forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-20, 07:32:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
661806 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 31 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.  (Przeczytany 293053 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #280 : 2009-03-29, 22:47:12 »

jest w watobce
i w nadnerczach
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #281 : 2009-04-01, 23:59:40 »

Luker nic nie wiem o klubie350, Very Happy gdzie to wyczytałes?

Też chciałam się dowiedzieć coś o tym ekskluzywnym klubie, ale widzę na podglądzie, że Viola mnie wyprzedziła Smile

Post toana:

Cytuj
"adampio"
skąd ta cyfra Shocked
W Polsce jest około 300-350 osób żywiących się optymalnie w/g zaleceń lek. med. Jana Kwaśniewskiego!, z tego znam osobiście około setki. A te "miliony" to albo "szkodliwa" dieta "optymalna"-przez brak zrozumienia zasad DO lub inna niskowęglowodanówka Cool. I nie ma się co czarować "melonami" Laughing

...

Dzieki wszystkim za wypowiedzi a propos vit. C. Szkoda tylko, ze czesc posta o proporcje tak zeby bylo wszystko jak kawa na lawe, zostala skrzetnie pominieta ;p No nic. Jest forum, jak cos, mnie bedzie pan admin rugal, ze tylko udaje, ze jestem na ZO Wink

W kazdym razie jutro "big day", bo jutro przechodze i stosuje wszystko to co przyswajalem odkad o ZO sie dowiedzialem, czyli w listopadzie tamtego roku, w praktyce.

Ja na pewno bede sie pojawial regularnie, bo ciezko sie zalapac do "klubu 350" Wink, wiec jakies bledy(miejmy nadzieje minimalne) to wiecej jak pewne.

Poki co bede stosowal proporcje 1:3-3,5:0,8 + obliczenia wagowe(ok. 1g bialka na 1kG wagi naleznej  ~80g), az organizm nie przestawi sie i nie zacznie mi mowic, ze zjadam za duzo lub za malo, wtedy juz obliczenia wagowe odstawiam i bede sie kierowal wylacznie proporcjami tak jak pan doktor nakazuje.

Trzymajcie kciuki.

pozdrawiam i dzieki WSZYSTKIM za wszystkie pomocne informacje i posty w tym temacie, jak i w innych z ktorych korzystalem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70767


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #282 : 2009-04-02, 10:19:44 »

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Very Happy
Zapisane

Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #283 : 2009-04-02, 12:24:10 »

Heh, oby oby Smile

Pierwszy posilek optymalny mam za soba i juz mam jedno pytanie do was.

Z jakich tabel obliczacie posilki?

Ja liczylem wedlug tabel z ksiazki kucharskiej, oraz z liczydla, ktore wspoltworzyl MORGANO. Jednak niektore produkty sie roznia ze soba jesli idzie o skladniki. Np.

Jajko cale z liczydla MORGANO 12,5 : 10,7 : 1,0
z ksiazki: 11,4 : 10,2

Do tego MORGANO dolicza te sladowe ilosci weglowodanow.

Wedlug obliczen z ksiazki sniadanie wyszlo mi 1 : 4 : 0,2, a wedlug liczydla 1 : 3,9 : 0,5

Czy moze tabele z liczydla MORGANO sa nowsze i dlatego sie stosunki roznia ? Roznice sa niby nie wielkie, ale jednak jesli juz liczyc, to po co robic robote glupiego? Lepiej juz liczyc do tabel najlepszych.

pzdr.

ps. Czy jak robicie jajecznice gdzie podajecie smietane(niektorzy tak tu pisali o swoim sniadaniu), czy smietane wypijacie DO jajecznicy juz usmazonej, czy smietane wlewacie od razu do jajek i tak je smazycie ?
Zapisane
michalp
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #284 : 2009-04-02, 13:44:51 »

Bierz pod uwage, ze jajko jajku nierowne (wagowo). Ostatnio zmierzylem 5 typow jaj i rozne wartosci z 1 jajka wychodzily. Najlepiej wziasc jedno jajo, z takiego typu ktore sie na co dzien uzywa (ja biore wiejskie z targu), u nich zoltko to ok. 20g i reszta to bialko. Jajo cale wazy ok. 70g zatem odliczajac skorpkue (ok. 10% masy jaja) mozna sobie wszystko pieknie wyliczyc. I jak juz wiesz, ze np. do jajecznicy dajesz 60g zoltka i 30g bialka to zgodnie z tabelami mozesz sobie pieknie policzyc.

Co zas do wyliczania wez tez pod uwage, ze jaja maja najlepsze mozliwe bialko wiec nawet jak sie wachniesz na calej jajecznicy o 5g to raczej sie nic nie stanie. I tak widze, ze glowna roznica u Cieibe to w tluszcz idzie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70767


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #285 : 2009-04-02, 13:46:37 »

Ja mam jeszcze tabele, które dostałam na wczasach optymalnych i są tam podobne wartości jak podaje Morgano, tylko że dotyczy to 100g jajka, czyli 2 małe. Mam tak;  B=12,8  T=11,6  W=0,3
Wiem, że jak są śladowe wartości takie do 0,5 , to często ich nie podają, bo nie wprowadzają istotnych zmian. Ważne jest, żeby patrzeć kiedy podają wartości w 100g. a kiedy w sztukach.
A o tej śmietanie, to najlepiej będzie wiedział "Adampio". Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70767


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #286 : 2009-04-02, 13:48:19 »

"Luker", moja wypowiedź jest do ciebie, tylko Michał mnie wyprzedził. Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70767


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #287 : 2009-04-02, 13:55:07 »

Zrobiłam błąd, podałam węglowodany 0,3 tyle jest w jednym małym jajku, a w 100g jest 0,6. Jest to tak mała ilość, że niektórzy jej nie podają, a niektórzy zaokrąglają do 1.
Zapisane

Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #288 : 2009-04-02, 14:25:57 »

Bierz pod uwage, ze jajko jajku nierowne (wagowo). Ostatnio zmierzylem 5 typow jaj i rozne wartosci z 1 jajka wychodzily. Najlepiej wziasc jedno jajo, z takiego typu ktore sie na co dzien uzywa (ja biore wiejskie z targu), u nich zoltko to ok. 20g i reszta to bialko. Jajo cale wazy ok. 70g zatem odliczajac skorpkue (ok. 10% masy jaja) mozna sobie wszystko pieknie wyliczyc. I jak juz wiesz, ze np. do jajecznicy dajesz 60g zoltka i 30g bialka to zgodnie z tabelami mozesz sobie pieknie policzyc.
Dzieki za posta.

Zdaje sobie sprawe, ze jajko jajku nie rowne Smile

Jak sie robi glownie potrawy z zoltek to to mozna wyliczyc bardzo dokladnie. Waga, jakis pojemniczek, i do pojemniczka zoltka i idealnie wychodzi. Jajka, ktore kupilem maja zoltka o wadze 17g, wiec idealnie tak jak tu slyszalem, ze z reguly maja.

Z kolei jedno jajko cale dodalem z wiekszych, i tam juz zoltko mialo 20g. Na pewno bede pamietal, ze jajko jajku nie rowne Wink

Cytuj
Co zas do wyliczania wez tez pod uwage, ze jaja maja najlepsze mozliwe bialko wiec nawet jak sie wachniesz na calej jajecznicy o 5g to raczej sie nic nie stanie.
Nie jestem ksiegowym, na pewno nie bede panikowal jak nie bedzie wychodzilo rowno w proporcji do tysiecznej czesci po przecinku Wink Tak zreszta to bym zwariowal.

Do czego zmierzam, to, ze jesli ktos np powie: Te tabele sa najlepsze, to z takich bede korzystal. Nic mnie to nie kosztuje, a jak juz licze to lepiej, zeby to bylo bardziej produktywne, niz mniej Wink

Ja mam jeszcze tabele, które dostałam na wczasach optymalnych i są tam podobne wartości jak podaje Morgano, tylko że dotyczy to 100g jajka, czyli 2 małe. Mam tak;  B=12,8  T=11,6  W=0,6
Wiem, że jak są śladowe wartości takie do 0,5 , to często ich nie podają, bo nie wprowadzają istotnych zmian. Ważne jest, żeby patrzeć kiedy podają wartości w 100g. a kiedy w sztukach.
A o tej śmietanie, to najlepiej będzie wiedział "Adampio". Very Happy
Ok Wink Nie omieszkam go spytac ;p

Co do proporcji, to masz je jeszcze "inniejsze" :>

Bede pamietal, zeby uwazac kiedy sa w 100g, a kiedy w sztukach!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70767


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #289 : 2009-04-02, 15:18:03 »

Może te wartości są "inniejsze", bo skład każdego jajka też może być trochę inny. Mam na myśli jajka wiejskie i "sklepowe". A nawet w samych wiejskich może być różnica w zależności co kura zjada i czy biega luzem.
Zapisane

Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #290 : 2009-04-02, 15:52:22 »

Naturalnie Smile

Nie ma sily, zeby wszystkie produkty mialy ta sama wartosc. Nawet jajka, ktore maja ta sama wage, sa z tej samej grzedy, beda sie roznily. Beda to roznice dziesietne ale na pewno beda.

Wiec ja to doskonale rozumiem, i nie chce tu robic wrazenie paranoika, poniewaz w jednej tabeli jest 0,8 a w drugiej 0,7.

Pytalem dlatego, poniewaz tabele dr Kwasniewskiego z ksiazek, to juz sa tabele majace "pare lat" wiec moze od tego czasu cos sie zmienilo. Wiadomo, ze zywnosc z roku na rok sie robi inna(niestety chyba w ta zla strone), wiec logiczne dla mnie by bylo, ze ich wartosci odzywcze sie zmieniaja. Tego nie wiem, dlatego spytalem Smile

pzdr.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #291 : 2009-04-02, 17:18:30 »

...Nie ma sily, zeby wszystkie produkty mialy ta sama wartosc.
Nawet jajka, ktore maja ta sama wage, sa z tej samej grzedy, beda sie roznily.
Beda to roznice dziesietne ale na pewno beda...

Te roznice moga byc nawet wieksze.

Aby uniknac zbednych "nieoptymalnych" wynikow,
sa szczesliwie rozwiazania pozwalajace "dopasowac" wszystko
do sytuacji konkretnego czlowieka!


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70767


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #292 : 2009-04-02, 17:24:42 »


Pytalem dlatego, poniewaz tabele dr Kwasniewskiego z ksiazek, to juz sa tabele majace "pare lat" wiec moze od tego czasu cos sie zmienilo. Wiadomo, ze zywnosc z roku na rok sie robi inna(niestety chyba w ta zla strone), wiec logiczne dla mnie by bylo, ze ich wartosci odzywcze sie zmieniaja. Tego nie wiem, dlatego spytalem Smile

pzdr.
Na pewno będzie różnica w tych "sklepowych", bo coraz to "lepsze"wynalazki dodają do pasz, ale te wiejski nie powinny zmieniać składu (najlepiej jak się zna producenta i widzi w jakich warunkach żyją te kury).
Zapisane

Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #293 : 2009-04-02, 19:36:49 »

1. Czy ktos tu sie bawi w rozmienianie ziemniakow na: ziemniaki pozne, ziemniaki wczesne czy lepiej przyjac ziemniaki "srednio" i obojetne czy mlode czy pozne tak je zliczac? Roznica jest spora, bo na 200g roznica juz jest rzedu 20g weglowodanow.

2. Dzis smazylem karkowke na 50g smalcu. Co robicie z tluszczem, ktory zostaje na patelni? Wypijacie, czy np polewacie nim ziemniaki/mieso ?

3. Jesli smaze jakiekolwiek mieso, rozumiem, ze nigdy mam nic z niego nie wykrajac (?). Czyli praktyki gdzie np. wykraja sie z miesa czesci "biale" tu jest zakazana ?

4. Czy vit.c moge uzupelniac regularnie przez codzienna herbate z cytrynka? Kiedys natknalem sie na post lekarki, gdzie pisala, ze cytrynka jest dla nas bee(jesli mnie pamiec nie myli). I drugie pytanie, to czy cala(cala pewnie nie, powiedzmy wiekszosc) vit.c z cytrynki zostanie wchlonieta przez herbate, czy ci co pija herbate z cytryna, po wypicu herbaty zjadaja cytrynke ?

5. Czy groszek zielony z konserwy jest ok ? (jadlem dzis do zoltkownicy - 50g)

6. Dobowy bilans wedlug tabel z ksiazki kucharskie - 1 : 2,9 : 0,7. Dobowy bilans z liczydla MORGANO - 1 : 2,7 : 0,9. Roznica prawie znikoma. Na dluzsza mete gdzie juz nie bedzie wazne ile zjadam dziennie, ale proporcje, to nie bedzie wazne. Ale fakt faktem, ze jesli sie popatrzy na ilosciowy bilans to tu juz roznice sa niemale. 66,8 : 193,5 : 48,5 kontra 80,6 : 219,1 : 73,1.

7. Przepraszam was za ta mase pytan na raz Wink

pzdr.

ps. Oddzielne podziekowania dla "tajemniczej" osobki, ktora mi podeslala tabele!!! (Tabele sa praktycznie identyczne z tabelami z Morgano, czasem roznica jest rzedu 0,1, to tak tylko a propos).
Zapisane
nowohucianin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #294 : 2009-04-02, 20:00:45 »

Witam
to ja rowniez bardzo poprosze o taka tabele
jak narazie po 4 dniach dzisiaj pobolewala mnie lekko glowa jak nigdy w zyciu mnie nie bolala Smile
ale juz jest ok
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #295 : 2009-04-03, 09:28:01 »

to ja rowniez bardzo poprosze o taka tabele

Bardzo dobre tabele masz tu http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=76
lub np. tu http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/a-g.htm
a dla "maniaków" tu http://www.nutritiondata.com/
ale i tak nie zwolni cię to od czytania etykiet.
Najważniejsze - skład produktu (ile jest mięsa w mięsie Wink )
- proporcja pomiedzy składnikami
bo... liczy sie tylko proporcja
No chyba zaczne mantrować Wink
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #296 : 2009-04-03, 11:13:44 »

1. Czy ktos tu sie bawi w rozmienianie ziemniakow na: ziemniaki pozne, ziemniaki wczesne czy lepiej przyjac ziemniaki "srednio" i obojetne czy mlode czy pozne tak je zliczac? Roznica jest spora, bo na 200g roznica juz jest rzedu 20g weglowodanow.

2. Dzis smazylem karkowke na 50g smalcu. Co robicie z tluszczem, ktory zostaje na patelni? Wypijacie, czy np polewacie nim ziemniaki/mieso ?

3. Jesli smaze jakiekolwiek mieso, rozumiem, ze nigdy mam nic z niego nie wykrajac (?). Czyli praktyki gdzie np. wykraja sie z miesa czesci "biale" tu jest zakazana ?

4. Czy vit.c moge uzupelniac regularnie przez codzienna herbate z cytrynka? Kiedys natknalem sie na post lekarki, gdzie pisala, ze cytrynka jest dla nas bee(jesli mnie pamiec nie myli). I drugie pytanie, to czy cala(cala pewnie nie, powiedzmy wiekszosc) vit.c z cytrynki zostanie wchlonieta przez herbate, czy ci co pija herbate z cytryna, po wypicu herbaty zjadaja cytrynke ?

5. Czy groszek zielony z konserwy jest ok ? (jadlem dzis do zoltkownicy - 50g)

6. Dobowy bilans wedlug tabel z ksiazki kucharskie - 1 : 2,9 : 0,7. Dobowy bilans z liczydla MORGANO - 1 : 2,7 : 0,9. Roznica prawie znikoma. Na dluzsza mete gdzie juz nie bedzie wazne ile zjadam dziennie, ale proporcje, to nie bedzie wazne. Ale fakt faktem, ze jesli sie popatrzy na ilosciowy bilans to tu juz roznice sa niemale. 66,8 : 193,5 : 48,5 kontra 80,6 : 219,1 : 73,1.

7. Przepraszam was za ta mase pytan na raz Wink

pzdr.
Anyone ??

pzdr.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #297 : 2009-04-03, 13:55:18 »

Cytuj
Czy vit.c moge uzupelniac regularnie przez codzienna herbate z cytrynka? Kiedys natknalem sie na post lekarki, gdzie pisala, ze cytrynka jest dla nas bee(jesli mnie pamiec nie myli). I drugie pytanie, to czy cala(cala pewnie nie, powiedzmy wiekszosc) vit.c z cytrynki zostanie wchlonieta przez herbate, czy ci co pija herbate z cytryna, po wypicu herbaty zjadaja cytrynke ?


A ile tej witaminy jest w plasterku cytryny?
Lepiej zjedz sobie łyżkę natki pietruszki.

W herbacie z cytryną wytwarzają się trujące związki, np aluminium (w Internecie pełno doniesień o jej szkodliwości)
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #298 : 2009-04-03, 15:26:05 »

gdzie ci MĘŻCZYZNIIIIIIIII.... prawdziwi taaaaacyy. Mr. Green
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #299 : 2009-04-03, 16:07:18 »

A ile tej witaminy jest w plasterku cytryny?
Lepiej zjedz sobie łyżkę natki pietruszki.

W herbacie z cytryną wytwarzają się trujące związki, np aluminium (w Internecie pełno doniesień o jej szkodliwości)
W 100g cytryny witaminy C jest 50mg. Tak mam tu napisane. Nie jest to "top" jesli idzie o vit. C, ale jest to powiedzmy w miare. Zreszta chyba mnie zle zrozumialas. Nie mialem zamiaru uzupelniac vit C tylko cytryna, ale miedzy innymi. W lecie jst do wyboru do koloru, ale w zimie takiej roznorodnosci jesli idzie o podaz vit.C nie ma(warzywa).

Czesc o trujacych zwiazkach przyjalem do wiadomosci, dzieki.

gdzie ci MĘŻCZYZNIIIIIIIII.... prawdziwi taaaaacyy. Mr. Green
Lubimy oceniac po pozorach ? :>
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 31 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 16 zapytaniami.