forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:57:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658466 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Sarkoidoza potrzebna pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sarkoidoza potrzebna pomoc  (Przeczytany 11821 razy)
jurek46
Go


Email
Sarkoidoza potrzebna pomoc
« : 2008-10-28, 11:53:01 »

Szukam informacji odnośnie lECZENIA,wspomagania,DIETA OPTYMALNĄ.
Proszę o linki,opisy,nr optymalnych w których sa opisy lekarzy na ten temat,Wystarczy tylko namiar,znajdziemy juz sami.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #1 : 2008-10-28, 13:21:55 »

Sarkoidoza
http://www.swiatzdrowia.pl/jednostka.php?id=623
Cytuj
Definicja choroby
Sarkoidoza jest przewlekła chorobą o nieznanej etiologii (występuje rodzinnie), która charakteryzuje się występowaniem ziarniniaków w wielu narządach (węzły chłonne, płuca, oko, skóra, wątroba, śledziona, serce, układ nerwowy, nerki, mięśnie, kości, stawy). Ziarniniaki to guzki z komórek nabłonkowych otoczone warstwą komórek limfatycznych. Zmiany przebiegają najczęściej pod postacią powiększenia węzłów chłonnych we wnękach płucnych (badanie RTG), nacieków w płucach, zmian skórnych (rumień guzowaty) oraz zmian w narządzie wzroku.
Sarkoidoza może przebiegać w sposób ostry (5% przypadków) lub przewlekły (95% przypadków).

Leczenie
Postępowanie ogólne: Całkowite zaprzestanie palenia tytoniu.

Na pewno pomoże uproszczenie diety, oczyszczenie organizmu ze wszystkich możliwych substancji szkodliwych (wynikających z palenia tytoniu, chemia spożywcza z produktów przetworzonych fabrycznie, kawa, suplementy diety, leki – warto znaleźć lekarza, który zaleci ich jak najmniej). Warto zacząć od żelaznego ŻO czyli żółtka na śniadanie, tłuste mięso wieprzowe, jarzyny na obiad, odstawić wszelkie konserwy i przetwory, tłuszcze roślinne, jarzyny tylko te które nie wymagają zbytniego wspomagania chemicznego przy uprawie (lepszy kalafior niż pomidor). Wędliny odpadają, należy kupować surowe mięso i przyrządzać samodzielnie.

To takie „oczywiste” pierwsze kroki, gdy objawy nie będą zanikać zadowalająco szybko warto głębiej poszukać, metodą prób i błędów lub lepiej za prywatną poradą Lekarki postarać się zidentyfikować i unikać konkretnych białek i tłuszczy, które sprzyjają chorobie.

Jeśli chcesz  możesz podać dokładny aktualny jadłospis i spożywane płyny, może będzie kilka konstruktywnych uwag, bywa, że pacjent jest miłośnikiem jakiejś przedziwnej wysokozmineralizowanej wody mineralnej, która zamiast wspomagać oczyszczanie organizmu działa wręcz przeciwnie.

Raczej poszukiwałbym czynnika szkodliwego, który należy odstawić, a nie suplementu, który będzie z nim walczył.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #2 : 2008-10-28, 13:45:39 »

O witaj"adam319"!!! Dawno Ciebie tutaj nie było,co prawda pisał tutaj z "doskoku" Księżyc ,ale to nie to samo i chyba on  juz "zaszedł"  Smile Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #3 : 2008-10-28, 14:48:26 »

...Raczej poszukiwałbym czynnika szkodliwego,
który należy odstawić, a nie suplementu, który będzie z nim walczył...

Adam no co Ty, czy "mlotkowe tabletki z brokula"  Razz
moga zostac przebite przez "zdrowy rosadek" i "elementarna logike"Cool Razz



Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #4 : 2008-10-28, 15:31:54 »

Pozdrawiam serdecznie,
Adam

Ksiezyc na to odrzekl szybko,
jestem sobie zlota rybka...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #5 : 2008-10-28, 16:29:56 »



Ksiezyc na to odrzekl szybko,
jestem sobie zlota rybka...

Czyli,ze ksiezyc na wiele twarzy  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #6 : 2008-10-28, 21:04:22 »

...Raczej poszukiwałbym czynnika szkodliwego,
który należy odstawić, a nie suplementu, który będzie z nim walczył...

Adam no co Ty, czy "mlotkowe tabletki z brokula"  Razz
moga zostac przebite przez "zdrowy rosadek" i "elementarna logike"Cool Razz


Wiesz Grizzly, są różne drogi podejmowania decyzji, czasami we śnie podświadomość może wykreować anioła, który popchnie w dobrą stronę. Nie bądź takim pesymistą. Smile

Gdybyś przemawiał prostszym, przyjaźniejszym językiem byłaby nadzieja, że nie zmaterializujesz się we śnie jako niedźwiedź ludojad ze złotym łańcuchem na szyi rozszarpujący niewinnych.

Nie neguję Twoich rad by zawierzyć swoje zdrowie specjalistom, ale jak już wspominałem forma w jakiej to robisz nie ma szans na pozytywny odbiór. Musisz empatycznie zrozumieć adresata i tak dopasować przemowę by popchnąć sprawę w kierunku rozwiązania, a nie spowodować tylko uczulenie na fachowców.
Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #7 : 2008-10-28, 21:39:08 »


Wiesz Grizzly, są różne drogi podejmowania decyzji, czasami we śnie podświadomość może wykreować anioła, który popchnie w dobrą stronę. Nie bądź takim pesymistą. Smile

Gdybyś przemawiał prostszym, przyjaźniejszym językiem byłaby nadzieja, że nie zmaterializujesz się we śnie jako niedźwiedź ludojad ze złotym łańcuchem na szyi rozszarpujący niewinnych.

Nie neguję Twoich rad by zawierzyć swoje zdrowie specjalistom, ale jak już wspominałem forma w jakiej to robisz nie ma szans na pozytywny odbiór. Musisz empatycznie zrozumieć adresata i tak dopasować przemowę by popchnąć sprawę w kierunku rozwiązania, a nie spowodować tylko uczulenie na fachowców.
Cool

Misiu!
Masz dwie wersje odpowiedzi na twoje "rady".
Jadna w formie dla "elity" a druga w formie dla "planktonu".  Czy znajdziesz optymalne rozwiazanie?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #8 : 2008-10-28, 22:00:38 »

Czy Kangury boksują? Zdenerwowałeś kiedyś Kangur takiego?
Flo jest w porządku, próbuje Ona tylko dotrzeć wierszykiem do umysłów artystycznych, dla których jak coś się nie rymuje to nie ma zauważalnej logicznej struktury.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #9 : 2008-10-28, 22:07:41 »

Cytuj
Misiu!
Masz dwie wersje odpowiedzi na twoje "rady".
Jadna w formie dla "elity" a druga w formie dla "planktonu".  Czy znajdziesz optymalne rozwiazanie?

Kangur, kangur, kangur!!!!!
Optymalnie to znaczy najlepiej!!! Nie pomiedzy punktemi A i B, czyli miedzy "elita" a "planktonem"!!!
Prosisz Grizzliego o znalezienie "zlotego srodka"!!!!!hahahahaha
Teraz jak Grizzli da nam odpowiedz to juz nikt nie zrozumie....bedzie tak elitarne, ze sama Elita" nie zrozumie!!!
Co Ty robisz?
Jak znam Grizzliego to znajdzie trzecia forme......optymalna Shocked
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #10 : 2008-10-28, 22:26:10 »

Cytuj
Misiu!
Masz dwie wersje odpowiedzi na twoje "rady".
Jadna w formie dla "elity" a druga w formie dla "planktonu".  Czy znajdziesz optymalne rozwiazanie?

Kangur, kangur, kangur!!!!!
Optymalnie to znaczy najlepiej!!! Nie pomiedzy punktemi A i B, czyli miedzy "elita" a "planktonem"!!!
Prosisz Grizzliego o znalezienie "zlotego srodka"!!!!!hahahahaha
Teraz jak Grizzli da nam odpowiedz to juz nikt nie zrozumie....bedzie tak elitarne, ze sama Elita" nie zrozumie!!!
Co Ty robisz?
Jak znam Grizzliego to znajdzie trzecia forme......optymalna Shocked
[/quote

Adampio a ja naprawdę ten temat założyłem aby dowiedzieć sie czy jajo strusia jest zdatna do spożycia,dezeli ktoś coś wie na ten temat to napiszcie
A jak nie to moze niech Admin przeniesie ten temat do kosza.Każdy temat się rozmywa na zartach.A ja myślałem że ktoś juz próbował czy mozna jajo strusia zaliczyć
do przez optymalnych,i w optymalnych warunkach.Sam nic na ten temat nic nie wiem, dlatego pytam?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #11 : 2008-10-28, 22:29:25 »

Cytuj
Misiu!
Masz dwie wersje odpowiedzi na twoje "rady".
Jadna w formie dla "elity" a druga w formie dla "planktonu".  Czy znajdziesz optymalne rozwiazanie?

Kangur, kangur, kangur!!!!!
Optymalnie to znaczy najlepiej!!! Nie pomiedzy punktemi A i B, czyli miedzy "elita" a "planktonem"!!!
Prosisz Grizzliego o znalezienie "zlotego srodka"!!!!!hahahahaha
Teraz jak Grizzli da nam odpowiedz to juz nikt nie zrozumie....bedzie tak elitarne, ze sama Elita" nie zrozumie!!!
Co Ty robisz?
Jak znam Grizzliego to znajdzie trzecia forme......optymalna Shocked

Adampio a ja naprawdę ten temat założyłem aby dowiedzieć sie czy jajo strusia jest zdatna do spożycia,dezeli ktoś coś wie na ten temat to napiszcie
A jak nie to moze niech Admin przeniesie ten temat do kosza.Każdy temat się rozmywa na zartach.A ja myślałem że ktoś juz próbował czy mozna jajo strusia zaliczyć
do przez optymalnych,i w optymalnych warunkach.Sam nic na ten temat nic nie wiem, dlatego pytam?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #12 : 2008-10-28, 22:49:53 »

Adampio a ja naprawdę ten temat założyłem aby dowiedzieć się czy jajo strusia jest zdatna do spożycia, jezeli ktoś coś wie na ten temat to napiszcie.

Jak widać wszyscy sprawdzają uważnie by zawartość posta zgadzała się z tematem wątku.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #13 : 2008-10-28, 23:07:44 »

Adampio a ja naprawdę ten temat założyłem aby dowiedzieć się czy jajo strusia jest zdatna do spożycia, jezeli ktoś coś wie na ten temat to napiszcie.

Jak widać wszyscy sprawdzają uważnie by zawartość posta zgadzała się z tematem wątku.
Cool

Dokladnie!!!!

Jurku odpowiadasz na moj post, ktory znajduje sie zuuuuupeeeelnie w innym temacie. Trudno jest ogarnac to wszystko, co ?
Damy sobie rade. Ale "tam" napisalem, ze jadlem jaja strusie i nie polecam ich nikomu!!! Kacze tak! Przepiorcze tez sa super choc male!
Jurek zostaw tego strusia Kangurowi, choc nie sadze aby je jadl, i zacznij jesc duzo nasych kurzych jjajjj!!!!
Przede wszystkim powinienes jesc wiecej bialka!!! Mowisz o 40 gr!!! Mad Ja uprawiajacy sport, zdrowy i "jedrny" chlop jem 60 gr....a Ty JEDRNY ale troche schorowany 40?
Jurek...zjedz to x 2, ale tylko najlepszego bialka a szybko wyzdrowiejesz, i duzo tluszczyku Ci zycze....ze sloniny.
Wiem, ze powinienes jesc wapn.....Jedz zoltka a na dobre Ci to wyjdzie.
I jeszcze jedno: nie przenos watkow z tematow, bo nie znajdziemy sie !!!!! NIKT
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #14 : 2008-10-28, 23:29:44 »

Adampio a ja naprawdę ten temat założyłem aby dowiedzieć się czy jajo strusia jest zdatna do spożycia, jezeli ktoś coś wie na ten temat to napiszcie.

Jak widać wszyscy sprawdzają uważnie by zawartość posta zgadzała się z tematem wątku.
Cool

Dokladnie!!!!

Przepraszam moja wina zdenerwowałem sie niepotrzebnie chcieli odstawic mi laptopa bo nie wolno mi sie ruszac za mocno.I OTWARTY MIAŁEM LINK Z INNYM TEMATEM A ODPOWIEDZ POSZŁA .W ŁASNIE TU.

Jurku odpowiadasz na moj post, ktory znajduje sie zuuuuupeeeelnie w innym temacie. Trudno jest ogarnac to wszystko, co ?
Damy sobie rade. Ale "tam" napisalem, ze jadlem jaja strusie i nie polecam ich nikomu!!! Kacze tak! Przepiorcze tez sa super choc male!
Jurek zostaw tego strusia Kangurowi, choc nie sadze aby je jadl, i zacznij jesc duzo nasych kurzych jjajjj!!!!
Przede wszystkim powinienes jesc wiecej bialka!!! Mowisz o 40 gr!!! Mad Ja uprawiajacy sport, zdrowy i "jedrny" chlop jem 60 gr....a Ty JEDRNY ale troche schorowany 40?
Jurek...zjedz to x 2, ale tylko najlepszego bialka a szybko wyzdrowiejesz, i duzo tluszczyku Ci zycze....ze sloniny.
Wiem, ze powinienes jesc wapn.....Jedz zoltka a na dobre Ci to wyjdzie.
I jeszcze jedno: nie przenos watkow z tematow, bo nie znajdziemy sie !!!!! NIKT
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #15 : 2008-10-28, 23:38:33 »

Wszyscy mamy czas skoro tu piszemy, więc warto najpierw wcisnąć „PODGLĄD” przed wysłaniem każdej wiadomości i przeczytać raz jeszcze co i gdzie wysyłamy i czy cytat jest prawidłowo zamknięty.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #16 : 2008-10-29, 00:13:32 »

Wszyscy mamy czas skoro tu piszemy, więc warto najpierw wcisnąć „PODGLĄD” przed wysłaniem każdej wiadomości i przeczytać raz jeszcze co i gdzie wysyłamy i czy cytat jest prawidłowo zamknięty.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam


Adam 319 i Adampio Juz WAS PRZEPROSIŁEM RZECZYWISCIE DZISIAJ MIAŁEM MAŁY KRYZYS .ja JEDNAK MAM UTRUDNIONE WARUNKI PISZĘ NA LAPTOPIE ALE ŁĄCZNOŚC MAM Z KOMÓRKI JEST TROCHE NIEWYGÓD OD[POWIEDZ POTRAFI uciekać z byle powodu ,dam SOBIE DZISIAJ SPOKUJ A JUTRO Z NOWYMI SILAMI JAK NA MÓJ STAN NAPISZE, WIECEJ
nawet NIE WIDZIAŁEM ZE MAM WCISNIETY CAPSPLAST.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #17 : 2008-10-29, 00:36:44 »

Wszyscy mamy czas skoro tu piszemy, więc warto najpierw wcisnąć „PODGLĄD” przed wysłaniem każdej wiadomości i przeczytać raz jeszcze co i gdzie wysyłamy i czy cytat jest prawidłowo zamknięty.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam


Adam 319 i Adampio Juz WAS PRZEPROSIŁEM RZECZYWISCIE DZISIAJ MIAŁEM MAŁY KRYZYS .ja JEDNAK MAM UTRUDNIONE WARUNKI PISZĘ NA LAPTOPIE ALE ŁĄCZNOŚC MAM Z KOMÓRKI JEST TROCHE NIEWYGÓD OD[POWIEDZ POTRAFI uciekać z byle powodu ,dam SOBIE DZISIAJ SPOKUJ A JUTRO Z NOWYMI SILAMI JAK NA MÓJ STAN NAPISZE, WIECEJ
nawet NIE WIDZIAŁEM ZE MAM WCISNIETY CAPSPLAST.

Jurku. Nie zrozumiales co pisal Adam.
Zanim wyszlesz odpowiedz, wcisnij przycisk "podglad". Ukaze ci sie dodatkowe pole z tym co napisales. W tym polu nie mozesz dokonac zadnych zmian. Tak bedzie wygladal twoj post u odbiorcy. Zmiany mozesz dokonywac tylko w polu gdzie poprzednio pisales. Ten przycisk mozesz uzywac tyle razy ile potrzebujesz. Na tym podgladzie sprawdz bledy i sprawdz, czy jest poprawne cytowanie. Jak wszysto bedzie OK, to dopiero wcisnij przycisk "wyslij wiadomosc".
Pocwicz troche z przyciskiem "podglad" zanim wciszniesz przycisk "wyslij odpowiedz". Podgladu nie uzyskasz, jak dwie osoby odpowiadaja na ten sam post rownoczesnie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #18 : 2008-10-29, 02:46:24 »

Wszyscy mamy czas skoro tu piszemy, więc warto najpierw wcisnąć „PODGLĄD” przed wysłaniem każdej wiadomości i przeczytać raz jeszcze co i gdzie wysyłamy i czy cytat jest prawidłowo zamknięty.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam


Adam 319 i Adampio Juz WAS PRZEPROSIŁEM RZECZYWISCIE DZISIAJ MIAŁEM MAŁY KRYZYS .ja JEDNAK MAM UTRUDNIONE WARUNKI PISZĘ NA LAPTOPIE ALE ŁĄCZNOŚC MAM Z KOMÓRKI JEST TROCHE NIEWYGÓD OD[POWIEDZ POTRAFI uciekać z byle powodu ,dam SOBIE DZISIAJ SPOKUJ A JUTRO Z NOWYMI SILAMI JAK NA MÓJ STAN NAPISZE, WIECEJ
nawet NIE WIDZIAŁEM ZE MAM WCISNIETY CAPSPLAST.

Jurku. Nie zrozumiales co pisal Adam.
Zanim wyszlesz odpowiedz, wcisnij przycisk "podglad". Ukaze ci sie dodatkowe pole z tym co napisales. W tym polu nie mozesz dokonac zadnych zmian. Tak bedzie wygladal twoj post u odbiorcy. Zmiany mozesz dokonywac tylko w polu gdzie poprzednio pisales. Ten przycisk mozesz uzywac tyle razy ile potrzebujesz. Na tym podgladzie sprawdz bledy i sprawdz, czy jest poprawne cytowanie. Jak wszysto bedzie OK, to dopiero wcisnij przycisk "wyslij wiadomosc".
Pocwicz troche z przyciskiem "podglad" zanim wciszniesz przycisk "wyslij odpowiedz". Podgladu nie uzyskasz, jak dwie osoby odpowiadaja na ten sam post rownoczesnie.

Dziękuję Kangur już to zrobiłem poćwiczyłem,a najwazniejsze.
Uspokojono mnie ja nawet nie wiedziałem że ze mną się coś dzieje.byłem pewien że wszystko jest ok.
Przechodził ordynator a ze ja dla nich jestem takim oczkiem w głowie wszedł na salę nie spodziewanie
i widząc ze ja siedzę przy laptopie ,przerwał mi pisanie i obsłuchał słuchawkami.Nagle wstał i wybiegł do pielegniarek
do mnie powiedział abym sie natychmiast położył.Zrobiono mi EKG. I POBRANO KREW za chwile dostałem Potężną bo litrową butle wlewu
był to potas.Kazał leżeć i podano mi od razu druga kroplówkę ,coś na uspokojenie serca.Przedłużyło to pobyt ordynatora  o całe dwie godziny.
Dopiero odchodząc po odsłuchu powiedział ze jest dobrze ale radzi napic sie sporo mojego soku z pomidorów i o dziwo ,mogę go nawet posolić.
I na dzisiaj dac sobie spokój z komputerem .Przypomniał czyżbym zapomniał że jest ciężko chory.
Jeszcze raz ja Was przepraszam Ale pisze jak widzisz mało składnie tak jak leci ,zawsze mi mówiono że mi to wybaczają był taki okres ze pisałem moje
przygody dnia powszedniego prosto ze szpitala nawet z komórki.Ja wiem że wygląda to trochę śmiesznie siedzi stary dziad przy kompie i się męczy ,a ja po prostu mam przez to
wolności i widzę cały świat a nie tylko cztery ściany.Narzazie  potem napiszę więcej bo juz mnie boli. a teraz najważniejsze "Podgląd"
A teraz wyślij.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Sarkoidoza potrzebna pomoc
« Odpowiedz #19 : 2008-10-29, 08:55:01 »

Cytuj



Jurku odpowiadasz na moj post, ktory znajduje sie zuuuuupeeeelnie w innym temacie. Trudno jest ogarnac to wszystko, co ?
Damy sobie rade. Ale "tam" napisalem, ze jadlem jaja strusie i nie polecam ich nikomu!!! Kacze tak! Przepiorcze tez sa super choc male!
Jurek zostaw tego strusia Kangurowi, choc nie sadze aby je jadl, i zacznij jesc duzo nasych kurzych jjajjj!!!!
Przede wszystkim powinienes jesc wiecej bialka!!! Mowisz o 40 gr!!! Mad Ja uprawiajacy sport, zdrowy i "jedrny" chlop jem 60 gr....a Ty JEDRNY ale troche schorowany 40?
Jurek...zjedz to x 2, ale tylko najlepszego bialka a szybko wyzdrowiejesz, i duzo tluszczyku Ci zycze....ze sloniny.
Wiem, ze powinienes jesc wapn.....Jedz zoltka a na dobre Ci to wyjdzie.
I jeszcze jedno: nie przenos watkow z tematow, bo nie znajdziemy sie !!!!! NIKT
Cytuj
Też jestem zdania, że dla osoby schorowanej 40g białka to zdecydowanie za mało. Shocked
Przy wzroście 160 zjadam go około  60g na początku DO nawet 80g.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.