utrudnieniami
bo w takim stanie ja muszę miec tylko spokój,i dobrą zbilansowana Dietą i oczywiście wyrównywanie proporcji Wodno elektrolitycznych pozwalających,na wyrównywanie pracy Organizmu.
Zawsze przed napisaniem mojego posta, próbuje w sam tytuł juz wstawic że posrednia przyczyna mojej choroby jest P.O.CH.P.

Jurku to nie jest tak, że kogoś odstraszasz, że jesteś złym przykładem....
Pisałam o tym wielokrotnie  "wychodzenie" z przewlekłych chorób jest bardzo trudne i długotrwałe.
Wymaga od nas CIERPLIWOŚCI  a także optymizmu i wiary w sens tego co robimy.
To nie jest łatwe wiem o tym doskonale.
Masz wyniszczony organizm na skutek wieloletniego przyjmowania leków, stresu związanego z chorobą i nie tylko...
Na regenerację tego trzeba czasu liczonego często  w latach a nie w miesiącach. Ciesz się z każdego lepszego dnia, każdego kroku do przodu.
Kiedyś odzyskasz upragnione zdrowie, tego z całych sił Ci zyczę.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #169 : 2008-10-22, 14:00:28 »

Jurek i jeszcze co dla Ciebie:

Picie piwa chroni kości

Dr Erik Skovenborg
Spożywanie jednej dużej szklanki piwa dziennie może chronić przed osteoporozą. Badania pokazują, że zawarty w piwie alkohol przyczynia się do hamowania aktywności hormonów, które sprzyjają osłabianiu kości. Naukowcy twierdzą, że piwo daje w tej kwestii lepsze efekty nawet niż wapno.

Zwalczanie osteoporozy
Ponad 19 milionów Europejczyków cierpi na osteoporozę, czyli schorzenie, które powoduje zanik kości i ich wysoką łamliwość. Dotyczy to całego szkieletu, ale w większości przypadków jej skutkiem są złamania w nadgarstkach oraz w obrębie kręgosłupa i bioder.Wcześniej prowadzone badania wykazały, że zawarty w piwie krzem może być pomocny we wzmacnianiu kości, ale obecnie coraz prawdopodobniejsze wydaje się, że piwo chroni także przed zanikiem kości. Prowadzący badania testowali w dwóch londyńskich szpitalach grupy zdrowych wolontariuszy w wieku od 18 do 50 lat. Uczestnicy próbowali piw o różnej zawartości alkoholu. Wyniki pokazały, że aż do 6 godzin po spożyciu piwa zawarty w nim etanol blokuje działanie hormonów osłabiającyh kości. Profesor Jonathan Powell, który przewodził badaniom komentuje je tak: "To bardzo intersujące odkrycie. Wszyscy wiedzą, że wapno zatrzymuje zanik kości, a my odkryliśmy, że alkohol zawarty w piwie działa identycznie, albo nawet bardziej skutecznie".

Piwo czy wapno
Powszechnie uważa się, że zdrowiu naszych kości sprzyja nie piwo, a mleko i inne produkty spożywcze zawierające wapno. Zdrowe kości potrzebują 800 do 1000 miligramów wapna dziennie oraz adekwatną do tej ilości porcję witaminy D. Tymczasem piwo zawiera niewielkie ilości wapna i pozbawione jest witaminy D. Na dodatek powszechnie wiadomo, że intensywne spożycie alkoholu wręcz sprzyja osteoporozie. Dlaczego wiec piwo i zdrowie kości nie wykluczają się, choć wszystko wskazuje na to, że powinny? Otóż okazuje się, że choć piwo nie zawiera skłądników budujących kość, to jego działanie sprzyja utrzymaniu właściwych proporcji między nimi. Badania prowadzone w Szwecji dowodzą, że osoby rozsądnie korzystające z alkoholu mają zdrowsze kości niż totalni abstynenci. Dodatkowo w trakcie tych badań wykazano, że ryzyko wystąpienia pęknieć kości biodrowych u kobiet pijących piwo w umiarkowanych ilościach jest o 20% mniejsze, niż u pań nie pijących piwa w ogóle.

Kość to żywa tkanka
Żeby lepiej zrozumieć korzyści płynące z umiarkowanego spożycia alkoholu musimy uświadomić sobie, że kość to nie martwy obiekt, a złożona żywa tkanka. Nasze kości stale utrzymują delikatną równowagę pomiędzy budową tkanek, a resorpcją składników mineralnych tworzących tkanki kości z powrotem do organizmu. U osób chorych na osteoporozę proces resorpcji dominuje nad budową tkanki kostnej, co skutkuje osłabieniem kości. Równawagę tą zakłoca także szereg czynników takich jak nieodpowiednia dieta, wyczynowe uprawianie sportu, używanie estrogenu i sterydów, palenie i inne.

Wyważona konsumpcja piwa na wiele sposobów wpływa na równowagę składu kości: Piwo to bogate źródło rozpuszczalnego i łatwo przyswajalnego krzemu, który wspomaga wydzielanie kolagenu i formowanie się kości. Zawarty w piwie etanol przyczynia się do blokowania aktywności hormonów osłabiających kości. U kobiet kościec słabnie szczególnie po menopauzie, kiedy jajniki przestają produkowac estrogen, czyli hormon, który wspomaga budowanie kości. Wyważone picie piwa sprawia, że poziom estrogenu utrzymuje się na poziomie takim jak u kobiet w średnim wieku.

Podsumowując: zawarty w piwie krzem współpracujący w naszym organizmie z estrogenem wspomaga budowanie się kości, a wyważony poziom spożycia piwa pozwala utrzymać rownowagę między resorpcją, a budowaniem się kośćca. Końcowy rezultat to silniejsze kości i mniejsze ryzyko osteoporozy.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #170 : 2008-10-22, 14:32:54 »

OSTEOPOROZA
Jest to uogólnione lub miejscowe zaburzenie struktury kostnej - zmniejszenie wapna w kości oraz spadek liczby beleczek kostnych.
Układ kostny tworzy się w dzieciństwie i młodości, zaś w drugiej połowie zycia następuje rozpad.
Do 70-tego roku zycia niemal kazdy człowiek traci 1/3 masy kostnej. Osteoporoza w
niejednakowym stopniu rozwija się u jednych w wieku ok. 40 lat, natomiast u innych po 70-tce.
Jedni odczuwają bóle z powodu zmian kostnych, natomiast inni nie odczuwają zadnych
dolegliwości. Czas, przebieg i objawy osteoporozy zalezą od roznych czynników:
wpływ genetyczny, błędy w odzywianiu, kontuzje, osteoporoza starcza lub
poprzekwitaniowa, osteoporoza po stosowaniu kortykosterydów, reumatoidalne zapalenie
stawów, inne zapalne stany stawów, wrodzona łamliwość kości, nadczynność tarczycy.
Ogólnie ujmując, zanik masy kostnej rozpoczyna się po zakończeniu dojrzewania. Proces
przebiega jednak wolno.
Resorpcja, tzn. zanik tkanki kostnej przewaza nad tworzeniem kości, w efekcie czego
następuje deficyt bilansu przebudowy kości.
Zaburzenia przebudowy kości stają się obecnie problemem, który stale się zwiększa.
Osteoporoza trzykrotnie częściej występuje u kobiet anizeli u męzczyzn i atakuje trzony
kręgów w odcinku piersiowym (zniekształcenia, zwane rybimi kręgami).
Przyczyną jest tez długotrwały niedobór soli wapniowych, zaburzenia stęzenia elektrolitów we krwi, zaburzenia hormonalne, leczenie hormonami o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwreumatycznym.
Wpływ ma takze naduzywanie środków przeczyszczającyh, niekontrolowane kuracje
odchudzające oraz brak składników mineralnych.
Układ kostny nie znosi bezruchu i diety jednorodnej.
Objawy
Przemęczenie, dolegliwości kobiece, mięśniobóle, bóle nóg, pleców, kolan, uczucie cięzaru w klatce piersiowej, bóle stawu łokciowego, powracające bóle kręgosłupa (lumbago, rwa kulszowa), zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa.
Fakt, ze kobiety częściej chorują na osteoporozę wiąze się z menopauzą (niski poziom
hormonów płciowych lub ich zanik).
Hormony regulują gospodarkę mineralna organizmu, w przemianie białek, cukrów,
tłuszczów. Kobiety w czasie ciązy i przy karmieniu piersią tracą duzo wapna. W tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wapno, fosfor i witaminę D.
U kobiet w czasie miesiączki występują duze wahania poziomu wapna.
U męczyzn natomiast wytwarzanie testosteronu zmniejsza się stopniowo ale nie ustaje
całkowicie.
Kości
Stanowią ok. 20% masy ciała człowieka. Zadaniem ich jest tworzenie rusztowania, na którym opierają się narządy, umozliwiając ruch wraz z mięśniami oraz wytwarzanie komórek krwi.
Magazynują wapń, zawierając ok. 1,5 kg tego składnika. Niedobór wapnia organizm
uzupełnia zabierając go z kości.
Kość składa się z 1/3 substancji organicznej i 2/3 substancji nieorganicznej.
W okresie formowania kości, jest to elastyczna masa ale z czasem stopniowo twardnieje, w miarę odkładania się w niej fosforanu wapniowego.
Kości maja elastyczność, odporność na ściskanie, zginanie, uderzanie. Przy osteoporozie
kości tracą te cechy (odwapnienie).
Kość pokryta jest warstwą tkanki łącznej, unerwionej, unaczynionej, zwaną okostną.
Naczynia krwionośne przechodzą kanałami do wnętrza kości i zasilają w składniki odzywcze.
W okostnej są komórki - osteoblasty, których zadaniem jest budowa kości. Osteoklasty
natomiast odpowiadają za rozkład komórek kości.
Do tworzenia kości potrzebne są minerały: wapno, fosfor, witaminy, białko.
Witamina D ma duze znaczenie dla tkanki kostnej. Zwiększa przyswajanie wapnia,
odpowiada za jego wchłanianie w jelicie cienkim, zapewnia dostateczny poziom fosforu we krwi.
Witamina B6 zapobiega zanikowi kości i razem z kwasem foliowym i witaminą B12 chroni kości.
Witamina C odgrywa wazną rolę w przyswajaniu wapnia.
Pierwiastki: fluor, mangan, molibden, cynk, krzem pełnią rolę przy katalizowaniu tkanki
kostnej w pewnych fazach metabolizmu.
Molibden - katalizuje przemiany oraz niezbędny jest do funkcjonowania gospodarki
mineralnej organizmu. Bez molibdenu wapń nie zostałby wbudowany w kości.
Krzem - zapewnia sile i elastyczność kościom w tkance łącznej.
Mangan - odgrywa znaczącą rolę w wielu reakcjach enzymatycznych i wykorzystaniu przez organizm witamin. Wpływa na procesy kościotwórcze. Niedobór manganu prowadzi do zmian w kośćcu.
Fluor - sól mineralna, utwardza zęby i kości. Niedobór fluoru powoduje próchnicę zębów I uszkodzenie kości.
Zelazo, miedź - równie odgrywają rolą w kościach.
Do budowy kośćcu, organizm potrzebuje oprócz wapnia takze fosfor. Oba pierwiastki łącza się ze sobą, tworząc fosforan wapnia i utrzymują wytrzymałość kości.
Jezeli w pozywieniu jest dawka dzienna 800-1000mg to występuje równowaga. Nadmierne,zbędne ilości fosforanów w pozywieniu wiązą się z wapniem i tworzą trudno rozpuszczalne sole, które są wydalane zanim wapń zdązy się wchłonąć z jelita.
Fosfor
Jest niezbędny do tworzenia kości ale gdy występuje w nadmiarze, utrudnia odkładanie się wapnia.
Duze ilości fosforu są zawarte w środkach konserwujących i napojach (Cola).
Kawa pita w duzych ilościach pobudza wydzielanie parathormonu, co zwiększa aktywność komórek kościogubnych.
U namiętnych palaczy papierosów występuje niedobór witaminy C, B. Odgrywają one wazną rolę wiąząc się w organizmie z wolnymi rodnikami tlenowymi.
Niektóre substancje z dymu tytoniowego wiązą wapń.
Szpinak, rabarbar, kakao zawierają kwas szczawiowy, który jest złodziejem wapna.
Ruch - ćwiczenia
Bezruch powoduje ubytek masy mięśniowej i kostnej.
Gdy mięśnie pracują, działają bezpośrednio, mechanicznie na kości. Ten bodziec wywołuje w okostnej reakcje biochemiczne, pobudzając do zwiększenia aktywności komórki kościotwórcze.
Procesy kościotwórcze przewazają nad procesami rozpadu komórek kości. Poprzez
odpowiednie ćwiczenia i ruch mięśni, kości stają się bardziej wytrzymałe, lepiej odzywione,co zapobiega osteoporozie.

Nie wiem ile jest prawdy w tych 3 artykulach, ktore wkleilem z mysla o tym aby ratowac zdrowie naszego Jurka ale jesli jest jakis klam to nasz autorytet naukowy-Toan moze sprostowac.
Pozdrawiam i dobranoc

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #171 : 2008-10-22, 15:08:31 »

Kiedyś Morgano sie napracował warto przeczytać

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=763.0



Wieczorem znajdę może artykuł o POCHP jesli Morgano zamieścił coś o tej chorobie bo nie wiem. Pozdrowienia Sylwia.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #172 : 2008-10-22, 17:59:57 »

W trakcie fermentacji kapusty z calcium carbonate powstaje latwo przyswajalny calcium lactate.

fajnie kangur, dobrze wiedziec  Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #173 : 2008-10-22, 18:03:09 »

Dzisiaj jest dziewiąty dzień mojego pobyty w szpitalu...

Trzymaj sie Jerzy i pisz tutaj czesto, osobiscie bardzo lubie czytac Twoje posty, sa oaza normalnosci i zdrowego poczucia humoru, xx
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #174 : 2008-10-22, 18:24:14 »

No tak to wkeljam co było w linku bo Ty Jurku jesteś w szpitalu a z komórki wchodzić w linki to chyba bez sensu

WAPŃ.
Spośród wszystkich składników mineralnych ma największy udział w budowie organizmu. Wapń i fosfor, pozostając ze sobą we wzajemnym stosunku dwa do jednego, zapewniają prawidłowy stan kości i zębów. Rola tego pierwiastka jest, więc bardzo istotna szczególnie w procesie kształtowania się tkanki kostnej u dzieci i młodzieży, gdy kości rosną i stają się twardsze. Wapń w organizmie niemal w całości odkładany jest w kościach i zębach. Warunkiem prawidłowego wchłaniania wapnia jest dostateczna ilość witaminy D w organizmie. Wapń i magnez natomiast utrzymują prawidłową czynność układu sercowo-naczyniowego. Wapń bierze udział w procesach krzepnięcia krwi oraz prawidłowym działaniu układu nerwowego i mięśniowego.

Niedobór
Przy deficycie wapnia mogą wystąpić oznaki jak skurcze mięśni, uczucie mrowienia i drętwienia w rękach i nogach, ból w stawach, zwolnienie tętna Następnymi objawami są bicie serca, krwotoki, zaburzenia snu, stany lękowe, zaburzenia chodu, złamania kości, zaburzenia wzrostu u dzieci Ponieważ prawie 99% wapnia znajduje się w zębach i kościach, dlatego jego niedobór prowadzi do osteomalacji (rozmiękanie kości), osteoporozy, próchnicy zębów i krzywicy.

Nadmiar
Nadmiar wapnia w pożywieniu, zwykle powyżej 2000 mg może powodować zaparcia i zwiększa ryzyko infekcji dróg moczowych.

Źródła
Znaczne ilości wapnia zawiera m. in. mleko i produkty mleczne, sery, soja, sardynki, łosoś, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, nasiona słonecznika, jarmuż, fasola, brokuły jaja, szpinak, buraki i rabarbar.
Należy pamiętać, ze kwas szczawiowy zawarty w szczawiu, szpinaku i rabarbarze oraz kwas fitynowy zawarty w produktach zbożowych i strączkowych utrudnia wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego.
/ z mojego archiwum Morgano/

Jak wyjdziesz ze szpitala podejrzyj sobie całą księgę, którą on stworzył o wszystkich witaminach na forum.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #175 : 2008-10-22, 18:27:49 »

Dawniej źródłem wapnia były ściany  Cool Ale teraz takich ścian nie uświadczysz-wszystko szkodliwa chemia.Farby akrylowe,efektowne,z jakimiś drobinkami badziewii,zmywalne,odporne na zarysowania i takie tam inne "wynalaski"  Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #176 : 2008-10-23, 15:26:30 »

Cytuj

Kość to żywa tkanka
Żeby lepiej zrozumieć korzyści płynące z umiarkowanego spożycia alkoholu musimy uświadomić sobie, że kość to nie martwy obiekt, a złożona żywa tkanka. Nasze kości stale utrzymują delikatną równowagę pomiędzy budową tkanek, a resorpcją składników mineralnych tworzących tkanki kości z powrotem do organizmu. U osób chorych na osteoporozę proces resorpcji dominuje nad budową tkanki kostnej, co skutkuje osłabieniem kości. Równawagę tą zakłoca także szereg czynników takich jak nieodpowiednia dieta, wyczynowe uprawianie sportu, używanie estrogenu i sterydów, palenie i inne.

Wyważona konsumpcja piwa na wiele sposobów wpływa na równowagę składu kości: Piwo to bogate źródło rozpuszczalnego i łatwo przyswajalnego krzemu, który wspomaga wydzielanie kolagenu i formowanie się kości. Zawarty w piwie etanol przyczynia się do blokowania aktywności hormonów osłabiających kości. U kobiet kościec słabnie szczególnie po menopauzie, kiedy jajniki przestają produkowac estrogen, czyli hormon, który wspomaga budowanie kości. Wyważone picie piwa sprawia, że poziom estrogenu utrzymuje się na poziomie takim jak u kobiet w średnim wieku.

Podsumowując: zawarty w piwie krzem współpracujący w naszym organizmie z estrogenem wspomaga budowanie się kości, a wyważony poziom spożycia piwa pozwala utrzymać rownowagę między resorpcją, a budowaniem się kośćca. Końcowy rezultat to silniejsze kości i mniejsze ryzyko osteoporozy.
Cytuj

Jestem juz po rozmowie rodziny z Lekarzem prowadzącym.Decyzje podjelismy wspólnie.Jutro Ortopeda wypowie się czy jest taka mozliwośc.A by mój stan Płuc pozwolił na jakikolwiek
skrępowanie.Zdałem sobie sprawę ze walka jeszcze sie nie zakończyła Ale dzięki temu wiem juz ze wydolność się poprawia,Oddycham lżej woda ubywa ,cały czas otrzymuje leki
na zespojenie kości ,jutro może włączą nowy dodatkowy lek.Zaufanie do tego co ja Robię juz tyle czasu,wyraził lekarz ,określił ze kierunek jest dobry,i On sie nie będzie mieszkał do
układania mi menu.Mleko jest jednak dla niego w tym lekarstwem ale nie oponuje abym musiał go pic.DOSTAJE WSZYSTKIE Informacje ZMIANACH LEKÓW,I JAKIE SĄ WYNIKI NA bieżąco
Syriusz dzięki za dokładne opisy Odnośnie kosci.Właśnie ze względu na to że wszyscy pobierający leki sterydowe ,przez dłuższy okres sa na Osteoporozę zawsze narażeni więcej ,niz zdrowi
Oni dlatego nie robili wogóle dodatkowego badania ,ale kiedyś mówili ze tak moze sie stac,ale i zę z tym idzie Malczyc.a DOBRA WSPÓŁPRACA PACJĘT -LEKARZ to zadowolenie jednej i drugiej strony.Niestety zaznaczono że ja dobrze wiem ze jest to Ciężka i jak dotychczas nieuleczalna choroba,z która walka sie jeszcze nie zakończyła i to jest właśnie najważniejsze ,aby sie nie poddawać,bo gdzieś są tez ludzie ,jeszcze bardziej chorzy, i jakoś żyję,ja jednak wybieram
Tak jak dotychczas Dobrze i zdrowo z DO.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #177 : 2008-10-23, 21:10:05 »

Utwierdzasz sie w chorobie,siedzisz w niej,tak na prawdę,podświadomie nie chcesz z niej wyjść.1.Przyczyn tego my nie znamy.Może potrzebujesz litości,zainteresowania bliskich-

1.Wow, a ja myślalam, ze BTW  w zakresie potraw jadalnych leczy wszystko Very Happy.
2. Wow, czyżby psychika (zainteresowanie bliskich) miała wpływ na ciało Very Happy.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #178 : 2008-10-23, 21:29:24 »



1.Wow, a ja myślalam, ze BTW  w zakresie potraw jadalnych leczy wszystko Very Happy.

Niestety trzeba rotować ,skakać po węglowodanach,nie zapominać posiłków bogatotłuszczowych,stosować wabiki z soi ,a na koniec popić oliwy z oliwek i sie zesrać  Very Happy

Jesteś śmieszna -sama działasz na siebie destrukcyjnie  Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #179 : 2008-10-24, 00:29:22 »

Jerzy, Smile i wybieraj i jak najwiecej pozytywnych mysli.Akceptowanie samego  siebie jak rowniez i inych pozwoli na szybszy powrot do  zdrowia. Razz 
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.