forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 13:56:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Depresja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Depresja  (Przeczytany 68858 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #20 : 2008-11-06, 21:03:30 »

Cytuj
waga nalezna dla ciebie x 0,8 i dostosuj BTW do tego.......

Uwazam, ze takie heurystyki sa szkodliwe.

no dokladnie. takie i inne. bo co to w ogole za depresja? ktos ci zdiagnozowal te depresje? albo nerwica? pojecie bardzo ogolne, wyglada jakby co druga osoba na to w polsce cierpiala...

Ależ _flo,wystarczy poczytac jakomś prase ,czy se zrobić jakis test w necie i już wiesz na jakom chorobe cierpisz i jakie badania se wykonać  Cool
Ja dziś cierpiałam na nerwice z rana,bo zmasciłam pewna sprawe,potem było mi smutno, wiec cierpiałam na depresje,potem byłam zamyslona wiec najpewniej to autyzm  Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #21 : 2008-11-06, 21:17:28 »

Ja dziś cierpiałam na nerwice z rana,bo zmasciłam pewna sprawe,potem było mi smutno, wiec cierpiałam na depresje,potem byłam zamyslona wiec najpewniej to ...

szalenstwo panny Edie Razz Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #22 : 2008-11-06, 21:29:32 »

Jezeli tak jesz na codzien, to jestes przebialczony a to juz moze byc powodem nerwicy, czy tez stanu temu podobne zachowanie.

Tyle, ze sa tacy, ktorzy depresje lecza m.in. zwiekszeniem ilosci spozywanego bialka i suplementowaniem aminokwasow.
Ponadto sa badania pokazujace, ze dieta z wieksza iloscia bialka poprawia stan osob chorych na depresje.

110g bialka to mniej niz 20% energetycznie. Wszyscy autorzy diet niskoweglowodanowych zalecaja wlasnie takie ilosci. (Procz jednego polskiego lekarza)

Cytuj
waga nalezna dla ciebie x 0,8 i dostosuj BTW do tego.......

Uwazam, ze takie heurystyki sa szkodliwe.

ps.
wcale nie uwazam, ze powyzszy jadlospis jest dobry.

Zenon, my nie rozmawiamy o diecie niskoweglpwodanowej ani wysokobialkowej, tylko o diecie optymalnej, tlustej, ktorej podstawa jest zachowanie wartosci BTW, ktorych punktem wyjscia jest "mala" ( jako punkt wyjscia: 0,8 x WN) ilosc bialka.
Pozniej mozna sobie dostosowywac biorac pod uwage rozne inne zachowania, typu choroba, typu styl zycia itd.

Madmax, musisz sam policzyc ile czego jesz.
Po 4-ech latach diety, przy wadze 68 kg ( nie znam wzrostu ale sadzac po wadze masz okolo 168-172 ) nie powinienes jesc wiecej jak max okolo 50 - 60 gr wysokowartosciowego bialka. Jedzac 10 calych jajek dziennie juz dostarczasz sobie 62 gr.....a gdzie reszta z Twojego menu?
W 10 zoltkach ( najlepsze biajko) masz tylko 32 gr bialka najwyzszej jakosci.

Ja bym na Twoim miejscu sprobowal z mniejszyc proteiny.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #23 : 2008-11-06, 21:44:24 »

Źle napisałem, frytki robie sam ze 100g ziemniaka na jeden posiłek a kotlety z podgardla dwa po 50g
moja waga to 65 kg, może faktycznie za dużo białka


OK, wyliczylem to co podales i wyglada to nastepujaco: B: 81,9 T:202,3 W:53,9  Czyli BTW: 1:2,4:0,7, ktore jest OK.
Wychodzac z zalozenia, ze Twija waga nalezna jest 65 kg, powinienes jesc okolo 50-60 gr bialka.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #24 : 2008-11-06, 22:00:58 »

Cytuj
Uwazam, ze takie heurystyki sa szkodliwe.

HEURYSTYKA!!!!????

To juz jest teoria poparta wiedza, praktyka, doswiadczeniem, potwierdzona przez min 350 ludzi odzywiajacych sie dokladnie tak, jak JK zaleca. Nie na podstawie hipotez.

Jezeli uwazasz, ze menu Madmax-a jest zle, zaproponuj cos. Uzywanie madrych slow i negowanie wszystkiego co inni pisza jest "Grizzlizja" ( neologizm powstaly na bazie tegoz forum).

Czekamy na propozycje!!!
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #25 : 2008-11-06, 23:44:39 »

Cytuj
Uwazam, ze takie heurystyki sa szkodliwe.

HEURYSTYKA!!!!????
TAK, HEURYSTYKA!!!!!!!!

No bo jak to inaczej nazwac?
Nie wazne czy gosc jest stary czy mlody, nie wazne czy faktycznie jest gosciem czy moze gosciowa, nie wazne czy jest akktywny i w jakis sposob, czy aktywny nie jest.
0.8g x NW zawsze dziala!

Cytuj
To juz jest teoria poparta wiedza, praktyka, doswiadczeniem, potwierdzona przez min 350 ludzi odzywiajacych sie dokladnie tak, jak JK zaleca. Nie na podstawie hipotez.
Adampio - ja bardzo cenie sobie praktyke.
Ale .. ja sam wypraktykowalem taka dogmatyczna wersje DO z 0.8-1g bialka i u mnie to nie dzialalo niestety.
Poza tym pisze ci ze inni autorzy w oparciu o wiedze proponuja tego bialka jednak nieco wiecej.

Cytuj
Jezeli uwazasz, ze menu Madmax-a jest zle, zaproponuj cos. Uzywanie madrych slow i negowanie wszystkiego co inni pisza jest "Grizzlizja" ( neologizm powstaly na bazie tegoz forum).
Nie jestem lekarzem, dlatego nie bede doradzal.
Uwazam, ze Madmax powinien zainwestowac w dobrego lekarza/doradce od zywienia niskoweglowodanowego.
Ja moglbym oczywiscie opisac to co stosuje u siebie i co u mnie sie sprawdza. Jednak nie wezme za zycie i zdrowie Madmaxa zadnej odpowiedzialnosci.

Ogranicze sie do pewnych uniwersalnych banalow.
Po pierwsze sen. Wysypiac sie. Zasypiac najlepiej kolo 22. Spac w zaciemnionym pomieszczeniu do momentu az sie czlowiek wyspi. To wbrew pozorom bardzo wazne.
Po drugie: nie tylko proporcje sa istotne lecz rowniez jakosc produktow.
Po trzecie nie przesadzac z dogmatami. Niech drogowskazem bedzie umiar, smak, samopoczucie, swoja waga i samoksztalcenie.
Po czwarte: jesc czesc jedzenia na surowo. Jesli juz ztermizowane mieso to raczej gotowane/duszone. Tluszcz sugeruje surowy albo malo przetworzony. Fryty zjarane na szmalcu na patelni bym wywalil na rzecz jarzyn gotowanych/duszonych z solidna porcja dobrego masla (bez olejow roslinnych i barwnikow)
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #26 : 2008-11-06, 23:59:06 »

Cytuj z: adampio
Zenon, my nie rozmawiamy o diecie niskoweglpwodanowej ani wysokobialkowej, tylko o diecie optymalnej, tlustej, ktorej podstawa jest zachowanie wartosci BTW, ktorych punktem wyjscia jest "mala" ( jako punkt wyjscia: 0,8 x WN) ilosc bialka.
Pozniej mozna sobie dostosowywac biorac pod uwage rozne inne zachowania, typu choroba, typu styl zycia itd.

Adampio, poniekad rozmawiacie o diecie niskoweglowodanowej, bo dieta wg dra Jana Kwasniewskiego jest dieta niskoweglowodanowa.
O diecie wysokobialkowej nie mowilem nic. No chyba ze 18% energii z bialka przy 2300kcal to dla ciebie dieta wysokobialkowa Laughing

nie zgadzam sie z postulatem "0.8g x MN", o wiele bardziej rozsadnie brzmi to co jest lo tu (na temat bialka):
http://optymalni.de/htm/dogmaty.htm

Uwazam, ze 100g bialka dla doroslego faceta z zaburzeniami afektu moze byc korzystna iloscia.
Ale na przyklad zgadzam sie ze korzystniej zamiast calych jajek jest jesc wiecej zoltek. (najlepiej na surowo) Szczegolnie przy depresji: duzo tryptofanu, witamina A i D, bardzo potrzebne.
Ponadto watrobka (A) i (najlepiej surowa) ryba (D) od czasu do czasu byly by rowniez pozyteczne.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #27 : 2008-11-07, 01:29:54 »

(...)Jesli juz ztermizowane mieso to raczej gotowane/duszone. Tluszcz sugeruje surowy albo malo przetworzony. Fryty zjarane na szmalcu na patelni bym wywalil na rzecz jarzyn gotowanych/duszonych z solidna porcja dobrego masla (bez olejow roslinnych i barwnikow)

Chyba byśmy się w jednej kuchni nie pozabijali, widzę sporo zbieżności.

Ja zawsze popieram na śniadanie żółtka sadzone na odrobinie smalcu (białka odpadają), zawsze niska temperatura patelni, żadnego palenia, powolutku, może być pod przykryciem, żółtka mogą być częściowo nie ścięte – wedle uznania.

Na obiad mięso wieprzowe karczek / łopatka, podroby wieprzowe nerki / serca / wątroba duszone bardzo powolutku, żadnego palenia, jarzyny duszone także powolutku, może być kalafior / brokuły / ziemniak. Duszenie zawsze pod przykryciem na minimalnym ogniu (w atmosferze pary wodnej). Do potrawy można dodać już po przyrządzeniu smalcu lub masła.

Śniadanie i obiad do syta tak by uniknąć kolacji i nie obudzić się z wilczym głodem w dniu następnym. Trzeba tej „podstawy” zjeść tyle by nie było ochoty na przegryzanie czymś przypadkowym – by można było patrzeć na sernik czy czekoladę z odrazą, a nie apetytem.

Warto sprawdzić przez kilka dni czy smalec nie jest dla nas zauważalnie lepszy od masła i w takim wypadku masło stosować raz w tygodniu w dużej ilości, a unikać wszelkich pozostałych produktów mlecznych. Z doświadczenia wnoszę, że do uduszonego całego kalafiora wchodzi bez ociekania kostka masła (trzeba LEKKO zgnieść).

I to wszystko co jest do zdrowia potrzebne, cała reszta to cudowanie, można sobie pozwolić na inne potrawy / przekąski nie zawierające znaczącej ilości węglowodanów, ale potrawy te powinny stanowić mniej niż 20% Białka/Tłuszczu w rozliczeniu tygodniowym i mniej niż 30% BT w rozliczeniu dziennym. Mowa tu zwłaszcza o białym serze, rybach, mleku, kefirach, olejach roślinnych.

Unikać wszelkich produktów przetworzonych przemysłowo, żadnych wędlin, jak ryba to mrożona, konserwy i gotowe ryby w zalewie schemizowanej to straszne nieporozumienie. Zboża uznać jako niejadalną ciekawostkę, już zawsze chętniej poprę lekkie osłodzenie kawy naturalnej niż gorzką kawę z „niewinnym” wafelkiem. Kawa zbożowa całkowicie odpada jako produkt zbożowy.

Zawsze mnie zdumiewa nieszczęśliwy człowiek myszkujący koło południa w poszukiwaniu czegoś do przegryzienia. Pytam „zjadłeś do syta na śniadanie żółtka sadzone”, no nie, to zjedz zawsze jako pierwszy posiłek i problem przestanie istnieć.

Nie szukać urozmaicenia w jedzeniu, raczej się opierać, okazji do podgryzienia czegoś niedobrego i tak nie zabraknie.

W stanach braku komfortu psychicznego pomaga natychmiast wypicie 500g śmietanki 18%. Jeśli sprawdziłeś, że wolisz smalec niż masło to trzeba w takim wypadku sięgnąć do lodówki po kawałek uprzednio uduszonej tłustej wieprzowiny lub przyrządzić żółtka na smalcu – tu jako dodatek zaobserwowałem, że znajomi stosują spore ilości koncentratu pomidorowego by łapnąć trochę węglowodanów.

Nieocenione dla równowagi organizmu są wszelkiego rodzaju wywary z kości wieprzowych zamienione w zupę pomidorową lub barszcz odrobiną koncentratu.


Madmax, może coś sobie z tego wybierzesz,
Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS Nie wyliczysz sobie białka, możesz sobie jednak zagwarantować złotą proporcję jedząc jako podstawę żółtka / tłustą wieprzowinę / smalec / jarzyny duszone, a unikając wszystkich innych produktów, które nie posiadają właściwych proporcji BT w sposób naturalny.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #28 : 2008-11-07, 02:01:36 »

(...) PS Nie wyliczysz sobie białka(...)

Hej. Chciałbym spytać ile powinienem jeść białka...

Hej,
odpowiadam:
tylko tyle, aby pokryć zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne i tylko tyle, aby aminokwasy alifatyczne nie zamieniały się na acetylo-CoA. Hey. Very Happy. I odczepcie się wreszczie od tych 30g, czy 59,999g białka. Białka (i TW) się je wg faktycznego ZAPOTRZEBOWANIA, a nie "domniemanych" gramów wyliczonych z "sufitu". Wink

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #29 : 2008-11-07, 06:32:49 »

W stanach braku komfortu psychicznego pomaga natychmiast wypicie...

kubka bulionu + pieprz + pietrzuszka  Cool

aaaalbo zanuc sobie: "Hej mlody junaaaaakuu smutek zwalcz i strach, przeciez na tym piachuuu za 30ci laaat prze-bieg-nieee z-pew-nos-ciaaaaa jasnaaaa dlugaaaa proooostaaa, szero-ka-jak-mo-rze trasaaaaaa lazienkowskaaaaa"  Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #30 : 2008-11-07, 07:52:08 »

Witam.
Jestem na D.O. 4 lata.
Poczytałem troszkę na forum i postanowiłem odstawić mlecznez z moje diety z powodu nawrotu depresji i nerwicy
Dziś pierwszy dzień. Na razie jest dobrze.
Może ktos miałby ochotę coś mi jeszcze doradzić. Chętnie wysłucham. Z góry dziękuje.
Pozdrawiam

Madmax.
Wyczytalem w jednej z ksiazek, ze depresje, choroba dwubiegunowa  i stany nerwicowe pochodza z niedoboru jednego z kwasow tluszczowych omega 3. To jest kwas tluszczowy DHA. Najwieksza koncentracja tego kwasu tluszczowego jest w mozgu. Wprowadz do diety okolo 40g mozdzku dziennie, a zobaczysz jak to dziala. Sprawdzilem to na  sobie. Bedziesz spokojny, ze ani Edyta ani Grizzly nie wyprowadza cie z rownowagi. Wszystkie obelgi beda splywac po tobie , jak woda po kaczorach. JK tez zaleca mozdzek przy nerwicach.
Zenon je go na surowo. Ja smaze na loju albo gotuje z baranina.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #31 : 2008-11-07, 08:02:14 »

Bedziesz spokojny, ze ani Edyta ani Grizzly nie wyprowadza cie z rownowagi.

I bedziesz tak jak kangur obleśnym capem wąchającym obsikane majtki brudnych bab,jak i czyste majtki chłopców -obrzydliwość!!!Stary obleśny cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.... wyweszyl Cie po obsikanych majtkach i nogach.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #32 : 2008-11-07, 10:48:58 »

Bedziesz spokojny, ze ani Edyta ani Grizzly nie wyprowadza cie z rownowagi.

I bedziesz tak jak kangur obleśnym capem wąchającym obsikane majtki brudnych bab,jak i czyste majtki chłopców -obrzydliwość!!!Stary obleśny cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.... wyweszyl Cie po obsikanych majtkach i nogach.

Jak bedziesz w dalszym ciagu sikac w majtki i po nogach, to miszka nie tylko wyweszy, ale i upoluje mloda kozke. Tak ze nie pisz kiedy siusiasz po nogach.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #33 : 2008-11-07, 10:58:51 »

Bedziesz spokojny, ze ani Edyta ani Grizzly nie wyprowadza cie z rownowagi.

I bedziesz tak jak kangur obleśnym capem wąchającym obsikane majtki brudnych bab,jak i czyste majtki chłopców -obrzydliwość!!!Stary obleśny cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.... wyweszyl Cie po obsikanych majtkach i nogach.


Jak bedziesz w dalszym ciagu sikac w majtki i po nogach, to miszka nie tylko wyweszy, ale i upoluje mloda kozke. Tak ze nie pisz kiedy siusiasz po nogach.


A skąd wiesz,że ja chodze w majtkach,skąd wiesz,że
Ty sie nie ukapalas przed wyjsciem.


Podglądałeś mnie stary capie? Skąd wiesz ,ze sikam w majtki, i że jestem nie ukompana? I skąd wiesz,że majtki "adama319" są czyste?????????????????????
Ty stary zboczony ,obrzydliwy CAPIE!!!!
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #34 : 2008-11-07, 11:12:54 »

Bedziesz spokojny, ze ani Edyta ani Grizzly nie wyprowadza cie z rownowagi.

I bedziesz tak jak kangur obleśnym capem wąchającym obsikane majtki brudnych bab,jak i czyste majtki chłopców -obrzydliwość!!!Stary obleśny cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.... wyweszyl Cie po obsikanych majtkach i nogach.




Jak bedziesz w dalszym ciagu sikac w majtki i po nogach, to miszka nie tylko wyweszy, ale i upoluje mloda kozke. Tak ze nie pisz kiedy siusiasz po nogach.


A skąd wiesz,że ja chodze w majtkach,skąd wiesz,że
Ty sie nie ukapalas przed wyjsciem.


Podglądałeś mnie stary capie? Skąd wiesz ,ze sikam w majtki, i że jestem nie ukompana? I skąd wiesz,że majtki "adama319" są czyste?????????????????????
Ty stary zboczony ,obrzydliwy CAPIE!!!!

Sama sie chwalilas, ze siusiasz po nogach. Nie musialem podladac. A sie nie kapiesz, bo maz lubi cie obwachiwac. Jakbys sie ukapala, to nie byloby z czego obwachiwac.
Jak sie ukapie psa, to on zaraz sie wytarza w gownie, aby ponownie smierdziec a nie pachniec szamponem.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #35 : 2008-11-07, 11:21:18 »

Dobra.ja sie nie ukompałam ,żeby mąż mógł mnie obwachiwać-widocznie lubi te brudne rzeczy jak to okresliłeś .Natomiast ty

Ty sie nie ukapalas przed wyjsciem. A przeciez posikalas sie przed monitorem. Grizzly wyweszyl Cie po obsikanych majtkach i nogach. Adam jest czysty chlopak i nie lapie za brudne rzeczy. Grizzly zawolal ta baba. Reszte juz opisalas.

wiesz,że Adam łapie sie za te czyste rzeczy  i dlatego ty te rzeczy ukomujesz ,bo wiesz,że to jemu sie podoba  Smile
To już wszystko wyjasnia,dlaczego "baby" nie chcą nawet podejść do ciebie i czemu zona od ciebie odeszła .
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #36 : 2008-11-07, 11:32:10 »


To już wszystko wyjasnia,dlaczego "baby" nie chcą nawet podejść do ciebie i czemu zona od ciebie odeszła .

Zona odeszla, bo powiedziala, ze jej libido minelo i jej jest potrzebny majatek a nie chlop na stare lata. Wykrzyknela: "Nazre sie tych zoltek i chcialby tylko seks". I odeszla. Teraz jej syn z nia sie meczy i sie dziwi jak ja z nia moglem zyc przez tyle lat. Tysz taka sama niedorobiona artystka jak Edyta.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #37 : 2008-11-07, 19:12:44 »

Dlaczego psujecie każdy wątek? Edyta, dlaczego prowokujesz wszystkich do agresywnych zachowań? Temat jest o depresji. Osobiste wycieczki proponuję kontynuować, jak już musicie, to w innym wątku.
Od czego właściwie jest Admin? Dlaczego nie panuje nad porządkiem na forum? Prosimy Admina, o umożliwienie nam korzystania z tego forum, tak, żebyśmy mieli wzajemną pomoc i przyjemność. Przypominamy Adminowi, że tematem wiodącym jest dieta optymalna. Przykro mi Adminie, ale to Ty ponosisz odpowiedzialność za poziom tego forum. Pozdrowienia Majka
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #38 : 2008-11-07, 19:17:36 »

Dlaczego psujecie każdy wątek? Edyta, dlaczego prowokujesz wszystkich do agresywnych zachowań? Temat jest o depresji. Osobiste wycieczki proponuję kontynuować, jak już musicie, to w innym wątku.
 Od czego właściwie jest Admin? Dlaczego nie panuje nad porządkiem na forum? Prosimy Admina, o umożliwienie nam korzystania z tego forum, tak, żebyśmy mieli wzajemną pomoc i przyjemność. Przypominamy Adminowi, że tematem wiodącym jest dieta optymalna. Przykro mi Adminie, ale to Ty ponosisz odpowiedzialność za poziom tego forum. Pozdrowienia Majka
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Depresja
« Odpowiedz #39 : 2008-11-07, 19:28:39 »

Dlaczego psujecie każdy wątek? Edyta, dlaczego prowokujesz wszystkich do agresywnych zachowań? Temat jest o depresji. Osobiste wycieczki proponuję kontynuować, jak już musicie, to w innym wątku.
 Od czego właściwie jest Admin? Dlaczego nie panuje nad porządkiem na forum? Prosimy Admina, o umożliwienie nam korzystania z tego forum, tak, żebyśmy mieli wzajemną pomoc i przyjemność. Przypominamy Adminowi, że tematem wiodącym jest dieta optymalna. Przykro mi Adminie, ale to Ty ponosisz odpowiedzialność za poziom tego forum. Pozdrowienia Majka

Oj Majka, to nie tak. Jezeli zalozysz forum i jednoczesnie pozwolisz ludziom na to forum wejc, to nie jest to jednoznaczne z tym, ze jestes w tym momencie policjantem. Pewnie masz racje, ze sa sekwencje w pewnych watkach, ktore sa ponizej pasa. Ale nie oczekuj, ze admin tu wkroczy, bo niby dlaczego mialby ludzom zakazywac sie wypowiadac.

Jezeli ktos ma panowac nad pozadkiem na forum to tylko my sami. A przepisy sa takie: chcesz tu byc to badz, nie chcesz to nie badz. Wybor nalezy do Ciebie. Wolna "amerykanka". I nie dziwie sie Tomkowi, ze nie ingeruje w zadne kwestie. Zobacz ile tu jest tamatow, ile ludzi, zauwaz, ze Toan ma swoje zajecia, a my jestesmy zdawaloby sie doroslymi osobnikami....zdawaloby sie.....no coz pomazyc. Ale moze kiedys, jak juz bedziemy optymalni, to nam sie optymalnie rzeczywistosc pokaze.

eh, brakuje mo tu krytyki adama319, zwlaszcza w apekcie psychologii zorganizowanejm typu: daj spokoj, juz wiem ...jutro bedzie lepiej, nie pij sliwowicy, jedz kilogram na 36 godz, lubie....itd.
Adam rozladuj temat, wiem, ze masz duzo do powiedzenia!!!!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 17 zapytaniami.