forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-19, 06:03:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661761 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P  (Przeczytany 157405 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #60 : 2008-10-16, 00:51:12 »



Jerzy, czy jeszce "polykasz" sol.......

jerzy ma opuchniete nogi ze wzgledu na niedobory potasu (spowodowane braniem sterydow). dlatego tez mial ochote na sol, tak to sie czesto objawia - mimo ze to wydawalo by sie nielogiczne.

Cytuj
Napuchniete nogi...to woda gromadzona w organizmie...
pf, brawo!

Cytuj
mozesz zjesc zjesc placek adampio z jakas tlusta kielbaska..salami
Confused Question
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #61 : 2008-10-16, 05:35:08 »

...czy jest jakas przyczyna u ludzi starszych?...

Jest a jusci!!!  Cool Razz
I dlatego nalezy odpowiednio dzialac!!!  Cool

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #62 : 2008-10-16, 06:22:38 »

...czy jest jakas przyczyna u ludzi starszych?...

Jest a jusci!!!  Cool Razz
I dlatego nalezy odpowiednio dzialac!!!  Cool

GRIZLI brakowało mi Twojej rady  ale widze ze znalazłes czas aby byc jak zwykle użyteczny dla wszystkich tych co potrzebuja wsparcia i pomocy
Chyb ateraz nie będziesz mnie wysyłał do specjalistów Twojego pokroju ,bo  leże w szpitalu,i widzę tu ich dzieło.Jak już kiedyś Tobie pisałem
ja w tym odddziale lecze się od kiedy podjełem DO.
Dzisiaj jak mnie przyjmują do szpitala potrafia więcej zrozumiec jak powinien żywic sie pacjęt i nie wzbraniaja na tego a mówiąc więcej sam ordynator
oddziały podał że mam na ten czas gojenia złamanego żebra,zastosowac w swoim menu takie artykuły jkam potas i Wapń A on obiecuje że nie będzie mi tych
specyfików podawał w postaci wlewek jak i Tabletek.Chciałbym wiedziec czy to jest wyraz uznania dla mojego zmagania się z trudami tej choroby,i myślę że chyba tak bo miałem już przyjemnośc przy konsylium usłyszec kaplement ,którym zaskoczył mnie Ordynator ,a mianowicie że On będzie musiał sam zaintreresowac sie DO
chodżby na swój dośc pokażny brzuszek.Powiedzialem całkiem powaznie że pierwsze kroki mogę ułatfic ,dając materjały  do czytania,a jego odpowiedz że z checią by to zrobił ale nie ma  czasu jak widzisz.Dodałem że możemy to robic na nocnych jego dyżurach,uśmiechnął się i powiedział ,że zastanowi się bo już ma dośc zawiązywania sznurówek w butach przy pomocy Niani. Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #63 : 2008-10-16, 10:15:43 »


... a jego odpowiedz że z checią by to zrobił ale nie ma czasu ...
Taką odpowiedź słyszałam setki razy i nie tylko z ust lekarzy i dlatego do dziś "mozolą się na próżno" bo... nie mają czasu na  rzeczy NAJWAŻNIEJSZE  dla człowieka.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #64 : 2008-10-16, 13:55:00 »


 

Nieraz jest i tak, że to co by się wydawało niejadalne ,jest własnie wskazane ,w danym przypadku ,np ja teraz musze wybierac takie artykuły
które potrafia odzyskac Potas stracony przez leki odwadniające.Mojemu lekarzowi ręce opadaja stracił cierpliwośc i dobowy zbiór moczu
zlecił tylko pielęgniarka ,a mi zalecił abym wszystko co wypije notował skrzetnie ,naogi jednak sa potężnie opuchnięte,środki przeciwbulowe jakie biore
działają krutko.a ja nie mam szans nawet na bandaże elestyczne bo przy mojej chorobie udusił bym się po skrępowaniu moich żeber.Ale się nie poddaje
nawet przegrany przez głupotę mecz Polaków nie wyprowadził mnie z równowagi, mam nadzieje, ze i ten kryzys przeżyje,i jescze będzie lepiej.Jutro napisze więcej co i jak
się zmieniac będzie.



Jurek.A próbowałeś tych skwarków zalecanych przez "lekarkę" ?(o ile dobrze pamietam) ....no w końcu kogos musisz zacząć słuchać (najlepiej jednej osoby,a nie "chmary osób",z których każda radzi "co popadnie" .Myslę,że z tymi skwarkami i tą "prażuchą" zalecaną przez "lekarkę" to nie jest głupi pomysł -na moje oko bardzo dobry! .
Powodzenia i zdrowia!!!
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #65 : 2008-10-16, 19:03:28 »


 

Nieraz jest i tak, że to co by się wydawało niejadalne ,jest własnie wskazane ,w danym przypadku ,np ja teraz musze wybierac takie artykuły
które potrafia odzyskac Potas stracony przez leki odwadniające.Mojemu lekarzowi ręce opadaja stracił cierpliwośc i dobowy zbiór moczu
zlecił tylko pielęgniarka ,a mi zalecił abym wszystko co wypije notował skrzetnie ,naogi jednak sa potężnie opuchnięte,środki przeciwbulowe jakie biore
działają krutko.a ja nie mam szans nawet na bandaże elestyczne bo przy mojej chorobie udusił bym się po skrępowaniu moich żeber.Ale się nie poddaje
nawet przegrany przez głupotę mecz Polaków nie wyprowadził mnie z równowagi, mam nadzieje, ze i ten kryzys przeżyje,i jescze będzie lepiej.Jutro napisze więcej co i jak
się zmieniac będzie.



Jurek.A próbowałeś tych skwarków zalecanych przez "lekarkę" ?(o ile dobrze pamietam) ....no w końcu kogos musisz zacząć słuchać (najlepiej jednej osoby,a nie "chmary osób",z których każda radzi "co popadnie" .Myslę,że z tymi skwarkami i tą "prażuchą" zalecaną przez "lekarkę" to nie jest głupi pomysł -na moje oko bardzo dobry! .
Powodzenia i zdrowia!!!

A jaki bys wiedziała, że ja te skwareczki zjadałem z apetytem dużo szybciej jak otrzymałem namiary od Ewy.Powiem tak  ogladając program telefizyjny ,czy przy rozmowach rodzinnych jedni zabawiają sie Herbatka z krakersami ,a ja mam swoje skwareczki które naprawde sa smaczne moze jutro Każę synowi przywieśc mi porcyjke do szpitala,poczestuje nimi  lekarza aby zapoznał sie tez z tym co dobre.Prażuchy nie próbowałem bo juz trafiłem do szpitala.A jak widac na Twoim awatorze oczko masz niczego sobie ,Gdybym był młody moze byśmy wypróbowali tych Preażuchów razem ,jezeli nie znależli byśmy nic innego do robienia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #66 : 2008-10-16, 19:10:03 »

Gdybym był młody moze byśmy wypróbowali tych Preażuchów razem ,jezeli nie znależli byśmy nic innego do robienia.

W blasku księżyca chrupalibyśmy sobie skwarki  Cool 
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #67 : 2008-10-16, 21:18:00 »

Gdybym był młody moze byśmy wypróbowali tych Preażuchów razem ,jezeli nie znależli byśmy nic innego do robienia.

W blasku księżyca chrupalibyśmy sobie skwarki  Cool 

Wiem że lubisz przez lunete oglądac niebo ,moze byśmy wtedy tez to robic. Ale niestety czas nie stoi w miejscu,przynajmniej dla mnie .
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #68 : 2008-10-16, 21:30:56 »

Cytuj
W blasku księżyca chrupalibyśmy sobie skwarki     

Czy moge byc z Wami?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #69 : 2008-10-16, 22:16:24 »

Cytuj
W blasku księżyca chrupalibyśmy sobie skwarki     

Czy moge byc z Wami?

Jak znalazł byś kogoś do towarzystwa to mogło by nas byc nawet czworo,Moze gdzies na horyzoncie ujzelibyśmy wielka Niedżwiedzicę ,która zwiastowała by znalezienie Naszego nadwornrego Grizlego,który unika spoptkan na forum chyba że nasze drogi ida nie w tym samym kierunku.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #70 : 2008-10-17, 06:10:11 »

Cytuj
W blasku księżyca chrupalibyśmy sobie skwarki     

Czy moge byc z Wami?

Jak znalazł byś kogoś do towarzystwa to mogło by nas byc nawet czworo,Moze gdzies na horyzoncie ujzelibyśmy wielka Niedżwiedzicę ,która zwiastowała by znalezienie Naszego nadwornrego Grizlego,który unika spoptkan na forum chyba że nasze drogi ida nie w tym samym kierunku.

Spozni sie.....musi zaplacic za przejazd!!! Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #71 : 2008-10-17, 09:19:14 »

Juz po porannej wizycie ,a u mnie ból nie mija a raczej odczówac go zaczołem na środku kregosłupa promirniujac do prawego boku.Jak mija pora znieczulenia to czuje kłucie i dusznośc.Dzisiaj zadecydowali ponownie zrobic zdjecie równiez na kręgosłup,ordynator zasugerował Jurek ty możesz miec Oseoperozę,chociaż przy swoim żywieniu w to nie wierzysz ale niestety tyle już lat jestes na sterydach A ONE MOGA wywolaC WŁASNIE TA DOLEGLIWOŚC .Poprosiłem o to czy jest mozliWOŚC ABY MI ZROBIONO WYNIK ,KTORY MOZE BYC ODPOWIEDZIĄ. Obiecał ze najpierw rozprawi sie z moimi nogami które w dalszym ciagu sa jak banie.Rozrzedzano
mi krew powstały krwawienia nawet z najmniejszych miejsc po ukłuciu igłą.Dzisiaj wstrzymali ta heparynę,i zrobiono wynik czasu krwawienia i czas krzepniecia ale wyników jeszcze nie ma napisze póżniej.Przeprasza za interpunkcje i błedy ale ciężko mi sie operuje jedną reka przy klawiaturze.Potem napisze wiecej.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #72 : 2008-10-17, 11:22:46 »

Cytuj
W blasku księżyca chrupalibyśmy sobie skwarki     

Czy moge byc z Wami?

No chętnie,chętnie chociaż wirtualnie możemy pobyć ze sobą  Razz

PS.Jurek trzymajże się się chłopie!!!!  Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #73 : 2008-10-17, 12:02:05 »

Wracając do Twoich spraw Jurek, spróbuj zrobić jeden dzień bez węglowodanów (najwyżej nieco cukru prostego w herbacie) - i napisz jak wyglądają obrzęki nóg na następny dzień rano (powinny być mniejsze, powinieneś mieć też lepsze samopoczucie; jeżeli tak będzie pociągnij tak 1,5 dnia może dłużej?).
B - jajka, żółtka, ryby, boczek, karczek, T - słonina, skwarki, rosół.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #74 : 2008-10-17, 12:17:57 »

Kurcze! czemu te obrzeki Jurkowi nie schodzą?????????????????????
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #75 : 2008-10-17, 13:13:37 »

a, może zbyt mało albumin w organizmie /białka jaja kurzego/, które odpowiedzialne są za gospodarkę wodną organizmu...może...
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #76 : 2008-10-17, 13:21:47 »

Jurek jest kompletnie rozregulowany. Bierze tyle leków i każdy ma jakiś skutek uboczny. Nie przewidywalne są też reakcje przy dwóch reagujących ze sobą lekach. Ponadto sądząc po stanie kości jego organizm domaga się białka. W jego wieku wszystko wymaga naprawy, a przy tym poważna choroba. Kości są ostatnie w kolejce po białko, dlatego moim zdaniem w jego sytuacji należałoby drastycznie go zwiększyć. Nawet jak nadmiar będzie przerabiany na węglowodany, to lepiej niech tak będzie niż ma go zabraknąć któremuś organowi. W tym okresie dobrze więc zmniejszyć węglowodany (nawet do zera). Bez białka nie ma zdrowienia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #77 : 2008-10-17, 13:23:40 »

Bez białka nie ma zdrowienia.

Najprawdziwsza prawda!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #78 : 2008-10-17, 13:27:06 »

A moze Jurek  jest w ogóle odbiałczony? Kto wie,może zjadał za mało tego białka...
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Złamanie żebra przy moim P.O.CH.P
« Odpowiedz #79 : 2008-10-17, 13:58:35 »

a, może zbyt mało albumin w organizmie /białka jaja kurzego/, które odpowiedzialne są za gospodarkę wodną organizmu...może...

Zółtka zjadam codziennie i to po 5szt,Sardynka na Wapń bo jest w niego bogata,Nalesnik z pestek dyni i słonecznika z dodatkiem maki Migdałowej wszystko
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 17 zapytaniami.