forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:01:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 31 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.  (Przeczytany 287575 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #100 : 2008-11-02, 14:45:22 »

A ponadto jak ktoś nie choruje powaznie,to chyba nie zaszkodzi zjedzenie kawałka ciasta  Smile -no nie stawajmy sie "betonami" "dziwakami" ...no chyba,ze ktoś lubi wymyslać choroby,udawać,to tak...

wychodzę z tego samego założenia i wczorajszy dzień odchorowałem Wink
dzisiaj przebiegłem tylko połowę dystansu - paliwo sie wyczerpało  Shocked myslałem, że juz nie dobiegnę Wink
No ale nie bedę starszych ludzi (młodszych zreszta też) pouczał co dobre, a co nie dobre Wink Tak rzadko się widzimy - szlag mnie chyba nie trafi?  Laughing
A te ciastka to słodkie są... brrr Mr. Green

Zjadłeś jakiegoś "zakalca" -ciasto ciastu nie równe  Cool-trzebabyło se "walnąć" jakis sylimarol  Razz  No,ale nie umarłeś, wiec i tak źle nie było  Razz
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #101 : 2008-11-02, 17:05:44 »

Biochemi nie znam, sliwowicy nie popilem.......i tu moze lezy blad.
Ze jestem uczniem Morgano!!!!! TO tWOJA OPCJA.
Czyim uczniem jestes TY? Jezeli w ogole jestes, nie "skaczac "po tematach?
Czyli,kangur, z malej litery, bialko w z jajku kurzym, to nie jest woda plodowa!?
Wiec wytlumacz nam wszystkim co to jest?
Czekamy na odpowiedz!

adampio, czy ty w takim razie nie jesz bialek kurzych ? Glownie chodzi mi o takie rzeczy jak "jajecznica", czy wszelkiego rodzaju omlety.

Czy takie rzeczy, bez chocby jednego calego jaja, nie sa... hmmm... dziwne ? Wink  (smakowo)

wychodzę z tego samego założenia i wczorajszy dzień odchorowałem Wink
dzisiaj przebiegłem tylko połowę dystansu - paliwo sie wyczerpało  Shocked myslałem, że juz nie dobiegnę Wink
No ale nie bedę starszych ludzi (młodszych zreszta też) pouczał co dobre, a co nie dobre Wink Tak rzadko się widzimy - szlag mnie chyba nie trafi?  Laughing
A te ciastka to słodkie są... brrr Mr. Green
Co chcesz powiedziec, to lepiej "nie udziwniac" i od wszelkiego rodzaju slodyczy, ciastek, ciast, tortow uciekac jak najdalej ? Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #102 : 2008-11-02, 17:19:34 »

Biochemi nie znam, sliwowicy nie popilem.......i tu moze lezy blad.
Ze jestem uczniem Morgano!!!!! TO tWOJA OPCJA.
Czyim uczniem jestes TY? Jezeli w ogole jestes, nie "skaczac "po tematach?
Czyli,kangur, z malej litery, bialko w z jajku kurzym, to nie jest woda plodowa!?
Wiec wytlumacz nam wszystkim co to jest?
Czekamy na odpowiedz!

adampio, czy ty w takim razie nie jesz bialek kurzych ? Glownie chodzi mi o takie rzeczy jak "jajecznica", czy wszelkiego rodzaju omlety.

Czy takie rzeczy, bez chocby jednego calego jaja, nie sa... hmmm... dziwne ? Wink  (smakowo)

wychodzę z tego samego założenia i wczorajszy dzień odchorowałem Wink
dzisiaj przebiegłem tylko połowę dystansu - paliwo sie wyczerpało  Shocked myslałem, że juz nie dobiegnę Wink
No ale nie bedę starszych ludzi (młodszych zreszta też) pouczał co dobre, a co nie dobre Wink Tak rzadko się widzimy - szlag mnie chyba nie trafi?  Laughing
A te ciastka to słodkie są... brrr Mr. Green
Co chcesz powiedziec, to lepiej "nie udziwniac" i od wszelkiego rodzaju slodyczy, ciastek, ciast, tortow uciekac jak najdalej ? Wink


Nie, nie jjem bialek z jajka kurzego. Wbijam 6 zoltek do miseczki i dolewam 25 ml smietany 38 % albo 25 ml somu z pomidora, ktory i tak pije do sniadania, trzepie widelcem, pieprze i inne przyptawy i wlewam na 50m gr roztopionej sloniny.

A jezeli chodzi o smak.....dla mnje smakuje OK!! A Ty musisz zprobowac aby moc okreslic Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #103 : 2008-11-02, 20:02:30 »

Co chcesz powiedziec, to lepiej "nie udziwniac" i od wszelkiego rodzaju slodyczy, ciastek, ciast, tortow uciekac jak najdalej ? Wink

noo jak najdalej, ale wciąż jeszcze znajduja się szybsi niż ja Wink 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #104 : 2008-11-03, 01:16:12 »

Co chcesz powiedziec, to lepiej "nie udziwniac" i od wszelkiego rodzaju slodyczy, ciastek, ciast, tortow uciekac jak najdalej ? Wink

noo jak najdalej, ale wciąż jeszcze znajduja się szybsi niż ja Wink 

Kto ma ochote żreć codziennie ciasta ,torty czy jakies inne duperele? No zlitujta sie ludzie ,jak nie nad sobą to nad tym Forum,bo to przechodzi ludzkie pojecie  Shocked
Masakra! Przestańta wreszcie bajduzyć i weśta sie do roboty!
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #105 : 2008-11-03, 08:47:44 »

Ciekawe co Edyta zrobi jak zostanie na tym Forum sama? No z adminem.
  Laughing  Laughing  Laughing

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #106 : 2008-11-03, 08:59:04 »

Ciekawe co Edyta zrobi jak zostanie na tym Forum sama? No z adminem.
  Laughing  Laughing  Laughing

Zdrowa, to fizycznie niemozliwe!  Cool Razz

Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #107 : 2008-11-03, 09:02:32 »

Ciekawe co Edyta zrobi jak zostanie na tym Forum sama? No z adminem.
  Laughing  Laughing  Laughing

Zdrowa, to fizycznie niemozliwe!  Cool Razz



Wiem, to widać.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #108 : 2008-11-03, 10:30:59 »

Ciekawe co Edyta zrobi jak zostanie na tym Forum sama? No z adminem.
  Laughing  Laughing  Laughing

 

Motyla noga! Trzeba sie wreszcie poprawić i utemperować swoje słownictwo ,kurcze pióro!  Shocked     
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #109 : 2008-11-03, 14:34:43 »

Nie, nie jjem bialek z jajka kurzego. Wbijam 6 zoltek do miseczki i dolewam 25 ml smietany 38 % albo 25 ml somu z pomidora, ktory i tak pije do sniadania, trzepie widelcem, pieprze i inne przyptawy i wlewam na 50m gr roztopionej sloniny.

A jezeli chodzi o smak.....dla mnje smakuje OK!! A Ty musisz zprobowac aby moc okreslic Very Happy
Good point Wink


noo jak najdalej, ale wciąż jeszcze znajduja się szybsi niż ja Wink 
Heh. Ja nie mam z tym problemu(niejedzenie ciastek, ciast, tortow itd), tylko sie upewniam :>


...

Mam do was jeszcze bardziej takie ogolne pytanie.

Wchlaniam wiedze, nieustannie Wink, i z tego co widze(tudziez sie natknalem w paru miejscach), to Lutz bardzo zmienil zasady swojej diety, czy dobrze to odbieram?

Tzn. oczywiscie, podstawy, czyli ograniczenie weglowodanow nie, ale z tego co wyczytalem, to dawno, dawno, to ta dieta praktycznie sie schodzila do ograniczenia weglowodanow i to bylo wszystko. Mozna bylo jesc i owoce, i warzywa, i miesa, nie bylo jakichs zalecen co do bialek itd. a z czasem ta dieta sie coraz bardziej zblizala do postaci jaka jest w diecie optymalnej.

Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale to juz pytanie do was, ktorzy siedzicie w temacie od lat Smile

I... jesli tak faktycznie jest, to jaka jest obecnie najwieksza z roznic miedzy dieta Lutza a optymalna ?

ps. Jestem najzwyczajniej w swiecie ciekawy Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #110 : 2008-11-03, 14:52:10 »

Nie, nie jjem bialek z jajka kurzego. Wbijam 6 zoltek do miseczki i dolewam 25 ml smietany 38 % albo 25 ml somu z pomidora, ktory i tak pije do sniadania, trzepie widelcem, pieprze i inne przyptawy i wlewam na 50m gr roztopionej sloniny.

A jezeli chodzi o smak.....dla mnje smakuje OK!! A Ty musisz zprobowac aby moc okreslic Very Happy
Good point Wink


noo jak najdalej, ale wciąż jeszcze znajduja się szybsi niż ja Wink 
Heh. Ja nie mam z tym problemu(niejedzenie ciastek, ciast, tortow itd), tylko sie upewniam :>


...

Mam do was jeszcze bardziej takie ogolne pytanie.

Wchlaniam wiedze, nieustannie Wink, i z tego co widze(tudziez sie natknalem w paru miejscach), to Lutz bardzo zmienil zasady swojej diety, czy dobrze to odbieram?

Tzn. oczywiscie, podstawy, czyli ograniczenie weglowodanow nie, ale z tego co wyczytalem, to dawno, dawno, to ta dieta praktycznie sie schodzila do ograniczenia weglowodanow i to bylo wszystko. Mozna bylo jesc i owoce, i warzywa, i miesa, nie bylo jakichs zalecen co do bialek itd. a z czasem ta dieta sie coraz bardziej zblizala do postaci jaka jest w diecie optymalnej.

Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale to juz pytanie do was, ktorzy siedzicie w temacie od lat Smile

I... jesli tak faktycznie jest, to jaka jest obecnie najwieksza z roznic miedzy dieta Lutza a optymalna ?

ps. Jestem najzwyczajniej w swiecie ciekawy Wink

Krotki cytat tlumaczacy roznice miedzy ZO a dieta Lutza

Istota diety polega na ograniczeniu ilości zjadanych węglowodanów do 72 g na dobę. Wartość ta wywodzi się od 6 jednostek chlebowych [BU - bread unit]. Dawka ta nie została wymyślona - oszacowano ją na podstawie pomiarów stężenia glukozy we krwi diabetyków. Pozostałe składniki odżywcze (białka i tłuszcze) można spożywać w takiej ilości, na jaką ma się ochotę.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #111 : 2008-11-03, 15:54:56 »

Ciekawe co Edyta zrobi jak zostanie na tym Forum sama? No z adminem.
  Laughing  Laughing  Laughing

Ja tam bede ich odwiedzac.
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #112 : 2008-11-04, 12:06:31 »

Pytanie do tych co posiadaja obie ksiazki "Dieta optymalna" i "Zywienie optymalne".

Czym sie roznia te 2 ksiazki? Czy chodzi o to, ze jedna jest nastawiona na diete(czyli dla ludzi z nadwaga) i glownie do nich jest adresowana, a druga to juz bardziej sposob zywienia na cale zycie, czy tu o cos innego chodzi ?

Zamowilem DO, ale nie wiem, czy rowniez jest sens zamawiania ZO, jesli w tej pierwszej jest wszystko zawarte, co potrzebuje. Jest o wiele grubsza(ponad 300 stron, w porownaniu do 175 ZO), a i wydanie jest nowsze.

pozdrawiam

ps. Planuje jeszcze zakup ksiazki pani Ewy. Czy takie polaczenie z ksiazka DO, zapewni odpowiednia wiedze, ktora potrzebuje na starcie?
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #113 : 2008-11-04, 13:47:11 »

     LUKER  wytłumaczę    ci to tak .Masz butelkę  wódki przed soba   .Jest na niej naklejka .    Oglądasz  ją  z każdej strony .I z każdej 
     niby   wygląda   inaczej.Ale to jest cały czas ta sama   butelka .W każdej   z tych książek znajdziesz  coś   innego i lepszego dla   siebie.
     Życzę powodzenia. Grażyna
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #114 : 2008-11-04, 14:29:49 »

A mógłbyś wreszcie najpierw cos przeczytać ? Co za pytanie w ogóle? Miejze litość  Sad
Jesli by tak bylo jak napisalem, to po co osoba, ktora nie ma nadwagi, ma czytac cos co, wogole jest jej do niczego nie potrzebne? (to przyklad)


To tak jakby ktos mnie spytal, czym sie roznia ksiazki "Thinking in C", a "Thinking in C++" Eckela. Obie traktuja o tym samym, chociaz nie do konca. Jesli ktos potrzebuje programowac w C, to chociaz w C++ jest duzo z tego co sie moze przydac, to pierwsza ksiazka bedzie dla niego bardziej odpowiednia i wartosciowa.

I tego dotyczylo moje pytanie. Na podstawie odpowiedzi wywnioskowalbym co by bylo bardziej odpowiednie dla mnie, jesli byloby jakies "rozgraniczenie" w tematyce ksiazek. A sadzac po waszych odpowiedziach, takiego nie ma, o czym wczesniej nie wiedzialem.

ps. Teraz widze w opisie watkow na forum:

Żywienie Optymalne
- jak być zdrowym i zachować zdrowie? - czyli "dieta" dla zdrowych.

 Dieta Optymalna
- choroby i ich wyleczenie, czyli "żywienie" w chorobie - jak odzyskać zdrowie?.

Wyglada wiec na to, ze nie ma tu zadnej korelacji z tytulami ksiazek.

W każdej   z tych książek znajdziesz  coś   innego i lepszego dla   siebie.
     Życzę powodzenia. Grażyna
Dzieki.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #115 : 2008-11-04, 15:31:36 »

Luker, czy mozesz powiedziec co Ci dolega, z jakiej choroby chcesz sie wyleczyc?
I proponuje jeszcze ksiazke kucharska, chociaz tu znajdziesz duzo przepisow, niemnjej jednak polecam.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #116 : 2008-11-04, 16:41:02 »


 Na podstawie odpowiedzi wywnioskowalbym co by bylo bardziej odpowiednie dla mnie

Trzeba było mówić od razu .Zamów se jeszcze "przygód kilka wróbla ćwirka" -to powinno ostatecznie rozwiać Twoje wszelkie watpliwości Smile
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #117 : 2008-11-04, 16:48:55 »

(od razu widac, kto ma jakie podejscie, do "nowych", za co dzieki adamgraza, adampio).

adampio, jasne, ze moge.

Tak jak juz wspomnialem, pare razy, ja nie jestem wogole "ciezko" chory. Bo ciezko nazwac czesto zatkany nos, jakies tam pobolewanie kolana od czasu do czasu, lzawienie oczu na wietrze, pozostalosci tradziku, czy inne tego typu "schorzenia" za powazne choroby, jak cukrzyca np.

Mam okolo 185 cm wzrostu, i waze 73-75 kg.

Wiec idac w mysl, z tym co tu pisze, ja bede stosowal "Zywienie optymalne", nie "Diete optymalna". Ale czy to sie przeklada, na tytul ksiazek... o to wlasnie pytalem. Ale sadzac z odpowiedzi, ktore otrzymalem, zwiazku nie ma zadnego, i obie traktuja "o wszystkim" i sie wzajemnie uzupelniaja(co powiem jest troche dla mnie dziwne, bo po co 2 ksiazki, a nie jedna, do tego o roznym tytule).

ps. Ksiazke kucharska, to juz ma siostra kupic Razz W kazdym razie, dzieki za polecenie Wink


Trzeba było mówić od razu .Zamów se jeszcze "przygód kilka wróbla ćwirka" -to powinno ostatecznie rozwiać Twoje wszelkie watpliwości Smile
Dzieki, nie skorzystam.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #118 : 2008-11-04, 16:59:23 »


Trzeba było mówić od razu .Zamów se jeszcze "przygód kilka wróbla ćwirka" -to powinno ostatecznie rozwiać Twoje wszelkie watpliwości Smile
Dzieki, nie skorzystam.

A widzisz! I tu robisz wielki błond! Jakbyś najpierw przeczytał tom ksionżeczke,to umysł by Ci sie rozświetlił  Cool Miałbyś "szersze pole widzenia"  Cool
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #119 : 2008-11-04, 17:10:34 »

W takim razie bede zyl w "błendzie".

Zaryzykuje.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 31 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.