forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:18:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  dolegliwosci jelitowe
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: dolegliwosci jelitowe  (Przeczytany 23620 razy)
Marta24
Go


Email
dolegliwosci jelitowe
« : 2008-11-01, 02:30:01 »

Witam serdecznie,
Mam na imie Marta i mam 24 lata.Zwracam się z goraca prosba o pomoc do lekarza optymalnego.
Diete optymalna stosuje od 3 lat. Wyleczylam się z Astmy oskrzelowej, kręgosłup przestal mnie bolec, ustąpiła nadkwaśność żołądka. Jednak  nadal mecza mnie zaparcia. Zaparcia mialam od dziecka i do tego straszne kolki jelitowe. Gdy przeszlam na diete optymalna chwilowo zaparcia uspokoily się ale jednoczesnie mialam straszne problemy żołądkowe i leczyłam je pradami selektywnymi. Poczatkowo myślałam ze moje dolegliwości jelitowe SA związane z zoladkiem i kiedy wylecze żołądek to mi przejdzie.Po seri pradow nadkwaśność ustąpiła ale dolegliwości jelitowe nadal mam. A to jest dziwne bo przy tej diecie szybko ustępują choroby układu pokarmowego a umnie nadal się utrzymuja.Moje  dolegliwości jelitowe SA następujące: mam zaparcia, kolki jelitowe  po prawej stronie pod zebrem, biegunki i nieraz wzdęcia.Moje zaparcia SA tego rodzaju ze rano załatwiam się 3 razy i czuje ze jeszcze powinnam ale nie mogę wiec zaraz dostaje kolke.Ostatnio jadlam jakis czas sliwki bo działają przeczyszczająco to na drugi dzien mialam biegunki.Po każdym posiłku czuje ze powinnam się wypróżnić i mam do tego wzdety brzuch ale kiedy chce się wypróżnić to po prostu nie mogę.Ostatnio mialam na przemian jednego dnia zaparcia a drugiego biegunki i straszne klucie pod prawym zebrem.Naprawde nie wiem co mam zrobic bo to jest bardzo dokuczliwe.Mialam również robione prady na centralny układ nerwowy bo jestem osoba nerwowa i tez z tego powodu mialam problemy z żołądkiem.Ja caly czas myslalm ze te dolegliwości jelitowe  to od żołądka i z nerwow ale jak widac to nie dokona tak.Podam przykład mojego dnia optymalnego: sniadanie: jajecznica z 1 jajka i z 3 zoltek i 1 pomidor. Obiad zupa kolagenowa z warzywami i maslem 150 g  ziemniakow i 2 kotleciki z wątróbki, do pracy bralam kefir ze smietana 30% i  1 nektarynka (jako uzupełnienie węglowodanów) a przed snem 3 kostki gorzkiej czekolady i pare orzechow wloskich. Teraz już nie wiem co mam jesc żeby nie mieć kolek, zaparc i biegunek. Bardzo proszę o rade, co powinnam zrobic. Myslalm o pradach selektywnych ale nie wiem jki typ.


                              Marta
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #1 : 2008-11-01, 03:15:26 »

Czy zaden lekarz nie skierowal cie na przeswietlenie jamy brzusznaej?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #2 : 2008-11-01, 13:31:09 »

Witam serdecznie,
Mam na imie Marta i mam 24 lata.Zwracam się z goraca prosba o pomoc do lekarza optymalnego.
 Diete optymalna stosuje od 3 lat. Wyleczylam się z Astmy oskrzelowej, kręgosłup przestal mnie bolec, ustąpiła nadkwaśność żołądka. Jednak  nadal mecza mnie zaparcia. Zaparcia mialam od dziecka i do tego straszne kolki jelitowe. Gdy przeszlam na diete optymalna chwilowo zaparcia uspokoily się ale jednoczesnie mialam straszne problemy żołądkowe i leczyłam je pradami selektywnymi. Poczatkowo myślałam ze moje dolegliwości jelitowe SA związane z zoladkiem i kiedy wylecze żołądek to mi przejdzie.Po seri pradow nadkwaśność ustąpiła ale dolegliwości jelitowe nadal mam. A to jest dziwne bo przy tej diecie szybko ustępują choroby układu pokarmowego a umnie nadal się utrzymuja.Moje  dolegliwości jelitowe SA następujące: mam zaparcia, kolki jelitowe  po prawej stronie pod zebrem, biegunki i nieraz wzdęcia.Moje zaparcia SA tego rodzaju ze rano załatwiam się 3 razy i czuje ze jeszcze powinnam ale nie mogę wiec zaraz dostaje kolke.Ostatnio jadlam jakis czas sliwki bo działają przeczyszczająco to na drugi dzien mialam biegunki.Po każdym posiłku czuje ze powinnam się wypróżnić i mam do tego wzdety brzuch ale kiedy chce się wypróżnić to po prostu nie mogę.Ostatnio mialam na przemian jednego dnia zaparcia a drugiego biegunki i straszne klucie pod prawym zebrem.Naprawde nie wiem co mam zrobic bo to jest bardzo dokuczliwe.Mialam również robione prady na centralny układ nerwowy bo jestem osoba nerwowa i tez z tego powodu mialam problemy z żołądkiem.Ja caly czas myslalm ze te dolegliwości jelitowe  to od żołądka i z nerwow ale jak widac to nie dokona tak.Podam przykład mojego dnia optymalnego: sniadanie: jajecznica z 1 jajka i z 3 zoltek i 1 pomidor. Obiad zupa kolagenowa z warzywami i maslem 150 g  ziemniakow i 2 kotleciki z wątróbki, do pracy bralam kefir ze smietana 30% i  1 nektarynka (jako uzupełnienie węglowodanów) a przed snem 3 kostki gorzkiej czekolady i pare orzechow wloskich. Teraz już nie wiem co mam jesc żeby nie mieć kolek, zaparc i biegunek. Bardzo proszę o rade, co powinnam zrobic. Myslalm o pradach selektywnych ale nie wiem jki typ.


                              Marta


Marta "nie widze tluszczu" W TYM TWOIM MODELU ZYWIENIA OPTYMALNEGO.

Mozesz podac dzienne BTW
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #3 : 2008-11-01, 16:16:21 »

Witam serdecznie,
Mam na imie Marta i mam 24 lata.Zwracam się z goraca prosba o pomoc do lekarza optymalnego.
 Diete optymalna stosuje od 3 lat. Wyleczylam się z Astmy oskrzelowej, kręgosłup przestal mnie bolec, ustąpiła nadkwaśność żołądka. Jednak  nadal mecza mnie zaparcia. Zaparcia mialam od dziecka i do tego straszne kolki jelitowe. Gdy przeszlam na diete optymalna chwilowo zaparcia uspokoily się ale jednoczesnie mialam straszne problemy żołądkowe i leczyłam je pradami selektywnymi. Poczatkowo myślałam ze moje dolegliwości jelitowe SA związane z zoladkiem i kiedy wylecze żołądek to mi przejdzie.Po seri pradow nadkwaśność ustąpiła ale dolegliwości jelitowe nadal mam. A to jest dziwne bo przy tej diecie szybko ustępują choroby układu pokarmowego a umnie nadal się utrzymuja.Moje  dolegliwości jelitowe SA następujące: mam zaparcia, kolki jelitowe  po prawej stronie pod zebrem, biegunki i nieraz wzdęcia.Moje zaparcia SA tego rodzaju ze rano załatwiam się 3 razy i czuje ze jeszcze powinnam ale nie mogę wiec zaraz dostaje kolke.Ostatnio jadlam jakis czas sliwki bo działają przeczyszczająco to na drugi dzien mialam biegunki.Po każdym posiłku czuje ze powinnam się wypróżnić i mam do tego wzdety brzuch ale kiedy chce się wypróżnić to po prostu nie mogę.Ostatnio mialam na przemian jednego dnia zaparcia a drugiego biegunki i straszne klucie pod prawym zebrem.Naprawde nie wiem co mam zrobic bo to jest bardzo dokuczliwe.Mialam również robione prady na centralny układ nerwowy bo jestem osoba nerwowa i tez z tego powodu mialam problemy z żołądkiem.Ja caly czas myslalm ze te dolegliwości jelitowe  to od żołądka i z nerwow ale jak widac to nie dokona tak.Podam przykład mojego dnia optymalnego: sniadanie: jajecznica z 1 jajka i z 3 zoltek i 1 pomidor. Obiad zupa kolagenowa z warzywami i maslem 150 g  ziemniakow i 2 kotleciki z wątróbki, do pracy bralam kefir ze smietana 30% i  1 nektarynka (jako uzupełnienie węglowodanów) a przed snem 3 kostki gorzkiej czekolady i pare orzechow wloskich. Teraz już nie wiem co mam jesc żeby nie mieć kolek, zaparc i biegunek. Bardzo proszę o rade, co powinnam zrobic. Myslalm o pradach selektywnych ale nie wiem jki typ.


                              Marta

czekolade,orzechy,nektarynke zamienic na ziemniaki i inne  warzywa, duszone na slonince,
moze robic zapiski po jakich posilkach jest lepiej,a po jakich bole nasilaja sie,i w ten sposob eliminowac to co szkodzi,
moze kazdego dnia jadac inaczej ??
moze problem powoduje rowniez  smietanka i maslo?? Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #4 : 2008-11-02, 09:45:36 »

Cytuj
moze problem powoduje rowniez  smietanka i maslo??

Kodar, ja bym powiedzial, ze brak tych produktow moze byc powodem symptomow.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #5 : 2008-11-02, 16:37:03 »

Zawsze sądziłam, że zaparcia to brak wypróżnień przez kilka dni, ale mogę się mylić. A co do kolki pod prawym żebrem, to może warto zrobić USG? Skierowanie nie jest konieczne.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #6 : 2008-11-03, 13:55:49 »

Cytuj
moze problem powoduje rowniez  smietanka i maslo??

Kodar, ja bym powiedzial, ze brak tych produktow moze byc powodem symptomow.
wiem,ze chodzi ci o tluszcz,Calkowitego braku nie bylo,bo pijala smietanke.

najwartosciowszy tluszcz to przeciez loj,a malo kto go jada.

Ja w podanym jadlospisie tez zauwazylam zbyt malo tluszczu,ale moze Marta zapomniala o nim napisac. Confused
poczekamy az sie ponownie odezwie. Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #7 : 2018-09-23, 13:48:18 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #8 : 2018-09-23, 13:55:49 »

Świetnie, niech dalej badają, bo to może być całkiem ciekawe.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #9 : 2021-08-12, 17:58:57 »

Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #10 : 2021-08-12, 18:40:05 »

Kiedyś, gdzieś pisałem o "myśleniu trzewnym". Jest.  Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #11 : 2021-08-12, 18:53:35 »


Pewnie mózg się kłóci z jelitami o dominację - kto kogo ma słuchać... Cool Laughing Wink
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: dolegliwosci jelitowe
« Odpowiedz #12 : 2021-08-12, 19:07:15 »

Wszstko na ten temat.  Laughing
Pisza to co juz dawno zostało opublikowane. Być moze naukowcy wzorują się na wiedzy Kwasniewskich , bo mozna sie głupio poczuć, byc naukowcem i mało co wiedzieć...
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 20 zapytaniami.