forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:23:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Testo.....co?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Testo.....co?  (Przeczytany 166243 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #160 : 2021-08-05, 19:01:40 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #161 : 2021-08-05, 20:35:34 »

I ponoć więcej receptorów androgenowych. Cool
Ale to może nie wystarczyć, mam słownik medyczny z '56 roku i tam norma testosteronu u mężczyzn jest 500-1500, a obecnie zaniżona jest do wideł ~250-850ng/dl.
Czyli faceci niewieścieją.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #162 : 2021-08-05, 20:44:32 »

Stawiam na dokladnosc metod analitycznych. Kto w 56 mial ponadprzecietna muskulature owlosienie oraz sile? hmm Very Happy
Pije do tych 1500, a to, ze niewiescieja to wiadomiks. Estrogenowe kulki.... Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #163 : 2021-08-05, 21:36:02 »

Muskulatura, to raczej specjalistyczny trening i obfite odżywianie, a poziom testosteronu to życiowe wyzwania, aktywność, bycie głową rodziny, niski poziom tkanki tłuszczowej, brak plastiku i podobnej chemii w otoczeniu.
Dzisiaj po 1500 mają ponoć biedacy z krajów muzułmańskich...
Coś z nami się dzieje, może niekoniecznie to soja i wegańskie pierożki, może coś nam umyka, np. dzieciństwo chłopców, ale popularność terapii zastępczej testosteronem nie bierze się znikąd. Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #164 : 2021-08-05, 22:02:05 »

.
Dzisiaj po 1500 mają ponoć biedacy z krajów muzułmańskich...

Pokaz te dane
 Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #165 : 2021-08-05, 22:04:19 »

I jeszcze jest jedna ciekawa rzecz, coraz częściej jest diagnozowane coś, dla czego ukuto termin "hipogonadyzm subkliniczny".
Jest to testosteron w normie, ale przy podwyższonym poziomie hormonów tropowych, LH i FSH, tak jakby uruchamiała się rezerwa przysadkowa, bo jądra niedostatecznie przerabiają sygnał.
W idealnej sytuacji LH i FSH są nisko, a testosteron wysoko, znaczy to, że niewielki impuls wystarcza do produkcji dużej ilości testosteronu, a w hipogonadyzmie podklinicznym jest odwrotnie.
Dopatrują się tutaj uszkodzeń komórek Leydiga na tle mechanicznym, chemicznym lub behawioralnym.
I to ostatnie do mnie coraz bardziej przemawia. Cool

Mam taką roboczą hipotezę, że spadający w kolejnych pokoleniach poziom testosteronu nie jest przyczyną zcipienia obecnych mężczyzn, a rezultatem.
Rezultatem zmian społecznych i związaną z nimi modyfikacją roli mężczyzny.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #166 : 2021-08-05, 22:20:17 »

.
Dzisiaj po 1500 mają ponoć biedacy z krajów muzułmańskich...

Pokaz te dane
 Smile
Nie znajdę teraz, wydaje mi się, że coś takiego widziałem.
Tu badanie o nieco innym wydźwięku, ale też ciekawe:
https://www.everydayhealth.com/mens-health/where-men-spend-their-childhood-determines-testosterone-level-study-says/
Dzieci imigrantów w USA i GB mają wyższe poziomy testosteronu, łączą je z bezpiecznym dorastaniem w lepszych warunkach.
I tu pojawia się pytanie: to czemu poziom u rodowitych Amerykanów i Brytyjczyków od kilkudziesięciu lat stałe spada?
A może tak jak mówisz, doskonalenie metod pomiarowych na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat daje takie wrażenie? Confused
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23354421/
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #167 : 2021-08-06, 07:21:57 »

Wtłaczanie mężczyzn w mało męskie zajęcia, pozbawianie ich męskich zabawek, niewłaściwe odżywianie i można rządzić światem.... Smile
Mnie bardziej interesuje DHT, miałem sobie zbadać. Jednak odpalono projekt V2-sars  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #168 : 2021-08-06, 07:25:14 »

https://www.youtube.com/watch?v=l-NE1p3hBS0
Nadmiar T i niedobór Ww również skutecznie kastruje, szczególnie mężczyzn.
Shawn Baker ma niski poziom testosteronu, coś 300 Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #169 : 2021-08-06, 07:47:48 »

To jest dużo bardziej skomplikowane, niż się wydaje. Cool
Zobacz tu:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Androgen_backdoor_pathway
Estrogeny grają też dużą rolę.
Generalnie co można zrobić mając niski poziom testosteronu?
Uwrażliwić AR (receptor androgenowy) i zwiększyć konwersję do kilkukrotnie silniejszego DHT. Very Happy
Był do niedawna doskonały lek, znany od lat '30 - Proviron, pochodna DHT.
I co?
Jak ze wszystkim co dobre, zaprzestano sprzedaży w Polsce. Confused

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #170 : 2021-08-06, 08:17:38 »

Bez przesady, jeżeli na redukcji widzisz wszędzie "du.. i cyc.." + gubisz tkankę tłuszczową, a masa mięśniowa zostaje nieruszona.... Very Happy #teamDOdŻO Smile

Na masie, gdzie je się mniej objętościowo i sytuacja jw. ma miejsce. Plus poranny brzask kilka razy dziennie staje się dla co poniektórych uciążliwym stanem. Laughing

Jak żyć z rozbujanymi hormonami??? Cool Twisted Evil

Trenować! Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #171 : 2021-08-06, 08:35:05 »

Jasne, trening oporowy i ogólnorozwojowy bardzo pomaga.
Dieta wysokotłuszczowa też, ale nie zawsze na tyle, by 50-60 latek był zadowolony.
Standardowo wrzuca się go na TRT, ale to rozwiązanie siłowe i raczej ostateczność.
Pamiętasz na pewno, że ja lubię DHEA, teraz jeszcze doszedł pregnenolon, i mam kilka sukcesów związanych z wprowadzeniem tych hormonów do suplementacji u facetów i u kobiet. Cool
Z powodów jak wyżej, tworzenie 11oksyandrogenów z nietestosteronowych prekursorów, można wyciągnąć chłopa z depresji i przywrócić chęć do życia, choć na papierze testosteron nie rośnie, ale rośnie poziom 11-ketotestosteronu i 11-ketodihydrotestosteronu,  które są 11- keto formami testosteronu i działają z podobną do niego siłą, lecz są niewidzialne dla testów. Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #172 : 2021-08-06, 09:22:52 »

To wszystko przez zakwaszenie organizmu.
Dużo wodoru, mało elektronów (Ww) przenoszących owy wodór.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3213922/
In summary, aldosterone rapidly stimulates H+-ATPase activity in acid-secretory OMCD intercalated cells from mouse and human kidney and induces the net translocation of pumps to the luminal membrane. This nongenomic effect is mediated via a PLC/Ca2+/PKC-dependent pathway but is interconnected with the cAMP-PKA cascade. ERK1/2 kinases are essential for stimulation. A membrane G?q protein-coupled receptor may be involved in initiating these cascades. The rapid nongenomic stimulation of H+-ATPases by aldosterone may be part of the biological action of aldosterone in the kidney and contribute to the increase in acid secretion and control of systemic acid-base homeostasis.

Dlatego trzeba płynnie przechodzić pomiędzy czerwoną linią góra-dół, aby ten DHT syntetyzować

https://naforum.zapodaj.net/images/6f5bfd0e2e86.png

Przetrenowanie
Stres psychiczny fizyczny
Niska dostępność energii
Przejadanie się= przeciążenie CUN nie sprzyja produkcji hormonów

Tak to widzę Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #173 : 2021-08-06, 09:26:20 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #174 : 2021-08-06, 10:18:23 »

No, stęskniłem się za dobrymi wykresami. Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #175 : 2021-08-06, 11:06:29 »

Widzisz jak estry chol. są aktywowane do kortyzolu... Wtedy sylwetka "pływa", ciało wygląda jak flak, brak energii, skupienia-za dużo WKT/H+. Mądre korzystanie z Ww pozwala upakować to wszystko do komórek organizmu, mięśni itd. Kwestia praktyki, Chill pewnie opisze to w swoim podsumowaniu redukcji. Za chwilę do nas dołączy. Very Happy

Z węglowodanami wszystko działa lepiej- W ogniu Ww tłuszcze spalają się sprawniej... Very Happy
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #176 : 2021-08-06, 11:13:17 »

Cytrulina po stronie cyklu mocznikowego i jabłczan po stronie cyklu Krebsa stymulują też wytwarzanie energii w trakcie tlenowej pracy mięśni.
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #177 : 2021-08-06, 11:18:08 »

Widzisz jak estry chol. są aktywowane do kortyzolu... Wtedy sylwetka "pływa", ciało wygląda jak flak, brak energii, skupienia-za dużo WKT/H+. Mądre korzystanie z Ww pozwala upakować to wszystko do komórek organizmu, mięśni itd. Kwestia praktyki, Chill pewnie opisze to w swoim podsumowaniu redukcji. Za chwilę do nas dołączy. Very Happy

Z węglowodanami wszystko działa lepiej- W ogniu Ww tłuszcze spalają się sprawniej... Very Happy
Akurat na tym wykresie idzie w kortyzol, ale w połowie tego wykresu widać pregnenolon i progesteron, a z nich powstaną androgeny i estrogeny, w zależności od potrzeb.
Osobiście nie wierzę zbyt mocno w "kradzież cholesterolu" przez nadmierną syntezę kortykosterydów, ale faktem jest, że zahamowanie endogennej syntezy steroidów przez podawanie egzogennego testosteronu robi bałagan w lipidach.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #178 : 2021-08-06, 11:32:06 »

Cytrulina po stronie cyklu mocznikowego i jabłczan po stronie cyklu Krebsa stymulują też wytwarzanie energii w trakcie tlenowej pracy mięśni.
W przypadku wysiłków mieszanych i o dużej intensywności już tak różowo nie jest. Smile

Dlatego ukułem powiedzonko: Z węglowodanami wszystko działa lepiej.


U Twojego Taty leci to tak:
"
Cytuj
Ciała ketonowe są wydalane z moczem, gdyż możliwości ich spalania przez mózg i serce są ograniczone. Poziom ciał ketonowych w moczu oznaczany jest krzyżykami: od jednego krzyżyka przy małym ich wydalaniu do 4 przy dużym.

Wydalanie ciał ketonowych z moczem szybko likwiduje niewielkie zwiększenie spożycia węglowodanów.
Nie chcę, aby moje serce waliło jak dzwon, więc i tych węglowodanów więcej dodaje- Informacja dla osób aktywnych fizycznie i życiowo. Very Happy


Osobiście, staram się poniżej 100g Ww na dzień nie schodzić, choć często o nich zapominam.  Laughing Laughing
Poza tym, stuknęło mi już 11 lat na Żywieniu Optymalnym JK i potrzebuje większej ilości Ww Smile
Jem białka o wysokim B.V., łącze B z różnych źródeł (Jajka-mieso, sery-podroby itd.), słabo toleruje duże ilości B, więc zostały mi węglowodany.  Twisted Evil Twisted Evil
Wtedy wszystko u Mnie lepiej działa! ament
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Testo.....co?
« Odpowiedz #179 : 2021-08-06, 11:36:29 »

Ja się na tym jeszcze nie znam, ale się zapoznam, ostatecznie to tylko przetarcie zastałych synaps, a nie nauka od nowa... Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.