forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 10:49:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660630 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P  (Przeczytany 156121 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #180 : 2008-10-24, 01:19:43 »



1.Wow, a ja myślalam, ze BTW  w zakresie potraw jadalnych leczy wszystko Very Happy.

Niestety trzeba rotować ,skakać po węglowodanach,nie zapominać posiłków bogatotłuszczowych,stosować wabiki z soi ,a na koniec popić oliwy z oliwek i sie zesrać  Very Happy

Jesteś śmieszna -sama działasz na siebie destrukcyjnie  Sad


Edytko czy Ty w ten sposób nie szukasz sposobu by sie dowartosciowac.Przeciez nigdzie nie zauwazyłem,aby Ewa dawała dla Ciebie ,jakies zalecenia ,Powiedz co komu do domu jak chałupa nie jego.Czy nie było by lepiej,aby To Ciebie chwalono,za heroizm w celnych odpowiedzi,które komuś moga uchylic "Kawałek Nieba"
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #181 : 2008-10-24, 08:45:23 »



Edytko czy Ty w ten sposób nie szukasz sposobu by sie dowartosciowac.Przeciez nigdzie nie zauwazyłem,aby Ewa dawała dla Ciebie ,jakies zalecenia ,Powiedz co komu do domu jak chałupa nie jego.Czy nie było by lepiej,aby To Ciebie chwalono,za heroizm w celnych odpowiedzi,które komuś moga uchylic "Kawałek Nieba"

Jurek .Ty sie zajmij sobą ,a nie mną -tak będzie dla Ciebie najlepiej !  Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #182 : 2008-10-24, 08:49:31 »



Edytko czy Ty w ten sposób nie szukasz sposobu by sie dowartosciowac.Przeciez nigdzie nie zauwazyłem,aby Ewa dawała dla Ciebie ,jakies zalecenia ,Powiedz co komu do domu jak chałupa nie jego.Czy nie było by lepiej,aby To Ciebie chwalono,za heroizm w celnych odpowiedzi,które komuś moga uchylic "Kawałek Nieba"

Jurek .Ty sie zajmij sobą ,a nie mną -tak będzie dla Ciebie najlepiej !  Cool

Wiedziałem ze bedzie taka dpowiedż.
Ale myslę ze ja zawsze to robię zajmuję sie sobą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #183 : 2008-10-24, 09:03:29 »



Wiedziałem ze bedzie taka dpowiedż.


No chyba nie spodziewałes sie ,że napiszę;"Jurku skup sie na mnie i martw sie czy ja mam posprzatane w domu,czy nie,czy mam nianie dla dzieci ,czy nie,czy mam męża ,czy nie,czy mnie kocha,czy nie,co robimy i w jaki sposób to robimy i takie tam....
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #184 : 2008-10-24, 09:21:32 »



Wiedziałem ze bedzie taka dpowiedż.


No chyba nie spodziewałes sie ,że napiszę;"Jurku skup sie na mnie i martw sie czy ja mam posprzatane w domu,czy nie,czy mam nianie dla dzieci ,czy nie,czy mam męża ,czy nie,czy mnie kocha,czy nie,co robimy i w jaki sposób to robimy i takie tam....

Edyta przeciez ja po to z Toba pisałem aby Ciebie lepiej poznac,i ja juz wiem ze masz dzieci męża jesteś wspaniała matka która za dzieci poszla by nawet w Las,kłucic sie o nie z kazdym.
Mąz Twój musi miec wielka Cierpliwisc skoro Tyle czasu to znosi,Ale skoro w Tobie jest tyle energii to ja wcale nie przeszkadzam,aby Tobie ją zabrac.Ja już Tobie mówiłem,ze mam juz swoje lata i lubię nie tylko pisac ,ale i zrozumiec co kogo boli.J
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #185 : 2008-10-24, 09:27:49 »


Mąz Twój musi miec wielka Cierpliwisc skoro Tyle czasu to znosi...

A teraz zamiast sie skupić na sobie i na swoich brokułach,to zastanawiasz sie co mój mąż musi mieć.Wiedz,że gdyby nie taki Mąż jakiego mam,to bym zgorzkniała z nudów!  Very Happy
I co niby ma znosić mój Mąż? Cośty sie przyczepił teraz do mojego Męża i tego co On ma znosić?
Wesno sie zajmij sobą ,a nie moją rodziną !  Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #186 : 2008-10-24, 09:40:51 »


Mąz Twój musi miec wielka Cierpliwisc skoro Tyle czasu to znosi...

A teraz zamiast sie skupić na sobie i na swoich brokułach,to zastanawiasz sie co mój mąż musi mieć.Wiedz,że gdyby nie taki Mąż jakiego mam,to bym zgorzkniała z nudów!  Very Happy
I co niby ma znosić mój Mąż? Cośty sie przyczepił teraz do mojego Męża i tego co On ma znosić?
Wesno sie zajmij sobą ,a nie moją rodziną !  Cool
Ja mam czas zaczekam na Twój lepszy nastrój.Tracisz grunt pod nogami ,zaczynasz szukac wroga a ja z zasady nikomu nie przeszkadzam,do usłyszenia w bardziej spokojnej atmosferze.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #187 : 2008-10-24, 09:45:51 »


Ja mam czas zaczekam na Twój lepszy nastrój.Tracisz grunt pod nogami ...

Tak sobie to tłumacz.Zastanawiaj sie jeszcze ,co będę robiła jutro i pojutrze.Może coś ciekawego wymyślisz dla "zabicia" czasu  Cool
Jakby co to napisz  Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #188 : 2008-10-24, 19:32:57 »

Uraz którego doznałem jest urazem czesto spotykanym,jednakze na jego rokowanie ma uplyw czasu.

Urazy, które predysponują do uszkodzeń kręgosłupa są następujące:
Urazy kręgosłupa mogą powodować złamania kręgów, przemieszczenie krążków międzykręgowych itp. i doprowadzić do ucisku rdzenia kręgowego (np. przez odłam kostny).
Urazy rdzenia kręgowego mogą prowadzić do wstrząśnienia i stłuczenia rdzenia, przerwania jego ciągłości oraz uszkodzenia nerwów rdzeniowych. W zależności od wysokości, na której został uszkodzony rdzeń kręgowy, mogą mieć miejsce zaburzenia oddychania poszkodowanego:

przy uszkodzeniu powyżej czwartego kręgu szyjnego nie ma przekazywania pobudzeń drogą nerwu przeponowego do przepony
przy uszkodzeniu poniżej ma miejsce tylko częściowe porażenie przepony.
Zdarza się, że uraz rdzenia kręgowego ma podłoże jatrogenne, tzn. został spowodowany wskutek nieumiejętnie udzielonej pomocy.
Najkrótsza diagnoza od ortopedy,jaka dzisiaj usłyszałem

Objawy:
Uszkodzenia kręgosłupa:
ból – w przypadku złamania kręgów
stwierdzana przy badaniu poszkodowanego bolesność wyrostków kościstych
zniekształcenie kręgosłupa (nienaturalne wybrzuszenie), zniekształcenie krzywizn kręgosłupa: garb, uskok
ograniczenie ruchomości kręgosłupa, np. przymusowe ustawienie głowy.
Uszkodzenia rdzenia kręgowego:

możliwość wystąpienia zaburzeń oddychania w zależności od wysokości uszkodzenia rdzenia
wystąpienie tzw. wstrząsu rdzeniowego – na skutek uszkodzenia ośrodków współczulnych nagle dochodzi do rozszerzenia naczyń, w których zalega krew (jest to sytuacja analogiczna do omdlenia)
porażenie kończyn i tułowia
porażenie pęcherza moczowego (tzw. pęcherz neurogenny) i zwieracza odbytu.

A teraz rokowania nikt nie jest w stanie po tych 10 dniach dac opowiedz ,zalecają jednak spokój .I pozostać na tym etapie jak dotychczas,tzn.
Nie potrafię ustac na nogach a to jest w/g Ortopedy przyczyną jest wzdłużne zmiażdżenie kręgu ,brak stabilności.
Mam byc spokojny tak jak robilem to dotychczas,bez strachu i emocji za tydzień powinno sie poprawic bo goi sie doskonale,Dostaje leki pije wode Zuber WAPNIOWO-MAGNEZOWA I staram się zjadac to co jest najlepsze.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #189 : 2008-10-24, 20:06:37 »

... I staram się zjadac to co jest najlepsze...

A co jest najlepsze?  Shocked

Czy to ten sam "pakiet pomyslow stosowanych" Shocked,
ktory uczestniczyl w odmie i zlamaniu kregoslupa !? Shocked
oraz innych "patologii", ktorych co prawda "dzisiaj" jeszcze nie widac
ale "jutro" wyleza na swiatlo dzienne?  Shocked

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #190 : 2008-10-24, 20:33:28 »



A co jest najlepsze?  Shocked



Nawet byś sie nie wygópiał zadajonc takie pytania.  Razz
To Ty nie wiesz co jest najlepsze?
Najlepsze som porady za DARMO!!! My sobie nawet nie wyobrazamy ile w ten sposob można zaoszczendzic pieniendzy!!!  Razz
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #191 : 2008-10-24, 20:38:36 »

... I staram się zjadac to co jest najlepsze...

A co jest najlepsze?  Shocked

Czy to ten sam "pakiet pomyslow stosowanych" Shocked,
ktory uczestniczyl w odmie i zlamaniu kregoslupa !? Shocked
oraz innych "patologii", ktorych co prawda "dzisiaj" jeszcze nie widac
ale "jutro" wyleza na swiatlo dzienne?  Shocked

Jutro to jeszcze nie ale wszystko jest możliwe,że za dwa tygodnie, jeszcze będziesz musiał mnie trochę ścierpieć przez jakiś czas.
Ale zapewniam Ciebie ze ja pomimo wszystko wcale nie mam zamiaru schodzić Tobie z drogi,chociaż cały czas mi to radzą.Wprowadził swój organizm
w taki tryb w którym ,stałem sie silniejszy,Uważaj bo możesz sie potknac Tak jak zrobiłem to ja a WTEDY MOZESZ POTRZEBOWAC DOŚWIADCZENIA
którego będę mógł Tobie udzielić Ale niestety nie za darmo.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #192 : 2008-10-24, 21:01:20 »

...Ale zapewniam Ciebie ze ja pomimo wszystko wcale nie mam zamiaru schodzić Tobie z drogi,chociaż cały czas mi to radzą...

Jurek czy Ty aby blednie nie oceniasz moich intencji i mozliwosci?  Cool

Napisze zupelnie szczeze, ze swoja historia "uporu i ignorancji chorobowej" Shocked
zbudowales ostra i czytelna "platforme-bledow i wypaczen", Crying or Very sad

Dla innych ludzi jest to niezwykle czytelne, bowiem "w swietle jupiterow"
pozwalasz "zus-owi" na "obrabowanie siebie" z naleznej Tobie "renty-emerytury",
ktora moglbys pobierac jeszcze przez wiele lat,
zamiast tego, czeka Ciebie tylko"resztkowka"+++  Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #193 : 2008-10-24, 22:13:47 »

...Ale zapewniam Ciebie ze ja pomimo wszystko wcale nie mam zamiaru schodzić Tobie z drogi,chociaż cały czas mi to radzą...

Jurek czy Ty aby blednie nie oceniasz moich intencji i mozliwosci?  Cool

Napisze zupelnie szczeze, ze swoja historia "uporu i ignorancji chorobowej" Shocked
zbudowales ostra i czytelna "platforme-bledow i wypaczen", Crying or Very sad

Dla innych ludzi jest to niezwykle czytelne, bowiem "w swietle jupiterow"
pozwalasz "zus-owi" na "obrabowanie siebie" z naleznej Tobie "renty-emerytury",
ktora moglbys pobierac jeszcze przez wiele lat,
zamiast tego, czeka Ciebie tylko"resztkowka"+++  Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

Grizli od-powiem Tobie  w podobny sposób,ja swoją emeryturę Zusowska wypracowałem nie po to aby dzisiaj oddawać ja każdemu byle jakiemu łachowi.
A jeżeli jeszcze jakis kryzys większy będzie,to zapewniam Ciebie że mam coś na drugim filarze,moze sie obronie ale Może powiedz ,jak Ty sobie poradzisz.
Bo sie martwie ze ze zgryzoty moze i tobie sie przytrafić ,cos co chciałby niknąc każdy Rencista.
Zapisane
hellen
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #194 : 2008-10-26, 07:55:14 »

...Ale zapewniam Ciebie ze ja pomimo wszystko wcale nie mam zamiaru schodzić Tobie z drogi,chociaż cały czas mi to radzą...

Jurek czy Ty aby blednie nie oceniasz moich intencji i mozliwosci?  Cool

Napisze zupelnie szczeze, ze swoja historia "uporu i ignorancji chorobowej" Shocked
zbudowales ostra i czytelna "platforme-bledow i wypaczen", Crying or Very sad

Dla innych ludzi jest to niezwykle czytelne, bowiem "w swietle jupiterow"
pozwalasz "zus-owi" na "obrabowanie siebie" z naleznej Tobie "renty-emerytury",

DO WSZYSTKICH FORUM-owiczów:
Wszyscy wiemy, jak ciężko chory jest Jurek. Jego heroiczna walka o życie godna jest naśladowania przez innych chorych.
Każdy z nas wie jak trudno jest przestrzegać DO w warunkach szpitalnych, mimo wsparcia i pomocy codziennej jego rodziny.
Ostra niewydolność oddechowa, rozedma płuc, serce płucne, złamane żebro i kręg piersiowy kręgosłupa, opuchnięte strasznie nogi.Przy tym całkowicie nie może stanąć na nogi, tylko na chwilę może usiąść. Dzięki chociaż za to, że może usiąść i podzielić się z nami swoim cierpieniem. W ten sposób ma możliwość słuchać nas wszystkich, a przede wszystkim rad lekarki, bo ona , ze swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem jest w stanie pomóc najwięcej.
Dla mnie Pani Ewa jest wielkim człowiekiem, to jest właśnie lekarz optymalny, poświęcający swój cenny czas dla nas, po to, by zdobyć więcej wiedzy i pomagać innym.
Wspierajmy więc Jurka i innych chorych w tym dążeniu do zdrowia.Wspomagajmy go dobrymi radami i dobrym słowem. Te "zgryźliwe" czasami uwagi nie powinny mieć tutaj miejsca.
Pani Ewa kiedyś powiedziała" Bóg jest w nas samych i innych ludziach,jest we wszystkim, co nas otacza" Ja mam takie same pojęcie o Bogu. Jakże oczywista to prawda. Znajdźmy go w sobie, przecież Bóg, który jest w nas, jest samą miłością, spróbujmy go w sobie odnaleźć, a wtedy będziemy umieli dzielić się tą miłością i przekazywać ją innym potrzebującym.
 























ktora moglbys pobierac jeszcze przez wiele lat,
zamiast tego, czeka Ciebie tylko"resztkowka"+++  Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

Grizli od-powiem Tobie  w podobny sposób,ja swoją emeryturę Zusowska wypracowałem nie po to aby dzisiaj oddawać ja każdemu byle jakiemu łachowi.
A jeżeli jeszcze jakis kryzys większy będzie,to zapewniam Ciebie że mam coś na drugim filarze,moze sie obronie ale Może powiedz ,jak Ty sobie poradzisz.
Bo sie martwie ze ze zgryzoty moze i tobie sie przytrafić ,cos co chciałby niknąc każdy Rencista.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #195 : 2008-10-26, 18:00:27 »

Jurku  no co tam u ciebie? 
Zamilkłeś-  brakuje nam ciebie. Nie przejmuj się , rób swoje  i nas nie opuszczaj .
No jak tam zapakowali cię w jakieś usztywnienie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #196 : 2008-10-26, 21:10:49 »

Jurku  no co tam u ciebie? 
Zamilkłeś-  brakuje nam ciebie. Nie przejmuj się , rób swoje  i nas nie opuszczaj .
No jak tam zapakowali cię w jakieś usztywnienie.

Adam nie będę ani usztywniany ani gipsowany .Bo mój Pulmonolog odmówił tego tłumaczyć ze jeżeli mnie skrepują to moje wyniki Pochop natychmiast się pogarsza.
DLATEGO Ustalono ze będę goił Zalmanie przy dużym współudziale DO żywieniem ma zapewnić najlepszy dowóz Wapnia i magnezu oraz NAJLEPSZYCH POKARMÓW ze zbilansowanym BTW.Uznano w końcu że ma to sens .Na takie słowa ze strony lekarza ordynatora czekałem juz od kilku lat.Obserwują wyniki
WIEM ZE BĘDĄ TO ROBIC SKRUPULATNIE CHOCIARZ zapewne nie będą bardziej wylewni .Ale przecież mi właśnie o to chodzi aby byc zdrowym i niz Pozatem.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #197 : 2008-10-28, 05:35:17 »

Dzisiaj mija siedemnasty dzień mojego pobytu w szpitalu .
ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE jeszcze w utyciu ale dostaje je jeszcze sporadycznie,kiedy boli.
Leki zmniejszono do minimum potrzeb.Sterydy także,pozostaje teraz ,potrzeba idealnego żywienia.
Nie wiem jak będzie ,kręgosłup aby się rosnąć potrzebuje na pewno więcej czasu.
Ale na-pewno czeka mnie.Bardziej intensywna rehabilitacja jak ruszanie palcem w bucie.Dlatego czekam
Co powiedzą dzisiaj na wizycie.Napiszę o tym.
Zapisane
hellen
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #198 : 2008-10-28, 05:52:32 »

Dzisiaj mija siedemnasty dzień mojego pobytu w szpitalu .
ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE jeszcze w utyciu ale dostaje je jeszcze sporadycznie,kiedy boli.
Leki zmniejszono do minimum potrzeb.Sterydy także,pozostaje teraz ,potrzeba idealnego żywienia.
Nie wiem jak będzie ,kręgosłup aby się rosnąć potrzebuje na pewno więcej czasu.
Ale na-pewno czeka mnie.Bardziej intensywna rehabilitacja jak ruszanie palcem w bucie.Dlatego czekam
Co powiedzą dzisiaj na wizycie.Napiszę o tym.
Trzymaj się Jurek, Twój organizm jest mocny, walczy z chorobami. Przy pomocy lekarki i DO wyjdziesz z tego. Oszczędzaj nerwy. Potrzebny Ci spokój.
Przeczytałam kiedyś w med. chińskiej, że "Emocje /zdenerwowanie/ powodują napięcie mięśni i bóle kręgosłupa, a przy Twoim stanie - to nie jest wskazane.
Pozdrawiam.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #199 : 2008-10-28, 08:56:32 »

Dzisiaj mija siedemnasty dzień mojego pobytu w szpitalu .
ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE jeszcze w utyciu ale dostaje je jeszcze sporadycznie,kiedy boli.
Leki zmniejszono do minimum potrzeb.Sterydy także,pozostaje teraz ,potrzeba idealnego żywienia.
Nie wiem jak będzie ,kręgosłup aby się rosnąć potrzebuje na pewno więcej czasu.
Ale na-pewno czeka mnie.Bardziej intensywna rehabilitacja jak ruszanie palcem w bucie.Dlatego czekam
Co powiedzą dzisiaj na wizycie.Napiszę o tym.
Trzymaj się Jurek, Twój organizm jest mocny, walczy z chorobami. Przy pomocy lekarki i DO wyjdziesz z tego. Oszczędzaj nerwy. Potrzebny Ci spokój.
Przeczytałam kiedyś w med. chińskiej, że "Emocje /zdenerwowanie/ powodują napięcie mięśni i bóle kręgosłupa, a przy Twoim stanie - to nie jest wskazane.
Pozdrawiam.

Dziękuję Ale myślę że Lekarka sie nie obrazi jak ja zmienię kolejnośc na DO I lekarka
Należy oddac to co stworzył Dr. a my sie z tym zgadzamy dlatego jesteśmy tu na forum .Tylko głupiec mógłby pomyslec ze może byc inaczej.Każdemu po trochę w/g jego zasług
a ja nigdy nie kfestionowałem Wiedzy dr.Kwaśniewskiego.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.