forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 11:36:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
667790 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 31 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.  (Przeczytany 315806 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #420 : 2009-04-15, 17:35:35 »

rania, kamienie to prawa strona pod zebrem, tam gdzie watroba, a lewa strona podbrzusza to jelito, ale mysle ze nospa nie zaszkodzi, działa rozkurczajaco. to moze być kolka, ja tez tak miewałam na poczatku, wtedy starałam sie jesc bardzo mało, piłam rumianek , troszke po¶ciłam az jelita się uspokoiły.
Ja to mam tylko pewność, że serce jest z lewej strony, a reszty (na szczęście) nie miałam okazji "słyszeć". Smile
Zapisane

ali
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #421 : 2009-04-15, 22:03:38 »



Pojawil sie u mnie wieczorem lekki bol po lewej stronie podbrzusza, w okolicy miednicy. Zeby jeszcze moze lepiej okreslic polozenie, to jest lewa strona 10-15cm pod pepkiem.

Uczucie jest jak "lekka kolka". Czasem zdazalo mi sie to rowniez(bardzo rzadko) gdy lezalem powiedzmy w lozku i ogladalem film, to po jakims czasie ten lekki bol sie pojawial, tyle, ze wczesniej szedlem spac, i rano juz go nie bylo, a teraz jest caly czas od wczoraj i sie troche martwie...

pzdr.
jeśli jest to ból piekący to będzie przepuklina
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #422 : 2009-04-15, 23:23:30 »

Nie jest to bol piekacy, i niestety caly czas sie utrzymuje.

Ostatnio zapal sporo u mnie podupadl na skutek dlegliwosci, ktore mi sie pojawily. Odbija mi sie praktycznie po kazdym posilku, bez wzgledu na to co zjem, nawet jesli(jak to bylo dzis rano) bylo to 100g zoltek, 40g cale jajo, usmazone na 25g masla. Czasem mi sie zdarzy puscic "baczka", z zoladka wydawane sa dziwne odglosy. Serce mi mocno bije jak tylko wykaze odrobine wysilku fizycznego. Rano mialem bol promieniujacy na lewa strone plecow, pod lopatkami, nigdy takiego nie mialem.

Nie takiego startu ZO oczekiwalem... szkoda. Moze ZO nie jest dla kazdego ??

Na forum mi raczej nikt nie pomoze. Sprobuje zadzwonic do arkadii w Jastrzebiej Gorze i sprobuje sie skontaktowac z jakims lekarzem optymalnym. Jesli i to zawiedzie, a dolegliwosci nie ustapia, bede musial sie chyba pozegnac z ZO, choc nie chcialbym bo w ten model zywienia bardzo wierze, ale z wielu postow tu na forum wynika, ze albo sie ma "szczescie" to ZO albo nie. Jedni sa okazami zdrowia, a inni wiele lat sie mecza z tymi samymi, lub innymi dolegliwosciami.

pzdr.
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #423 : 2009-04-15, 23:45:57 »

Zapomnialem jeszcze dodac do moich "milych objawow" jakis zolto-bialy kuleczkowaty nalot na jezyku, ktorego wczesniej(przed ZO) raczej nie mialem, bo mysle, ze bym zauwazyl. Zwrocil mi na niego uwage chlopak siostry w pierwszy dzien swiat, choc mozliwe, ze sie pojawil pare dni wczesniej.

Zazdroszcze tym, ktorzy przeszli na ZO i od pierwszego dnia wszystko u nich przebiegalo sprawnie i na sam "+", bez zadnych problemow.

Widocznie tak musialo byc...
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #424 : 2009-04-16, 00:17:04 »


Zazdroszcze tym, ktorzy przeszli na ZO i od pierwszego dnia wszystko u nich przebiegalo sprawnie i na sam "+", bez zadnych problemow.

Widocznie tak musialo byc...
no to masz przechlapane
cos jest z twoim przewodem pokarmowym nie tak jak należy
 są to raczej dolegliwości nie związane z obecną dietą
mnie po przejściu na ŻO takie wcześniejsze dolegliwości minęły jak ręką ujął
ps.
na wszelki wypadek sprawdź woreczek żółciowy
Zapisane
daniol
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #425 : 2009-04-16, 08:03:09 »

luker moze to cie pocieszy ze u mnie w pierwszysm tygodniu w jamie ustnej tez bylo nie ciekawie z tego co pamietam pierwsze 3 tygodnie nie byly zachecajace napisze na swiezo poki pamietam bo na zo jestem 2 miesiace wiec: mialem rozne bole w okolicach nerek dziwne ukucia na calym ciele w ustach jak pisalem nawet ciezko to okresli nic co dokuczalo tak zebym czul obrzymi dyskafort poza nie milym zapachem w 3 tygodniu swedzenie w zatokach i pare dni po cieklo mi z nosa najbardziej dokuczajace bylo to ze na calym ciele ciagle mnie cos swedzialo kulo lub pobolewalo czulem sie jak bym mial cialo kogos innego nie swoje kogos schorowanego a przed zo bylem zdrowiutki jak na obecne czasy Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #426 : 2009-04-16, 08:38:38 »

tak zwane "induction flu" na diecie atkins Razz
poza tym, no moze sie przejadasz? tluszczem?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71848


Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #427 : 2009-04-16, 09:30:26 »

luker moze to cie pocieszy ze u mnie w pierwszysm tygodniu w jamie ustnej tez bylo nie ciekawie z tego co pamietam pierwsze 3 tygodnie nie byly zachecajace napisze na swiezo poki pamietam bo na zo jestem 2 miesiace wiec: mialem rozne bole w okolicach nerek dziwne ukucia na calym ciele w ustach jak pisalem nawet ciezko to okresli nic co dokuczalo tak zebym czul obrzymi dyskafort poza nie milym zapachem w 3 tygodniu swedzenie w zatokach i pare dni po cieklo mi z nosa najbardziej dokuczajace bylo to ze na calym ciele ciagle mnie cos swedzialo kulo lub pobolewalo czulem sie jak bym mial cialo kogos innego nie swoje kogos schorowanego a przed zo bylem zdrowiutki jak na obecne czasy Razz
"daniol" jeśłi Tobie ŻO(z dużych liter) nie służy, to czemu nie wrócisz do ""koryta", albo "pastwiska"?. Przecież to nie jest mus.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #428 : 2009-04-16, 10:18:34 »

luker moze to cie pocieszy ze u mnie w pierwszysm tygodniu w jamie ustnej tez bylo nie ciekawie z tego co pamietam pierwsze 3 tygodnie nie byly zachecajace napisze na swiezo poki pamietam bo na zo jestem 2 miesiace wiec: mialem rozne bole w okolicach nerek dziwne ukucia na calym ciele w ustach jak pisalem nawet ciezko to okresli nic co dokuczalo tak zebym czul obrzymi dyskafort poza nie milym zapachem w 3 tygodniu swedzenie w zatokach i pare dni po cieklo mi z nosa najbardziej dokuczajace bylo to ze na calym ciele ciagle mnie cos swedzialo kulo lub pobolewalo czulem sie jak bym mial cialo kogos innego nie swoje kogos schorowanego a przed zo bylem zdrowiutki jak na obecne czasy Razz
 

typowe objawy przebudowy pieca. przejda bardzo szybko.

w przypadku nalotu na jezyku podnies troche weglowodany...dopiero po przebudowie a jezyk dostanie normalnego koloru.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #429 : 2009-04-16, 10:36:13 »

luker moze to cie pocieszy ze u mnie w pierwszysm tygodniu w jamie ustnej tez bylo nie ciekawie z tego co pamietam pierwsze 3 tygodnie nie byly zachecajace napisze na swiezo poki pamietam bo na zo jestem 2 miesiace wiec: mialem rozne bole w okolicach nerek dziwne ukucia na calym ciele w ustach jak pisalem nawet ciezko to okresli nic co dokuczalo tak zebym czul obrzymi dyskafort poza nie milym zapachem w 3 tygodniu swedzenie w zatokach i pare dni po cieklo mi z nosa najbardziej dokuczajace bylo to ze na calym ciele ciagle mnie cos swedzialo kulo lub pobolewalo czulem sie jak bym mial cialo kogos innego nie swoje kogos schorowanego a przed zo bylem zdrowiutki jak na obecne czasy Razz
 

typowe objawy przebudowy pieca. przejda bardzo szybko.

w przypadku nalotu na jezyku podnies troche weglowodany...dopiero po przebudowie a jezyk dostanie normalnego koloru.

kłóciłabym się z tą przebudową pieca.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #430 : 2009-04-16, 10:49:21 »

...kłóciłabym się z tą przebudową pieca...

Takie okreslenia jak "piec" sa dobre dla "osiedlowych kulturystow"
i "renatki begier"  Cool

Szanujacy sie "Optymalny" powinien operowac biochemicznymi okresleniami,
inaczej pauperyzacja "dobije" zacna idee, jak komuna Polske!  Shocked

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #431 : 2009-04-16, 11:52:13 »

...kłóciłabym się z tą przebudową pieca...

Takie okreslenia jak "piec" sa dobre dla "osiedlowych kulturystow"
i "renatki begier"  Cool

Szanujacy sie "Optymalny" powinien operowac biochemicznymi okresleniami,
inaczej pauperyzacja "dobije" zacna idee, jak komuna Polske!  Shocked



grizlly i co z tym "piecem" u Lukera, jak sądzisz?  Cool
Zapisane
daniol
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #432 : 2009-04-16, 14:18:49 »

renia czy ja cie do czegos zmuszam wiec uszanuj to ze nie stawiam wielkich liter i nie pisze polskich znakow
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #433 : 2009-04-16, 15:01:43 »

ADMIN poniższa notka nie jest łatwo dostępna , można ja odnaleźć przypadkowo.
================================================================   
   Ważne dla wszystkich Użytkowników.
« Odpowiedz #24 : 2008-11-14, 07:31:33 »
   Odpowiedz cytując
PROSZĘ O UWAGĘ
ZMIANA DOTYCHCZASOWYCH ZASAD.
Cytuj z: Maniek  2008-11-13, 21:49:36
K dopuszcza

Dobrze dziecko zacząłeś w pierwszym poście!
A tu nagle "K". Co to za K Shocked masz na myśli z tym dopuszczaniem?.
To zadziwiający brak szacunku. Do pierwszej "pierdoły" zwracają się niektórzy: Panie "pierdoło", a o moim Tacie jakieś "K".
Za coś takiego dostaniesz bana następnym razem i każdy,  po ostrzeżeniu, kto niedostosuje się  do podanego nazewnictwa.
Nazewnictwo:
Pan Jan Kwaśniewski, (dopuszcza się bez Pan),
lek. med. Jan Kwaśniewski, (dopuszcza się j/w),
Nazewnictwo dozwolone, choć nie wskazane:
dr Kwaśniewski - powszechnie wiadomo, że Jan Kwaśniewski wybrał leczenie ludzi, a nie karierę "naukową",
JK lub J.K.
Nazewnictwo zakazane, za które dostanie się natychmiastowy ban bez ostrzeżenia:
mistrz, guru,  i wszystkie inne powszechnie przyjęte za pejoratywne.
Nazwy własne związane z Janem Kwaśniewskim pisze się dużą literą:
Dieta Optymalna i Żywienie Optymalne - poduszczalne skróty DO, ŻO i ZO dla tych, co nie mają "polskiej" klawiatury.

PS
Będzie obowiązywał okres przejściowy około tygodnia, dla tych, którzy odzwyczaili się od odbrych manier i wszystkich nowych Użytkowników. Przoszę zastosować się do tych wytycznych, po jednym oficjalnym ostrzeżeniu, niepoprawiony - dostaje bana na okres zależny od "winy". "Taryfikator" bana ustala "admin".
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ       
Zapisane
daniol
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #434 : 2009-04-16, 15:21:43 »

w takim razie postaram sie dostosowac nie i nie uzywac skrotu zo  Smile
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #435 : 2009-04-16, 18:24:34 »

"update"

Kolki jak sie rano obudzilem juz nie bylo.

Ale odbijania, zabawa w kotka i myszle z "zoladkiem" jest nadal. Zolty/bialy nadal nadal wystepuje, pomimo tego, ze zmniejszym ilosc spozywanego pokarmu.

Wczoraj zladem 50:150:82. Ostatnio jem weglowodany na tym poziomie stale, ok. 80. Na poczatku jadlem 0.8 na g bialka, ale mialem skurcze prawie co noc, oraz ciala ketonowe(rano po przebudzeniu 3+). Skurczy juz nie mam od ponad tygodnia, natomiast ciala ketonowe rano od paru dni sa w ilosci sladowej.

Rano 100g zoltka, 40g jajko cale usmazonych na 25g masla, 200g ziemniakow we frytkach usmazonych na 20g smalcu(frytki od wczoraj jem po jakiejs godzinie, dwoch od jajecznicy). To jest moj praktycznie standard. Codziennie zwiekszam sobie od jakiegos czasu weglowodany przez 30g sliwek w czekoladzie(20g weglowodanow) okolo godz. 13, 14. Obiad to karkowka 150-200g usmazona na 20g smalcu. Do tego 100g buraczkow, i z 150-200g ziemniakow utartych na puree z 10g masla. Watrobke chce jesc raz w tygodniu w piatek.

Chleba, cukru zwyklego, cukierkow(poza tymi sliwkami) nie tykam wogole. (sliwki regularnie jem od niecalego tygodnia)

no to masz przechlapane
cos jest z twoim przewodem pokarmowym nie tak jak należy
 są to raczej dolegliwości nie związane z obecną dietą
mnie po przejściu na ŻO takie wcześniejsze dolegliwości minęły jak ręką ujął
ps.
na wszelki wypadek sprawdź woreczek żółciowy
A wiec to wszystko przez ciebie. U ciebie ujal, a mi dodal ;p

Wiem, ze mam "cos nie tak". Przechlapane i tyle...

luker moze to cie pocieszy ze u mnie w pierwszysm tygodniu w jamie ustnej tez bylo nie ciekawie z tego co pamietam pierwsze 3 tygodnie nie byly zachecajace napisze na swiezo poki pamietam bo na zo jestem 2 miesiace wiec: mialem rozne bole w okolicach nerek dziwne ukucia na calym ciele w ustach jak pisalem nawet ciezko to okresli nic co dokuczalo tak zebym czul obrzymi dyskafort poza nie milym zapachem w 3 tygodniu swedzenie w zatokach i pare dni po cieklo mi z nosa najbardziej dokuczajace bylo to ze na calym ciele ciagle mnie cos swedzialo kulo lub pobolewalo czulem sie jak bym mial cialo kogos innego nie swoje kogos schorowanego a przed zo bylem zdrowiutki jak na obecne czasy Razz
Cos o tym wiem...

pzdr.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #436 : 2009-04-16, 20:41:48 »

a ile ty wazysz? 50kg?
Zapisane
daniol
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #437 : 2009-04-16, 21:00:42 »

luker mysle ze jak pisales ze "wczesniej "glownie  jadles weglowodany i dla tego organizm az tak sie buntuje obawiam sie ze u zony tez tak bedzie a ma zaczac za pare dni i jak bedzie miala takie objawy to mi sie dostanie  Sad
Zapisane
Luker
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #438 : 2009-04-16, 21:08:46 »

Zgadza sie. Jadlem duzo slodyczy, choc pare miesiecy przed dieta znacznie to ograniczylem. Jednak slodyczy, weglowodanow jadlem mase. Lubialem jarskie jedzenie, codziennie chleb, lubie/alem ziemniaki. Chleba to spokojnie z 3, 4 duze kromki do jajecznicy z 3 jajek. Duzo, duzo chleba, bulek itd. Do tego wczesniej przez wiele lat masa slodyczy, lody potrafilem jedno litrowe zjesc spokojnie w jedno popoludnie z przerwa, lub wysoki sloiczek kremu snickers. 3, 4 princesse max, to tez byl zaden problem.

Tak wiec weglowodanow jadlem na pewno sporo.

a ile ty wazysz? 50kg?
Oczywiscie, ze nie. 75kg - 188cm wzrostu(dlugie nogi).

Tyle jem ostatnio. Wczesniej jadlem tak jak bylem glodny. Jednego dnia zjadlem 60g, innego 90, a innego 80. Tluszczy 2,5-3,5 razy tyle. Zgodnie z tym, zeby "byc najedzonym, ale sie nie przejadac". No i tak jadlem, az pewnego dnia trafil mi sie "ciezki zoladek", poprzedzony paroma dniami, kiedy mi sie zaczelo "odbijac".

Tyle zjadlem wczoraj i przedwczoraj, wszystko przez uczucie "ciezkiego zoladka", ktore wczesniej mnie dopadlo i te "dolegliwosci zoladkowe" oraz odbijania. Sprawdzam, czy te moje dolegliwosci nie sa z "przejedzenia", ale wyglada na to, ze nie, bo jak napisalem zjadlem tak 2 poprzednie dni, i dzis i nic to nie daje. Poza tym, jestem osoba w miare mloda, nie jestem chory na nic powaznego, pan doktor mowi, ze u takiej osoby przebudowa nastepuje w tydzien, dwa. Maksymalnie w miesiac. Ja jestem juz na ZO 15 dni, a do tego jem bialka z zoltek, karkowki, watrobki, zeberek, czyli same uznawane za najbardziej wartosciowe.

pzdr.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Kilka pytan przed rozpoczeciem diety.
« Odpowiedz #439 : 2009-04-16, 21:15:41 »

Tyle zjadlem wczoraj i przedwczoraj, wszystko przez uczucie "ciezkiego zoladka", ktore wczesniej mnie dopadlo i te "dolegliwosci zoladkowe" oraz odbijania.

ciezki zoladek to wiesz od czego jest na ZO... od laczenia takich ilosci W z tluszczem.. przynajmniej w moim przypadku
i 80g weglowodanow/dzien to wedlug mnie na ZO juz sie kiepsko kwalifikuje
w kazdym razie dobrze zrobisz w takim wypadku, jesli sie wybierzesz do lekarza optymalnego
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 31 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.