forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:00:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660294 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.  (Przeczytany 21975 razy)
jurek46
Go


Email
Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« : 2008-10-28, 14:28:26 »

SZUKAM WIADOMOŚCCI O JAJKU STRUSIM JEGO PARAMETRY. BTW WARTOŚC ODRZYWCZE I CENĘ.
Tu w szpitalu w rozmowach usłyszałem ze jaja strusie posiadają więcej żółtka jak białka.Jak smakują?
?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #1 : 2008-10-28, 15:03:30 »

SZUKAM WIADOMOŚCCI O JAJKU STRUSIM JEGO PARAMETRY. BTW WARTOŚC ODRZYWCZE I CENĘ.
Tu w szpitalu w rozmowach usłyszałem ze jaja strusie posiadają więcej żółtka jak białka.Jak smakują?
?

W naszym szpitalu cos gadali rowniez o "kukulkach"
ze wzgledu na "zawartosc jaja"  Cool

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #2 : 2008-10-28, 15:10:44 »

SZUKAM WIADOMOŚCCI O JAJKU STRUSIM JEGO PARAMETRY. BTW WARTOŚC ODRZYWCZE I CENĘ.
Tu w szpitalu w rozmowach usłyszałem ze jaja strusie posiadają więcej żółtka jak białka.Jak smakują?
?

W naszym szpitalu cos gadali rowniez o "kukulkach"
ze wzgledu na "zawartosc jaja"  Cool

Grizli już dostałeś odprawę.Ale również mówią ze wielki niedżwiedż ma bardzo małe "jaja."A jeszcze mniej poczucia humoru.
A myslałem ze w końcu zabłysniesz jak wielka niedżwiedzica na Niebosklonie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #3 : 2008-10-28, 15:22:27 »

...Ale również mówią ze wielki niedżwiedż ma bardzo małe "jaja."...

Jurek a pielegniarki jeszcze "hihotajom" ???  Cool Razz
Zapytaj co one mysla o "jajach" moze wiedza cos
co ciebie zainspiruje do "majsterkowania metabolicznego"
a moze salowe "wiedza lepiej"Cool Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #4 : 2008-10-28, 16:36:39 »

Ale również mówią ze wielki niedżwiedż ma bardzo małe "jaja."


Ale pewnie "mocno skoncentrowane"  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #5 : 2008-10-28, 16:37:46 »

A tak poza tym Jurek,to Ty te strusie jaja chcesz kupować na Allegro,jakby co?  Cool
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #6 : 2008-10-28, 18:34:14 »

Tak, własne i kukułcze są najlepsze! Very Happy
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #7 : 2008-10-28, 21:16:05 »

Jak zrozumiałem ŻO jest drogą do uproszczenia i optymalizacji, pogoń za osobliwościami takimi jak strusie jaja może się skończyć tym, że organizm znajdzie w nim jakieś nieznane na naszej szerokości geograficznej alergeny i będzie problem i płacz, że ŻO nie działa.

Skupmy się na prostych rozwiązaniach bo tylko takie są skuteczne, finezję zostawmy szamanom i zielarzom bo tylko oni mają doświadczenie potrzebne do prawidłowego stosowania dziwnego jedzenia i ziół.

Jurek, to nie jest atak na poszukiwania, to wezwanie by szukać blisko bo wszystko czego potrzebujemy znajduje się w najbliższym sklepie spożywczym.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #8 : 2008-10-28, 21:36:51 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #9 : 2008-10-28, 21:46:56 »

Jak zrozumiałem ŻO jest drogą do uproszczenia i optymalizacji, pogoń za osobliwościami takimi jak strusie jaja może się skończyć tym, że organizm znajdzie w nim jakieś nieznane na naszej szerokości geograficznej alergeny i będzie problem i płacz, że ŻO nie działa.

Skupmy się na prostych rozwiązaniach bo tylko takie są skuteczne, finezję zostawmy szamanom i zielarzom bo tylko oni mają doświadczenie potrzebne do prawidłowego stosowania dziwnego jedzenia i ziół.

Jurek, to nie jest atak na poszukiwania, to wezwanie by szukać blisko bo wszystko czego potrzebujemy znajduje się w najbliższym sklepie spożywczym.
Cool

Slusznie, popieram, choc sa tacy, ktorzy nazywaja mnie mistrzem kombinacji.

Jurek, 5 x zoltko roztrzepane z odrobina soku pomidorowego albo wody zamiast bialka jajka, smorzone na 50 gr sloniny i 50 gr boczku!!!! To jest "zawtrak" !!!!!
200 gr karkowki usmarzonej na 50 gr smalcu i 300 gr fasolki szparagowej na smarzonej slonince i boczku!!!! To jest "obied"!!!!
A w razie jak bedziesz glodny, choc nie powinienes, 250 gr smietanki 38%!!! I DZIEN ZALICZONY !!!!

A jak lubisz kombinacje "dunskie" to zalaczam przepis na wyprobowana zapiekanke

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #10 : 2008-10-28, 21:52:00 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy
On tu byl chociaz go nie bylo. Potrzeba pomocy (a nie szkodzenia) bliznim sprowadzila go z powrotem. Taki jest odruch normalnego czlowieka. Nie szkodzic blizniemu. Pomoc w potrzebie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #11 : 2008-10-28, 22:01:08 »

Jak zrozumiałem ŻO jest drogą do uproszczenia i optymalizacji, pogoń za osobliwościami takimi jak strusie jaja może się skończyć tym, że organizm znajdzie w nim jakieś nieznane na naszej szerokości geograficznej alergeny i będzie problem i płacz, że ŻO nie działa.

Skupmy się na prostych rozwiązaniach bo tylko takie są skuteczne, finezję zostawmy szamanom i zielarzom bo tylko oni mają doświadczenie potrzebne do prawidłowego stosowania dziwnego jedzenia i ziół.

Jurek, to nie jest atak na poszukiwania, to wezwanie by szukać blisko bo wszystko czego potrzebujemy znajduje się w najbliższym sklepie spożywczym.
Cool

Adam dziękuję ale Ciebie uważam ,że  potrafisz przenlizowac temat ja tez tolubie  gdzie Ty znalazleś ze ja pytam jak mam go smażyc moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #12 : 2008-10-28, 22:18:00 »

Jak zrozumiałem ŻO jest drogą do uproszczenia i optymalizacji, pogoń za osobliwościami takimi jak strusie jaja może się skończyć tym, że organizm znajdzie w nim jakieś nieznane na naszej szerokości geograficznej alergeny i będzie problem i płacz, że ŻO nie działa.

Skupmy się na prostych rozwiązaniach bo tylko takie są skuteczne, finezję zostawmy szamanom i zielarzom bo tylko oni mają doświadczenie potrzebne do prawidłowego stosowania dziwnego jedzenia i ziół.

Jurek, to nie jest atak na poszukiwania, to wezwanie by szukać blisko bo wszystko czego potrzebujemy znajduje się w najbliższym sklepie spożywczym.
Cool

Jurek, wiem, ze odpowiadasz na post adama319. Nimniej jednak jezeli nie masz zamiaru tego jajka jesc to po co pytasz. Wszyscy, bo podejrzewam, ze tak jest, czytaja Twoje posty i staraja sie Tobie pomoc!!!! A Ty nagle, ze nia mamy Cie podejrzewac o to, ze bedziesz to jadl. To jaki jest sens szukania odpowiedzi na to pytanie?
Strusie jako jest jadalne, tak samo jak i kacze.....mysle, ze juz w swoim zyciu zjadlem "wszystkie" mozliwe "jojka". Strosie jest duze i jak dla mnie, nie wiem dlaczego, ciezkostrawne. Dlatego trzymaj sie od tego wielkojajca z daleka. Jedz kurz, a jak mozesz znalesc kacze to jedz kacze sa przepyszne i nie maja prawie "wody plodowej".


Adam dziękuję ale Ciebie uważam ,że  potrafisz przenlizowac temat ja tez tolubie  gdzie Ty znalazleś ze ja pytam jak mam go smażyc moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #13 : 2008-10-28, 22:27:25 »

Przepraszam Jurku, ze czesc mojej ostatniej odpowiedzi wplatalasie w rozne cytaty.

Tu moj post do Ciebie.

Jurek, wiem, ze odpowiadasz na post adama319. Nimniej jednak jezeli nie masz zamiaru tego jajka jesc to po co pytasz. Wszyscy, bo podejrzewam, ze tak jest, czytaja Twoje posty i staraja sie Tobie pomoc!!!! A Ty nagle, ze nia mamy Cie podejrzewac o to, ze bedziesz to jadl. To jaki jest sens szukania odpowiedzi na to pytanie?
Strusie jako jest jadalne, tak samo jak i kacze.....mysle, ze juz w swoim zyciu zjadlem "wszystkie" mozliwe "jojka". Strosie jest duze i jak dla mnie, nie wiem dlaczego, ciezkostrawne. Dlatego trzymaj sie od tego wielkojajca z daleka. Jedz kurz, a jak mozesz znalesc kacze to jedz kacze sa przepyszne i nie maja prawie "wody plodowej".




Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #14 : 2008-10-28, 22:35:46 »

Przepraszam Jurku, ze czesc mojej ostatniej odpowiedzi wplatalasie w rozne cytaty.

Tu moj post do Ciebie.

Jurek, wiem, ze odpowiadasz na post adama319. Nimniej jednak jezeli nie masz zamiaru tego jajka jesc to po co pytasz. Wszyscy, bo podejrzewam, ze tak jest, czytaja Twoje posty i staraja sie Tobie pomoc!!!! A Ty nagle, ze nia mamy Cie podejrzewac o to, ze bedziesz to jadl. To jaki jest sens szukania odpowiedzi na to pytanie?
Strusie jako jest jadalne, tak samo jak i kacze.....mysle, ze juz w swoim zyciu zjadlem "wszystkie" mozliwe "jojka". Strosie jest duze i jak dla mnie, nie wiem dlaczego, ciezkostrawne. Dlatego trzymaj sie od tego wielkojajca z daleka. Jedz kurz, a jak mozesz znalesc kacze to jedz kacze sa przepyszne i nie maja prawie "wody plodowej".

Adampio przecież ja pisałem że otrzymałem pytanie od pacjętów z którymi jestem na sali rozmawiamy o diecie widzą przecież jak ja się zywię,pytają a ja nie wiedziałem i nigdy o trym nie czytałem CZY TO ŻLE ŻE PYTAM O COS CZEGO NIE WIEM





Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #15 : 2008-10-28, 22:37:55 »

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #16 : 2008-10-28, 22:38:55 »


Gdzie Ty znalazłeś ze ja pytam jak mam go smażyć moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.

Nic nie pisałem o smażeniu. Różnice pomiędzy jajem kurzym i strusim co do zawartości składników odżywczych są statystycznie niezauważalne (bez znaczenia). Przeanalizowałem kilka wiarygodnych anglojęzycznych badań na ten temat. Jadalne jest, ale jako pokarm (dziwny) bardziej odmienny od tego do którego przywykłeś może wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne (choć pewnie nie wywoła). 40g białka to za mało zwłaszcza jeśli jesteś bardzo słaby. Jeśli w to białko wliczasz szprotki to jest to - ośmielę się napisać – głodówka. Co do „wody wapiennej”, szprotki i oleju roślinnego to jestem sceptyczny – wiesz o tym, ale dodam dla porządku, żeby nie było, że nie zauważyłem.

Życzę szybkiego odzyskania sił.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #17 : 2008-10-28, 22:49:04 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #18 : 2008-10-28, 22:53:15 »


Gdzie Ty znalazłeś ze ja pytam jak mam go smażyć moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.

Nic nie pisałem o smażeniu. Różnice pomiędzy jajem kurzym i strusim co do zawartości składników odżywczych są statystycznie niezauważalne (bez znaczenia). Przeanalizowałem kilka wiarygodnych anglojęzycznych badań na ten temat. Jadalne jest, ale jako pokarm (dziwny) bardziej odmienny od tego do którego przywykłeś może wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne (choć pewnie nie wywoła). 40g białka to za mało zwłaszcza jeśli jesteś bardzo słaby. Jeśli w to białko wliczasz szprotki to jest to - ośmielę się napisać – głodówka. Co do „wody wapiennej”, szprotki i oleju roślinnego to jestem sceptyczny – wiesz o tym, ale dodam dla porządku, żeby nie było, że nie zauważyłem.

Życzę szybkiego odzyskania sił.
Cool

Na Jurka miejscu jadlbym 10-15 zoltek dziennie!!!! na sloninie i wegiel w formie kalafioru, brokul, albo brokuly przysmazone z pomidorem i popijal zamiast tej wapiennej wody dobry wywar z kosci!!! A wapn....to duzo naci z pietruszki!!!!Polecam
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #19 : 2008-10-28, 22:54:47 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy

Sieroto wałem.
Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 17 zapytaniami.