forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:37:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658441 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Najlepsze warzywa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najlepsze warzywa  (Przeczytany 100883 razy)
susi33
Go


Email
Najlepsze warzywa
« : 2008-10-29, 22:19:09 »

Ktore z warzyw są najbardziej bogate w minerały witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i ogórki które składają się prawie z samej wody.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #1 : 2008-10-29, 22:31:07 »

Ktore z warzyw są najbardziej bogate w minerały witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i ogórki które składają się prawie z samej wody.


Dobre pytanie! Temat rzeka!
Optymalne sa te, ktore zawieraja skrobie.
Ja osobiscie rotuje. Ziemnaiki, brokuly, kalafior, kapusta kiszona, marchew, fasolka szparagowa, groszek zielony, cebula, pietruszka, rzodkiewka, pomidor, szczypior, seler, pasternak.
Najbardziej mi odpowiada brokul usmazony z pomidorem na sloninie i boczku, posypane pieprzem cayene i na to 6 rostrzepanych zoltek. Taki omlet polewam suto smietana 38% po czym posypuje natka pietruszki ( 50 gr)
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #2 : 2008-10-30, 00:36:30 »

W sumie na ŻO to nie ma pogoni za witaminami i składnikami mineralnymi bo te w doskonałej proporcji występują w żółtkach i wieprzowinie oraz podrobach wieprzowych. Przy wyborze jarzyny jako źródła węglowodanów powinniśmy się raczej kierować jak najmniejszą ilością chemii użytej do ich uprawy i tu wskazałbym na ziemniaki, kalafior, brokuły. Ogórki i pomidory te z górnej półki to jednak dostają swoją dawkę kosmetyków by ładnie wyglądały. Podejrzewam, że sok pomidorowy i koncentrat zawiera znacznie mniej takich dodatków. Już nawet ten benzoesan sodu łatwiej przeżyć niż jakieś nabłyszczające i zabezpieczające przed insektami „kosmetyki” jarzynowe.

Pamiętamy, że jarzyny najlepiej jak są gotowane, duszone i tu ogórki i pomidory też nie za bardzo się sprawdzają.

Jarzyna więc to źródło węglowodanów, a nie witaminy X, witaminę X organizm musi następnie zwykle z wysiłkiem wydalać. Wyjątkiem jest witamina C, której jednak potrzebujemy tak niewiele, że nie należy pod jej kątem zmieniać menu. Oto jej źródła do pogodzenia z ŻO:
Róża dzika, cytryna, rabarbar, kapusta, kalafior, szczypior, pory, cebula, ziemniaki, pomidory, rzepa, jarmuż, kapusta czerwona, kapusta włoska, chrzan, rzodkiewka, brukselka, brokuły.

Z czego oczywiście należy polecić: cebulę, ziemniaki, kalafior, brokuły, kapustę.
Jako źródło węglowodanów, lubię koncentrat pomidorowy jako dodatek do mięsa czy wywarów, gdyż nie muszę się wtedy wypychać dużą ilością jarzyny czy ziemniaków.

Witamina C była już wałkowana na forum – polecam forumową wyszukiwarkę.
Cool
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #3 : 2008-10-30, 08:07:10 »

Ktore z warzyw s± najbardziej bogate w minerały witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i ogórki które składaj± się prawie z samej wody.


Dobre pytanie! Temat rzeka!
Optymalne sa te, ktore zawieraja skrobie.
Ja osobiscie rotuje. Ziemnaiki, brokuly, kalafior, kapusta kiszona, marchew, fasolka szparagowa, groszek zielony, cebula, pietruszka, rzodkiewka, pomidor, szczypior, seler, pasternak.
Najbardziej mi odpowiada brokul usmazony z pomidorem na sloninie i boczku, posypane pieprzem cayene i na to 6 rostrzepanych zoltek. Taki omlet polewam suto smietana 38% po czym posypuje natka pietruszki ( 50 gr)
Możesz zdradzić dlaczemu rotujesz ziemniaki?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #4 : 2008-10-30, 11:05:05 »

Ktore z warzyw s± najbardziej bogate w minerały witaminy itp? Ktore sa najbardziej optymalne ze tak powiem. W sumie ja jem tylko cebule pomidory i ogórki które składaj± się prawie z samej wody.


Dobre pytanie! Temat rzeka!
Optymalne sa te, ktore zawieraja skrobie.
Ja osobiscie rotuje. Ziemnaiki, brokuly, kalafior, kapusta kiszona, marchew, fasolka szparagowa, groszek zielony, cebula, pietruszka, rzodkiewka, pomidor, szczypior, seler, pasternak.
Najbardziej mi odpowiada brokul usmazony z pomidorem na sloninie i boczku, posypane pieprzem cayene i na to 6 rostrzepanych zoltek. Taki omlet polewam suto smietana 38% po czym posypuje natka pietruszki ( 50 gr)
Możesz zdradzić dlaczemu rotujesz ziemniaki?

Ton zadna tajemnica. Ja rotuje wszystko naturalnie. To znaczy: mam ochote na ziemniaki to je jem i odwrotnie. W taki sposob zalatwiem wszystkie potrzeby mojego organizmu.
Z jednym wyjatkiem!!!! Very Happy
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #5 : 2014-03-23, 09:31:08 »

Hejze hej!

Kolezanka mamy mowi,  ze moczy warzywa 2 godz przed przyrzadzaniem, zeby cala chemia wyszla. Ale, przeczytalam, ze takie moczenie jedynie sprawia, ze witaminy ubywaja. Czyli, nie powinno sie moczyc? (Nie zawsze kupuje ekologicznie, z reszta nie zawsze wierze w ta ekologicznosc).
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70124


Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #6 : 2014-03-23, 09:39:46 »

To jest dobre pytanie na forum wegetariańskie a nie tutaj. My jemy mało warzyw - tylko jako dodatek. Chemia nas z nich nie zatruje.
Zapisane

kasara1991
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #7 : 2014-03-23, 09:44:19 »

Jakby nie bylo, dziennie sie ich zjada z 300 gr, Renia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70124


Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #8 : 2014-03-23, 09:49:39 »

Nie ma takiego wymogu na DO/ŻO...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #9 : 2014-03-23, 09:52:32 »

To wliczać, czy nie wliczać to białko z kapusty kiszonej?
Oto jest pytanie!  Rolling Eyes Wink
A moczenie w rozpuszczalniku żywności powoduje wyciąganie na zasadzie gradientu stężeń tych substancji, które są rozpuszczalne w danym rozpuszczalniku. Im więcej więc rozpuszczalnika, tym większe straty.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70124


Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #10 : 2014-03-23, 09:53:02 »

Ja żadnych warzyw moczyć nie będę, Optymalni mają mniej chemii w sobie -  pisał o tym dr Kwaśniewski i wykazały to badania...
Zapisane

kasara1991
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #11 : 2014-03-23, 09:54:21 »

Aha, no tak. Moze przezuce sie na wypelnianoe W lyzka cukru, i bedzie po sprawie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #12 : 2014-03-23, 10:09:12 »

To nie głupie rozwiązanie, ponieważ pasza roślinna to głównie woda, metale ciężkie i herbicydy.  Very Happy
A sacharoza to świetny materiał budulcowy na każdej diecie, dlatego do niedawna krzesła, choć dziś "naukowo" ponoć jest niezdrowa!  Shocked Confused
Alternatywą dla węglowodanów może być alkohol etylowy, ale to jest uwarunkowane indywidualną reakcją organizmu na zatrucie aldehydem.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #13 : 2014-03-23, 10:36:44 »

Aha, no tak. Moze przezuce sie na wypelnianoe W lyzka cukru, i bedzie po sprawie.
Widziałem film jak zapytywano Czukczów o jedzenie warzyw.
"Panie, sklepu u nas nie ma, a ogródków nie mamy".

Ja jednak lubię jakieś koncentraty i przetwory z warzyw i owoców, jako dodatek.
I mam w nosie chemię, bo nie mam na nią wpływu.
A pozbycie się oprysku z wierzchu, to czubek góry lodowej, która wcale nie przeszkadza w żegludze Very Happy

Polecam porównanie tabel z zawartością składników odżywczych, witamin i minerałów w roślinach i produktach zwierzęcych.
Zwłaszcza tym, co płaczą o nieobecności witamin rozpuszczalnych w wodzie, a jednocześnie wierzą, że rośliny uprawne rosną na tyle wolno, by tych witamin "nałapać".
W Niemczech na własne oczy widziałem jak rzodkiewka od rozsady do zbioru musiała się wyrobić w 5 tygodni Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #14 : 2014-03-23, 10:39:31 »

Kiszonki są dobre i marynaty octowe też.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #15 : 2014-03-23, 10:43:44 »

Alternatywą dla węglowodanów może być alkohol etylowy, ale to jest uwarunkowane indywidualną reakcją organizmu na zatrucie aldehydem.  Confused

Z cukru dużo łatwiej powstają wszystkie endogenne aminokwasy glukogenna, a z alkoholu i tłuszczu ketogenne - tak dla ścisłości dodam.  Cool
Bo o wartości białka pokarmowego decyduje głównie zawartość aminokwasów egzogennych, a limituje tę wartość ten aminokwas egzogenny, którego jest najmniej.  Very Happy
Prawo Liebiega się to nazywa i jest jedną z fundamentalnych zasad poprawnego odżywiania.  Cool
Zapisane
Deoxys
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #16 : 2014-03-23, 11:36:32 »

5-te przykazanie mówi :
"Węglowodany staramy sie zjadać w postaci, tj. w ziemniakach i warzywach." Very Happy
Jak cukier z cukierniczki na początku Ci się nie widzi, 100g czipsów to 30-40g Ww + owoc, żeby to bakterie jelitowe... jak to ktoś kiedyś napisał Razz



Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70124


Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #17 : 2014-03-23, 12:58:11 »

Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #18 : 2014-03-23, 14:03:01 »

Kiszonki są dobre i marynaty octowe też.  Very Happy
Marynaty octowe?  Rolling Eyes
To dla mnie bardzo dobra informacja , bo lubię wszystko co w occie.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Najlepsze warzywa
« Odpowiedz #19 : 2014-03-23, 14:05:03 »

A teraz takie pobłogosławione będzie smakowało jeszcze lepiej. Wink  Mr. Green
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.