forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-01, 01:20:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
662608 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 31 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.  (Przeczytany 295611 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70893


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #340 : 2009-04-09, 11:59:21 »

...Czy nie prościej zacząć normalnie się odżywiać, a nie kombinować?...

Adminie, a czy nie myslales kiedykolwiek, ze moze chodzi
o to, by jednak "kroliczka gonic" zamiast "zlapac"?  Razz


Grizzly, to nie jest zachęcający dla początkującego post. Każdy ma prawo pytać ile chce i mieć własne podejście do diety. Jeśli ktoś robi to dokładnie, to tylko można mu to zaliczyć na plus.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #341 : 2009-04-09, 13:38:32 »

Rzut ciepła spowodowany jest "zwarciem baterii"

Zapomniałem dopisać, że na tej zasadzie pod wpływem związków pyrogennych dostaje się gorączkę, a także z najnowszych "doniesień naukowych" - to niesprawdzony jeszcze pomysł na sposób "odchudzania". Wypada pogratulować takiej nowej metody i życzyć sukcesów w zdobyciu dotacji na dalsze badania... Laughing

PS
przy hipotermii czynnikiem inicjującym "zwarcie baterii" są dreszcze, które same w sobie, wbrew powszechnej opinii, nie dostarczają zbyt dużo ciepła.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #342 : 2009-04-09, 16:39:52 »

admin dzięki za to ze jednak napisałeś Smile,


oglądajcie rozmowy w toku 14 kwietnia, będzie mowa o dietach odchudzających  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #343 : 2009-04-09, 17:38:27 »

admin
Cytuj
   np.: Jeśli pirogronian zostanie zamieniony na aktywny octan.........do syntezy wit.F.* 

a co sadzisz o piciu olejów ? powiedzmy łyżkę dziennie, gdzieś wyczytałam że owszem oleje obniżają cholesterol LDL  ale również HDL.

CZY ORGANIZM NA DIECIE OPTYMALNEJ, sam jest w stanie wytworzyć taki stosunek omega3 do omega 6 jaki jest najkorzystniejszy? tzn. 2 do 1? jeśli będziesz miał czas napisz coś o nienasyconych tłuszczach w kontekście diety optymalnej .  Smile

oczywiście teraz są Święta, to prośba na po Świętach, pozdrawiam.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #344 : 2009-04-09, 18:50:09 »

3-6 omega to jeden z najlepszych trików "naukowych" dwudziestego wieku. Wszyscy twierdzą, że muszą być uzyskiwane z diety, ale nikt, nigdy nie udowodnił niezbędności tych kwasów u dorosłych osób, a u dzieci "udało" się sztucznie uzyskać następujące objawy niedoboru (podaję za Szygłem) cyt.: "podrażnienie skóry w okolicy krocza, zgrubienie, suchość i łuszczenie się skóry, wyprzenie skóry (intertrigo) oraz spadek poziomu kwasu linolowego w lipidach surowicy krwi."
Znacie kogokolwiek kto ma (miał) takie objawyShocked
A proporcje 3-6 omega to zwykła bzdura wychodząca "naukowcom" zajmującym się dietami beztłuszczowymi. Nie ma tłuszczu w diecie - pojawiają się "objawy" niedoboru NNKT u dzieci, które szybko ustępują po podaniu masła. Dlatego dzieci do lat trzech obowiązkowo muszą szkodzić sobie "naukowo" "szkodliwym" masłem, a nie "zdrową" margaryną  Wink W czwartym roku życia już mogą jeść "zdrowe" metale ciężkie z margaryn...
Zamiast masła "naukowcy" w diecie beztłuszczowej zalecają podawanie kwasu linolowego w ilości 2% dobowej ilości zjadanych kalorii.
Wszystkie badania, że u dorosłych ludzi 3-6 omega powodują: polepszenie transportu cholesterolu, obniżają poziom cholesterolu, obniżają skłonność do skrzeplin, wpływają na metabolizm cholesterolu i lipidów, stanowią niezbędny składnik budulcowy komórek, że są niezbędne do wytwarzania prostaglandyn jest tylko stwierdzaniem faktów biochemicznych i niczym więcej.
Przecież trzeba jakoś ludziom uzasadnić konieczność zjadania tłuszczu w ilości nie mniejszej niż 2% zapotrzebowania kalorycznego na dobę. Najlepiej np: w postaci oleju do smażenia, co równiez likwiduje "niezbędność" 3-6  Mr. Green

PS
gdy "szwindel" stał się głośny, zrezygnowano z nazwy wit. F i z nazwy NNTK, na rzecz "3-6omega z tłustych ryb morskich", bo wszystko się zaczęło od Eskimosów, którzy nie jedząc zdrowo (czytaj: naukowo) nie mieli miażdżycy... Każdy produkt zwierzęcy zawierający tłuszcz zawiera również "3-6 omega z tłustych ryb morskich". Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #345 : 2009-04-09, 19:05:46 »

3-6 omega to jeden z najlepszych trików "naukowych" dwudziestego wieku. Wszyscy twierdzą, że muszą być uzyskiwane z diety, ale nikt, nigdy nie udowodnił niezbędności tych kwasów u dorosłych osób, a u dzieci "udało" się sztucznie uzyskać następujące objawy niedoboru (podaję za Szygłem): podrażnienie skóry w okolicy krocza, zgrubienie, suchość i łuszczenie się skóry, wyprzenie skóry (intertrigo) oraz spadek poziomu kwasu linolowego w lipidach surowicy krwi. Znacie kogokolwiek kto ma (miał) takie objawy?  Shocked
NNTK - to zwykła bzdura.


dzięki Smile
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #346 : 2009-04-09, 19:11:41 »

Hmm ..zastanawiające ...ja już nic nie wiem ot! co  Sad...co innego mam ' wtłoczone ' , co innego się adminie dowiaduję od Ciebie , ale! najważniejsze ,że nasze świąteczne jajeczka mają wszystkie 'itaminki' i jakieś tam nsycone   Wink ...doczytałam ostatnio na onecie takiego niusa !.
Czasami  niektórzy potrafią zaskoczyć swą wiedzą hi,hi...

pozdrawiam świątecznie  Very Happy w kolorze słońca !.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #347 : 2009-04-09, 19:20:17 »

"Mari"
a w czym problem? Przecież możesz naukowo zajadać zdowo pięć razy warzywa i owoce i to będzie zgodne z tym co masz "wtłoczone".  I tak trzymać ku chwale demokracji. Very Happy
Ja tam wolę dzień w dzień żółtka na śmietance ... Very Happy
A namawiać do dobrego nie mam już od trzydziestu lat ochoty w przeciwieństwie do lek. med. Jana Kwaśniewskiego, który całe swoje szlachetne, ciężkie życie jest "niepoprawnym" optymistą... No, ale już tak wspaniałego na szczęście Tatę mam. Very Happy

PS
ja jestem tylko optymistą.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70893


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #348 : 2009-04-09, 19:26:28 »

Ja też, chociaż bez śmietanki Wink
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #349 : 2009-04-09, 19:47:04 »

Adminie widzę ,że 'chodzisz' moimi ścieżkami ...jajecznica na śmietance , a co z boczusiem   Twisted Evil?.



Reniu ja gdy pierwszy raz przeczytałam o śmietanie w jajecznicy zdziwiłam się Smile , ale jako namiętna poszukiwaczka smaków musiałam spróbować  Very Happy i  bingo!.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70893


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #350 : 2009-04-09, 20:12:29 »

"Adminie", powiększyłeś swój post i teraz moja odpowiedź jest nie na temat. Ale też jestem optymistką i myślę, że mi żółtka ze śmietanką zasmakują Very Happy . A co do Twojego Taty, to podziwiam bardzo Jego skromną, a jednocześnie wybitną osobę, oraz Twój szacunek do Niego.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70893


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #351 : 2009-04-09, 20:32:23 »

"Adminie", powiększyłe¶ swój post i teraz moja odpowiedĽ jest nie na temat. Ale też jestem optymistk± i my¶lę, że mi żółtka ze ¶mietank± zasmakuj± Very Happy . A co do Twojego Taty, to podziwiam bardzo Jego skromn±, a jednocze¶nie wybitn± osobę, oraz Twój szacunek do Niego.
Co nie oznacza, że mój jest mniejszy, ja to odkrycie uważam, za najważniejszą rewolucję XX w.
Zapisane

Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #352 : 2009-04-09, 22:56:40 »

 Shocked

To powyzej do wyjasnien pana Tomka. No coz, biochemikiem chyba nigdy nie zostane Wink

...

I jeszcze pozwole sobie go zacytowac z dawnego watka, ktory kiedys znalazlem na forum:

I przyjmij do wiadomości ***, że zapotrzebowanie na białko u różnych osób waha się od 0,76g/nmc/D do powyżej 4g/nmc/D. A więc jeden o wadze 70kg potrzebuje białka około 53g/D, ale drugi już 280g/D w zależności od profilu metabolicznego.
Ten, co dziś potrzebuje białka 53g/D jutro może potrzebować 23g/D albo 150g/D, bo każdy dzień jest inny.
Niezmienne są tylko zasady Diety Optymalnej i Żywienia Optymalnego.


Wszystko jasne, nie obliczamy ile mamy zjesc bialka(a za tym tluszczu wedlug proporcji, czyli okolo 3x tyle, czasem wiecej), tylko jemy tyle ile potrzebujemy w danym dniu. To jest jasne jak slonce i o tym wiem.

Prosze jeszcze mi tylko powiedziec, ten co potrzebuje 53g bialka w jeden dzien, zje weglowodanow(mniej wiecej) 1-1,5x (po przebudowie organizmu) czyli okolo 53-75g weglowodanow, podczas gdy w drugi dzien gdy zje 23g bialka, zje weglowodanow juz tylko 23-30g, natomiast w ostatni dzien, gdzie zje 150g bialka, zje 150-225g weglowodanow, czy we wszystkie dni zje wartosc stala weglowodanow(0,8g na kilogram wagi ciala + odpowiednia ilosc, aby nie bylo skurczy lydek, cial ketonowych itd.), tak jak niektorzy uwazaja i tak jak sie spotkalem wiele razy tu na forum ?

To jest juz chyba moja ostatnia watpliwosc i rozterka, i jesli to opanuje, to juz bede w siodmych skowronkach i moge ze spokojnym serduchem zyc zdrowo i stosowac prawidlowe ZO.

pzdr.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #353 : 2009-04-10, 07:53:16 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
"Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Po przejściu na Żywienie Optymalne trzeba obserwować swój organizm i w razie potrzeby przychodzić mu z pomocą, mając cały czas świadomość, że pewne objawy niekorzystne — jeśli w ogóle się pojawią — spowodowane są nie dietą jako taką, ale błędami, które na początku możemy popełniać lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia. Nie ma takiego człowieka, któremu prawidłowo i długotrwale stosowana dieta optymalna zaszkodziłaby. Ja przynajmniej o takim nie słyszałem."
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #354 : 2009-04-10, 08:12:31 »

Adminie widzę ,że 'chodzisz' moimi ścieżkami ...jajecznica na śmietance , a co z boczusiem 

Wyjaśniam: "żółtka na śmietance" (budyń śmietankowo-żółtkowy), to zupełnie co innego niż "jajecznica". Wartość biologiczna "żółtek na śmietance" jest wyższa niż "jajecznicy", nawet jeśli mają tę samą proporcję BTW, ale to zbyt duże detale dla zdrowej osoby. Takie rzeczy u zdrowych to tylko NASA interesują  Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #355 : 2009-04-10, 08:28:49 »

Przy okazji wyjaśniam, że "wywar" mięsny, mięsnokostny, kostny, kostny z kości szpikowych, "rosół" z kury (przepisy w KK-700 i www.dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=9), to nie "wywar kolagenowy" - w rozumieniu np: dr-a Ponomarenko - "żelatyna rozpuszczona w wodzie", jak za nim przyjęli niektórzy "fachowcy" od diety "optymalnej".
Każdy z tych wywarów ma inny skład i inną choć zbliżoną wartość biologiczną (WB), z wyjątkiem "wywaru kolagenowego" - o faktycznie mizernej WB.
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #356 : 2009-04-10, 08:44:37 »

Panie Tomku, czy nie moglby pan raz odpowiedziec wprost, tak jak to pan dawniej czasem czynil (przyklad wkleilem, a propos "liczenia" bialka).

Bardzo pana prosze.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70893


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #357 : 2009-04-10, 10:01:30 »

"Luker", chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie: czy dzienne spożycie węglowodanów jest stałe, czy zależne od ilości zjedzonego białka? Ja stosuję stałą wartośc W codziennie, ale chciałabym, żeby się wypowiedzieli inni. Wiem co by powiedział "Adampio": proporcjonalnie i do syta. Nie wiem jak jest prawidłowo.
Zapisane

lekarka
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #358 : 2009-04-10, 10:22:43 »

Chyba Renia musimy na to razem z optymalnymi znaleźć precyzyjną odpowiedź (kiedy więcej B, kiedy mniej).
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70893


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #359 : 2009-04-10, 10:52:56 »

Chodzi tylko o to, czy jak się np. zje mniej białka w jakiś dzień, to W też zjeśc mniej? Chyba dr J.Kwaśniewski też pisał, że W liczymy oddzielnie, niezależnie od B i T.
Zapisane

Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 31 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 18 zapytaniami.