forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:14:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Testo.....co?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Testo.....co?  (Przeczytany 166229 razy)
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #220 : 2022-01-17, 15:51:09 »

 Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #221 : 2022-02-17, 11:19:39 »

Przyszedł mi proszek czystego testosteronu.
Będę brał kilka miligramów dziennie doustnie rano.
Ponoć jeden miligram daje 100ng/dl w surowicy, mam teraz 700, czyli teoretycznie dodatkowe 7mg przeniesie mnie w czasy nastolatka. Very Happy
Czytałem ciekawą teorię o doustnym przyjmowaniu testosteronu w pokarmie, w organach zwierzęcych, w dawnych czasach, zanim rzezacy nauczyli się porządnie wykrawać organy.
Ciekaw jestem jak zareaguje oś HPTA i czy podawanie mikrodawek testosteronu z zewnątrz przyhamuje endogenną jego produkcję. Cool
Minęły dwa tygodnie, wczoraj zrobiłem badania hormonów tropowych, testosteronu całkowitego i wolnego, estradiolu, prolaktyny, progesteronu i SHBG.
Bez istotnych zmian, może za krótki okres czasu?
Czuję się super, w zasadzie normalnie plus 20%. Very Happy
Biorę około 4-7mg testosteronu (mikrołyżeczka) pod język rankiem.
Jedyne co zauważyłem to lekkie  zwiększenie napięcia układu współczulnego.
Kolejny miesiąc brania testosteronu w ilości 3-4mg (zmniejszyłem, bo to bicie serca było nieprzyjemne) ze szklanką wody. Very Happy
Wczoraj przyszły badania krwi, testosteron podniesiony ponad normę labu, (!) nie spodziewałem się tego na takiej dawce.
Ale też przysadka "zauważyła" więcej testosteronu w surowicy, bo LH lekko obniżone.

Największa zaskoczka, to to, że przez całe dekady testosteron doustnie miał nie działać, bo "pierwsze przejście przez wątrobę", ale działa i to superowo.
Mam też takie przypuszczenie, że niekoniecznie biorę go doustnie, bo wsypuję proszek do paszczy, taka malutką ilość, że pewno się wchłonie przez śluzówkę jamy ustnej (hormony zwierzęce ładnie się wchłaniają w ten sposób).
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #222 : 2022-02-17, 12:13:48 »

Odróżniasz tst endo od egzo? Jak mistrzu?  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #223 : 2022-02-17, 12:46:08 »

Słowo klucz to epitestosteron, poczytaj. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #224 : 2022-02-17, 14:31:27 »

Wytrych! Wink
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #225 : 2022-02-17, 15:06:58 »

Słowo klucz to epitestosteron, poczytaj. Wink
Dalej jestem ciekaw jestem jak je odróżniasz. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #226 : 2022-02-17, 15:27:01 »

Normalnie. Cool
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #227 : 2022-02-17, 15:33:12 »

Po akwizytorsku? Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #228 : 2022-02-17, 15:34:14 »

Spróbuj, a zobaczysz, bo teraz to wiesz, ślepemu o kolorach. Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #229 : 2022-02-17, 15:44:56 »

 Laughing Typowe majaki szprycowanych. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #230 : 2022-02-17, 15:45:44 »

Skoro tak mówisz. Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #231 : 2022-02-17, 16:18:30 »

Laughing Typowe majaki szprycowanych. Wink
Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #232 : 2022-03-26, 15:05:42 »

Przyszedł mi proszek czystego testosteronu.
Będę brał kilka miligramów dziennie doustnie rano.
Ponoć jeden miligram daje 100ng/dl w surowicy, mam teraz 700, czyli teoretycznie dodatkowe 7mg przeniesie mnie w czasy nastolatka. Very Happy
Czytałem ciekawą teorię o doustnym przyjmowaniu testosteronu w pokarmie, w organach zwierzęcych, w dawnych czasach, zanim rzezacy nauczyli się porządnie wykrawać organy.
Ciekaw jestem jak zareaguje oś HPTA i czy podawanie mikrodawek testosteronu z zewnątrz przyhamuje endogenną jego produkcję. Cool
Minęły dwa tygodnie, wczoraj zrobiłem badania hormonów tropowych, testosteronu całkowitego i wolnego, estradiolu, prolaktyny, progesteronu i SHBG.
Bez istotnych zmian, może za krótki okres czasu?
Czuję się super, w zasadzie normalnie plus 20%. Very Happy
Biorę około 4-7mg testosteronu (mikrołyżeczka) pod język rankiem.
Jedyne co zauważyłem to lekkie  zwiększenie napięcia układu współczulnego.
Kolejny miesiąc brania testosteronu w ilości 3-4mg (zmniejszyłem, bo to bicie serca było nieprzyjemne) ze szklanką wody. Very Happy
Wczoraj przyszły badania krwi, testosteron podniesiony ponad normę labu, (!) nie spodziewałem się tego na takiej dawce.
Ale też przysadka "zauważyła" więcej testosteronu w surowicy, bo LH lekko obniżone.

Największa zaskoczka, to to, że przez całe dekady testosteron doustnie miał nie działać, bo "pierwsze przejście przez wątrobę", ale działa i to superowo.
Mam też takie przypuszczenie, że niekoniecznie biorę go doustnie, bo wsypuję proszek do paszczy, taka malutką ilość, że pewno się wchłonie przez śluzówkę jamy ustnej (hormony zwierzęce ładnie się wchłaniają w ten sposób).
Lecimy dalej, 3-5mg/doba, w badaniach bez zmian, czyli ustaliła się równowaga, lekko obniżone LH i lekko podwyższony testosteron wolny.
Samopoczucie rewelacja, nawet jeśli to efekt placebo, to warto. Very Happy
Być może "czytają foruma", bo widziałem kliniki, które robią 1mg tabletki lub koktajle ziołowo-witaminowe z dodatkiem 2mg nieestryfikowanego testosteronu jako "odtrutkę na nasz zaśmiecony plastikowym estrogenem świat". Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #233 : 2022-07-08, 09:19:01 »

Wczoraj byłem u androloga (znane nazwisko w Polsce) i opowiadałem mu o moim protokole 5mg testosteronu podjęzykowo. Very Happy
Twierdził, że nie ma to prawa zadziałać, to pokazałem mu szereg badań chronologicznie, nadal twierdził, że to zbieg okoliczności.
Potem mnie zbadał, a na koniec pogadaliśmy o analogach DHT, m.in. drostanolonie, więc gość mówi, żeby broń Boże tego nie brać, bo szkodliwe z powodu... (i tu wymienia skutki uboczne dla kortykosterydów). Laughing
Jeśli takie pierdoły gada jeden z lepszych fachowców w kraju, gdzie wizyta kosztuje milion, a czeka się na nią jeszcze dłużej, to nie ma dla nas ratunku... Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #234 : 2022-07-08, 10:56:28 »

Coś bym napisał na ten temat, ale się nie znam, więc milczę.  Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #235 : 2022-09-19, 10:39:36 »

Nawiązując do wątku "Zadaj pytanie...", żeby tam nie śmiecić, wrzucę tu, może się komu przyda.

Jest taka opcja terapii testosteronem, o której mało się mówi i mało wie.
Mianowicie, bardzo małe (niefarmakologiczne) dawki egzogennego testosteronu, pobudzają przedni płat przysadki. Cool
Czyli kolokwialnie mówiąc, testosteron pobudza testosteron, miętoszę sobie w głowie ten problem. Very Happy

Współcześnie w medycynie panuje pogląd, że każda ilość podawanego z zewnątrz testosteronu, hamuje własną produkcję.
I faktycznie tak jest, ale tylko odrobinę i tylko na początku. Cool
W starym słowniku medycznym, z lat '50, pod redakcją Jana Wolańskiego, jest to napisane jak wół, a dzisiaj to zapomniana wiedza.
Choć dla estrogenu i kortyzonu nadal uznawana, przecież to nonsens. Confused

Niektórzy endokrynolodzy stosują archaiczny protokół jak 100mg enantatu testosteronu na miesiąc, tylko sami chyba nie wiedzą dlaczego.
Z punktu widzenia zastąpienia hormonu, jest to bzdura, natomiast takie kilkukrotne postępowanie, faktycznie pobudza endogenną produkcję testosteronu.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #236 : 2022-09-19, 14:49:07 »

 Shocked
Jakies nowoczesne cpanie oparte na naukowym intelekcie? Laughing
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #237 : 2022-09-20, 10:37:09 »

Nie ma się co przejmować, bo jak się coś sknoci, to zawsze pozostaje ponoć niebieska tabletka! Wink
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #238 : 2022-09-20, 10:43:08 »

 Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #239 : 2022-09-20, 10:47:03 »

Żeby to takie proste było! Laughing
Z jednej strony lekarze szafują przepisywaniem testosteronu, bo to przecież biznes, z drugiej, nieświadomi ludzie latami tkwią w niskotestosteronowym marazmie.
Bo testosteron, u obu płci, to nie tylko libido i zdolność do seksu, to przede wszystkim energia, napęd, dobry nastrój, zdrowy metabolizm, naczynia, mózg, serce i wątroba.
Niestety, bardzo wielu facetów uważa leczenie testosteronem za "niemęskie" i coraz bardziej cipieją. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.