forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:05:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660294 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.  (Przeczytany 21976 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #20 : 2008-10-28, 22:57:39 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy

Sieroto wałem.
Smile

Milo Cie znowu widziec. Witaj i nie sierotuj wiecej....szkoda czasu na sieroto "wlanie"?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #21 : 2008-10-28, 22:58:17 »


Gdzie Ty znalazłeś ze ja pytam jak mam go smażyć moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.

Nic nie pisałem o smażeniu. Różnice pomiędzy jajem kurzym i strusim co do zawartości składników odżywczych są statystycznie niezauważalne (bez znaczenia). Przeanalizowałem kilka wiarygodnych anglojęzycznych badań na ten temat. Jadalne jest, ale jako pokarm (dziwny) bardziej odmienny od tego do którego przywykłeś może wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne (choć pewnie nie wywoła). 40g białka to za mało zwłaszcza jeśli jesteś bardzo słaby. Jeśli w to białko wliczasz szprotki to jest to - ośmielę się napisać – głodówka. Co do „wody wapiennej”, szprotki i oleju roślinnego to jestem sceptyczny – wiesz o tym, ale dodam dla porządku, żeby nie było, że nie zauważyłem.

Życzę szybkiego odzyskania sił.
Cool

Adam
Woda wapienna do zwilżania ust bo piję również sok z pomidora Szprotki nie konserwa tylko takie wędzone z ościami z rozdrobnionym miękkim żółtkiem zmieszane razem
rosół z kury wiejskiej ale też tylko do picia ,ja dobrze wiem ze to jest mało ale gdzie chcesz mi to wcisnac .Skoro ja pisałem ze jestem napąpowany woda ,ale właśnie z tym oni walcza
przy mojej chorobie najmniejsze zaburzenie rujnuje to co z trudem odbudowuje po każdym szpitalu.Jak dojdę że wszystkie wyniki sa prawie ok idę do domu i WTEDY dopiero doprowadzam
do swojej normy nie zapominaj ze pomimo wszystko ja mam jeszcze 10 kg nadwagi.Nie tak szybko choroba zrobi to co jest nieuniknione.ALE po CO JA MAM JESZCZE O TYM PISAC.
jak ZWALCZĘ TĄ REEMISJĘ I ZAGOI SIE TEN  KRĘGOSŁUP NAPISZĘ WIĘCEJ.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #22 : 2008-10-28, 23:03:44 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy

Sieroto wałem.
Smile
sieroto,to nie jestes,bo masz przeciez nas,no to skoncz z tym "sierotowaniem"  Laughing
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #23 : 2008-10-28, 23:07:29 »

Niech mnie ktoś z O’wielkich poprawi jeśli się mylę,
ale niedobór białka w diecie to dobra droga do osteoporozy.
Jak tu się goić w takich warunkach.  Shocked
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #24 : 2008-10-28, 23:13:31 »

Niech mnie ktoś z O’wielkich poprawi jeśli się mylę,
ale niedobór białka w diecie to dobra droga do osteoporozy.
Jak tu się goić w takich warunkach.  Shocked
Cool


Adam do jakiego postu kirujesz pytanie? Przeczytalemw tym watku (chyba) wszystkie i nie bardzo widze aby ktos....cos ....sugrowal albo ujmowal Tobie Twojej wiedzy. Czyzby ponownie watek z innego tematu ?
Jezeli nie, to zacytuj!!!!! Razz
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #25 : 2008-10-28, 23:20:06 »


Gdzie Ty znalazłeś ze ja pytam jak mam go smażyć moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.

Nic nie pisałem o smażeniu. Różnice pomiędzy jajem kurzym i strusim co do zawartości składników odżywczych są statystycznie niezauważalne (bez znaczenia). Przeanalizowałem kilka wiarygodnych anglojęzycznych badań na ten temat. Jadalne jest, ale jako pokarm (dziwny) bardziej odmienny od tego do którego przywykłeś może wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne (choć pewnie nie wywoła). 40g białka to za mało zwłaszcza jeśli jesteś bardzo słaby. Jeśli w to białko wliczasz szprotki to jest to - ośmielę się napisać – głodówka. Co do „wody wapiennej”, szprotki i oleju roślinnego to jestem sceptyczny – wiesz o tym, ale dodam dla porządku, żeby nie było, że nie zauważyłem.

Życzę szybkiego odzyskania sił.
Cool

Na Jurka miejscu jadlbym 10-15 zoltek dziennie!!!! na Soninie i węgiel w formie kalafioru, brokul, albo brokuly przysmazone z pomidorem i popijal zamiast tej wapiennej wody dobry wywar z kosci!!! A wapn....to duzo naci z pietruszki!!!!Polecam
Adampio przestań, czytaj do cholery jasnej ze ja nie mam gdzie umieścić tych trzech żółtek, a ty mi proponujesz napchać już zalany woda brzuch gdzie uciska na przeponę i nie masz tchu na oddanie głębszego oddechu,a przy tym ból jaki sprawia ucisk na płuco ,chyba zranione bo tak to odczuwam ,ja mam złamany kręgosłup siódmy krąg .Tylko o tym pisałem w innym poście daj spokój z normami jakie mi przysługują ja tyle co Tymi podałeś nie jem na co dzień jak jestem w miarę sprawny .mi wystarczało 30-50gr B i dwa razy tyle tłuszczu i byłem zawsze syty.A DZISIAJ MUSZE DOJŚC DO FORMY Z GOSOODARKA WODNO ELEKTROLITYCZNĄ.A dopiero potem będa normy i odbudowa mięśni .Jeżeli wogóle nie zostanę kaleką i tak nim już byłem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #26 : 2008-10-28, 23:32:33 »

Niech mnie ktoś z O’wielkich poprawi jeśli się mylę,
ale niedobór białka w diecie to dobra droga do osteoporozy.
Jak tu się goić w takich warunkach.  Shocked
Cool


Adam do jakiego postu kirujesz pytanie? Przeczytalemw tym watku (chyba) wszystkie i nie bardzo widze aby ktos....cos ....sugrowal albo ujmowal Tobie Twojej wiedzy. Czyzby ponownie watek z innego tematu ?
Jezeli nie, to zacytuj!!!!! Razz

Musle, ze Jurek pomieszal odpowiedzi z roznych tematow.......ja juz tez nie bardzo wiem o co tu idzie, dlatego tu takie, troche zamieszanie!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #27 : 2008-10-28, 23:40:36 »


Gdzie Ty znalazłeś ze ja pytam jak mam go smażyć moje pytanie dotyczyło .
1. czy jest jadalne
2. jego BTW
3.EWENTUALNIE INNE DANE MIKRO I MAKRO elementy.
a CZY JA BYM SIĘ ZDECYDOWAŁ GO JUZ JEŚC TO CHYBA MNIE O TO NIE POSADZQASZ .jA DZISIAJ NIE MAM SZANS NA 40GR BIAŁKA NA DOBE JEM TE NAJLEPSZE B Z ŻÓŁTEK
I EWENTUALNIE Z SMAZONEGO BOCZKU Z CEBULKA ,a REZSTA PODPOŻĄTKOWANA JEST wAPŃIOWI TZN wODA Wapienna,i szprotka w oleju ,sardynka.SOK POMIDOROWY I JESTEM NASYCONY .jA POPROSTU TAK MAŁO NIGDY NIE JADŁEM ZJADAM OK.30-40gr.Białka.Jestem bardzo słaby ale organizm zaczyna łapac juz równowage wodno zasadową
Gazometria wciąz płata figla nie zapanowali wieczorem i potas spadł mi natychmiast,ale już go podano we wlewie i pije ten sok z pomidora..Narazie tyle.

Nic nie pisałem o smażeniu. Różnice pomiędzy jajem kurzym i strusim co do zawartości składników odżywczych są statystycznie niezauważalne (bez znaczenia). Przeanalizowałem kilka wiarygodnych anglojęzycznych badań na ten temat. Jadalne jest, ale jako pokarm (dziwny) bardziej odmienny od tego do którego przywykłeś może wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne (choć pewnie nie wywoła). 40g białka to za mało zwłaszcza jeśli jesteś bardzo słaby. Jeśli w to białko wliczasz szprotki to jest to - ośmielę się napisać – głodówka. Co do „wody wapiennej”, szprotki i oleju roślinnego to jestem sceptyczny – wiesz o tym, ale dodam dla porządku, żeby nie było, że nie zauważyłem.

Życzę szybkiego odzyskania sił.
Cool

Na Jurka miejscu jadlbym 10-15 zoltek dziennie!!!! na Soninie i węgiel w formie kalafioru, brokul, albo brokuly przysmazone z pomidorem i popijal zamiast tej wapiennej wody dobry wywar z kosci!!! A wapn....to duzo naci z pietruszki!!!!Polecam
Adampio przestań, czytaj do cholery jasnej ze ja nie mam gdzie umieścić tych trzech żółtek, a ty mi proponujesz napchać już zalany woda brzuch gdzie uciska na przeponę i nie masz tchu na oddanie głębszego oddechu,a przy tym ból jaki sprawia ucisk na płuco ,chyba zranione bo tak to odczuwam ,ja mam złamany kręgosłup siódmy krąg .Tylko o tym pisałem w innym poście daj spokój z normami jakie mi przysługują ja tyle co Tymi podałeś nie jem na co dzień jak jestem w miarę sprawny .mi wystarczało 30-50gr B i dwa razy tyle tłuszczu i byłem zawsze syty.A DZISIAJ MUSZE DOJŚC DO FORMY Z GOSOODARKA WODNO ELEKTROLITYCZNĄ.A dopiero potem będa normy i odbudowa mięśni .Jeżeli wogóle nie zostanę kaleką i tak nim już byłem.

Jurek, ja mowie o 2 x lyzka wody!!!!Zamiast bialka jajka, poniewaz, mowiles wczesniej, ze trudno zrobic np. omleta bez bialka jajka.....nieprawda. Dolej soku pomidorowego, dwie lyzki, albo jak wczesniej powiedzialem dwie lyzki wody, nie zaszkodzi Ci. Wymieszaj....Mam wrazenie, ze nie wiesz o co tu idzie!!!! Shocked

Czy Ty zdajesz sobie sprawe z faktu, ze jak zjesz 100 gr mieska to "pijesz" np 30 ml wody?
A jak wypijesz 100ml wodki to wypiles 114 ml wody ...........itd
ZACZNIJ JESC OPTYMALNIE, NIE KRZYCZ NA MNIE....i miej sie dobrze Very Happy
Dobrej nocy zycza Ci wszyscy OPTYMALNI
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #28 : 2008-10-28, 23:41:46 »

Adampio, wysłałem Ci prywatną wiadomość z wyjaśnieniem nieporozumienia. Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #29 : 2008-10-29, 03:19:14 »

Adampio, wysłałem Ci prywatną wiadomość z wyjaśnieniem nieporozumienia. Smile

I Calikiem niepotrzebnie na priva.Ja juz wszystko wytłumaczyłem i przeprosiłem jeszcze mnie stac na tyle
miałem kryzys wyjaśnienie jest w temacie O ZEBRACH ZŁAMANYCH PRZY p.o.ch.p

A ten temat pozostawiam otwarty nie dla tego ze chce połknac żółtko jaja strusia tylko chciałbym i ja dowiedzieć sie
jakie sa jego parametry BTW I wszystkie dane o tym jaju juz nie tylko po to aby odpowiedziec tym moim kolega z sali
Bo jeden juz dzisiaj wychodzi do domu i nie zaspokoi juz swojej ciekawości.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #30 : 2008-10-29, 03:36:55 »

wkleilam ci link u gory, jurku
btw takie jak w kurzym
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #31 : 2008-10-29, 03:43:00 »

wkleilam ci link u gory, jurku
btw takie jak w kurzym

Dziękuje BtW jak w jaju kurzym A z reszta to jakoś sobie przez słownik poradzę,jak będę potrzebowal jeszcze.w kazdym razie zapisuje.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #32 : 2008-10-29, 04:05:08 »

jest tez po polsku. ktos przetlumaczyl... troche nieudolnie, ale zawsze Wink
wszystko co cie interesuje jest w tabeli 1

http://translate.google.com/translate?u=www.mazuri.com%2FRatite-Ostrich-Eggs.htm%3FAnimal%3DRatite%23table2&hl=en&ie=UTF-8&sl=en&tl=pl
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #33 : 2008-10-29, 07:01:53 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy

Sieroto wałem.
Smile

e tam...Księżycem sie stał  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #34 : 2008-10-29, 09:36:32 »

adam319 gdzie byles jak Cie nie bylo?! Very Happy

Sieroto wałem.
Smile

e tam...Księżycem sie stał  Smile

zdemaskowano adama319?

Jak za czasow komuny "Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana" hahahaha

Zawsze mowilem, ze jezeli ktos nic nie mowi to znaczy, ze albo nie ma nic do powiedzenia albo jest z KGB Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #35 : 2008-10-29, 09:49:05 »

Wes przestań,bo sie posikam ze smiechu  Cool Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #36 : 2008-10-29, 10:22:00 »

Adampio.Mam pomysl.Usuń konto ,a potem zarejestruj sie jako "Zorza Polarna" i napisz jeden post,a następnie znów usuń konto,potem sie znów zarejestruj,potem znow usuń konto ,zrob tak kilka razy,a potem sie zarejestruj jako "adampio" i dokonaj wpisu do Złotej Księgi i zobaczysz jaki "bendziesz odlotowy"  Cool .Jakie wywrzesz niebotyczne wrażenie  Cool Razz Razz Razz
Posikam sie ze śmiechu  Razz Cool Trza mieć nieźle "nasrane we łbie"  Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #37 : 2008-10-29, 10:35:11 »


Posikam sie ze śmiechu  Razz Cool 

Tylko nie na monitor, prosze. Smutno nam bedzie bez ciebie.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #38 : 2008-10-29, 10:39:49 »



Tylko nie na monitor, prosze.



Mógłbyś mi wytłumaczyc ,jak to sobie wyobrazasz?  Cool Razz
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy jajo strusie jest jadalne na DO.
« Odpowiedz #39 : 2008-10-29, 10:42:11 »


Posikam sie ze śmiechu  Razz Cool 

Tylko nie na monitor, prosze. Smutno nam bedzie bez ciebie.



Teraz rzeczywiście możemy w tym temacie pisać "ale jaja strusie"i o wszystkich jajach.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.