forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:02:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Depresja
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Depresja  (Przeczytany 68601 razy)
Madmax
Go


Email
Depresja
« : 2008-11-05, 19:00:26 »

Witam.
Jestem na D.O. 4 lata.
Poczytałem troszkę na forum i postanowiłem odstawić mlecznez z moje diety z powodu nawrotu depresji i nerwicy
Dziś pierwszy dzień. Na razie jest dobrze.
Może ktos miałby ochotę coś mi jeszcze doradzić. Chętnie wysłucham. Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #1 : 2008-11-05, 20:54:40 »

Witam.
Jestem na D.O. 4 lata.
Poczytałem troszkę na forum i postanowiłem odstawić mlecznez z moje diety z powodu nawrotu depresji i nerwicy
Dziś pierwszy dzień. Na razie jest dobrze.
Może ktos miałby ochotę coś mi jeszcze doradzić. Chętnie wysłucham. Z góry dziękuje.
Pozdrawiam

Depresja to pojecie wzgledne.
Podaj jakies objawy. Czy to sa stany lekowe, czy niechec do srodowiska, czuy jest to brak checi do czegokolwiek, czy ...podaj jakies symptomy.

Dlaczego odstawiles mleczne?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #2 : 2008-11-05, 20:57:10 »


Dlaczego odstawiles mleczne?

Może dlatego,że panuje taki "szał na rotacje" wiesz...pamietasz moze fryzury na "limala"  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #3 : 2008-11-05, 21:10:48 »


Dlaczego odstawiles mleczne?

Może dlatego,że panuje taki "szał na rotacje" wiesz...pamietasz moze fryzury na "limala"  Cool

oj tak , a pozniej jak zaczeli rotowac to byli Limalai, Kojakami i Pejgami na zmiane Shocked

skonczyli jak Lenon
Zapisane
Madmax
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #4 : 2008-11-05, 23:07:01 »

Objawy takie jak napisał adampio a mleczne odstawiłem zeby się po prostu przekonać,
bo nie widzę innej przyczyny mojego problemu

ps.przez to że nie umie to nie lubię pisać
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #5 : 2008-11-05, 23:18:02 »

Depresja to stan chorobowy, kliniczny. Może na spokojnie zastanów się - czy to, aby nie przesilenie, nasilenie stresu, zmęczenia, braku snu, kłopotów w pracy. Depresja nie występuje tak czesto jak sie słyszy, to bardzo poważny stan. I wybacz, ale nie sądzę, żeby wypicie śmietanki tylko w środę, a nie 3x w tygodniu poprawiło Twój stan psychiczny.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #6 : 2008-11-05, 23:46:43 »

Depresja to stan chorobowy, kliniczny. .
a jeden mundry doktor z dużym  Dr powiedział że to " ucieczka w chorobę zdrowego człowieka"
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #7 : 2008-11-06, 00:17:00 »

...a jeden mundry doktor z dużym  Dr powiedział że to " ucieczka w chorobę zdrowego człowieka"...

A te samobojstwa.....????  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
To objaw vigoru "podczas ucieczki" zdrowego czlowieka, tak???  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #8 : 2008-11-06, 07:06:58 »

Objawy takie jak napisał adampio a mleczne odstawiłem zeby się po prostu przekonać,
bo nie widzę innej przyczyny mojego problemu

ps.przez to że nie umie to nie lubię pisać

Ja sie wyleczylem z takiej nerwicy / ty nazywasz to deptresja/ zywieniem optymalnym.

Wrecz odwrotnie; nie odstawialbym mlecznych, poniewaz na takie stany, stany nerwowe jest mietana i maslo.
Odstaw wszystkie alkohole na min 3 m-ce ...nie wiem czy pijesz dlatego pisze!!

Mozesz jeszczenapisac krotko co jesz na sniadanie, obiad i kolacje?
Zapisane
cheeta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #9 : 2008-11-06, 10:35:28 »

...a jeden mundry doktor z du¿ym Dr powiedzia³ ¿e to " ucieczka w chorobê zdrowego cz³owieka"...

A te samobojstwa.....???? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
To objaw vigoru "podczas ucieczki" zdrowego czlowieka, tak??? Shocked Shocked Shocked



cos w tym jest, adampio.  spozywam alkohol tylko od wielkiego swieta. na pare dni po tym zawsze dopada mnie stan ogolnego zniechecenia i rozdraznienia. nie mam wtedy sily ani ochoty wogole ruszac sie z domu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #10 : 2008-11-06, 13:46:55 »

...a jeden mundry doktor z du¿ym Dr powiedzia³ ¿e to " ucieczka w chorobê zdrowego cz³owieka"...

A te samobojstwa.....???? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
To objaw vigoru "podczas ucieczki" zdrowego czlowieka, tak??? Shocked Shocked Shocked



cos w tym jest, adampio.  spozywam alkohol tylko od wielkiego swieta. na pare dni po tym zawsze dopada mnie stan ogolnego zniechecenia i rozdraznienia. nie mam wtedy sily ani ochoty wogole ruszac sie z domu.

Pojecie od wiekiego swieta jest tez dla mnie wzgledne. Nie moja tu sprawa aby Cie wyliczac z ilosci wypijanego alkoholu. Mam podobny przyklad, jeden z moich znajomych tez mowil, ze pije od wielkiego dzwonu. Poprosilem go o liczenie wszystkiego co wypija kazdego dnia i koazalo sie, ze pijal dziennie srednio 3 piwa, pol butelki wina i pare szybkich sznapsow. A od wielkiego dzwonu to pil pol litra wodki na jednej imprezie.

Dlatego powinienes zrobic taki "rachunek sumienia", skorygowac, skontrolowac i zrobic pauze bezalkoholowa na min jeden miesiac!!!

Alkohol jest czesto powodem depresji. Jezeli jeszcze dodatkowa masz  na tzw kaca, bole w klatce piersiowe, problem z nabraniem powietrza, leki przed smiercia tudziez zawalem serca....to sa to symptomy, ktore mowia "NIE PIJ"
Zapisane
Madmax
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #11 : 2008-11-06, 16:48:59 »

Alkohol raz w miesiącu w małych ilościach
Sniadanie 3 jajka frytki 100g
obiad 2 jajka 2 mielone frytki 100g szklanka śmietanki 30%
kolacja 2-3 jajka frytki 100g
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #12 : 2008-11-06, 16:57:24 »

Alkohol raz w miesiącu w małych ilościach
Sniadanie 3 jajka frytki 100g
obiad 2 jajka 2 mielone frytki 100g szklanka śmietanki 30%
kolacja 2-3 jajka frytki 100g

ode mnie: odstaw na razie te frytki, i smietanke. odstaw wszystko co mocno insulinogenne = co moze ewentualnie robic zamieszanie w neurotransmiterach. no i oczywiscie alkohol. pzdr + powo
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #13 : 2008-11-06, 17:01:50 »

...a jeden mundry doktor z dużym  Dr powiedział że to " ucieczka w chorobę zdrowego człowieka"...

A te samobojstwa.....????  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
To objaw vigoru "podczas ucieczki" zdrowego czlowieka, tak???  Shocked Shocked Shocked



vanGogh tysz se z "vigoru" obciał ucho .
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #14 : 2008-11-06, 17:17:24 »

Alkohol raz w miesiącu w małych ilościach
Sniadanie 3 jajka frytki 100g
obiad 2 jajka 2 mielone frytki 100g szklanka śmietanki 30%
kolacja 2-3 jajka frytki 100g

Czegos tu nie rozumiem. 300 gr gotowych frytek dziennie daje Ci okolo 120 gr wegla. Chyba, ze robisz je sam czyli z 200 gr ziemniaka otrzymujesz 100 gr frytek czyli okolo 34 gr wegla x 3 czyli 112 gr kulhydratow. Chyba, ze robisz frytki ze 100 gr ziemniaka, czyli sensu stricto 50 gr frytek....daje Ci o polowe mniej.

Uwazam, ze jesz za duzo ziemniakow. Jest duzo innych wazyw, korymi mozesz uzupelnic kulhydrat.
Jednak nie sadze aby ziemniak byl powodem nerwicy.

Biorac pod uwage Twoj powyzszy jadlospis to zjadles okolo 110 bialka, 169 gr tluszczu i 94 gr wegla BTW 1:1,6:0,9 TO TAK CIRKA.
Tu wzialem 2 mielone= 200 gr miesa mielonego z zawartosia tluszczu okolo 18 %

Jezeli tak jesz na codzien, to jestes przebialczony a to juz moze byc powodem nerwicy, czy tez stanu temu podobne zachowanie.

Nie mam pojecia ile wazysz. Ale po 4 latach diety nie sadze abys wazyl 140 kg !!!!
Moja sugestia: zmniejsz bialko waga nalezna dla ciebie x 0,8 i dostosuj BTW do tego.......
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #15 : 2008-11-06, 18:05:55 »

"Żadna noc nie moze byc,az tak czarna,zeby nigdzie nie mozna bylo odszukac,ani jednej gwiazdy.Pustynia tez nie moze byc,az tak beznadziejna,zeby nie mozna bylo odkryc oazy.Pogodz sie z zyciem,takim,jakim ono jest(...)Istnieja kwiaty,ktore kwitna nawet w zimie"

                                                                     : )
Zapisane
Madmax
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #16 : 2008-11-06, 18:32:14 »

Źle napisałem, frytki robie sam ze 100g ziemniaka na jeden posiłek a kotlety z podgardla dwa po 50g
moja waga to 65 kg, może faktycznie za dużo białka
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #17 : 2008-11-06, 19:08:04 »

Jezeli tak jesz na codzien, to jestes przebialczony a to juz moze byc powodem nerwicy, czy tez stanu temu podobne zachowanie.

Tyle, ze sa tacy, ktorzy depresje lecza m.in. zwiekszeniem ilosci spozywanego bialka i suplementowaniem aminokwasow.
Ponadto sa badania pokazujace, ze dieta z wieksza iloscia bialka poprawia stan osob chorych na depresje.

110g bialka to mniej niz 20% energetycznie. Wszyscy autorzy diet niskoweglowodanowych zalecaja wlasnie takie ilosci. (Procz jednego polskiego lekarza)

Cytuj
waga nalezna dla ciebie x 0,8 i dostosuj BTW do tego.......

Uwazam, ze takie heurystyki sa szkodliwe.

ps.
wcale nie uwazam, ze powyzszy jadlospis jest dobry.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #18 : 2008-11-06, 19:44:23 »

Ja jestem bardziej nerwowa jak jem za mało węgli. Odkąd proporce zwiększyłam (1:3-5:1) lepiej śpię. Czytałam, że przy kamicy nerkowej trzeba zmiejszyć białko a przy nerwowości zwiększyć węgle. Jak to pogodzić żeby zachować proporcje? Niewykonalne.Doszłam do wniosku, że podczas leczenia czasem trzeba  Wink łamać proporcje.Co do alkoholu to też sie zgadza, źle znoszę nawet małe ilości i na ogół mam po nim migrenę. Doszło do tego, że mam fobie przed imprezami. Już po mnie , a taka była dobra kobieta jakby to powiedzieli w "Alternatywy 4" Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #19 : 2008-11-06, 20:23:17 »

Cytuj
waga nalezna dla ciebie x 0,8 i dostosuj BTW do tego.......

Uwazam, ze takie heurystyki sa szkodliwe.

no dokladnie. takie i inne. bo co to w ogole za depresja? ktos ci zdiagnozowal te depresje? albo nerwica? pojecie bardzo ogolne, wyglada jakby co druga osoba na to w polsce cierpiala... na jedno i drugie cierpisz rownolegle? to jakies zaburzenie maniakalno-depresyjne!  Wink
jak dla mnie "nerwica" to najczesciej efekt niedoborow lub nadmiarow w diecie na przyklad wlasnie niedobor weglowodanow... albo nadmiar..., ale powodow moze byc tysiac -  z takich ktore mi przychodza teraz do glowy: hipoglikemia, zaburzenia gospodarki elektrolitowej, etc..

do lekarza!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.