forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-07-18, 11:05:22

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
527404 wiadomoÂci w 3965 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jonava51
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Najlepsze warzywa
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Najlepsze warzywa  (Przeczytany 69120 razy)
susi33
GoŠ

Email
Najlepsze warzywa
« : 2008-10-29, 22:19:09 »

Ktore z warzyw s─ů najbardziej bogate w minera┼éy witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i og├│rki kt├│re sk┼éadaj─ů si─Ö prawie z samej wody.
adampio
GoŠ

Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #1 : 2008-10-29, 22:31:07 »

Ktore z warzyw s─ů najbardziej bogate w minera┼éy witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i og├│rki kt├│re sk┼éadaj─ů si─Ö prawie z samej wody.

Dobre pytanie! Temat rzeka!
Optymalne sa te, ktore zawieraja skrobie.
Ja osobiscie rotuje. Ziemnaiki, brokuly, kalafior, kapusta kiszona, marchew, fasolka szparagowa, groszek zielony, cebula, pietruszka, rzodkiewka, pomidor, szczypior, seler, pasternak.
Najbardziej mi odpowiada brokul usmazony z pomidorem na sloninie i boczku, posypane pieprzem cayene i na to 6 rostrzepanych zoltek. Taki omlet polewam suto smietana 38% po czym posypuje natka pietruszki ( 50 gr)
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-10-30, 00:36:30 »

W sumie na ┼╗O to nie ma pogoni za witaminami i sk┼éadnikami mineralnymi bo te w doskona┼éej proporcji wyst─Öpuj─ů w ┼╝├│┼étkach i wieprzowinie oraz podrobach wieprzowych. Przy wyborze jarzyny jako ┼║r├│d┼éa w─Öglowodan├│w powinni┼Ťmy si─Ö raczej kierowa─ç jak najmniejsz─ů ilo┼Ťci─ů chemii u┼╝ytej do ich uprawy i tu wskaza┼ébym na ziemniaki, kalafior, broku┼éy. Og├│rki i pomidory te z g├│rnej p├│┼éki to jednak dostaj─ů swoj─ů dawk─Ö kosmetyk├│w by ┼éadnie wygl─ůda┼éy. Podejrzewam, ┼╝e sok pomidorowy i koncentrat zawiera znacznie mniej takich dodatk├│w. Ju┼╝ nawet ten benzoesan sodu ┼éatwiej prze┼╝y─ç ni┼╝ jakie┼Ť nab┼éyszczaj─ůce i zabezpieczaj─ůce przed insektami „kosmetyki” jarzynowe.

Pami─Ötamy, ┼╝e jarzyny najlepiej jak s─ů gotowane, duszone i tu og├│rki i pomidory te┼╝ nie za bardzo si─Ö sprawdzaj─ů.

Jarzyna wi─Öc to ┼║r├│d┼éo w─Öglowodan├│w, a nie witaminy X, witamin─Ö X organizm musi nast─Öpnie zwykle z wysi┼ékiem wydala─ç. Wyj─ůtkiem jest witamina C, kt├│rej jednak potrzebujemy tak niewiele, ┼╝e nie nale┼╝y pod jej k─ůtem zmienia─ç menu. Oto jej ┼║r├│d┼éa do pogodzenia z ┼╗O:
Róża dzika, cytryna, rabarbar, kapusta, kalafior, szczypior, pory, cebula, ziemniaki, pomidory, rzepa, jarmuż, kapusta czerwona, kapusta włoska, chrzan, rzodkiewka, brukselka, brokuły.

Z czego oczywi┼Ťcie nale┼╝y poleci─ç: cebul─Ö, ziemniaki, kalafior, broku┼éy, kapust─Ö.
Jako ┼║r├│d┼éo w─Öglowodan├│w, lubi─Ö koncentrat pomidorowy jako dodatek do mi─Ösa czy wywar├│w, gdy┼╝ nie musz─Ö si─Ö wtedy wypycha─ç du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů jarzyny czy ziemniak├│w.

Witamina C by┼éa ju┼╝ wa┼ékowana na forum – polecam forumow─ů wyszukiwark─Ö.
Cool
afmfo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-10-30, 08:07:10 »

Ktore z warzyw s± najbardziej bogate w minera┼éy witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i og├│rki kt├│re sk┼éadaj± si─Ö prawie z samej wody.

Ja osobiscie rotuje. Ziemnaiki, brokuly, kalafior, kapusta kiszona, marchew, fasolka szparagowa, groszek zielony, cebula, pietruszka, rzodkiewka, pomidor, szczypior, seler, pasternak.
Najbardziej mi odpowiada brokul usmazony z pomidorem na sloninie i boczku, posypane pieprzem cayene i na to 6 rostrzepanych zoltek. Taki omlet polewam suto smietana 38% po czym posypuje natka pietruszki ( 50 gr)
Mo┼╝esz zdradzi─ç dlaczemu rotujesz ziemniaki?
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-10-30, 11:05:05 »

Ktore z warzyw s± najbardziej bogate w minera┼éy witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i og├│rki kt├│re sk┼éadaj± si─Ö prawie z samej wody.

Mo┼╝esz zdradzi─ç dlaczemu rotujesz ziemniaki?

Ton zadna tajemnica. Ja rotuje wszystko naturalnie. To znaczy: mam ochote na ziemniaki to je jem i odwrotnie. W taki sposob zalatwiem wszystkie potrzeby mojego organizmu.
Z jednym wyjatkiem!!!! Very Happy
kasara1991
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2014-03-23, 09:31:08 »

Hejze hej!

Kolezanka mamy mowi,  ze moczy warzywa 2 godz przed przyrzadzaniem, zeby cala chemia wyszla. Ale, przeczytalam, ze takie moczenie jedynie sprawia, ze witaminy ubywaja. Czyli, nie powinno sie moczyc? (Nie zawsze kupuje ekologicznie, z reszta nie zawsze wierze w ta ekologicznosc).
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 48791

« Odpowiedz #6 : 2014-03-23, 09:39:46 »

To jest dobre pytanie na forum wegetariańskie a nie tutaj. My jemy mało warzyw - tylko jako dodatek. Chemia nas z nich nie zatruje.

kasara1991
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2014-03-23, 09:44:19 »

Jakby nie bylo, dziennie sie ich zjada z 300 gr, Renia.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #8 : 2014-03-23, 09:49:39 »

Nie ma takiego wymogu na DO/┼╗O...

admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 4491

[email protected]

« Odpowiedz #9 : 2014-03-23, 09:52:32 »

To wliczać, czy nie wliczać to białko z kapusty kiszonej?
Oto jest pytanie!  Rolling Eyes Wink
A moczenie w rozpuszczalniku ┼╝ywno┼Ťci powoduje wyci─ůganie na zasadzie gradientu st─Ö┼╝e┼ä tych substancji, kt├│re s─ů rozpuszczalne w danym rozpuszczalniku. Im wi─Öcej wi─Öc rozpuszczalnika, tym wi─Öksze straty.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #10 : 2014-03-23, 09:53:02 »

Ja ┼╝adnych warzyw moczy─ç nie b─Öd─Ö, Optymalni maj─ů mniej chemii w sobie - ┬ápisa┼é o tym dr Kwa┼Ťniewski i wykaza┼éy to badania...

kasara1991
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2014-03-23, 09:54:21 »

Aha, no tak. Moze przezuce sie na wypelnianoe W lyzka cukru, i bedzie po sprawie.
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #12 : 2014-03-23, 10:09:12 »

To nie g┼éupie rozwi─ůzanie, poniewa┼╝ pasza ro┼Ťlinna to g┼é├│wnie woda, metale ci─Ö┼╝kie i herbicydy.┬á Very Happy
A sacharoza to ┼Ťwietny materia┼é budulcowy na ka┼╝dej diecie, dlatego do niedawna krzes┼éa, cho─ç dzi┼Ť "naukowo" pono─ç jest niezdrowa!┬á Shocked Confused
Alternatyw─ů dla w─Öglowodan├│w mo┼╝e by─ç alkohol etylowy, ale to jest uwarunkowane indywidualn─ů reakcj─ů organizmu na zatrucie aldehydem.  Confused
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 34685

« Odpowiedz #13 : 2014-03-23, 10:36:44 »

Aha, no tak. Moze przezuce sie na wypelnianoe W lyzka cukru, i bedzie po sprawie.
Widziałem film jak zapytywano Czukczów o jedzenie warzyw.
"Panie, sklepu u nas nie ma, a ogr├│dk├│w nie mamy".

Ja jednak lubi─Ö jakie┼Ť koncentraty i przetwory z warzyw i owoc├│w, jako dodatek.
I mam w nosie chemi─Ö, bo nie mam na ni─ů wp┼éywu.
A pozbycie si─Ö oprysku z wierzchu, to czubek g├│ry lodowej, kt├│ra wcale nie przeszkadza w ┼╝egludze Very Happy

Polecam por├│wnanie tabel z zawarto┼Ťci─ů sk┼éadnik├│w od┼╝ywczych, witamin i minera┼é├│w w ro┼Ťlinach i produktach zwierz─Öcych.
Zw┼éaszcza tym, co p┼éacz─ů o nieobecno┼Ťci witamin rozpuszczalnych w wodzie, a jednocze┼Ťnie wierz─ů, ┼╝e ro┼Ťliny uprawne rosn─ů na tyle wolno, by tych witamin "na┼éapa─ç".
W Niemczech na własne oczy widziałem jak rzodkiewka od rozsady do zbioru musiała się wyrobić w 5 tygodni Laughing
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #14 : 2014-03-23, 10:39:31 »

Kiszonki s─ů dobre i marynaty octowe te┼╝.  Very Happy
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #15 : 2014-03-23, 10:43:44 »

Alternatyw─ů dla w─Öglowodan├│w mo┼╝e by─ç alkohol etylowy, ale to jest uwarunkowane indywidualn─ů reakcj─ů organizmu na zatrucie aldehydem.┬á Confused

Z cukru du┼╝o ┼éatwiej powstaj─ů wszystkie endogenne aminokwasy glukogenna, a z alkoholu i t┼éuszczu ketogenne - tak dla ┼Ťcis┼éo┼Ťci dodam.┬á Cool
Bo o warto┼Ťci bia┼éka pokarmowego decyduje g┼é├│wnie zawarto┼Ť─ç aminokwas├│w egzogennych, a limituje t─Ö warto┼Ť─ç ten aminokwas egzogenny, kt├│rego jest najmniej.┬á Very Happy
Prawo Liebiega si─Ö to nazywa i jest jedn─ů z fundamentalnych zasad poprawnego od┼╝ywiania.  Cool
Deoxys
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2014-03-23, 11:36:32 »

5-te przykazanie m├│wi :
"W─Öglowodany staramy sie zjada─ç w postaci, tj. w ziemniakach i warzywach." Very Happy
Jak cukier z cukierniczki na pocz─ůtku Ci si─Ö nie widzi, 100g czips├│w to 30-40g Ww + owoc, ┼╝eby to bakterie jelitowe... jak to kto┼Ť kiedy┼Ť napisa┼é Razz

renia
Hero Member

« Odpowiedz #17 : 2014-03-23, 12:58:11 »

Dasna
Hero Member
wiadomoÂci: 24870

« Odpowiedz #18 : 2014-03-23, 14:03:01 »

Kiszonki s─ů dobre i marynaty octowe te┼╝.┬á Very Happy
Marynaty octowe?  Rolling Eyes
To dla mnie bardzo dobra informacja , bo lubi─Ö wszystko co w occie.
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 37376

« Odpowiedz #19 : 2014-03-23, 14:05:03 »

A teraz takie pob┼éogos┼éawione b─Ödzie smakowa┼éo jeszcze lepiej. Wink  Mr. Green
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 19 zapytaniami.