forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 23:26:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  niedomagania nerek
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: niedomagania nerek  (Przeczytany 20077 razy)
afmfo
Go


Email
niedomagania nerek
« : 2008-10-20, 20:39:26 »

Witam.
Mam problem. Zrobiono mi USG i okazało się,że mam kamienie w nerkach. Domyślałam sie tego, bo mam sygnały pod oczami , puchną mi nogi i pobolewają plecy i brzuch z lewej strony. Odkąd jestem na DO te dolegliwości się zwiększyły .Migreny też występują częściej. Boję się, że to od nadmiernej ilości mięsa, bo na żółtka mam uczulenie. Nie wielki mam wybór bo mleczne rotuję. Kiedy jadłam małe ilości węgli , byłam bardzo nerwowa. Teraz je zwiększyłam i stosuję proporcje 1:1,5-5:1 (B:T:W) z tym ,że jest w tym około 50 g białka (wieprzowina) i ok 50 g węgli (ziemniaki, marchew,kalafior). Trochę jestem spokojniejsza i lepiej śpię. Mało o nerkach jest napisane na forum.
Pani lekarko, co pani sądzi na temat nerek? Czego mniej a czego więcej powinnam jeść i czy mogę tyle tłuszczu stosować?
Czy ktoś miał podobne dolegliwości? Może to te nerki powodują migreny? Acha, robiłam test na lamblie, podobno już ich nie mam.
Uparcie szukam przyczyny migren bo mam ich dość , są wredne.
Dr. Kwaśniwski zapewnia w swoich książkach , że nerki wyzdrowieją ale nie przewidział, że ktoś może  jeść tylko wieprzowinę.
Pozdrawiam Anna
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #1 : 2008-10-20, 20:46:04 »

Odkąd jestem na DO te dolegliwości się zwiększyły .Migreny też występują częściej. Boję się, że to od nadmiernej ilości mięsa, bo na żółtka mam uczulenie. Nie wielki mam wybór bo mleczne rotuję.

Coś te rotacje nie pomagają  Sad
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #2 : 2008-10-20, 20:54:10 »

Edyta
Jesteś młoda i kpisz z wszystkiego. Młodzi są na ogół zdrowi. Jednak młodość nie wieczność.
Obyś nie miała uczuleń w żadnym wieku.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #3 : 2008-10-20, 20:59:12 »

Nieprawda! Czytam Forum i widzę,że nie wszystkim te "rotacje wymuszone" pomagają-a miały pomagać.

Idąc Twoim tropem też mogłabym napisać,że pisząc ;

Cytuj
Odkąd jestem na DO te dolegliwości się zwiększyły
,to kpisz sobie z DO.

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #4 : 2008-10-20, 22:49:58 »

Witam.
Mam problem. Zrobiono mi USG i okazało się,że mam kamienie w nerkach. Domyślałam sie tego, bo mam sygnały pod oczami , puchną mi nogi i pobolewają plecy i brzuch z lewej strony. Odkąd jestem na DO te dolegliwości się zwiększyły .Migreny też występują częściej. Boję się, że to od nadmiernej ilości mięsa, bo na żółtka mam uczulenie. Nie wielki mam wybór bo mleczne rotuję. Kiedy jadłam małe ilości węgli , byłam bardzo nerwowa. Teraz je zwiększyłam i stosuję proporcje 1:1,5-5:1 (B:T:W) z tym ,że jest w tym około 50 g białka (wieprzowina) i ok 50 g węgli (ziemniaki, marchew,kalafior). Trochę jestem spokojniejsza i lepiej śpię. Mało o nerkach jest napisane na forum.
Pani lekarko, co pani sądzi na temat nerek? Czego mniej a czego więcej powinnam jeść i czy mogę tyle tłuszczu stosować?
Czy ktoś miał podobne dolegliwości? Może to te nerki powodują migreny? Acha, robiłam test na lamblie, podobno już ich nie mam.
Uparcie szukam przyczyny migren bo mam ich dość , są wredne.
Dr. Kwaśniwski zapewnia w swoich książkach , że nerki wyzdrowieją ale nie przewidział, że ktoś może  jeść tylko wieprzowinę.
Pozdrawiam Anna
Ania,wrzuc co jadasz przez ostatnie dni,co najlepiej ci smakuje , aby odpowiedz lekarki byla szybsza. Razz
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #5 : 2008-10-21, 08:05:24 »

Nieprawda! Czytam Forum i widzę,że nie wszystkim te "rotacje wymuszone" pomagaj±-a miały pomagać.

Id±c Twoim tropem też mogłabym napisać,że pisz±c ;

Cytuj
Odk±d jestem na DO te dolegliwo¶ci się zwiększyły
,to kpisz sobie z DO.


Edyta
Można to i tak nazwać. Chciałabym nie kpić ale mam uczulenie na jaja ale tego to już jak zdaje się nie przeczytałaś.
Chętnie zjadłabym omleta i nie zglądała na forum po pomoc bo i ostatnio tu jakoś niemiło.
Panią Ewę bardzo sobie cenię i podziwiam. Tyle otrzymała od Ciebie nieprzyjemności i  jakoś nie zgoszkniała.
Nigdy też nie "usłyszałam"  od niej zaleceń, które wskazywałyby na odejście od zasad DO.
Szarpiesz sie z tymi swoimi ideologiami, ale gdyby DO było takie proste to po co proponujesz forumowiczom pujście do lekarza optymalnego, proporcje powinny wystarczeć a tak nie jest.
Od Ciebie konstruktywnej porady poza drwiną nie otrzymałam więc przynajmniej nie przeszkadzaj. Pozdrawiam.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #6 : 2008-10-21, 08:09:08 »



Nigdy też nie "usłyszałam"  od niej zaleceń, które wskazywałyby na odejście od zasad DO.


Z całym szacunkiem,ale gdyby tak było,to już dawno byś była zdrowa .

PS.Piszę zupełnie poważnie : czasem uczulenie "na wszystko" "siedzi" w głowie.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #7 : 2008-10-21, 08:09:18 »

miało być pójście, sory za błąd  ort.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #8 : 2008-10-21, 11:59:48 »

Przed przejściem na DO miałam tyle dolegliwości , że te z nerkami pewnie  były ale ich nie zauważałam, choć nerki szwankują mi od lat.
Teraz mogę powiedzieć, że zdrowie poprawiło mi się o 80%. A odkond stosuję rotację mlecznych poprawiła zdecydowanie koncentracja w oczach( nie mam tu na myśli dioprii) i  nie mam dolegliwości z powodu lamblii, testy potwiedziły, że ich nie mam.
Zastanawiam sie czy nerki nie były przyczyna wielu moich dolegliwości, przynajmniej te ze stawami. Kiedyś czytałam, że żeby wyleczyć stawy trzeba wyleczyć nerki.
Może one też się leczą ale najwolniej. Brak żółtek a nadmiar mięsa spowolnia ten proces.
A oto przykładowy jadłospis dzienny, który niewiele się różni codziennie:

Sniadanie 6:20
tarkowany ziemniak smażony z mielonym podgardlem
B=12g  T=102  W=10g

śniadanie 11:30
Krojony wędzony boczek i marchewka z majonezem
B=14,5  T=87g  W=10g

Obiad 17:00
karkówka ,ziemniaki, kalafior , kisz.kap. smalec

B=31,3g  T=35,7g  W= 27,4g

Na kolację jeśli jem to smażone tarkowane ziemniaki ze słoniną lub (rzadko) jabłko, lub kawałek kiełbasy pieprzowej ( to zależy czego mi brakuje) w proporcjach.
Piję dużo herbaty (6 szklanek dziennie).
Czasem zamiennie  na drugie śniadanie jem bigos z kapusty , warzyw i golonki.



Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #9 : 2008-10-21, 12:21:17 »

Odkąd jestem na DO te dolegliwości się zwiększyły .

Cytuj
Teraz mogę powiedzieć, że zdrowie poprawiło mi się o 80%


Sama zobacz ,co Ty piszesz?

Uważasz,że jak Ci sie dolegliwosci ze strony nerek  zwiekszyły ,to zdrowie Ci sie poprawiło o 80%???
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #10 : 2008-10-21, 12:45:55 »

Bolały mnie stawy , mięśni tak bardzo, że myslałam ,że mam stwardnienie rozsiane.
Bolała mnie skóra.
Kompletnie nie mniałam koncentracji w oczach , trzeba było trochę czekać żebym zobaczyła przedmiot który juz wszyscy widzieli. W oczach wszystko się roszało. Nie mogłam czytać bo kiedy kończyłam zdanie nie wiedziałam co było na początku.
Miałam zgagę i wzdęcia, kolki i okropne bóle brzucha.
Budziłam się w nocy co 15 min. z powodu bolących barków. Drętwiały mi ręce.
Kulałam kiedy szłam po schodach.
TO WSZYSTKO MI PRZESZŁO.
Być może jest to więcej niż 80%.
Zostały mi migreny ,czasem nerwowość i te kamienie.
Jestem na DO od czerwca 08.
Dla mnie to sukces.
Dla Ciebie pożywka do jątrzenia.
Dalszą dyskusję uważam za zakończoną. Pozdrawiam. Very Happy Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #11 : 2008-10-21, 12:51:41 »

Bolały mnie stawy , mięśni tak bardzo, że myslałam ,że mam stwardnienie rozsiane.
Bolała mnie skóra.
Kompletnie nie mniałam koncentracji w oczach , trzeba było trochę czekać żebym zobaczyła przedmiot który juz wszyscy widzieli. W oczach wszystko się roszało. Nie mogłam czytać bo kiedy kończyłam zdanie nie wiedziałam co było na początku.
Miałam zgagę i wzdęcia, kolki i okropne bóle brzucha.
Budziłam się w nocy co 15 min. z powodu bolących barków. Drętwiały mi ręce.
Kulałam kiedy szłam po schodach.
TO WSZYSTKO MI PRZESZŁO.
Być może jest to więcej niż 80%.
Zostały mi migreny ,czasem nerwowość i te kamienie.
Jestem na DO od czerwca 08.
Dla mnie to sukces.

No!!! teraz to mi się podoba!  Very Happy

Cytuj
Dla Ciebie pożywka do jątrzenia.
Nieprawda.Gdybys tak od razu napisała ,nie wyciagałabym niedorzeczności z Twoich postów,które wynikały ze zbyt niewielkiej ilosci informacji  Smile

Pozdrawiam również!  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #12 : 2008-10-21, 13:14:11 »

Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #13 : 2008-10-21, 14:17:03 »

Dziękuję Ci Alu.
Jesteś takim dobrym duszkiem na tym forum.
Jak tylko mam czas korzystam z wyszukiwarki. Co do migreny to zdaję sobie sprawę ,że tu kłaniaja się prądy selektywne ale mieszkam na Warmii i tu w okolicy dieta ta jest nieznana. Wg mnie to i w Olsztynie nikt sie tym nie zajmuje.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #14 : 2008-10-24, 08:14:00 »

Co sądzicie o ziemniakach? Czy one zakwaszają czy alkalizują? Różnie się o nich pisze.
Czy mając problem z kamieniami nerkowymi  powinnam je jeść czy może ograniczyć?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #15 : 2008-10-26, 16:28:18 »

Afmfo,
Jak śmietanę jadasz co 7 dni - codziennie stosuj ziemniaki. Może zastosujesz śmietanę/masło co 5 dni na kolejne 7 tyg.?
Dobrze, że jadasz ziemniaki z podgardlem, smalcem na śniadanie. Długo taki posiłek będzie ok dla Ciebie.
Nie stroń od śmietany co 5-7 dni na śniadanie.
To że migreny i kamica pozostały jeszcze, świadczy, że trochę może być za dużo B - stosuj okresowo dni ubogie w B. Okresowo.
Z tego co piszesz w postach wynika, że migreny powinny być albo krótsze, albo łagodniejsze. Nie piszesz o dynamice migren. Obserwuj na co masz ochotę w migrenie (najprawdopodobniej na rosół).
Lamblie to przyjaciel, zjadały jedzone przez Ciebie cukry i cukrogenne. Da się zmniejszyc ich ilość - dietą. Oliwa też jest jadalna, kokos też.
Żółtko nie wchodzi gdy jadany jest codziennie alergen/nietolerant - tak najogólniej.
Mięso można zamienić na ryby, pastę rybną - to dobry pomysł na przyjazną dla organizmu dietę ubogobiałkową (chyba, że masz niski kwas moczowy, poniżej normy - to trzeba wymyslić coś innego).
Jajko z kawiorem i/czy pastą rybną to też dobry pomysł dla Ciebie na posiłek - na pewno tańszy niż leki.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #16 : 2008-10-26, 16:45:32 »

Afmfo,
Jak śmietanę jadasz co 7 dni - codziennie stosuj ziemniaki.
Dobrze, że jadasz ziemniaki...


Wiele osób na DO wobec szkodliwości masła zaczyna jeść wiecej W w postaci ziemniaków. NA ZAWSZE, na codzień. Jest to błąd.

No to w końcu jedzenie tych ziemniaków codziennie jest błedem ,czy dobrze jest jeść te ziemniaki codziennie ?  Cool Razz Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #17 : 2008-10-26, 17:01:54 »

Adampio i co Ty na ten temat powiesz? Nie dalej jak kilka dni temu była mowa,że optymalni wobec szkodliwości masła zaczynają jadać węglowodany w postaci ziemniaków codziennie i jest to błędem (uczestniczylismy w tym temacie),a dziś czytamy rady tej samej osoby ,aby jadać codziennie ziemniaki i ,że dobrze jest jadać ziemniaki  Smile
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #18 : 2008-10-26, 17:07:44 »

Słyszałam o dużej skuteczności prądów selektywnych na migrenę. Może warto rozejrzeć się za prądami. Moze właśnie wyjazd do sanatorium i tam pobrać parę zabiegów i sprawdzić skuteczność. Ja zastanawiam się nad celowością kupna aparatu do pradów. Kosztuje 1500zł.

Ciekawa sprawa z tymi ziemniakami. Pomagają na nerki, pomagają na system nerwowy. Napisz lekarko jeśli możesz, co robią ziemniaki w naszym organiżmie. I proszę wyjaśnij Amfo  ma zrobić z informacją, że n.p. ma ochotę na rosół.

Co do kamicy, to rozumiem, że kamyczki mają opuścić organizm.   Zwykle nie jest to bezbolesne i trzeba je dobrze popędzić. To znaczy należy dużo pić.  Na diecie trudno o dużą diurezę. Nie chcę się po prostu pić. Można też wypłukać wszystkie mikroelementy.  Dobrze, żeby sę nie tworzyły. Sama mam kamicę. Odczuwałam typowe dolegliwości  na początku stosowania diety, potem był spokój, teraz odczuwam ból cewki moczowej. Może schodzi piasek, albo to jest stan zapalny cewki.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #19 : 2008-10-26, 17:20:18 »

Adampio i co Ty na ten temat powiesz? Nie dalej jak kilka dni temu była mowa,że optymalni wobec szkodliwości masła zaczynają jadać węglowodany w postaci ziemniaków codziennie i jest to błędem (uczestniczylismy w tym temacie),a dziś czytamy rady tej samej osoby ,aby jadać codziennie ziemniaki i ,że dobrze jest jadać ziemniaki  Smile

Naprawde tego nie zrozumiałaś? Nie wierze! Ty taka mądra? Przeczytaj jeszcze raz albo więcej a zrozumiesz.  Surprised
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.