forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:09:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 31 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.  (Przeczytany 287630 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #20 : 2008-10-31, 08:48:59 »

A co do wymyslania chorób,to "smędzenie" w towarzystwie o urojonych chorobach, to najgorsza z mozliwych rzeczy  Idea
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #21 : 2008-10-31, 08:51:00 »

A czemu nie łyżeczka cukru? 

Bo od czasu, gdy "naukowcy" udowodnili, że cukier już nie krzepi - na topie jest dextrose (czyli D-glukoza, czyli - normalna glukoza) - krzepiąca już tylko jej producentów Laughing

oj dobra, juz bez przesady, to nie jest zadna kombinatoryka, ani ortoreksja (mam nadzieje)
nadal chodzi mi o te fruktoze (w sacharozie) zwlaszcza w polaczeniu z zoltkami
nie mam pojecia jakie ilosci sa optymalne, a ta glukoza kosztuje niewiele wiecej niz cukier

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #22 : 2008-10-31, 08:54:12 »

...cukier owocowy, wyjątkowo miażdżycorodny szczególnie z dodatkiem tłuszczu gęsiego. Z takim tłuszczem (wysoka wartość biologiczna) 90-95% fruktozy zawsze zamienia się na tłuszcz* lub (i) cholesterol nawet na Diecie Optymalnej!...
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #23 : 2008-10-31, 09:05:06 »

Przede wszystkim.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!! Smile

Szczerze, to nie spodziewalem sie takiego odzewu. Z reguly, jak ktos jest kompletnym laikiem, to sie go raczej "bluzga" na forum, a nie odwrotnie Wink

Wiec, jeszcze raz, dzieki wielkie!

Ale po kolei:


W ksiazce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Sam autor i jego cala rodzina plus wielu ludzi jest na tym odzywianiu przez dlugi czas.
No to jest na pewno, jedna z tych rzeczy, ktore mi pomagaja w "przestawieniu" swojej mysli zywieniowej Wink


Przeczytaj książkę, wróć z pytaniami typowymi dla ludzi którzy już książkę przeczytali. Smile
Masz to jak w banku, hehe. Z reguly, jestem rzadny wiedzy, ktora mnie interesuje.


Argument o „kłopotach na starość” to stara śpiewka, ale jak widzisz dieta ta stawia na nogi wyniszczonych chorobami starszych ludzi, więc niby co ma szkodzić. Nie jada się niczego co się odkłada więc nic sobie na starość nie nagromadzisz – bez obaw.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Dzieki, za wszelkie slowa. Wszystko, nawet najmnejsza zacheta pomaga Wink

ad 4
jak juz sie tak uparles na wrzucanie ZO do jednego wora z "paleo" to wystarczy zauwazyc, ze owoce byly dostepne sezonowo, a fruktoza w nich zawarta wybitnie sluzy gromadzeniu zapasow energetycznych wiec w sam raz przed zima.
Sluszna uwaga. (sezonowosc owocow)

Cytuj
poza tym inna kwestia, ze "owoce" z biedronki/lidla/tesco niewiele maja wspolnego z tym co znajdowali lowczy/zbieracze.
zreszta, na ZO mozna chyba jesc "berries" - maliny, poziomki, truskawki, nazwij to... w sumie nie wiem dokladnie, fruktozy unikam. na pewno jest o tym w ksiazkach, a jak nie to tu na forum.
Ale tez to dziala w druga strone. Bo chyba nie ma obecnie na swiecie miesa, ktore po ziemi sobie chodzilo tam z 10 000 lat temu. Na przyklad.

Nie lukier, odpowiedzi na wszystki pytania znajdziesz jak " otwozysz" swoj umysl. Jak narazie masz umysl "zamkniety"....to widac po TWOICH Npytaniach typu " a co z wigilia, imprezy?" Czy Ty uwazasz, ze my jestesmu NIENORMALNI...5 MILIONOW LUDZI!!!!!!
Oczywiscie, ze nie. (chociaz jak widze, w liczbie sie pomyliles "troszke" :> )

A mysle, ze moja obecnosc tutaj, chec przejscia na ta diete, pytania, to tylko dowod na to, ze mam umysl, nie zamkniety, a wrecz przeciwnie. Wink

Na to forum trafilem wczoraj po poludniu. Wczesniej nie slyszalem o tej diecie, choc spotkalem sie z terminem diety "low-carb", ktora jest chyba podobna ? Tak mi sie spodobalo, co tu przeczytalem, i wogole logika calej diety(jedzmy, tak jak jedli nasi przodkowie - zdrowi przodkowie), to cos co mnie najbardziej ku niej sklania. Wszelkie argumenty, typu, dawniej nie bylo ziemniakow, witamik w tabletkach, slodyczy itd. to tylko pomaga w tym, aby mnie do niej calkowicie przekonac.

A obawy, ktore masz co do bledow, ze ktros sie pomylil......jezeli myslisz, ze bedziesz zdrowszy jedzac cukier i fruktoze to kontynuuj ten sposob zywienia, ktory wdrozyla Twoja mama, natomiast jezeli chcesz zmienic diete, to zdobadz najpierw na ten temat wiedze teoretyczna i wroc tu na forum, byc moze nie zapytasz o noworoczna impreze albo urodzinowa!!!!
Heh. Byc moze nie Wink

Oczywiscie, ze potrzebuje wiedzy. Jak juz wspomnialem, dzis zamowie ksiazke, i na pewno ja przestudiuje. Taka, mysle, drastyczna zmiana, nie moze sie wziac z niczego, tym bardziej bez potrzebnej ku temu wiedzy. Z cukrem masz jak najbardziej racje, co jest bardzo logiczne(dawniej sie nie jadlo tyle cukru). U mnie kieruje glownie logika w zyciu, i co logiczne, dla mnie jest "latwo przyswajalne" Wink

ps. Dzieki za post! Pare juz twoich wpisow przeczytalem, jeden w Zlotej ksiedze, ktory byl jednym z tych, ktore mnie coraz bardziej przekonaly do tej diety Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #24 : 2008-10-31, 09:17:01 »

Argument o „kłopotach na starość” to stara śpiewka, ale jak widzisz dieta ta stawia na nogi wyniszczonych chorobami starszych ludzi, więc niby co ma szkodzić. Nie jada się niczego co się odkłada więc nic sobie na starość nie nagromadzisz – bez obaw.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Dzieki, za wszelkie slowa. Wszystko, nawet najmnejsza zacheta pomaga Wink

O tak! Trafiłeś w dobre rece  :idea:To jedyny na Forum porzadny facet-ma bardzo poukładane w głowie  Very Happy 
A przy nim Ty też bedziesz bardzo poukładany  Smile
A jak potrafi majsterkować w postach cudzych  Shocked Poczytaj Jego posty-On jest naprawde odlotowy  Smile  Cool
Bardzo jest tutaj również szanowany, szczególnie przez kobiety  Smile Cool   
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #25 : 2008-10-31, 09:20:20 »

Ale tez to dziala w druga strone. Bo chyba nie ma obecnie na swiecie miesa, ktore po ziemi sobie chodzilo tam z 10 000 lat temu. Na przyklad.

tak, takie mieso sprzed kilku lat (ale wystarcza dni) to rzeczywiscie moze juz chodzic. nieszkodzi. wystarczy wyprac w misce na zapleczu spolem, koniecznie z kilkoma kroplami ludwika.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #26 : 2008-10-31, 09:48:14 »

Argument o „kłopotach na starość” to stara śpiewka, ale jak widzisz dieta ta stawia na nogi wyniszczonych chorobami starszych ludzi, więc niby co ma szkodzić. Nie jada się niczego co się odkłada więc nic sobie na starość nie nagromadzisz – bez obaw.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Dzieki, za wszelkie slowa. Wszystko, nawet najmnejsza zacheta pomaga Wink


O tak! Trafiłeś w dobre rece  :idea:To jedyny na Forum porzadny facet-ma bardzo poukładane w głowie  Very Happy 
A przy nim Ty też bedziesz bardzo poukładany  Smile
A jak potrafi majsterkować w postach cudzych  Shocked Poczytaj Jego posty-On jest naprawde odlotowy  Smile  Cool
Bardzo jest tutaj również szanowany, szczególnie przez kobiety  Smile Cool   

Edyta - skarżypyta.

 Razz  Razz  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #27 : 2008-10-31, 09:56:08 »


Edyta - skarżypyta.

 Razz  Razz  Razz

 Razz Razz Razz
Zdrowa.Ty jak zwykle mówisz zdrowo,ale nie tym razem  Razz Cool
Ja tylko w bardzo skromny sposób zareklamowałam umiejetnosci "adama-majsterkowicza319"  Smile
A wiesz Ty jak On doskonale rozumie rotacje?  Shocked ,no to zdziwiłabys sie moja droga  Shocked Razz ,no chyba ,że już czytałaś... Razz
 Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #28 : 2008-10-31, 10:10:05 »

chodzi mi o te fruktoze (w sacharozie) zwlaszcza w polaczeniu z zoltkami

A cóż złego jest w tej fruktozie zwłaszcza w połączeniu z żółtkami? Shocked
Wszyscy "naukowcy" przecież wiedzą, że fruktoza jest (zgodnie z prawdą) lepsza "dla serca" niż glukoza, bo w glikolizie pomija się zamianę glukozy we fruktozę. To dlatego fruktoza zawsze wchodzi pierwsza przed glukozą w szlak Embdena-Meyerhofa Wink
Nieporozumienia wynikają wyłącznie z niewiedzy. Confused
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #29 : 2008-10-31, 10:44:42 »

grazias!
jednakze... nic nie rozumiec, zartow nie chwytac...

wiem tylko ze fruktoza przyspiesza glikacje bialek (bez udzialu insuliny) i synteze kw. tluszczowych - ogolnie jej metabolizm jest duzo szybszy

generalnie warto jednak trzymac sie skrobii (tylko wtedy co z moim koglem moglem Wink )

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #30 : 2008-10-31, 10:51:39 »

_flo .Ależ ty se komplikujesz zycie tym koglem moglem-to okrutne  Shocked  Sad
Wiecej nerwów stracisz i zdrowia nad zastanawianiem  sie "co ,jak i z czym" ,niż  bys zjadła ten kogel -mogel z łyżeczką cukru  Shocked
Lepiej jednak dla własnego zdrowia zrezygnuj z tego przysmaku ,zapomnij o nim  Idea
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #31 : 2008-10-31, 11:00:28 »

dopsz edyta, tym razem ci odpowiem

1. cos z twoim poczuciem humoru nie tedy, bo nawet nie zauwazylas, ze ironizuje. ale rozumiem, ze zarty kiepsko podrozuja swiatlowodem, wiec jestes usprawiedliwiona
2. jestes ostatnia osoba na tym forum od ktorej oczekuje pomocy, kompetentnej porady lub merytorycznej dyskusji... wiec daruj sobie i nie pisz mi juz jak by bylo "lepiej dla mojego zdrowia"
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #32 : 2008-10-31, 11:01:57 »

Ponoć po koglu moglu z łyzeczką cukru można umrzeć...słyszeliście może o tym?  Shocked  
To straszna, zabójcza potrawa .Ponoć gorsza od Buxus sempervirens  Shocked  Shocked  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #33 : 2008-10-31, 11:05:26 »


2. jestes ostatnia osoba na tym forum od ktorej oczekuje pomocy, kompetentnej porady lub merytorycznej dyskusji... wiec daruj sobie i nie pisz mi juz jak by bylo "lepiej dla mojego zdrowia"

Och pszestań ,bo już nie wiem co powiedzieć  Razz  Smile
Wiem,wiem "adammajsterkowiczcudzychpostów319" jest twoim ideałem jesli chodzi o porady "medyczno-dietetyczno-filozoficzne"  Cool Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #34 : 2008-10-31, 11:08:41 »

nara!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #35 : 2008-10-31, 11:10:18 »

nara!

nara!  Smile Zadzwoń jak dojedziesz  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #36 : 2008-10-31, 11:13:51 »

grazias!
jednakze... nic nie rozumiec, zartow nie chwytac...

wiem tylko ze fruktoza przyspiesza glikacje bialek (bez udzialu insuliny) i synteze kw. tluszczowych - ogolnie jej metabolizm jest duzo szybszy

generalnie warto jednak trzymac sie skrobii (tylko wtedy co z moim koglem moglem Wink )



Najlepszy kogirl+mogiel, to usmazone na sloninie 6 zoltek, dokladnie wymieszanych z tluszczem wytopionym ze sloniny.
Czy masz ochote na kogiel-mogiel, poniewaz ciegnie cie do slodkiego?
Jezeli tak, to pojedz troche wiecej tluszczu a "wilczy" apetyt na slodnie minie bezpowrotnie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #37 : 2008-10-31, 11:15:57 »


Czy masz ochote na kogiel-mogiel, poniewaz ciegnie cie do slodkiego?


Och pszestań!Nawet tak nie "mów"  Shocked Widziałeś kogoś na DO ,kto by miał "pociąg" do slodkiego???  Shocked Razz
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #38 : 2008-10-31, 11:35:18 »

O tak! Trafiłeś w dobre rece  :idea:To jedyny na Forum porzadny facet-ma bardzo poukładane w głowie  Very Happy 
A przy nim Ty też bedziesz bardzo poukładany  Smile
A jak potrafi majsterkować w postach cudzych  Shocked Poczytaj Jego posty-On jest naprawde odlotowy  Smile  Cool
Bardzo jest tutaj również szanowany, szczególnie przez kobiety  Smile Cool   
Przez kogo jest szanowany, jakiej jest religii, jaka ma opinie tu na forum, to dla mnie malo wazne. Co dla mnie wazne, to czy rada od niego, czy kogokolwiek innego, jak i ciebie, jest dobra, i dla mnie cenna.

Jesli ktos pisze, o czyms o czym nie ma pojecia, jesli ktos miesza, czyni wieksza szkode niz korzysc, przez zle informowanie, to wtedy tego pochwalac nigdy nie bede. Jednak w tej chwili mam tak malo wiedzy na ten temat, ze ciezko mi "wyczuc" kto mowi 100% tak jak sie powinno, a kto mowie w polowie, tak jak sie powinno.

tak, takie mieso sprzed kilku lat (ale wystarcza dni) to rzeczywiscie moze juz chodzic. nieszkodzi. wystarczy wyprac w misce na zapleczu spolem, koniecznie z kilkoma kroplami ludwika.
Nie zlapalem ironii. (?)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #39 : 2008-10-31, 11:44:28 »

Cytuj
Jesli ktos pisze, o czyms o czym nie ma pojecia, jesli ktos miesza, czyni wieksza szkode niz korzysc, przez zle informowanie, to wtedy tego pochwalac nigdy nie bede. Jednak w tej chwili mam tak malo wiedzy na ten temat, ze ciezko mi "wyczuc" kto mowi 100% tak jak sie powinno, a kto mowie w polowie, tak jak sie powinno.

......i dlatego Luker powinienes zaczac od ksiazki JK aby moc wykluczyc niefachowe, nie na temat wrecz krzywdzace Twoj organizm posty.
Bez wiedzy zawartej w ksiazce bedziesz tak "zakrecony", po przeczytaniu pewnych postow tu na forum, ze w konsekwencji zaszkodzisz sobie a nie pomozesz. A przeciez nie o to Ci chodzi.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 31 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.