forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 12:22:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660486 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Testo.....co?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Testo.....co?  (Przeczytany 168308 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #180 : 2021-08-06, 11:36:58 »


Akurat na tym wykresie idzie w kortyzol, ale w połowie tego wykresu widać pregnenolon i progesteron, a z nich powstaną androgeny i estrogeny, w zależności od potrzeb.
Osobiście nie wierzę zbyt mocno w "kradzież cholesterolu" przez nadmierną syntezę kortykosterydów, ale faktem jest, że zahamowanie endogennej syntezy steroidów przez podawanie egzogennego testosteronu robi bałagan w lipidach.
Nie powstaną, gdyż estry cholesterolu zostaną uwolnione do wolnego w kierunku kortyzolu, a hormony steroidowe pójdą w SHGB. I gdy zaistnieje sprzyjające środowisko zostaną uwolnione. Smile

Nic nie jest kradzione, jest unieczynnione/zamrożone na lepsze czasy.  Very Happy  
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #181 : 2021-08-06, 11:43:12 »

Ja się na tym jeszcze nie znam, ale się zapoznam, ostatecznie to tylko przetarcie zastałych synaps, a nie nauka od nowa... Wink

Jak zaczniesz ruszać się z duża intensywnością-objętością nawet bez zaglądania do naukowych książek, osiągniesz oświecenie. Wink Laughing
Wróć, jednak zaglądaj, gdyż trzeba będzie to opisać w naukowy sposób-Książka.  Twisted Evil Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #182 : 2021-08-06, 12:00:29 »


Akurat na tym wykresie idzie w kortyzol, ale w połowie tego wykresu widać pregnenolon i progesteron, a z nich powstaną androgeny i estrogeny, w zależności od potrzeb.
Osobiście nie wierzę zbyt mocno w "kradzież cholesterolu" przez nadmierną syntezę kortykosterydów, ale faktem jest, że zahamowanie endogennej syntezy steroidów przez podawanie egzogennego testosteronu robi bałagan w lipidach.
Nie powstaną, gdyż estry cholesterolu zostaną uwolnione do wolnego w kierunku kortyzolu, a hormony steroidowe pójdą w SHGB. I gdy zaistnieje sprzyjające środowisko zostaną uwolnione. Smile

Nic nie jest kradzione, jest unieczynnione/zamrożone na lepsze czasy.  Very Happy  
Twoje twierdzenie jest prawdziwe tylko do komórek kory nadnerczy.

Intrakrynologia się kłania. Very Happy
Pregnenolon jest produkowany w każdej komórce, w mitochondrium, w zależności od tkanki ulega dalej przemianom do allopregenolonu, DHEA, androsteronu czy progesteronu.
Szczególnie dużo wyżej wymienionych jest produkowane w układzie nerwowym, są bardzo ważnymi neurosteroidami.
I nie są pakowane w globulinę wiążącą steroidy, tylko łączone z estrem siarczynowym i tak uwalniane do krążenia ogólnego.
DHEA jest głównym steroidem w ludzkim ciele, jest go 500 razy więcej niż testosteronu, intrakrynnie uwalniany DHEAS jest głównym źródłem estrogenu i testosteronu u kobiet po menopauzie przykładowo.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #183 : 2021-08-06, 12:14:59 »


Akurat na tym wykresie idzie w kortyzol, ale w połowie tego wykresu widać pregnenolon i progesteron, a z nich powstaną androgeny i estrogeny, w zależności od potrzeb.
Osobiście nie wierzę zbyt mocno w "kradzież cholesterolu" przez nadmierną syntezę kortykosterydów, ale faktem jest, że zahamowanie endogennej syntezy steroidów przez podawanie egzogennego testosteronu robi bałagan w lipidach.
Nie powstaną, gdyż estry cholesterolu zostaną uwolnione do wolnego w kierunku kortyzolu, a hormony steroidowe pójdą w SHGB. I gdy zaistnieje sprzyjające środowisko zostaną uwolnione. Smile

Nic nie jest kradzione, jest unieczynnione/zamrożone na lepsze czasy.  Very Happy  
Twoje twierdzenie jest prawdziwe tylko do komórek kory nadnerczy.

Intrakrynologia się kłania. Very Happy
Pregnenolon jest produkowany w każdej komórce, w mitochondrium, w zależności od tkanki ulega dalej przemianom do allopregenolonu, DHEA, androsteronu czy progesteronu.
Szczególnie dużo wyżej wymienionych jest produkowane w układzie nerwowym, są bardzo ważnymi neurosteroidami.
I nie są pakowane w globulinę wiążącą steroidy, tylko łączone z estrem siarczynowym i tak uwalniane do krążenia ogólnego.
DHEA jest głównym steroidem w ludzkim ciele, jest go 500 razy więcej niż testosteronu, intrakrynnie uwalniany DHEAS jest głównym źródłem estrogenu i testosteronu u kobiet po menopauzie przykładowo.

Właśnie potwierdziłeś moja teorię.
Pominę milczeniem działanie DHEA, kupiłem Tacie, nie chciał stosować, więc ja spróbowałem. Jadłem to w ilości x5 niż zalecano na opakowaniu i ....działa. Very Happy

Ale jak to, tyle cholesterolu 300+ mg/dl (a czasem i więcej) i nie powstaje endogenny Pregnenolon--> a dalej pozostałe hormony w wystarczającej ilości? Trzeba podawać egzogenne DHEA kobietom, mężczyznom?

Słaba ta Twoja Intrakrynologia , teoria. Wink
Dlatego Stalone, Schwarzeneger i inne dziadki stosują HTZ miast DHEA... Razz
Dla kolegi pytam, estry siarczanów DHEA są aktywną metabolicznie formą tego hormonu? Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #184 : 2021-08-06, 12:59:44 »

Jasne, TRT czuć i działa, ale nie zawsze można je stosować. Cool
Ktoś chce zachować płodność, miał/ma raka hormonozależnego, ma kłopoty z hematokrytem/czerwienicą na testosteronie, zakrzepica, nadciśnienie płucne, wada serca, autoagresja.
No i jeszcze efekt psychologiczny - niektórym facetom wydaje się to "niemęskie". Razz

A Twoje "niedziałające" DHEA i pregnenolon potrafią przywrócić do życia społecznego, zwiększyć energię, podnieść libido i zlikwidować mgłę umysłową, i to w dawkach 5-10mg na dobę.
Po pierwsze zwiększają pulę steroidów do przemian, a po drugie, znacznie ważniejsze, egzogenne ich podanie zwiększa endogenną ich syntezę (brak ujemnego sprzężenia zwrotnego), ale to muszą być niskie dawki (Twoje x5 ma efekt tłumiący).
Na podobnej zasadzie DHT zwiększa... DHT, wpływając na zwiększenie poziomu i aktywności 5-alfa-reduktazy.
No i to wszystko za kilka groszy dziennie, bez skutków ubocznych, no, może u kobiet lekka wirylizacja, ale przemijającą po obniżeniu dawek. Very Happy


Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #185 : 2021-08-06, 13:11:33 »

Oczywiście Preg i DHEA to nie ten poziom, co testosteron i GH, to raczej zabaweczki, ale działające na miarę swoich możliwości. Cool
Tak obrazowo mówiąc: jak nalejesz paliwa rakietowego do malucha, to niekoniecznie stanie się Ferrari, raczej się rozleci.
Testosteron egzogenny, zwłaszcza iniekcyjny (duży pik od razu) to potężna fala metaboliczna, bardzo ciężki lek, po początkowych zachwytach, endokrynologowie już nie są tacy chętni do stosowania jak leci, u kobiet terapia estrogenowa, po latach, też ma więcej minusów niż plusów.
Zresztą u nas w kraju, przeciętny koks ma większą wiedzę niż endokrynolog. Cool
Poważnie, w luźnej dyskusji z jednym z nich, gość jako skutki uboczne dla nandrolonu zaczął wymieniać sajdy kortyzonu. Cool Laughing

Ja sam mam zapas znakomitej polskiej Omki, ale jeszcze nie startuję, bo chcę wycisnąć co się da z hormonów OTC i, ewentualnie, SERMów. Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #186 : 2021-08-06, 16:02:10 »

Ci 50-60 latkowie są na korycie, mieszają toksyczne węglowodany z prozdrowotnymi tłuszczami (szczególnie Nasyconymi). W związku z tym, że Ww są toksyczne, a w obecności insuliny toksyczne2. Organizm przekształca nadmiar wolnego cholesterolu do testosteronu i innych hormonów aktywnych metaboliczne, które np. powodują raka prostaty-bajki dla dużych dzieci. W związku z tym testosteron przekształca się w estrogeny i mężczyźni stają się drażliwi jak kobiety. Jednak ten estrogen chroni ich przed rakiem oraz innymi chorobami wacka do czasu oczywiście- obwód awaryjny wydłużające życie. Very Happy

Natomiast przyczyna niskiego poziomu Testosteronu, DHT i nowotworów w 90% przypadków leży gdzie indziej, w pogrubionym tekście. Smile

Wszystko co stworzyła Natura jest dobre, a Testosteron w szczególności Wink
https://www.medonet.pl/zdrowie,leczenie-raka-prostaty-testosteronem,artykul,1722593.html#:~:text=To%20rewolucyjne%20podej%C5%9Bcie%20do%20terapii,na%20kom%C3%B3rki%20raka%20gruczo%C5%82u%20krokowego.

Bez obrazków tym razem. Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #187 : 2021-08-06, 16:06:29 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #188 : 2021-08-06, 16:21:41 »

Dla mnie nic nowego, ale ciekawe.
Łysienie i rozrost prostaty były wiązane z DHT przez dekady, a teraz się nimi leczy oba te schorzenia.
Jak łysiejesz to możesz spróbować miejscowo np. Andractimu, ponoć przywraca porost włosów. Wink

Z takich nowości, to może się okazać, że DHT jednak poddaje się aromatazie, dając kolejny rodzaj estro, a jest ich chyba już ze sześć, o różnej sile łączenia z oboma receptorami, a i receptora estrogenowego może przybyć, bo jakieś badania nad nimi trwają, na razie pośrednio stwierdzono potencjalne ER, samego białka jeszcze nie.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #189 : 2021-08-06, 16:32:39 »

Dla mnie nic nowego, ale ciekawe.
Łysienie i rozrost prostaty były wiązane z DHT przez dekady, a teraz się nimi leczy oba te schorzenia.
Jak łysiejesz to możesz spróbować miejscowo np. Andractimu, ponoć przywraca porost włosów. Wink

Z takich nowości, to może się okazać, że DHT jednak poddaje się aromatazie, dając kolejny rodzaj estro, a jest ich chyba już ze sześć, o różnej sile łączenia z oboma receptorami, a i receptora estrogenowego może przybyć, bo jakieś badania nad nimi trwają, na razie pośrednio stwierdzono potencjalne ER, samego białka jeszcze nie.

Mogę potwierdzić, że włosy mogą odrastać na ŻO. Jednak mój organizm poszedł w stronę wentylacji termicznej, gdyż DHT wychodzi mi przez głowę wraz włosami... Very Happy  Laughing Ciągle odrastają, szczególnie jak odpalę Ww, ograniczę stres, mniej dźwigam (więcej pompuję na drążkach) oraz ograniczę pracę intelektualną- czyli nuda. Twisted Evil Mr. Green

Prawie całą kaskadę hormonalną odpala glukoza, tak to Stwórca/Natura wymyślił/a:

B: such appropriation of ?Kill Switch?
elements by human tumors makes them susceptible to selective killing by such drugs as fluasterone sulfate, a fluorinated analog of
DHEAS that cannot be metabolized to steroid hormones, and is therefore of particular use in SS-expressing hormone sensitive tumors.
Most human tumors may be rendered sensitive to fluasterone or fluasterone sulfate treatment by pretreatment with fluorodeoxyglucose
(FDG), a fluorinated analog of FDG that is selectively taken up by human tumors, where it accumulates. FDG is metabolized to FDG6P, a
fluorinated analog of glucose-6-phosphate (G6P)
https://oaepublishstorage.blob.core.windows.net/8e0d56eb-6bb4-4501-9f75-513984b86886/3293.pdf
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #190 : 2021-08-06, 16:50:25 »

Mądrej głowy włos się nie trzyma. Very Happy
A słodycze są dobre do uwalniania androgenów z SHBG, to po prostu czuć po paru dniach.
No i znajomi zazdroszczą, bo jak to tak, jeść w ciągu dnia schabowe i golonki, a na noc lody. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24046


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #191 : 2021-08-06, 17:03:07 »

Oj tam zaraz, jak ma włosy, to wada? Wink
Chociaż jak Doktorowi "odrosły" to jak kij w mrowisko!  Laughing
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31052


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #192 : 2021-08-06, 17:04:23 »

Wazne że naukowo mozna sobie wmawiać do woli, a po analizie, do syta Laughing
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24046


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #193 : 2021-08-06, 17:12:06 »

 Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #194 : 2021-08-06, 18:03:51 »

Oj tam zaraz, jak ma włosy, to wada? Wink
Chociaż jak Doktorowi "odrosły" to jak kij w mrowisko!  Laughing
No tak, Ty jesteś wyjątkiem. Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #195 : 2021-08-06, 18:44:25 »

Oj tam zaraz, jak ma włosy, to wada? Wink
Chociaż jak Doktorowi "odrosły" to jak kij w mrowisko!  Laughing
No tak, Ty jesteś wyjątkiem. Wink
Troche zardzewial, ale uzyjemy odrdzewiacza... Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24046


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #196 : 2021-08-06, 19:05:09 »

Oj tam zaraz, jak ma włosy, to wada? Wink
Chociaż jak Doktorowi "odrosły" to jak kij w mrowisko!  Laughing
No tak, Ty jesteś wyjątkiem. Wink

 Laughing
Przypadek...  Cool
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24046


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #197 : 2021-08-06, 19:17:52 »

Oj tam zaraz, jak ma włosy, to wada? Wink
Chociaż jak Doktorowi "odrosły" to jak kij w mrowisko!  Laughing
No tak, Ty jesteś wyjątkiem. Wink
Troche zardzewial, ale uzyjemy odrdzewiacza... Wink

Zawalczymy, po notariuszu.  Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #198 : 2021-08-19, 13:00:43 »


Akurat na tym wykresie idzie w kortyzol, ale w połowie tego wykresu widać pregnenolon i progesteron, a z nich powstaną androgeny i estrogeny, w zależności od potrzeb.
Osobiście nie wierzę zbyt mocno w "kradzież cholesterolu" przez nadmierną syntezę kortykosterydów, ale faktem jest, że zahamowanie endogennej syntezy steroidów przez podawanie egzogennego testosteronu robi bałagan w lipidach.
Nie powstaną, gdyż estry cholesterolu zostaną uwolnione do wolnego w kierunku kortyzolu, a hormony steroidowe pójdą w SHGB. I gdy zaistnieje sprzyjające środowisko zostaną uwolnione. Smile

Nic nie jest kradzione, jest unieczynnione/zamrożone na lepsze czasy.  Very Happy  
Twoje twierdzenie jest prawdziwe tylko do komórek kory nadnerczy.

Intrakrynologia się kłania. Very Happy
Pregnenolon jest produkowany w każdej komórce, w mitochondrium, w zależności od tkanki ulega dalej przemianom do allopregenolonu, DHEA, androsteronu czy progesteronu.
Szczególnie dużo wyżej wymienionych jest produkowane w układzie nerwowym, są bardzo ważnymi neurosteroidami.
I nie są pakowane w globulinę wiążącą steroidy, tylko łączone z estrem siarczynowym i tak uwalniane do krążenia ogólnego.
DHEA jest głównym steroidem w ludzkim ciele, jest go 500 razy więcej niż testosteronu, intrakrynnie uwalniany DHEAS jest głównym źródłem estrogenu i testosteronu u kobiet po menopauzie przykładowo.

Właśnie potwierdziłeś moja teorię.
Pominę milczeniem działanie DHEA, kupiłem Tacie, nie chciał stosować, więc ja spróbowałem. Jadłem to w ilości x5 niż zalecano na opakowaniu i ....działa. Very Happy

Ale jak to, tyle cholesterolu 300+ mg/dl (a czasem i więcej) i nie powstaje endogenny Pregnenolon--> a dalej pozostałe hormony w wystarczającej ilości? Trzeba podawać egzogenne DHEA kobietom, mężczyznom?

Słaba ta Twoja Intrakrynologia , teoria. Wink
Dlatego Stalone, Schwarzeneger i inne dziadki stosują HTZ miast DHEA... Razz
Dla kolegi pytam, estry siarczanów DHEA są aktywną metabolicznie formą tego hormonu? Smile
Tutaj mamy przykład jak małe (25mg) dawki DHEA działają na ludzi, a jak działają wysokie (50-100mg):
https://raypeatforum.com/community/threads/long-term-dhea-supplementation-doubles-androgens-and-progesterone-in-males.41108/
Na tym forumie zalecają 5-15mg DHEA, to faktycznie śmieszna dawka, ale działa. Cool
Przekonałem się na własnej skórze, że niskie, bardziej fizjologiczne dawki działają lepiej, niż megadawki.
Podobnie podawanie 1-3mg egzogennego testosteronu pobudza przedni płat przysadki, a już 10-25mg go tłumi.
W tym linku chłopaki się zastanawiają czemu 100mg DHEA nie podnosiło estro, otóż podnosiło, ale podane DHEA w takiej dawce chętnie zmienia się w jeden z metabolitów - arimistane - który jest umiarkowanie silnym inhibitorem aromatazy. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #199 : 2021-09-29, 18:51:47 »

Wpływ diet wysokotłuszczowych i w wersji keto na poziom testosteronu (podwyższają):
https://www.mdpi.com/2072-6643/13/10/3375
Prócz tego jeszcze wpływ wyciągów roślinnych, witaminy D i dostępności energii na teścia. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.