forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:44:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  białko
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: białko  (Przeczytany 23477 razy)
basteeek
Go


Email
białko
« : 2008-10-21, 10:00:09 »

Hej. Chciałbym spytać ile powinienem jeść białka. Waże 62kg przy 165cm na DO jestem 3 miesiące. Pozdrawiam wszystki :Pch
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #1 : 2008-10-21, 12:42:37 »

Jak masz maszyne losującą w domu,to sobie wylosuj odpowiedzi .
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #2 : 2008-10-21, 17:21:07 »

60 gram białka / 150-210 tłuszczu / 48 Węglowodanów.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #3 : 2008-10-21, 18:00:02 »

Hej. Chciałbym spytać ile powinienem jeść białka...

Hej,
odpowiadam:
tylko tyle, aby pokryć zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne i tylko tyle, aby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. Hey. Very Happy. I odczepcie się wreszczie od tych 30g, czy 59,999g białka. Białka (i TW) się je wg faktycznego ZAPOTRZEBOWANIA, a nie "domniemanych" gramów wyliczonych z "sufitu". Wink
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #4 : 2008-10-21, 20:14:47 »

Hej. Chciałbym spytać ile powinienem jeść białka...

Hej,
odpowiadam:
tylko tyle, aby pokryć zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne i tylko tyle, aby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. Hey. Very Happy. I odczepcie się wreszczie od tych 30g, czy 59,999g białka. Białka (i TW) się je wg faktycznego ZAPOTRZEBOWANIA, a nie "domniemanych" gramów wyliczonych z "sufitu". Wink

                        Hej!
To jest konkretna prawidlowa odpowiedz.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #5 : 2008-10-21, 20:33:42 »

Bo to niby pierwszy raz sie o tym pisze  Shocked  Very Happy
No cóż,niektórzy pewnie pierwszy raz czytają  takie zalecenia,chocby nawet wczesniej przeczytali 235 razy książke Jana Kwaśniewskiego  Smile
Zapisane
basteeek
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #6 : 2008-10-21, 22:54:37 »

A Ty sie Edytko jak nie masz ochoty to nie odowiadaj a nie szydz z ludzi jak grzecznie pytają
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #7 : 2008-10-21, 23:03:59 »

Fajnie ,że podziękowałeś za rady  Smile


No to... Hej  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #8 : 2008-10-21, 23:12:17 »

No i jeszcze podaj jadłospis z trzech ostatnich dni,to ci tu powimy bracie ile powinienes tego białka zjeść z dokladnoscia co do grama  Smile
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #9 : 2008-10-22, 18:26:23 »

Zalezy w a jakim wieku jestes i jaki tryb zycia prowadzisz. Ja ważę 62kg i jem do 65g białka dziennie Very Happy
Zapisane
maya2006
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #10 : 2008-10-23, 16:21:36 »

Hej. Chciałbym spytać ile powinienem jeść białka...

Hej,
odpowiadam:
tylko tyle, aby pokryć zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne i tylko tyle, aby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. Hey. Very Happy. I odczepcie się wreszczie od tych 30g, czy 59,999g białka. Białka (i TW) się je wg faktycznego ZAPOTRZEBOWANIA, a nie "domniemanych" gramów wyliczonych z "sufitu". Wink

jak stwierdzic faktyczne zapotrzebowanie na bialko? znaczy sie na aminokwasy egzogenne i tyle, zeby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. ?
 Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #11 : 2008-10-23, 17:04:40 »


jak stwierdzic faktyczne zapotrzebowanie na bialko? znaczy sie na aminokwasy egzogenne i tyle, zeby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. ?
 Smile
Co prawda nie jestem Adminem,ale wiedzę też posiadam .

Trzeba poszukać spokojnego miejsca ,usiasc wygodnie i zacząc się wsłuchiwać we własny organizm.Jesli dobrze sie skupimy,to usłyszymy co organizm do nas szepce.
Nie wolno absolutnie sie ruszać,aby nie zaburzyć fal (elektroprzekaźniki,) płynących z wewnątrz nas.Fale te zawierają specyficzne informacje z komórek naszego ciała.
My będąc bardzo skupionym na naszym organizmie, na pewno w doskonały sposób zrozumiemy ,co on do nas "mówi".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #12 : 2008-10-23, 17:31:08 »

...Trzeba poszukać spokojnego miejsca ,usiasc wygodnie i zacząc się wsłuchiwać we własny organizm.Jesli dobrze sie skupimy,to usłyszymy co organizm do nas szepce...

Najlepiej skupiac sie, gdy sie "skupiamy"
ale nalezy "zatkac nos" i "

na bezdech, na bezdechu !!! Razz Razz Razz

Zapisane
maya2006
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #13 : 2008-10-23, 18:21:18 »


jak stwierdzic faktyczne zapotrzebowanie na bialko? znaczy sie na aminokwasy egzogenne i tyle, zeby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. ?
 Smile
Co prawda nie jestem Adminem,ale wiedzę też posiadam .

Trzeba poszukać spokojnego miejsca ,usiasc wygodnie i zacząc się wsłuchiwać we własny organizm.Jesli dobrze sie skupimy,to usłyszymy co organizm do nas szepce.
Nie wolno absolutnie sie ruszać,aby nie zaburzyć fal (elektroprzekaźniki,) płynących z wewnątrz nas.Fale te zawierają specyficzne informacje z komórek naszego ciała.
My będąc bardzo skupionym na naszym organizmie, na pewno w doskonały sposób zrozumiemy ,co on do nas "mówi".

tez cie kocham...kochane biedactwo...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #14 : 2008-10-23, 18:36:55 »



tez cie kocham...

ciesze sie  Very Happy
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #15 : 2008-11-03, 22:30:52 »

Hej. Chciałbym spytać ile powinienem jeść białka. Waże 62kg przy 165cm na DO jestem 3 miesiące. Pozdrawiam wszystki :Pch
Piszesz że na DO jesteś 3 miesiące-wydaje ci sie że jesteś skoro po trzech miesiącach niby bycia na DO zadajesz podstawowe pytanie.
Zapisane
cheeta
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #16 : 2008-11-03, 22:50:02 »

Piszesz ¿e na DO jeste¶ 3 miesi±ce-wydaje ci sie ¿e jeste¶ skoro po trzech miesi±cach niby bycia na DO zadajesz podstawowe pytanie.

moze chodzi o to ile bialka nalezy jesc, po trzech miesiacach, czyli juz po przebudowie organizmu.
w ksiazce pisze, ze po tym czasie nalezy ograniczyc bialko, nie pisze jednak dokladnie o ile;)
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: białko
« Odpowiedz #17 : 2017-11-18, 11:31:57 »

Da się określić jak energochłonny jest proces syntezy endogennych aminokwasów?
Oczywiście, mniej niż przerabianie białka, ale o ile to mniej? Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: białko
« Odpowiedz #18 : 2017-11-18, 12:49:30 »

Oczywiście, że się da, ale zależy jak się liczy, czy samo przeniesienie grupy aminowej (dezaminacja, transaminacja, czy aminacja), czy i syntezę niezbędnych enzymów do tego.
Wyniki wtedy zasadniczo się różnią, bo przeważnie przenoszenie grup funkcyjnych w biochemii nie wymaga nakładu energetycznego tylko syntezy "katalizatora", który na przykład obniża energię aktywacji, w przeciwieństwie do rozrywania wiązań szczególnie kowalencyjnych, gdzie na odłączenie mola "rodnika" dla przykładu potrzeba średnio około 100 kcal, ale już rozerwanie wiązania wodorowego "pochłania" tylko 4kcal/mol, więc aby to wszystko obliczyć, trzeba sporo wiedzieć i czasu poświęcić, dlatego przyjęto "naukowo", czyli doświadczalnie, że na syntezę grama białka ustrojowego potrzeba około 25kcal, ale czy to trafne obliczenie, tego nie wiem, bo sprawdzać nie mam zamiaru, jak gotowce są.
Ale jak kogo interesuje i chce sobie sprawdzić, to gdzieś tu na Forum pisałem ile gram białka dziennie "produkuje" facio 70kg, więc wystarczy tę cyfrę pomnożyć 25 i wyjdzie, a później wystarczy oszacować wynik, czy jest prawdopodobny i albo przyjąć, albo odrzucić i zacząć od nowa.
Ale na mnie proszę nie liczyć, bo mi się nie chce i nie będzie to wynik syntezy aminokwasów endogennych, a raczej "przemian białkowych". Wink  Laughing
Może poszperam i jak znajdę to podam.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: białko
« Odpowiedz #19 : 2017-11-18, 13:27:52 »

He, he, jak zwykle w Twojej odpowiedzi "nie wiem", jest tyle informacji, że starczy jeszcze na ewentualne pytania dodatkowe. Wink
Dzięki śliczne.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.