forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 09:55:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P  (Przeczytany 155990 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #20 : 2008-10-14, 15:20:36 »

i z tego uzyskasz  240gr x 147 wapnia = 359miligram A sardynka ma tego pOTRZEBNEGO WAPNIA DWA RAZY TYLE

sardynki sa super. kiepskie bialko, ale ze 100gram bedziesz mial tez polowe dziennego zapotrzebowania na witamine D. jeszcze musisz gdzies skombinowac drugie tyle (o tej porze roku troche o to ciezko) i rehabilitacja rusza pelna para...  Cool
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #21 : 2008-10-14, 16:00:51 »

Modlitwa   potrzebna jest każdemu z nas ,a jeszcze bardziej   choremu, a  napewno mu nie zaszkodzi.
??????

Sugerujesz, że mielna też się odbuduje w ten saposób?  Shocked
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #22 : 2008-10-14, 19:24:59 »

A jesteś w 100 % pewna  że nie ?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #23 : 2008-10-14, 20:56:07 »

A jesteś w 100 % pewna  że nie ?

Adam ja jestem katolikiem i modlitwa też mi jest potrzebna, ale wiedza także ,znosze trudy swojej choroby godnie
wcale to nie znaczy że muszę czekac co przyniosie moja modlitwa do Boga,On zapewne podpowiada mi że mam
Pytac ,bo kto pyta nie błądzi.Myślę że to pozwoli mi wybrac same dobre wiadomości i je zastosowac.Czyżbyś myślał inaczej?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #24 : 2008-10-14, 21:09:05 »

Jurek, stworzyłeś nowy wątek, a ŻO nie zakłada specjalnej różnicy dla człowieka z POChP i ze złamanym żebrem, warto tylko zwrócić uwagę na najlepsze białko(żółtka) i kolagen(wywary mięsne). Wszystkie kombinacje typu więcej witaminy D, więcej wapnia, według Tomasza Kwaśniewskiego skazane są na niepowodzenie, aczkolwiek nie zaszkodzą, jeśli żółtek i wywarów mięsnych będzie pod dostatkiem.

Piszę na ten temat w obu wątkach, gdyż wiem, że jako pacjent szpitala jesteś poddany stresowi więc metodyczność jest wskazana.

Jak odejdziesz od metody Lekarki w celu iluzorycznej pogoni za wapnem z mleka to będziesz stosował oficjalną medycynę, która zakłada, że jesteś i będziesz „wrakiem człowieka” – wygodne ale nie konstruktywne.


Życzę szybkiego powrotu do zdrowia,
Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #25 : 2008-10-14, 23:18:28 »

Jurek,szybkiego powrotu do zdrowia,no i wszystko bedzie dobrze.Mysl pozytywnie i uwierz nareszcie w siebie i  we wlasne mozliwosci,czego ci z calego serca zycze.Trzymam kciuki za ciebie Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #26 : 2008-10-14, 23:31:25 »

Ryby+witamina C to bardzo dobry pomysł.
Nie powracałabym do śmietany na codzień (choć przez 3 dni powinna być tolerowana; DO powinno się stosować modo Adam319 - na maśle - wtedy nawet cukry proste nie są w stanie zrobić za dużo krzywdy, a i piwo nie zrobi problemu; polecam jego "masłowe" posiłki; takie postepowanie chroni też przed ... jarzynami-i słusznie Smile).
Czy obrzęki na nogach znikły już w dzień, gdy stało się złamanie czy na następny dzień?
Przyczynę osteoporozy widziałabym rzeczywiście w sterydoterapii.
Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie - dlatego prażucha (starty ziemniek usmażony na smalcu a'la placek może być z cebulą czy pieprzem).
Staraj zbliżać się do tych 17 godzin bez jedzenia (jedynie na wodzie).
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #27 : 2008-10-15, 04:57:34 »

Ryby+witamina C to bardzo dobry pomysł.
Nie powracałabym do śmietany na codzień (choć przez 3 dni powinna być tolerowana; DO powinno się stosować modo Adam319 - na maśle - wtedy nawet cukry proste nie są w stanie zrobić za dużo krzywdy, a i piwo nie zrobi problemu; polecam jego "masłowe" posiłki; takie postepowanie chroni też przed ... jarzynami-i słusznie Smile).
Czy obrzęki na nogach znikły już w dzień, gdy stało się złamanie czy na następny dzień?
Przyczynę osteoporozy widziałabym rzeczywiście w sterydoterapii.
Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie - dlatego prażucha (starty ziemniek usmażony na smalcu a'la placek może być z cebulą czy pieprzem).
Staraj zbliżać się do tych 17 godzin bez jedzenia (jedynie na wodzie).

Dziękuje obrzęki nie ustąpiły ale się wzmogły miałem w domu juz mniej opuchnięte,ale oddycha się mi lżej,ale mto zapewne zmiana rozszeżających leków
z doustnych na dożylne,miałem spadek Potasu też dałem sobie zrobic wlewkę z potasem,ale te wlewki ,wchodzą przecież też w bilans wodny organizmu
i tym samym muszę oszczędzac inne płyny,a jednak wolał bym zamiast tej półlitrowej wlewki potasu ,wypic dobry rosołek z żółtkiem.Ale myślę że na wszystko
przyjdze czas ja sie nie łamię.Zastosuje si ę do podpowiedzi i będę pisał,co dalej.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #28 : 2008-10-15, 09:32:25 »


,miałem spadek Potasu też dałem sobie zrobic wlewkę z potasem,ale te wlewki ,wchodzą przecież też w bilans wodny organizmu
i tym samym muszę oszczędzac inne płyny,a jednak wolał bym zamiast tej półlitrowej wlewki potasu ,wypic dobry rosołek z żółtkiem.Ale myślę że na wszystko
przyjdze czas ja sie nie łamię.Zastosuje si ę do podpowiedzi i będę pisał,co dalej.

Ewa!
Czy to jest zbieg okolicznoesci z tym potasem, czy jest jakas przyczyna u ludzi starszych? Ja tez bedac na ZO mialem bardzo niski potas. Ratowano mnie kroplowka, tabletkami i plynem do picia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #29 : 2008-10-15, 10:04:33 »


 Ja tez bedac na ZO mialem bardzo niski potas. Ratowano mnie kroplowka, tabletkami i plynem do picia.

Oj tak,tak.Na tym ŻO,to same choróbska się przyplatują,a potem to tylko trzeba rotować  Smile 

PS.Byłeś chyba na (...) ,a nie na ŻO  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #30 : 2008-10-15, 10:25:04 »


,miałem spadek Potasu też dałem sobie zrobic wlewkę z potasem,ale te wlewki ,wchodzą przecież też w bilans wodny organizmu
i tym samym muszę oszczędzac inne płyny,a jednak wolał bym zamiast tej półlitrowej wlewki potasu ,wypic dobry rosołek z żółtkiem.Ale myślę że na wszystko
przyjdze czas ja sie nie łamię.Zastosuje si ę do podpowiedzi i będę pisał,co dalej.

Ewa!
Czy to jest zbieg okolicznoesci z tym potasem, czy jest jakas przyczyna u ludzi starszych? Ja tez bedac na ZO mialem bardzo niski potas. Ratowano mnie kroplowka, tabletkami i plynem do picia.

Fajowo  Smile Są już dwa "niezbite"" dowody" ,jak to Jurek i "kangur" nabawili się na  DO/ŻO spadku potasu,a potem musieli być podłączeni z tego powodu do kroplówki .
Trzeba by nadmienić,że Jurek i "kangur" byli na swojej wersji DO/ŻO ,bo na wersji DO/ŻO Jana Kwasniewskiego takie incydenty nie mogą się  zdarzać ,z prostych przyczyn -jada się tak,aby być zdrowym  Smile Gdyby tak było jak opisuje "kangur",to kazdy optymalny w końcu trafiłby pod kroplówkę ,aby uzupełnić potas,a tak nie jest  Smile
Zapisane
gudrii
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #31 : 2008-10-15, 10:58:24 »


Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie
ale to nie do konca prawda, byc moze na takiej diecie jak DO moze do tego dojsc, ale dieta Eskimoska mowi zupelnie cos innego, oni nie chorowali, tak samo masajowie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #32 : 2008-10-15, 11:14:35 »

1.Dziękuje obrzęki nie ustąpiły ale się wzmogły miałem w domu juz mniej opuchnięte
2.wypic dobry rosołek z żółtkiem.

1. Nie oszczędzaj na białku.
2. Mam nadzieję, że Ci nie zabraniają. Do rosołu oczywiście dodaj ... pieprzu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #33 : 2008-10-15, 11:17:20 »


Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie


1. Nie oszczędzaj na białku.


Nie no!  Smile To już jest "pranie mózgu"   Laughing 

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #34 : 2008-10-15, 11:21:54 »


,miałem spadek Potasu też dałem sobie zrobic wlewkę z potasem,ale te wlewki ,wchodzą przecież też w bilans wodny organizmu
i tym samym muszę oszczędzac inne płyny,a jednak wolał bym zamiast tej półlitrowej wlewki potasu ,wypic dobry rosołek z żółtkiem.Ale myślę że na wszystko
przyjdze czas ja sie nie łamię.Zastosuje si ę do podpowiedzi i będę pisał,co dalej.

Ewa!
Czy to jest zbieg okolicznoesci z tym potasem, czy jest jakas przyczyna u ludzi starszych? Ja tez bedac na ZO mialem bardzo niski potas. Ratowano mnie kroplowka, tabletkami i plynem do picia.

Fajowo  Smile Są już dwa "niezbite"" dowody" ,jak to Jurek i "kangur" nabawili się na  DO/ŻO spadku potasu,a potem musieli być podłączeni z tego powodu do kroplówki .
Trzeba by nadmienić,że Jurek i "kangur" byli na swojej wersji DO/ŻO ,bo na wersji DO/ŻO Jana Kwasniewskiego takie incydenty nie mogą się  zdarzać ,z prostych przyczyn -jada się tak,aby być zdrowym  Smile Gdyby tak było jak opisuje "kangur",to kazdy optymalny w końcu trafiłby pod kroplówkę ,aby uzupełnić potas,a tak nie jest  Smile

Edytko nie wprowadzaj nowych optymalnych w błąd bo pomyślą, ze to jest prawda a Ty dobrze wiesdz ,że ja DO rozpoczełem siedem lat temu praktycznie na intensywnej
terapi w szpitalu powiatowym ,i od tamtego dnia jestem na DO i jeszcze żyje, a moja choroba jak w tytule nie ma jeszcze leku, który potrafił by mi oddac zdewastowane płuca.
Miej litośc i nie pisz tego nawetr z emotikonami ,bo ktoś zrozumie że tak jest,ciesz się zdrowiem i pamiętaj jak nie daj boże coś Tobie sie przytrafi i znajdziersz się w podobnej sytuacji miej tyle sił co ja i przy pomocy DO RATUJ SWOJE ZDROWIE,aby nie przyszło Tobie do głowy rezygnacja bo dieta nie może cię uleczyc z tego czego już nie ma.np nogi ,ręki,płuc,nerki itp.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #35 : 2008-10-15, 11:26:37 »

Jurek co Ty pitolisz .Czytaj swoje posty  Cool
Non stop piszesz jak to jesteś na DO od siedmiu lat,no a teraz miałeś spadek potasu,a najlepsze jest to,że i "kangur" na ŻO miał spadek potasu  Sad
A ze wszystkiego najlepsze jest to:



Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie


1. Nie oszczędzaj na białku.


Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #36 : 2008-10-15, 11:43:36 »

 Mięso to nie jedyne zródło białka. Ale wiekszość czyta ze zrozumieniem, miejmy nadzieję.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #37 : 2008-10-15, 11:46:43 »

Jurek co Ty pitolisz .Czytaj swoje posty  Cool
Non stop piszesz jak to jesteś na DO od siedmiu lat,no a teraz miałeś spadek potasu,a najlepsze jest to,że i "kangur" na ŻO miał spadek potasu  Sad
A ze wszystkiego najlepsze jest to:



Osteoporozie sprzyja też nieco więcej białka (z mięs) w dobowej diecie


1. Nie oszczędzaj na białku.


Edytko sprubuje Tobie wyjasnic mam nadzieje że to zrozumiesz ,używajac sterydów w leczeniu choroby powstaje czesto wstrzymanie moczu wtedy nie masz innej
alternatywy jak leki moczopedne,które właśnie wypłukują potas,i wtedy należy go uzupełnic ,już dzisiaj zadecydowano po mojej prośbie ze zmienią mi wlewy potasu na
rzecz potasu w tabletkach.

Ja również widzę że Tobie wody nie brakuje ,bo prawie codziennie korzystasz z basenu,ale nic nie przeszkadza abyś nie pływała na zagłębokiej wodzie bo może i Tobie przytrafi sie
tobie to czego ja napewno Tobie nie życzę Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #38 : 2008-10-15, 11:55:25 »

Mięso to nie jedyne zródło białka. Ale wiekszość czyta ze zrozumieniem, miejmy nadzieję.


W rotacji nie chodzi tylko o cukrogenne działanie mlecznych (choć głównie tu jest wg mnie "winowajca") ale również o dużą ilość białka...

Mięso nie,sery ,śmietana tez  nie ,zatem pozostaje "wabik" soja  Smile 

Ni składu ,ni ładu w tych postach .Gdyby to pisał np. "jurek4278193873" to nie byłoby w tym nic "złego" ,no ale "lekarka" ???  Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #39 : 2008-10-15, 12:15:07 »

A dla myślących żółtka... Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.