forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:21:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  białko
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: białko  (Przeczytany 23483 razy)
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #20 : 2017-11-18, 13:38:53 »

Trochę mnie to zaintrygowało i to na tyle że jestem na spacerze i odgrzewam synapsy pamięci głębokiej. Wychodzi mi na to, że synteza endogenów jest minimalna, więc i energii nie trzeba wiele, ale piszę z andka, więc po powrocie do domu coś napiszę na ten temat.  Cool
Las jest piękny o tej porze roku.  Very Happy
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: białko
« Odpowiedz #21 : 2017-11-18, 14:18:44 »

Trochę mnie to zaintrygowało i to na tyle że jestem na spacerze i ogrzewam synapsy. Wychodzi mi na to, że synteza endogenów jest minimalna, więc i energii nie trzeba wiele, ale piszę z andka, więc po powrocie do domu coś napiszę na ten temat.  Cool
Las jest piękny o tej porze roku.  Very Happy

  Las jest piękny o każdej porze roku. Teraz i na wiosnę szczególnie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #22 : 2017-11-18, 15:47:46 »

Czyli tak: dezaminacja (źródło azotu dla aminacji)  i transaminiacja nie wymagają nakładu energetycznego. Tak powstaje większość aminokwasów endogennych.
Aminacja zaś to proces przenoszenia dodatkowej grupy aminowej na kwas glutaminowy i asparaginowy jako zapas "na gorszy czas" grupy aminowej w formie nietoksycznej dla organizmu i proces ten wymaga ATP, ale ponieważ jest odwracalny, to energia się zwraca w stosownej chwili.
Kiedy organizm musi wytwarzać aminokwasy endogenne?
Odpowiedź:
w rażących błędach dietetycznych, głodówkach i po beztlenowym wysiłku fizycznym - cyklem Corish - odtwarzanie alaniny.
Czyli:
przy normalnym stanie fizjologicznym przeciętny organizm wymienia od 1-2%* białka głównie z mięśni,z czego około 80-90%* aminokwasów jest ponownie wykorzystana do syntezy białka.
Wyrażone w azocie to około 20-30*gramowa degradacja, 15-28*g azotu ponownie wykorzystywana - strata w moczu - około 5-7*g azotu, czyli wyrażone w białku to 20-40*g - liczone w pamięci, czyli z okładem. Czyli, aby bilans azotu wypadł na zero należy dostarczyć organizmowi około 30-60*g białka na dobę i tym więcej im zjadane białko odbiega od wzorcowego. Czyli Dieta Optymalna... Wink
Głodówka lub stan, gdy zjadane białko nie jest wzorcowe aminokwasowo:
Wątroba jest magazynem aminokwasów egzogennych i uwalnia je w miarę potrzeby i możliwości.
Aminokwasy ketogenne są syntetyzowane głównie z octanu, a glukogenne głównie z pirogronianu, grupa aminowa zaś pochodzi z wcześniej odłożonych na zapas w glutaminie i asparaginie.

Niestety hasłowo, ale rozwijać nie muszę, bo kogo temat zainteresuje ma drogowskazy.  Cool

Energetycznie zaś powinno wyjść tak: https://www.youtube.com/watch?v=PspnSmKwfu4 Wink

* - rozpiętości cyfrowe wynikają z różnych wartości podawanych przez różnych autorów: Kwaśniewski, Ewy, Davidson, Ruszczyc, Szczygieł i Stryer. Wszystkie są prawidłowe, a wynikają z różnic w materiale, metodologii i wnioskowaniu.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #23 : 2017-11-18, 15:53:18 »

Oczywiście można to co napisałem do woli podważać i obalać, albowiem to tylko moje luźne przemyślenia ze spaceru. Wink
Zachęcam więc do szukania dziury w całym, bo mogę się mylić!  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #24 : 2017-11-18, 17:18:14 »

  Las jest piękny o każdej porze roku. Teraz i na wiosnę szczególnie.

Prawda,  w zimową, śnieżną, mroźną noc, przy pełni księżyca, gdy całkiem widno prawie, albo gdy zakwitnie czeremcha, a wcześniej, gdy brzozy puszczają liście, a i zapach w sierpniu, gdy sucho i trawy żółknąć poczynają!  Very Happy A teraz! Pajęczyny z kroplami wody i liście odbijające szerokie pasmo widma - prześliczne!  Very Happy
Tak, las strefy umiarkowanej jest zawsze piękny.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: białko
« Odpowiedz #25 : 2017-11-19, 06:42:20 »

Fiuuu, dobrze Ci robią te spacery! Very Happy

Zastanawia mnie ta szczątkowa produkcja endogenów i te rażące błędy dietetyczne...
Tutaj się zawsze mówiło, że stokroć lepiej jest zjadać koncentrat EAA, a endogenne sobie dorabiać z cukru i tłuszczu, nie ma tu sprzeczności? Confused
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #26 : 2017-11-19, 08:05:59 »

Zachęcam więc do szukania dziury w całym....
Aaaaa , to ja odnośnie tego linka. Zgłaszam wotum separatum do końcówki pierwszej zwrotki:

Samotnej pannie, którą mija
To szczęście, jakim jest zamęście
Mile w staropanieństwie sprzyja
Zerowy bilans szczęść i nieszczęść
Mąż jej się nigdy nie upija
Nie musi się przejmować teściem
Nigdy też dziecka nie przewija
I to w nieszczęściu jest jej szczęściem
 Shocked
Ale miło, że admin przypomniał mi o Janku Kaczmarku, którego właśnie 10 rocznica śmierci minęła.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #27 : 2017-11-19, 09:05:15 »

Zastanawia mnie ta szczątkowa produkcja endogenów i te rażące błędy dietetyczne...
Tutaj się zawsze mówiło, że stokroć lepiej jest zjadać koncentrat EAA, a endogenne sobie dorabiać z cukru i tłuszczu, nie ma tu sprzeczności? Confused

Bo w białku musi być jeszcze to "coś" oprócz niezbędnych aminokwasów... Wink
Czyli: "żywienie białkowe oparte jest na normach ustalonych w rezultacie badań naukowych na zwierzętach.
Zapotrzebowanie zwierząt na białko waha się w zależności od wieku, stanu fizjologicznego, rodzaju produkcji, gatunku.
Normy zastosowanie przez różnych autorów podają inne zapotrzebowanie dla tych samych zwierząt. Wynika to z tego, że zapotrzebowanie ilościowe na białko zmienia się również w zależności od takich czynników jak: biologiczna wartość białka, obecność czynników dodatkowych, wymagania stawiane produktom zwierzęcym itp. "*
Czyli: dawkę pokarmową bilansuje się na zapotrzebowaniu na EAA, bo pasza naturalna zawsze niesie przy okazji resztę budulca, niezbędnego do życia.

Przykład rażącego błędu dietetycznego: kretyn hannuś, co mu Jarmołowicz wmówił, że "formuła 30g", maszyny jądrowe na pustyni i zaszyfrowane listy..." to podstawa, chory na gościec żywiący się jedynie galaretami i tłuszczem po wyzdrowieniu, nieumiejętność dostosowania dawki pokarmowej do faktycznego zapotrzebowania, itd...
Nie chcę nikogo krytykować, ale powiem szczerze - Dieta Optymalna i inne sposoby racjonalnego odżywiania się są dziś tak łatwe do zbilansowania jak nigdy dawniej, ale zdrowych i długowiecznych nie ma zbyt wielu.  Cool
Lepiej iść na instynkt, niż żywić się "cyferkami" wg źle pojętych zaleceń dietetycznych, ale każdego można wsadzić do klatki i "cudownie ozdrowić" - jak się ma umiejętności, bo nawet wiedzy nie trzeba pojąć, aby prawidłową dawkę dostosować i zadać. 


* Cytat z Ruszczyca "Żywienie zwierząt i paszoznawstwo"
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: białko
« Odpowiedz #28 : 2017-11-19, 09:27:16 »

Ruszczyc mi rozjaśnił, dzięki. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: białko
« Odpowiedz #29 : 2017-11-19, 09:45:03 »

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki... Cool Wink
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #30 : 2017-11-19, 10:19:44 »

...... ale każdego można wsadzić do klatki i "cudownie ozdrowić" - jak się ma umiejętności, bo nawet wiedzy nie trzeba pojąć, aby prawidłową dawkę dostosować i zadać...... 
Ale też można z człowieka uczynić "cudownie posłusznym" (np. NIEMIECKIE obozy koncentracyjne, chińskie, koreańskie i rosyjskie gułagi) ale też i na wolności dając pod nos karmę wegańską lub namawiając na religijne posty, i inne "pastwiskowe" zalecenia religijne a także zasady żywienia współczesnej dietetyki.
Tego "cudownego ozdrowienia" nie stosuje się przymusowo w imię prawa do wolności jednostki, za to często stosuje się przymusowe metody czyniące "cudownie posłusznych" w imię nawracania na "słuszną" drogę człowieczeństwa. Sad
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #31 : 2017-11-19, 11:46:49 »

Ruszczyc mi rozjaśnił, dzięki. Smile

To najlepszy podręcznik żywieniowy dla Wegetarian. Nie ma nic równie dobrego na rynku.  Cool
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #32 : 2017-11-19, 12:34:52 »

Dobry, bo nie dla ludzi pisany. Cool
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #33 : 2017-11-19, 12:36:43 »

Trzódka musi być zdrowa, żeby przynosiła zysk.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #34 : 2017-11-19, 12:45:08 »

Dokładnie, choć weterynarz znacznie taniej wyleczy, bo sprywatyzowany... Wink
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #35 : 2017-11-19, 12:48:53 »

A "my" za to mamy Instytut Matematyki, i instytut żywności i žywienia, który z dokonań pierwszego korzysta, wespół w zespół z instytutem farmaceutycznym, na rzecz skarbu państwa (i nie tylko).   Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #36 : 2017-11-19, 12:50:22 »

Najważniejsze, że "dalsze badania się konieczne"... Wink
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #37 : 2017-11-19, 13:00:31 »

Najważniejsze, że "dalsze badania się konieczne"... Wink
W oparciu na rachunku prawdopodobieństwa. Rolling Eyes
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #38 : 2017-11-19, 13:14:06 »

"Ile trzeba mieć w razie gdy się ryzykuje, że się straci..." Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: białko
« Odpowiedz #39 : 2017-11-19, 13:18:35 »

 Laughing
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.