forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 05:52:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  niedomagania nerek
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: niedomagania nerek  (Przeczytany 20074 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #20 : 2008-10-26, 17:30:36 »

1. Napisz lekarko jeśli możesz, co robią ziemniaki w naszym organiżmie. 2.I proszę wyjaśnij Amfo  ma zrobić z informacją, że n.p. ma ochotę na rosół.

1. Jak się nie pija śmietany codziennie to jakieś węglowodany trzeba wrzucić. Jeden wrzuca pomidory, drugi ziemniaki, trzeci kapustę, czwarty cebulę  ...  piąty coś wypije(%), szósty wrzuci jakiegoś owoca. Poczytaj >psiankowate< Smile.
2. Choroba to czas "nastawiania się na właściwy tor" w organizmie. Warto obserwować dietę po sterydach, lekach homeopatycznych, innych, po skutecznej wizycie u bioenergoterapeuty, po skutecznym seansie psychoterapeutycznym. Żadna metoda leczenia nie może być pominięta, a wytłumaczyć działanie wszystkich metod - trzeba.

Adampio i co Ty na ten temat powiesz? Nie dalej jak kilka dni temu była mowa,że optymalni wobec szkodliwości masła zaczynają jadać węglowodany w postaci ziemniaków codziennie i jest to błędem (uczestniczylismy w tym temacie),a dziś czytamy rady tej samej osoby ,aby jadać codziennie ziemniaki i ,że dobrze jest jadać ziemniaki  Smile

Napisałam też jak stopniuję głupotę u dorosłych, ale uważnie nie czytałaś...Odpowiedź koreluje z odpowiedzią na temat ziemniaków.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #21 : 2008-10-26, 18:03:55 »



Napisałam też jak stopniuję głupotę u dorosłych, ale uważnie nie czytałaś...


Wiedziałam ,że będziesz mydliła oczy  Cool ,bo tylko tyle potrafisz  Cool
Nie oszukuj nas i siebie,że wszyscy sie tutaj "nabiorom",na te twoje "pożal sie boże" " darmowe""porady" .Ułożyłaś sobie "biznes-plan" -"za darmo" - "chfała" ,"dążenie malutkimi kroczkami do celu" -"żerownie na DO"  Cool Razz
Myślisz,że nikt nie zna "chwytów marketingowych"  Cool  Razz

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #22 : 2008-10-26, 20:01:50 »

Adampio i co Ty na ten temat powiesz? Nie dalej jak kilka dni temu była mowa,że optymalni wobec szkodliwości masła zaczynają jadać węglowodany w postaci ziemniaków codziennie i jest to błędem (uczestniczylismy w tym temacie),a dziś czytamy rady tej samej osoby ,aby jadać codziennie ziemniaki i ,że dobrze jest jadać ziemniaki  Smile


Prawde mowiac pogubilem sie dokladnie. Slucham juz tylko siebie ...................
Dlatego zaczalem rotowac ziemniaki.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #23 : 2008-10-27, 09:51:11 »

Dzięki za zainteresowanie.
Taka ciekawostka,  która potwierdza teorię lekarki.
Przez prawie 2 lata jadłam codziennie jaja. Jadłam wtedy produkty dozwolone na DO ale tego nie ważyłam.
W tym czasie jadłam mało mlecznych, czasem twaróg ze śmietaną. Nie miałam też uczulenia na jaja. Kiedy zaczęłam nadużywać śmietany dostałam uczulenia na jaja. Wczęśniej miałam już na leki i szczypior i pomidory.
Po czteromiesięcznej rotacji mlecznych wprowadziłam znowu żółtka i po tygodniu muszę stwierdzić ,że uczulenie jest ale naprawdę minimalne.

Tak jak wcześniej pisałm na DO bardzo poprawiło mi się zdrowie jednak migreny pojawiają się częściej. Kiedyś miałam raz w miesiącu teraz praktycznie co wekend. Doszła mi tez taka przypadłość odbijania się po posiłku, która towarzyszyła mi tylko przy migrenach. Czuję, że coś źle robię i że to ma zwizek z jedzeniem bo po tarcie alkalizującej (zaproponował mi ją Adampio) miałam 4-dniową migrenę z silnymi bólami brzucha i wymiotami. To chyba od  ziaren dyni.
Czuję, że nerki i nasilające się migreny to od nadmiaru świńskiego białka a jem go ok 50 g. Teraz zwiększyłam węglowodany tez do 50g i zaczęłam pić pokrzywę zamiast herbaty  i zaczęły zmiejszać się dolegliwości nerkowe.
Nasuwa mi się pytanie, czy można jeść 30-40 g białka przy 50-60 węglowodanach?  Zachwiana będzie proporcja, ale może nerki odpoczną.
Robiłam też sobie badania trójglicerydów i dochodzą setki. Może to ma jakiś związek.

Pani Ewo , przy migrenie najbardziej smakuje mi rosół.

Edyto.Zarówno porady lekarki jak i kpiny z tego Twoje czy Grizzlyogo dają wiele do myślenia. Chociażby to, że ziemniaki czasem szkodzą a czasem leczą , nie jest tak u wszystkich jednakowo. Trzeba próbować co jest dla mnie najlepsze. Takie sugestie pomagaja wejść na prawidłowy tor po zdrowie zwłaszcza , że nie ma sie dostępu do lekarza optymalnego.
Byłoby dziecinnym myśleć, że lekarka napisała jedz ziemniaki to ja w te pędy przerzucam sie tylko na nie. Osobiście odbieram to jako sugestie , które mogę na jakiś czas zastosować by sobie być może pomóc.

Poruszane tu problemy naprowadziły mnie do poczytania na tematy o których wcześniej nie miałam pojęcia.
Będąc na DO trzeba trochę wiedzieć, bo może okazać się, że jest to bomba z opóźnionym zapłonem.
Pozdrawiam.


Zapisane
ali
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #24 : 2008-10-27, 12:57:56 »

Dzięki za zainteresowanie.
Taka ciekawostka,  która potwierdza teorię lekarki.
Przez prawie 2 lata jadłam codziennie jaja. Jadłam wtedy produkty dozwolone na DO ale tego nie ważyłam.
W tym czasie jadłam mało mlecznych, czasem twaróg ze śmietaną. Nie miałam też uczulenia na jaja. Kiedy zaczęłam nadużywać śmietany dostałam uczulenia na jaja. Wczęśniej miałam już na leki i szczypior i pomidory.

Poruszane tu problemy naprowadziły mnie do poczytania na tematy o których wcześniej nie miałam pojęcia.
Będąc na DO trzeba trochę wiedzieć, bo może okazać się, że jest to bomba z opóźnionym zapłonem.


możesz podać pochodzenie jaj i śmietany?
fermowe ze sklepu czy ekologiczne prosto  od producenta
ps.
może bomba tkwi w jakości owych produktów,   przyczynie wcześniejszej alergii
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #25 : 2008-10-27, 13:57:44 »

Śmietana ze sklepu a jaja to różnie raczej wiejskie ale nie  z fermy. Teraz jem takie same i prawie nie mam uczulenia. Czekam na dalsze reakcje.
Alergie na szczypior dostałam będąc w ciąży 25 lat temu. Na leki tez dość wcześnie. Na pomidory to nawet nie wiem, dopiero na DO okazało się kiedy zjadałam ich więcej. Od śmietany nie mam uczulenia, przynajmniej nie ma reakcji alergicznych ale to ona wywołala alergie na jaja.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niedomagania nerek
« Odpowiedz #26 : 2009-02-22, 18:47:11 »

Afmfo,
Jak śmietanę jadasz co 7 dni - codziennie stosuj ziemniaki.
Dobrze, że jadasz ziemniaki...


Wiele osób na DO wobec szkodliwości masła zaczyna jeść wiecej W w postaci ziemniaków. NA ZAWSZE, na codzień. Jest to błąd.



No to w końcu jedzenie tych ziemniaków codziennie jest błedem ,czy dobrze jest jeść te ziemniaki codziennie ?  Cool Razz Smile

Taaak. Jednym na DO ziemniaki szkodzą, innym pomagają...
Dla jednego 100g ziemniaka na dobę to za dużo i szkodzą, dla drugiego - za mało i  strawi ich więcej na posiłek.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.