forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-20, 05:39:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661805 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 31 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.  (Przeczytany 293045 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #380 : 2009-04-10, 19:42:22 »

...pozdrawiam i poddaje się,  Sad...

Viola pozdrawiajac Ciebie niesmialo twierdze, ze ja wszystko zrozumialem co napisalas.  Cool
Nie przejmuj sie i bez paniki!

Zasady sa naprawde fenomenalnie proste
ale ludzie maja wielkie trudnosci z percepcja.  Razz

Jest takie powiedzenie jednak, ze niema glupich pytan
sa tylko glupie odpowiedzi!

Jak to jest w tej konkretnej sprawie to z pewnoscia
Jestes w stanie rozsadzic.  Cool

Pozdrawiam serdecznie Renie
pelen podziwu dla jej wnioskow.


"Grizzly" teraz już wiem, czemu nie dajesz żadnych odpowiedzi.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #381 : 2009-04-10, 19:56:22 »

"Grizzly", jestem tutaj na tym forum od co najmniej pół roku i nie przeczytałam ani jednej Twojej życzliwej rady. Węszysz tu (i nie tylko tu) i jedyne co potrafisz, to ironizować. KRYTYK-NARRATOR.
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #382 : 2009-04-10, 20:58:54 »

...Węszysz tu (i nie tylko tu) i jedyne co potrafisz, to ironizować. KRYTYK-NARRATOR...

Reniu, co sie zloscisz , masz takie piekne Imie
jak moja ulubiona "Renatka Begier" .  Cool

Bardzo lubie czytac Twoje posty sa takie "niesamowite"  Cool
Masz styl nie dopodrobienia, zawsze cos "ujmujacego" znajduje
w Twoich myslach! Dzieki temu zawsze budza sie we mnie
te glebokie refleksje dotyczace tematow o ktorych piszesz.  Cool

Pozdrawiam serdecznie Reniu.

BTW

A jak tam na "studiach" napisz co tam nowego?  Razz

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #383 : 2009-04-10, 21:04:31 »

Na studiach jest super! Ale powiedz mi tylko jedno: posiadasz sporą wiedzę, a Twoje posty skupiają się jedynie na ocenie innych, a nie na radach. Potrafisz napisać 5 zdań oceniających, zamiast jednego informującego. Pozdrawiam - renia
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #384 : 2009-04-10, 21:17:35 »

...Twoje posty skupiają się jedynie na ocenie innych, a nie na radach.
Potrafisz napisać 5 zdań oceniających, zamiast jednego informującego....

Reniu, jestem bardzo, bardzo zyczliwa osoba,
jakkolwiek rowniez nie bezinteresowna.

Takie sa fakty, ale to chyba nie jest nic zlego?  Cool

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #385 : 2009-04-10, 21:25:41 »

...Twoje posty skupiaj± się jedynie na ocenie innych, a nie na radach.
Potrafisz napisać 5 zdań oceniaj±cych, zamiast jednego informuj±cego....
Reniu, jestem bardzo, bardzo zyczliwa osoba,
jakkolwiek rowniez nie bezinteresowna.
Takie sa fakty, ale to chyba nie jest nic zlego?  Cool
To pokaż, chociaż okruszek tej dobroci.  Cool
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #386 : 2009-04-11, 18:28:25 »

z najnowszych "doniesień naukowych" - to niesprawdzony jeszcze pomysł na sposób "odchudzania".

O proszę - oni nie żartują z tą brunatną tkanką - http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7988252.stm
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #387 : 2009-04-11, 18:50:01 »

W komentarzach  dotyczących publikacji "Dlaczego jajko nie jest takie straszne, jak je malują?" ludzie mówią bee, ponieważ jaja wychodzą z pupy kury Very Happy, czego to ludziska nie wymyślą, nie wiadomo czy się śmiać Very Happy czy płakać Crying or Very sad
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #388 : 2009-04-11, 18:56:59 »

Tkanka brunatna pewnie w znaczącej ilości występuje u niedźwiedzi brunatnych.

"Termogenina – białko występujące w wewnętrznej błonie mitochondriów tkanki tłuszczowej brunatnej, mające postać kanału jonowego przepuszczalnego dla jonów wodorowych.

Termogenina wykorzystuje ten sam gradient protonów, który, według teorii chemiosomotycznej Mitchella, wykorzystuje syntaza ATP. Przejście protonów z przestrzeni międzybłonowej mitochondrium do macierzy mitochondrialnej przez ten kanał nie powoduje jednak powstania ATP, jak w procesie fosforylacji oksydacyjnej, lecz wytworzenie energii cieplnej. Podsumowując: komórki posiadające termogeninę wytwarzają więcej energii cieplnej kosztem spadku produkcji ATP."

Pewnie dlatego tak cieplutko miśkom brunatnym w czasie snu zimowego. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #389 : 2009-04-14, 19:25:45 »

Znowu otwieram puszkę Pandory, ale nie bójcie się Very Happy, mam pytanie tylko do "Adampia". W związku z tym, iż nie miałam pewności do poprawności mojej odpowiedzi na pytanie początkującego Optymalnego, chciałabym zasięgnąć Twojej opinii w sprawie węglowodanów. Napisz "Adampio", jak Ty uważasz, że dzienna ilość W jest stała (np.70g dziennie) i codziennie powinniśmy jeść ich tyle samo, czy najważniejsza jest proporcja BTW. Czy proporcja B i T jest stała, a W liczymy oddzielnie, niezależnie?
Zapisane

daniol
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #390 : 2009-04-14, 21:19:03 »

Luker napisz jak twoj organizm reaguje na nowe zywienie no i jak po swietach  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #391 : 2009-04-14, 21:34:24 »

Właśnie, sama nie wiem co się podziało z Lukrem, gdzieś przepadł niczym kamień w wode Very Happy a taki sympatyczny chłopak z niego Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #392 : 2009-04-14, 21:34:54 »

Znowu otwieram puszkę Pandory, ale nie bójcie się Very Happy, mam pytanie tylko do "Adampia". W związku z tym, iż nie miałam pewności do poprawności mojej odpowiedzi na pytanie początkującego Optymalnego, chciałabym zasięgnąć Twojej opinii w sprawie węglowodanów. Napisz "Adampio", jak Ty uważasz, że dzienna ilość W jest stała (np.70g dziennie) i codziennie powinniśmy jeść ich tyle samo, czy najważniejsza jest proporcja BTW. Czy proporcja B i T jest stała, a W liczymy oddzielnie, niezależnie?
 

Uwazam, ze tylko i wylacznie BTW, ktore jest odpowiednikiem mojego zapotrzebowania.
Jestem najlepszym tego przykladem. Przed wyjazdem do Polski prowadzilem tryb zycia, ktory troche znacie.
W Polsce z baseniku nici, jedzenie co pol godziny itd, itp.
Po pierwszych 3 dniach u mojej mamy pojechalem do Lodzi do tesciowej i zaczelo sie: zero sniadania, obiad prawie zero. Dzisiaj zjadlem tylko sniadanie i troche polskiego zurku.
Jem tylko kiedy jestem glodny, mowi "prawo" naszej diety, wiec jem tylko wowczas kiedy jestem glodny. Jem tyle aby nie byc glodny i nie przejadam sie, mowi kolejna zasada i najwazniejsza: BTW musi byc takie jakie znamy!!!

Czyli jednego dnai potrzebujesz 100 gr B i 150 gr W innego dnia 30 gr B i iles tam W itd.

Widze, ze duzo ludzi popelnia ten sam blad, ktory ja popelnialem na samym poczatku: liczy przed jedzeniem, czyli wyznacza swojemu organizmowi granice BTW. Tu nie o to chodzi, tu chodzi o to aby zjadac juz zbiklansowane i do syta, wowczas nie bedzie problemu.
Pewnie, ze mozna wziac jako wykladnie wzorzec biochemiczny zwiazany z liczba 0,8. Ale jest to tylko przyklad, ktorego nie powinno sie brac za wzorzec dla samego siebie. Trzeba pamietac, ze kazdy jest inny i kazdy prowadzi inny tryb zycia a to znaczy, ze BTW jest dla kazdego inne i inne jest kazdego dnia.

Moze zabrzmialo to jak jakis wyklad. Nie bylo to moim celem. To jest po prostu moj punkt widzenia.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #393 : 2009-04-14, 21:44:20 »

Cytuj
Czy proporcja B i T jest stała, a W liczymy oddzielnie, niezależnie?


Reniu, to specjalnie wzialem w nastepny post.
Jezeli chodzi o mnie to T nie licze, jem tyle na ile mam ochoty i wyobraz sobie, ze jak na razie nie przekroczylem cyfry 3 w dziennym BTW.

Wszystkie trzy pozycje BTW sa jedna caloscia ( dla mnie ) i wyliczam je razem. Tu ponownie wychodzi "szydlo z worka". Nie jesz wczesniej zbilansowanych potraw?

W momencie kiedy zbilanujesz albo zjesz wczesniej zbilansowane nie musisz liczyc nic oddzielnie albo niezaleznie. BTW jest jak puzzle.Bez jednego elementu obrazka nie otrzymasz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #394 : 2009-04-14, 21:47:51 »

Ja swoje zapotrzebowanie na białko, tłuszcz i węglowodany znam, ale chciałam upewnić się do prawidłowości wg.dr J.Kwaśniewskiego. Dziękuję, że napisałeś jak to jest u Ciebie. Coś mi się zdawało, że kiedyś pisałeś, że W liczymy osobno, ale po tych żółtkach chyba mam sklerozę Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #395 : 2009-04-14, 21:53:09 »

Cytuj
Czy proporcja B i T jest stała, a W liczymy oddzielnie, niezależnie?


Reniu, to specjalnie wzialem w nastepny post.
Jezeli chodzi o mnie to T nie licze, jem tyle na ile mam ochoty i wyobraz sobie, ze jak na razie nie przekroczylem cyfry 3 w dziennym BTW.

Wszystkie trzy pozycje BTW sa jedna caloscia ( dla mnie ) i wyliczam je razem. Tu ponownie wychodzi "szydlo z worka". Nie jesz wczesniej zbilansowanych potraw?

W momencie kiedy zbilanujesz albo zjesz wczesniej zbilansowane nie musisz liczyc nic oddzielnie albo niezaleznie. BTW jest jak puzzle.Bez jednego elementu obrazka nie otrzymasz.
A skąd wiesz, że nie jem zbilansowanych potraw? Dlatego, że pytam? Pytam, bo chcę znać Twoje zdanie. Smile Cool
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #396 : 2009-04-14, 22:02:32 »

Cytuj
Czy proporcja B i T jest stała, a W liczymy oddzielnie, niezależnie?


Reniu, to specjalnie wzialem w nastepny post.
Jezeli chodzi o mnie to T nie licze, jem tyle na ile mam ochoty i wyobraz sobie, ze jak na razie nie przekroczylem cyfry 3 w dziennym BTW.

Wszystkie trzy pozycje BTW sa jedna caloscia ( dla mnie ) i wyliczam je razem. Tu ponownie wychodzi "szydlo z worka". Nie jesz wczesniej zbilansowanych potraw?

W momencie kiedy zbilanujesz albo zjesz wczesniej zbilansowane nie musisz liczyc nic oddzielnie albo niezaleznie. BTW jest jak puzzle.Bez jednego elementu obrazka nie otrzymasz.
A skąd wiesz, że nie jem zbilansowanych potraw? Dlatego, że pytam? Pytam, bo chcę znać Twoje zdanie. Smile Cool


Nie wiem i dlatego pytam. Zwroc uwage na znak zapytania na koncu zdania.
Teraz juz wiem, bo piszesz rownolegle w innym temacie.

Mimo wszystko, tylko pytalem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #397 : 2009-04-14, 22:05:48 »

Ja swoje zapotrzebowanie na białko, tłuszcz i węglowodany znam, ale chciałam upewnić się do prawidłowości wg.dr J.Kwaśniewskiego. Dziękuję, że napisałeś jak to jest u Ciebie. Coś mi się zdawało, że kiedyś pisałeś, że W liczymy osobno, ale po tych żółtkach chyba mam sklerozę Wink
 

Nie wiem, moze zle rozumie o czym myslisz piszac "osobno". Podaj przyklad w jaki sposob mozna wyliczyc W osobno aby pozniej pasowalo w BTW.

Byc moze ja po tych 20 zoltkach dziennie i stezeniu cholesterolu 470 nie wiem o co tu chodzi.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70766


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #398 : 2009-04-14, 22:11:16 »

 Very Happy"Adampio", chodzi mi o to, jeśli np. jednego dnia zjemy mniej niż zwykle B i T, to czy powinniśmy zjeść W też mniej, czy ich ilość powinna być stała i niezależna od B i T. Wiesz o co mi chodzi?
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #399 : 2009-04-14, 22:11:30 »

...Byc moze ja po tych 20 zoltkach dziennie i stezeniu cholesterolu 470 nie wiem o co tu chodzi...

A co sadzisz o "wydalaniu kwasow zolciowych" w oczkach celulozy?
Czy to jest dobry pomysl?  Cool

Moze jednak ten cholesterol jest zly?

Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 31 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.