forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:59:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.  (Przeczytany 17355 razy)
toan
Go


Email
Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« : 2008-10-23, 10:23:19 »

Witamina C jako „odkwaszacz” i „antyutleniacz” - spojrzenie biochemika.
Szanowni Państwo!,
Na szkoleniu w Hiszpanii dowiedziałem się, że w pewnej broszurze napisali: witamina C odkwasza!
Stwierdzenie to skłoniło mnie do napisania kilku słów o kwasie askorbinowym (donor protonu), bo chemia uczy, że odkwasza się zasadą (akceptor protonu).
Biosyteza:
     U eukariota, z wyjątkiem małp naczelnych, świnki morskiej i pewnego gatunku nietoperza z Indii Wschodnich, witamina C powstaje z glukozy  w szlaku metabolicznym kwasu uronowego (glukuronowego).
     Metabolity pośrednie tego szlaku umożliwiają wykorzystanie glukozy, w tym nieufosforylowanych  cukrowców, jako prekursora wielu ważnych metabolitów.
Do ważniejszych należą:
 UDP*-glukoza wykorzystywana w syntezie glikogenu,
 UDP*-glukuronian - połączenie kwasu uronowego z innymi związkami za pomocą wiązania glikozydowago -   związek ten odgrywa bardzo ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z trucizn wydalanych z moczem i żółcią. W ten sposób jest wydalane większość leków, metanol, morfina, kwas salicylowy, hormony steroidowe, bilirubina. UDP-glukuronian jest również metabolitem wyjściowym  w syntezie heparyny i chondroityny,
L-gulonian – metabolit wyjściowy dla syntezy kwasu askorbinowego (wit. C)
D-ksylozo-5-fosforan – niezbędny przy powstawaniu pentoz.
*UDP- urydynodifosforan.
Rola metaboliczna:
Witamina C w procesie biosyntezy kolagenu jest specyficznym swoistym antyutleniaczem redukującym kompleks Fe3+ - O-    do żelaza dwuwartościowego, z odebraniem rodnika tlenowego z żelaza  w procesie hydroksylacji reszt proliny, przekształcając się z askorbinianu w kwas dehydroaskorbinianowy. I na tym rola witaminy C jako „antyutleniacza” się kończy!
Wnioski:
Witamina C jako donor protonów nie jest substancją odkwaszającą.
Witamina C jako swoisty akceptor jedynie rodnika tlenowego z żelaza z hydroksylazy prolinowej nie wychwytuje innych wolnych rodników.
Rady praktyczne wynikające z biochemii:
Ponieważ człowiek jest jedną z małp naczelnych, musi pokrywać swoje zapotrzebowanie na askorbinian z pożywienia. Obecnie przyjmuje się, że zapotrzebowanie to wynosi około 60mg/D, (prawidłowe stężenie w surowicy około 1,0-1,5mg%) i  powinno być zaspokajane pokarmami zawierającymi witaminę C – wątroba, nerki, mózg, ziemniaki, kapusta, porzeczka, cytryna…

Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.

c.d. w grudniowym miesięczniku OPTYMALNI - jak mi opublikują  Wink

PS
jakieś pytania?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #1 : 2008-10-23, 10:56:12 »


Na szkoleniu w Hiszpanii dowiedziałem się, że w pewnej broszurze napisali: witamina C odkwasza!

Uczono mnie w szkole,że owoce pomimo ,że są kwaśne,są odkwaszające,ale kiedyś,gdy  mocz mojej córki miał odczyn zasadowy,to kazano podać jej wit. C .




Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #2 : 2008-10-23, 11:21:36 »

Pewien optyfanatyk o niku "are" z usenetu chawlił się, że rozpuścił sobie zęby sokiem z cytryny, ale na ten temat wie więcej "slawek" Laughing
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #3 : 2008-10-23, 11:29:30 »

Pewien optyfanatyk o niku "are" z usenetu chawlił się, że rozpuścił sobie zęby sokiem z cytryny, ale na ten temat wie więcej "slawek" Laughing

Admin juz czekamy na ten Grudniowy nr.Zawsze pisałem ze jest coś inspirującego w tej Witaminie.Niby nic a Potrafią lekarze podawać jej nawet duze dawki
A z zębami Are mogło być inaczej gdzieś na małej imprezce mu je powybijali,tak straciłem ja kilka swoich,ale to było dawno temu.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #4 : 2008-10-23, 14:32:01 »

...pomimo ,że są kwaśne,są odkwaszające...

To oczywista oczywistość dietetyczna, bo przecież w tym przypadku "dietetycy" zalecają odkwaszanie się kwasami, bo wiadomo, że "kwasy są alkaliczne" Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #5 : 2008-10-23, 15:34:32 »

Ja już nic nie rozumiem  Razz Po co ta "mania odkwaszania"? W zoładku jest środowisko kwasnie,wiadomo,ze odczyn moczu ,zeby było dobrze ma być kwasny itd.
Ludzie chcą ,żeby było zasadowo ,obojętnie,czy moze jeszcze inaczej?  Razz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #6 : 2008-10-23, 15:47:49 »

Ludzie chcą

...się leczyć!. I kochają słuchać "naukowców", którzy im zaraz jakieś domniemane choróbsko narają, garść "tabletek" i tak się zaczyna "metabolic syndrome" - Wink A później to już samo leci... i chorób przybywa... Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #7 : 2008-10-23, 15:55:48 »

...się leczyć!. I kochają słuchać "naukowców"...

A szczegolnie kochaja tych "szpecjalistow" co to przez 2 tygodnie nie potrafia
rozpoznac zlamania zeber czy kregu!!!  Shocked

I kogo tutaj "docenic"? Tych "kochanych" czy "kochajacych"Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #8 : 2008-10-23, 16:18:28 »

Ja już nic nie rozumiem  Razz Po co ta "mania odkwaszania"? W zoładku jest środowisko kwasnie,wiadomo,ze odczyn moczu ,zeby było dobrze ma być kwasny itd.
Ludzie chcą ,żeby było zasadowo ,obojętnie,czy moze jeszcze inaczej?  Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #9 : 2008-10-23, 16:19:50 »

Ja już nic nie rozumiem  Razz Po co ta "mania odkwaszania"? W zoładku jest środowisko kwasnie,wiadomo,ze odczyn moczu ,zeby było dobrze ma być kwasny itd.
Ludzie chcą ,żeby było zasadowo ,obojętnie,czy moze jeszcze inaczej?  Razz
 

Dlatego, ze długotrwałe wystawienie na kwasowość, prowadzi do zwężeienia kości i zmniejszenia masy mięśniowej. Te problemy są elementami starzenia się, które nasila kwasicę, utratę kośćca, oraz zmniejszanie masy mięśniowej. W między czasie niedobory magnezu i wapnia mogą wraz z niedoborami w pokarmach doprowadzić do różnych konsekwencji. Oba minerały odgrywają znaczącą rolę w formowaniu się kości i w utrzymywaniu rytmu serca. Niskie poziomy magnezu może powodować drżenie mięsni, arytmię, niepokój.

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #10 : 2008-10-23, 16:21:59 »

...się leczyć!. I kochają słuchać "naukowców"...

A szczegolnie kochaja tych "szpecjalistow" co to przez 2 tygodnie nie potrafia
rozpoznac zlamania zeber czy kregu!!!  Shocked

I kogo tutaj "docenic"? Tych "kochanych" czy "kochajacych"Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Grizli jesteś wielki nadam Tobie nowy nick "Nikt wielki"
"Szyn" swojego" SZPECJALISTY TATUSIA"

Czy tym sposobem mnie bardziej zrozumiałeś,czy Ty juz nigdy nic nie zrozumiesz.

Zwróć uwagę ze wole leczyć sie tu gdzie teraz niz korzystać z Twoich propozycji.Ja mam jeszcze szanse a Ty jesteś ,i byłeś stracony juz podczas narodzin .Należało Ciebie juz wtedy wytrzebić,ABYS NIE MÓG L NIEŚC SWOJEGO NIEŚWIERZEGO ODDECHU.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #11 : 2008-10-23, 16:23:39 »

...się leczyć!. I kochają słuchać "naukowców"...

A szczegolnie kochaja tych "szpecjalistow" co to przez 2 tygodnie nie potrafia
rozpoznac zlamania zeber czy kregu!!!  Shocked

I kogo tutaj "docenic"? Tych "kochanych" czy "kochajacych"Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #12 : 2008-10-23, 16:44:50 »

Ja już nic nie rozumiem  Razz Po co ta "mania odkwaszania"? W zoładku jest środowisko kwasnie,wiadomo,ze odczyn moczu ,zeby było dobrze ma być kwasny itd.
Ludzie chcą ,żeby było zasadowo ,obojętnie,czy moze jeszcze inaczej?  Razz
 

Dlatego, ze długotrwałe wystawienie na kwasowość, prowadzi do zwężeienia kości i zmniejszenia masy mięśniowej. Te problemy są elementami starzenia się, które nasila kwasicę, utratę kośćca, oraz zmniejszanie masy mięśniowej. W między czasie niedobory magnezu i wapnia mogą wraz z niedoborami w pokarmach doprowadzić do różnych konsekwencji. Oba minerały odgrywają znaczącą rolę w formowaniu się kości i w utrzymywaniu rytmu serca. Niskie poziomy magnezu może powodować drżenie mięsni, arytmię, niepokój.


Jaka kwasica,jaka utrata kośca?-ta "kwasica" to sie zaczyna wtedy,jak zaczyna jeden z drugim kombinować we własnym metabolizmie bez jakiejkolwiek wiedzy lub z "wiedzy" zaczerpnietej z netu.
Ciekawe,że ci co sie tak chcą odkwaszac ,to zamiast zdrowieć z "niewiadomozczego" ,to zaczynają chorować-ot i cała tajemnica odkwaszania.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #13 : 2008-10-23, 17:19:17 »

To moze to Edytko:
Z dr. Mkichalaka...

Utajona kwasica mezenchymalna

Wiedza lekarzy na temat mezenchymy zasadniczo sprowadza się do faktu, że takowa w organizmie jest. Że jest to substancja, przez którą dokonuje się wymiana substancji odżywczych pomiędzy krwią i komórkami.

Tymczasem jest to najważniejsza tkanka naszego organizmu. Większość chorób przewlekłych, większość patologii wewnątrzkomórkowych rozpoczyna się od nieprawidłowego funkcjonowania mezenchymy. A mechanizm jest bardzo prosty. Przy spadku pH (zakwaszeniu) struktura białek zmienia się w ten sposób, że zmienia się jej stan skupienia - z płynu przechodzi w galaretę. Jak może się dokonywać w takich warunkach usuwanie toksyn z komórek i dostarczanie substancji odżywczych, łatwo się domyślić. Zablokowanie mezenchymy musi prowadzić do rozwijania się patologii, którą potem często trudno jest odwrócić.
W podręcznikach dla studentów trudno jednak jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego jakże istotnego elementu rozwoju wielu chorób przewlekłych, generujących olbrzymie koszty społeczne. A sposób leczenia jest zasadniczo w najprostszym wariancie bardzo prosty - pić wodę i odkwaszać.
Najbardziej spektakularnym przykładem niewiedzy środowisk medycznych w tym zakresie jest choroba zwana dną moczanową. W elementarnym podręczniku dla studentów pt. "Biochemia Harpera" można znaleźć informację, że rozpuszczalność kwasu moczowego mocno maleje w miarę spadku pH. Jeśli więc ktoś mało pije, to ma mało moczu i jest on kwaśny. Produkowany kwas moczowy nie może zostać wtedy wydalony i kumuluje się w tkankach. Nie zalecanie picia wody jest w tym kontekście w moim przekonaniu poważnym błędem sztuki lekarskiej.

Na zakwaszenie mezenchymy mają również wpływ:
- Zaburzona flora jelitowa - szczególnie procesy fermentacyjne prowadzące do produkcji kwasu mlekowego

- niedostateczny oddech - Dziennie produkujemy ok. pół kilograma dwutlenku węgla, który transportowany jest w organizmie jako kwas węglowy. Jeśli oddychamy troszeczkę zbyt słabo (siedzący tryb życia), ładunek kwasowy się w organizmie kumuluje, nerki nie nadążają go wydalać i kwasica zaczyna się rozwijać...

- dieta niedopasowana do typu metabolicznego - tutaj zakwaszenie zaczyna się wewnątrz komórki. W skutek zaburzenia proporcji między szczawiooctanem a 'acetylo-koenzymem A'  dochodzi do gromadzenia się jednego albo drugiego i zakwaszenie komórki. Proporcja tych dwóch kwasów zależy od proporcji w diecie cukrów do tłuszczów. Optymalna proporcja tłuszczów do cukrów natomiast jest sprawą bardzo indywidualną.
 
- dieta niedostateczna w składniki odkwaszające: sód, potas, wapń i magnez;

- niedostateczne wypłukiwanie kwasów w skutek picia zbyt małej ilości wody;

- choroba nowotworowa - wiadomym jest od 1931 roku (Nagroda Nobla dla Ottona Heinricha Hamburga), że guzy nowotworowe produkują do swego otoczenia duże ilości kwasu mlekowego i zakwaszają środowisko wokół siebie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #14 : 2008-10-23, 17:23:25 »

...Zwróć uwagę ze wole leczyć sie tu gdzie teraz niz korzystać z Twoich propozycji...

Jurek a podaj linka, gdzie ja Tobie skladalem jakakolwiek propozycje?  Shocked
Chyba z Toba jest naprawde kiepsko i wszystko sie Tobie "miesza" ! Shocked

O ile dobrze pamietam to kategorycznie stwierdziles kilka razy, ze z mojej strony
zadnej pomocy nie oczekujesz, wiec z zyczliwosci podalem tobie orientacyjna cena
ok. 20 tys. pln jaka pobiera znajomy slawny i utytulowany,  Lekarz - Profesor Medycyny
dodatkowo pisalem, ze lekarz mniej slawny i mniej utytulowany, bo tylko z "Doktoratem"
pobiera tylko 50% stawki Pana Profesora czyli 10 tys. pln.

Czy to jest skladanie Tobie propozycji, no zastanow sie chlopie?  Cool Crying or Very sad Crying or Very sad

Przeciez wiadomo, ze Ty postanowiles "oszczedzac na swoim zyciu"
i nigdy nie zdecydujesz sie na "zaplacenie za swoje zycie" Crying or Very sad:
1%(slownie jednego procenta) ceny ladnego domu
czy 10%(slownie dziesieciu procent) ceny ladnego samochodu. Shocked

Ty po prostu wolisz "dogorywac za darmo" pod opieka "nieukow i nieudacznikow"
z wypustu komuszej "selekcji negatywnej" Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #15 : 2008-10-23, 17:27:16 »

A sposób leczenia jest zasadniczo w najprostszym wariancie bardzo prosty - pić wodę i odkwaszać.

Ale ta woda nie może być "zwykła" -są "niezwykłe wody" za "niezwykłom cene" i tylko one "odkwaszajom".
W sumie,to niezły interes zrobiono z tej "mani odkwaszania" .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #16 : 2008-10-23, 17:44:50 »

Z dr. Mkichalaka...

A kto to taki? i czemu pisze o zakwaszeniu zarodków? Shocked
Zarodki ssaków w naturze nie są zakwaszone, no chyba, że mamuśka jest alokoholiczką lub w inny sposób ma upośledzoną wątrobę lub (i) nerki... Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #17 : 2008-10-23, 18:31:43 »

A sposób leczenia jest zasadniczo w najprostszym wariancie bardzo prosty - pić wodę i odkwaszać.

Ale ta woda nie może być "zwykła" -są "niezwykłe wody" za "niezwykłom cene" i tylko one "odkwaszajom".
W sumie,to niezły interes zrobiono z tej "mani odkwaszania" .


Edyta, nie ma wod niezwyklych, albo to woda albo to wodka. Sam, o czym pisalem wczesniej, probowalem z woda "KRANOWKA" pic tyle aby raz w ciagu dnia byl mocz przezroczysty.....i nie trzeba tu wody uzdrowicielskiej, tudziez ze zrodla Marii!!!!

Zgadzam sie z Toba, ze tendencja na odkwaszanie moze przybrala teraz na sile...wiedzac, ze w kwasnym bakterie nie rozwijaja sie tak szybko jak w zasadowym..."niemniej jednak" nie bez "kozery" robi sie wszystko abyh zachowac rownowage kwasowo - zasadowa!!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #18 : 2008-10-23, 18:35:06 »

Z dr. Mkichalaka...

A kto to taki? i czemu pisze o zakwaszeniu zarodków? Shocked
Zarodki ssaków w naturze nie są zakwaszone, no chyba, że mamuśka jest alokoholiczką lub w inny sposób ma upośledzoną wątrobę lub (i) nerki... Confused

No coz Admin, trudno mi powiedziec, kto to! Poza tym, ze przed nazwikiem ma dr. Traktuje jego wypowiedzi w miare powaznie. A czy jego matka byla czy jest alkoholiczka.....w to nie bede wnikal, bo i to nie moja sprawa.

Powiedz mi, czy mozna wyleczyc Dawna DO?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Wit-a C-o? - czyli impresja hiszpańska.
« Odpowiedz #19 : 2008-10-23, 19:03:51 »

A czy jego matka byla czy jest alkoholiczka.....w to nie bede wnikal, bo i to nie moja sprawa.

A co Ci do głowy przyszło, że matka tego dr przed nazwiskiem jest alkoholiczką! Przecież o tym MOWY NIE BYŁO  Shocked
Jeszcze mi później "wmówią" przez Twoje pisanie, że kogoś Bogu ducha winnego obmawiam, że "ma matkę alkoholiczkę"!!!  Shocked
Bez jaj proszę drogi "adampio"  Wink
Dawny mnie nie interesują, więc się na tym nie znam. Słyszałem natomiast od samego Jana Kwaśniewskiego..., ale to też każdy może sobie przeczytać gdzieś na www.dr-k.pl
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.