forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 03:51:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Objawami czego jest......?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Objawami czego jest......?  (Przeczytany 50222 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #80 : 2009-01-18, 21:31:17 »

adampio egoista mozna byc jezeli chodzi o nas ale jezeli chodzi o dzieci wtedy zadna mama egoista nie bedzie. Mysle ze o to kodar chodzilo. Wylacznie o dzieci. Ciezko jest walczyc z druga polowa i to o zdrowie dzieci.
 

Nie zgodze sie z Toba do konca. Bo kochac nie znaczy ulegac. Nie mozna odmawiac sobie wszystkiego na korzysc dzieci. Ja tu moze mowie o innej formie egoizmu. Mnie chodzi generalnie o to, ze kazdy ma swoje potrzeby, zainteresowania, zachcianki itd. Jezeli bedziemy sie starac zaspokoic tylko potrzeby innych i zapomnimy o swoich wlasnych, wowczas ten balans psychiczny bedzie zachwiany. Dlaczego, dlatego ze potrzeb innych ludzi nie zaspokoisz, poniewaz im wiecej dasz tym wiecej beda chciec a z drogiej strony nie zaspokoisz swoich potrzeb. Wowczas nie bedziesz miala tego komfortu psychicznego i zawsze bedziesz w ubalansie.

Jest to trudny proces, zwlaszcza jezeli chodzi o swoich najblizszych, dzieci, rodzicow, druga polowe.......ale o tym trzeba mowic, trzeba przedstawic swoj punkt widzenia, swoje zapotrzebowania, zachcianki itd. Matka, ktora ma jedno dzicko najczesciej mowi :" a niech ma, dajmy jemu/jej to czy tamto, to wkoncu nasze jedyne dziecko". Nie ma bardziej blednej wypowiedzi w tym temacie. Zabieramy dziecku, czy komukolwiek w tym momencie, szanse na samodowartosciowanie sie poprzez dojscie do celu wypracowujac dany cel i ponoszenia konsekwencji z powodu wykonania danego czynu. Nie wazne czy to bedzie pozytywne czy tez negatywne. Aby wysmakowac roznice miedzy sola a cukrem nalezy obu srodkow posmakowac. Jezeli podstawia sie pod nos tylko cukier to soli nigdy nie posmakuja. Ta zostaje tylko dla Ciebie.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #81 : 2009-01-18, 21:39:34 »

Iga & beataZ = Edysia
99% pewnosci
Sad

jezeli tak to ma pole do popisu. Znalazla sluchaczy.


Watpię!!! Jakieś nawiedzone siksy, (czy nasza niedoceniona Edytka) nie są w stanie wywrzeć odpowiedniego wrażenia. Na tamtym forum też są rozumni ludzie, którzy puszczą takie pier....oły poza swoje mądre uszy.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #82 : 2009-01-18, 21:49:25 »

Też uważam, iż dla zachowania zdrowia psychicznego trzeba być umiarkowanym egoistą. Gdybym spełniała zachcianki mojej mamy, teścia i dzieci, to zabrakłoby mi czasu na te zachcianki, nie mówiąc już o minimum czasu dla siebie Sad. Gdy moje dzieciaki były kilkuletnie, starałam się swój cały czas poświęcać im, żeby były radosne , ale często przynosiło to odwrotny skutek, gdyż ja byłam po takim dniu zmęczona i nerwowa, przez co nieraz krzyknęłam na nich nieadekwatnie do ich zachowania i miałam potem wyrzuty sumienia. Teraz staram się znaleść czas dla siebie, przez co jestem bardziej wyrozumiała dla dzieci (przeważnie :P0
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #83 : 2009-01-18, 21:49:39 »

Iga & beataZ = Edysia
99% pewnosci
Sad

jezeli tak to ma pole do popisu. Znalazla sluchaczy.


Watpię!!! Jakieś nawiedzone siksy, (czy nasza niedoceniona Edytka) nie są w stanie wywrzeć odpowiedniego wrażenia. Na tamtym forum też są rozumni ludzie, którzy puszczą takie pier....oły poza swoje mądre uszy.

oj opal
"attention to detail" - takie to modne
jak chcesz, to moge ci uargumentowac punkt po punkcie, ale szczerze mowiac nie chce mi sie + nie zalezy mi
ps. oczywiscie w zasadzie 100% pewnosci
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #84 : 2009-01-18, 21:55:14 »



Nie zgodze sie z Toba do konca. Bo kochac nie znaczy ulegac. Nie mozna odmawiac sobie wszystkiego na korzysc dzieci. Ja tu moze mowie o innej formie egoizmu. Mnie chodzi generalnie o to, ze kazdy ma swoje potrzeby, zainteresowania, zachcianki itd. Jezeli bedziemy sie starac zaspokoic tylko potrzeby innych i zapomnimy o swoich wlasnych, wowczas ten balans psychiczny bedzie zachwiany. Dlaczego, dlatego ze potrzeb innych ludzi nie zaspokoisz, poniewaz im wiecej dasz tym wiecej beda chciec a z drogiej strony nie zaspokoisz swoich potrzeb. Wowczas nie bedziesz miala tego komfortu psychicznego i zawsze bedziesz w ubalansie.

Jest to trudny proces, zwlaszcza jezeli chodzi o swoich najblizszych, dzieci, rodzicow, druga polowe.......ale o tym trzeba mowic, trzeba przedstawic swoj punkt widzenia, swoje zapotrzebowania, zachcianki itd. Matka, ktora ma jedno dzicko najczesciej mowi :" a niech ma, dajmy jemu/jej to czy tamto, to wkoncu nasze jedyne dziecko". Nie ma bardziej blednej wypowiedzi w tym temacie. Zabieramy dziecku, czy komukolwiek w tym momencie, szanse na samodowartosciowanie sie poprzez dojscie do celu wypracowujac dany cel i ponoszenia konsekwencji z powodu wykonania danego czynu. Nie wazne czy to bedzie pozytywne czy tez negatywne. Aby wysmakowac roznice miedzy sola a cukrem nalezy obu srodkow posmakowac. Jezeli podstawia sie pod nos tylko cukier to soli nigdy nie posmakuja. Ta zostaje tylko dla Ciebie.
Cytuj

Po czesci musze ci przyznac racje-. Po czesci bo mam na mysli rodzicow meza itd ale nie dzieci. One sa malutkie niedoswiadczone.Ufaja rodzicom we wszystim (bynajmniej moje). Gdyby moj maz mowil o zywieniu to a ja tamto to bylaby tragedia. Bylyby w rozterce, komu mialyby wierzyc?
Dopoki sa male bede je chronic jak tylko moge. Jak dorosna to juz inna sprawa. Mysle jednak ze do tego czasu tyle im wpoje ze same wybierac beda dobro dla siebie.
No ale moze ja sie myle,. moze to tylko ja jestem taka mama kwoka kto wie?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #85 : 2009-01-18, 22:02:50 »

flo - oczywiście, że masz rację. Nie musisz mi niczego tłumaczyć, bo przedstawiony tam cytat z usuniętego tematu i tak jawnie opisywany jako skopiowany na dysk - mówi sam za siebie. Mimo wszystko jest mi jedynie żal jej upośledzenia oraz żal osób narażonych na jej wypowiedzi. Mówi się trudno i żyje się dalej Smile
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #86 : 2009-01-18, 22:27:30 »

Naprawdę przykro mi się czyta złośliwe posty  Sad(jak się okazuje nie tylko na tym forum). Jeśli napisałam coś nie tak, to tylko dlatego, że nie jestem doskonała, ale napewno nie cieszy mnie sprawianie innym przykrości.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #87 : 2009-01-18, 22:29:46 »

Też uważam, iż dla zachowania zdrowia psychicznego trzeba być umiarkowanym egoistą.

Tak właśnie jest.  Cool
Nieszczęśliwa, poświęcająca się bez reszty matka, to pewien problem dla dorosłego już dziecka.
A w ekstremalnych przypadkach dorosły syn (córka) może stać się swoistym "niewolnikiem" potrzeb matki (szantaż emocjonalny) i jest uwikłany/a w stałe poczucie winy i swoistego "długu" wobec matki, albo wręcz przeciwnie - rasowym egoistą...  Confused

Po prostu w niczym nie należy przesadzać, czyli postępować optymalnie  Idea  Nie ma lepszej zasady  Idea Very Happy

"Tak się staraj o cudze sprawy, abyś o swoich nie zapomniał;
 tak pomagaj drugim, abyś nie zaszkodził sobie."  Seneka
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #88 : 2009-01-18, 22:32:02 »

Renia doskonaly moze byc tylko Bog. Wszyscy jestesmy niedoskonali i uczymy sie cale zycie. A jak sie uczymy?? Na bledach najlepiej na swoich prawda?
Mam tu fajne powiedzenie.
Jezeli ktos ci powie ze cos spartaczylas to mozesz odpowiedziec ze Arke Noego budowali amatorzy a Tytanika profesjonalisci

Pozdrawiam
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #89 : 2009-01-18, 22:34:33 »

Też uważam, iż dla zachowania zdrowia psychicznego trzeba być umiarkowanym egoistą.

Tak właśnie jest.  Cool
Nieszczęśliwa, poświęcająca się bez reszty matka, to pewien problem dla dorosłego już dziecka.
A w ekstremalnych przypadkach dorosły syn (córka) może stać się swoistym "niewolnikiem" potrzeb matki (szantaż emocjonalny) i jest uwikłany/a w stałe poczucie winy i swoistego "długu" wobec matki, albo wręcz przeciwnie - rasowym egoistą...  Confused

Po prostu w niczym nie należy przesadzać, czyli postępować optymalnie  Idea  Nie ma lepszej zasady  Idea Very Happy

"Tak się staraj o cudze sprawy, abyś o swoich nie zapomniał;
 tak pomagaj drugim, abyś nie zaszkodził sobie."  Seneka


Krysiu to przyslowie musze wdrozyc w swoje zycie.  O dzieciach to pewnie piszesz bo masz doswiadczenie . Wiem ze rodzice powinni dac korzenie a potem skrzydla. Tego trzeba sie nauczyc. Ja jestem na etapie korzeni. Zobaczymy jak to bedzie ze skrzydlami
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #90 : 2009-01-18, 22:45:58 »

flo - oczywiście, że masz rację. Nie musisz mi niczego tłumaczyć, bo przedstawiony tam cytat z usuniętego tematu i tak jawnie opisywany jako skopiowany na dysk - mówi sam za siebie. Mimo wszystko jest mi jedynie żal jej upośledzenia oraz żal osób narażonych na jej wypowiedzi. Mówi się trudno i żyje się dalej Smile

Opal, nie przejmuj się. Zebrałaś całe 'odium" za swoją determinację w "rozprawieniu się" z tym... forumowym zjawiskiem z obecnych czasów... :/   ale - nie jesteś sama  Smile  W efekcie Twojej determinacji mamy dzisiaj na forum normalność...   Smile  

Szkoda, że osoba, która zapoczątkowała ankietą ten uzdrawiający proces (Slawek)  jest nieobecna...   Confused

Mam nadzieję, że jednak w końcu wróci   Smile
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #91 : 2009-01-18, 23:00:45 »

Dobrze, że w sprawie "egoizmu" i nie tylko.., się zgadzamy. Po przeczytaniu waszych postów jakoś mi rażniej,bo przed chwilą jak czytałam cytaty z moich postów na innym forum, to naprawdę odechciało mi się tu pisać, ale przecież komuś na tym zależy, żeby to forum przestało istnieć, dlatego, albo pomimo,to zostaję Razz
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #92 : 2009-01-18, 23:02:32 »


Opal, nie przejmuj się. Zebrałaś całe 'odium" za swoją determinację w "rozprawieniu się" z tym... forumowym zjawiskiem z obecnych czasów... :/   ale - nie jesteś sama  Smile  W efekcie Twojej determinacji mamy dzisiaj na forum normalność...   Smile  

Szkoda, że osoba, która zapoczątkowała ankietę ten uzdrawiający proces (Slawek)  jest nieobecna... Confused

Mam nadzieję, że jednak w końcu wróci Smile

Jeszcze chyba trochę razów przede mną, ale gra była warta świeczki. Jestem dumna, że jako pierwsza dałam sobie radę z poczwarą Smile Teraz może być tylko lepiej - pozdrawiam Cię Krysiu.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #93 : 2009-01-18, 23:53:26 »

Opal, nie przejmuj się. Zebrałaś całe 'odium" za swoją determinację w "rozprawieniu się" z tym... forumowym zjawiskiem z obecnych czasów... :/   ale - nie jesteś sama  Smile  W efekcie Twojej determinacji mamy dzisiaj na forum normalność...   Smile
Szkoda, że osoba, która zapoczątkowała ankietę ten uzdrawiający proces (Slawek)  jest nieobecna... Confused
Mam nadzieję, że jednak w końcu wróci Smile

Cytuj
Jeszcze chyba trochę razów przede mną,

Ee, tam... Twoje razy są moimi razami...  Razz   Cool

Cytuj
ale gra była warta świeczki. Jestem dumna, że jako pierwsza dałam sobie radę z poczwarą Smile Teraz może być tylko lepiej - pozdrawiam Cię Krysiu.

I gratulacje!  Smile
Dzięki! Ja też Cię pozdrawiam! Czasem kobieta powinna być takim twardzielem jak Ty...  Idea  Smile  Takie czasy, niestety...  Confused
A ja ciut za "miętka" jestem. To chyba typowe dla kobiet starszego pokolenia... W czasach mojej młodości nie było tyle agresji  Surprised

Ale jest OK.  Very Happy  Tak trzymaj  Cool
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #94 : 2009-01-19, 00:35:11 »

Szkoda, że osoba, która zapoczątkowała ankietę ten uzdrawiający proces (Slawek)  jest nieobecna... Confused
Mam nadzieję, że jednak w końcu wróci Smile

Też mam taką nadzieję, tym bardziej, że podobno mieszka w moim rodzinnym mieście. On rozpoczął, więc ja musiałam skończyć - przeznaczenie.

Cytuj
I gratulacje! Smile
Dzięki! Ja też Cię pozdrawiam! Czasem kobieta powinna być takim twardzielem jak Ty...  Idea  Smile  Takie czasy, niestety...  Confused
A ja ciut za "miętka" jestem. To chyba typowe dla kobiet starszego pokolenia... W czasach mojej młodości nie było tyle agresji Surprised

Ale jest OK. Very Happy Tak trzymaj Cool

O jakim starszym pokoleniu piszesz? Czy Twoje zdjęcie jest z czasów młodości, czy teraźniejszości? Jeżeli to drugie, to Twoja kokieteria wykracza poza przyzwoitość Smile Twardzielem staję się poza własnym przyzwoleniem, raczej z konieczności. W domu króluję jako wyrozumiała żona, matka. Okrywam wszystkich kopułą cudownego i beztroskiego pojmowania rzeczywistości, w pracy się realizuję Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #95 : 2009-01-19, 07:28:50 »

Dobrze, że w sprawie "egoizmu" i nie tylko.., się zgadzamy. Po przeczytaniu waszych postów jakoś mi rażniej,bo przed chwilą jak czytałam cytaty z moich postów na innym forum, to naprawdę odechciało mi się tu pisać, ale przecież komuś na tym zależy, żeby to forum przestało istnieć, dlatego, albo pomimo,to zostaję Razz

Święte słowa  Wink
Z przyjemnością poprowadzę to Forum, gdy wreszcie się samo (z drobną pomocą) oczyści. Very Happy
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #96 : 2009-01-19, 10:12:31 »

Super Razz
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #97 : 2009-01-19, 10:14:02 »

Super Very Happy
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #98 : 2009-01-19, 10:16:28 »

Miało być raz, a wyszło dwa Shocked,no to jest podwójnie super Laughing
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Objawami czego jest......?
« Odpowiedz #99 : 2009-01-19, 12:46:34 »

I gratulacje! Smile
Dzięki! Ja też Cię pozdrawiam! Czasem kobieta powinna być takim twardzielem jak Ty...  Idea  Smile  Takie czasy, niestety...  Confused
A ja ciut za "miętka" jestem. To chyba typowe dla kobiet starszego pokolenia... W czasach mojej młodości nie było tyle agresji Surprised
Ale jest OK. Very Happy Tak trzymaj Cool

Cytuj
O jakim starszym pokoleniu piszesz? Czy Twoje zdjęcie jest z czasów młodości, czy teraźniejszości? Jeżeli to drugie, to Twoja kokieteria wykracza poza przyzwoitość Smile

 Laughing  Ta fotka jest z 2007 r. Ale jako kobieta dobrze wiesz, że makijaż też ma znaczenie, poza tym uważam, że ponad 10-letni staż na DO bardzo mi pomógł nie wyglądać hmm... zbyt "poważnie" Wink
Nie jest tajemnicą, że choroby bardzo przyspieszają starzenie się organizmu.
 
Cytuj
Twardzielem staję się poza własnym przyzwoleniem, raczej z konieczności. W domu króluję jako wyrozumiała żona, matka. Okrywam wszystkich kopułą cudownego i beztroskiego pojmowania rzeczywistości, w pracy się realizuję Smile

Znaczy optymalna jesteś  Idea  I tak trzymaj. Wszystkiego dobrego!  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 17 zapytaniami.