forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 12:22:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660189 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  jakie zrobić badania?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: jakie zrobić badania?  (Przeczytany 8013 razy)
kaja711
Go


Email
jakie zrobić badania?
« : 2008-11-05, 22:29:09 »

Jestem na diecie od 2 miesięcy i chciałabym zrobić badania ,aby zobaczyć czy wszystko jest z moim organizmem w porządku. Czy wystarczy zrobić morfologię , próby wątrobowe i cholesterol ?
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #1 : 2008-11-05, 23:07:08 »

wystarczy.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #2 : 2008-11-05, 23:31:32 »

...wystarczy...

Nie wystarczy!!!  Cool

Zapisane
kaja711
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #3 : 2008-11-06, 08:16:02 »

...wystarczy...

Nie wystarczy!!!  Cool

Skoro nie wystarczy to jakie jeszcze?.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #4 : 2008-11-06, 08:18:39 »

To zależy na co chcesz być "chora"  Wink
Podaj "chorobę", a podam "badanie".
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #5 : 2008-11-06, 08:43:12 »

Jestem na diecie od 2 miesięcy i chciałabym zrobić badania ,aby zobaczyć czy wszystko jest z moim organizmem w porządku. Czy wystarczy zrobić morfologię , próby wątrobowe i cholesterol ?

A jak sie teraz czujesz?
Zapisane
kaja711
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #6 : 2008-11-06, 19:06:35 »

Czuję się bardzo dobrze,ale jak czytam forum to dużo ludzi pisze że robiło badania lub że je robią co jakiś czas będąc na ŻO.Ja do tej pory nie byłam na nic poważnego chora jedynie  miałam zbyt wysokie ciśnienie,ale teraz jest ok.Zaczęłam dietę optymalną po to żeby schudnąć i muszę powiedzieć,że jak na razie jestem z siebie zadowolona,bo zrzuciłam 7 kg w 2 miesiące.Czuję się ogólnie bardzo dobrze .
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #7 : 2008-11-06, 19:51:05 »

No i to jest tak, jak na każdym forum.
Człowiek zadaje konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi.
A tu masz, same okólniki...
Wiem, bo sam pytam i pytałem.

A co do badań, to pewnie po dwóch miesiącach nie wiesz, czy dobrze postępujesz i chcesz to w jakiś sposób (poprzez badania) sprawdzić. Zresztą tak, jak ja...

Raz do roku robię badania:
morfologia
mocz
OB
cholesterol (LDL+HDL+ogólny)
trójglicerydy
amylaza
lipaza
GGTP (chyba tak to się piszę)
ASPAT
ALAT
bilirubina
T3+T4+TSH
jonogram zupełny
mocznik
poziom cukru

Na część tych rzeczy nie otrzymasz skierowania od lekarza rodzinnego.
W moim przypadku wykonywałem je odpłatnie.

No i zaraz się na mnie posypią gromy...

krzych_100
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #8 : 2008-11-06, 19:55:09 »

A EEG? Gdzie tomografia głowy? gdzie kolonoskpia?,gdzie gastroskopia,bronchoskopia? Myslisz,że morfologia ci "powie" ,jak w innych narzadach bedzie cos nie tak? Powie,ale jak już na wszystko będzie za późno  Sad  Radze zrobić wszystkie mozliwe badania,łacznie z genetycznymi.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #9 : 2008-11-06, 20:11:25 »

No i wykrakałem...

Edytko, ja właśnie miałem wykonywane również i takie badania i wiem, że człowiek jest spokojniejszy. To tak jakoś działa na człowieka...
Gastroskopię, EEG, EMG prawej ręki, tomografię głowy oraz rezonans magnetyczny odcinka szyjnego. o USG i prześwietleniach płuc i kręgosłupa nie wspominając.
Co najciekawsze, każde z tych badań nic za bardzo nie wykazało. Lekarze oglądający wyniki nic wielkiego nie powiedzieli, a ja wciąż czułem się coraz gorzej i gorzej... Wiedziałem, że coś mnie bierze, a żaden z lekarzy nie umiał odpowiedzieć na to pytanie...
Z żywieniem optymalnym zetknąłem się wtedy, kiedy artykuły JK drukowane były w Dzienniku Zachodnim, potem kupiłem pierwszą książkę JK. Książkę pożyczyłem, trochę o niej zapomniałem (zresztą pożyczający ją zgubił, do czego się potem przyznał) i temat odżywiania powrócił.
Ktoś na tym forum napisał, że do tego modelu odżywiania trzeba dojrzeć.

To, co napisałem powyżej ("zestaw" badań), to moje doświadczenia z lekarzami, dlatego jeśli coś ma się już dziać, to może najpierw zrobić sobie takie badania dla uspokojenia samego siebie. Dzielę się tylko moimi wcześniejszymi doświadczeniami z chodzeniem po lekarzach...

krzych_100

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #10 : 2008-11-06, 21:08:33 »

No i wykrakałem...

Edytko, ja właśnie miałem wykonywane również i takie badania i wiem, że człowiek jest spokojniejszy. To tak jakoś działa na człowieka...
Gastroskopię, EEG, EMG prawej ręki, tomografię głowy oraz rezonans magnetyczny odcinka szyjnego. o USG i prześwietleniach płuc i kręgosłupa nie wspominając.
Co najciekawsze, każde z tych badań nic za bardzo nie wykazało. Lekarze oglądający wyniki nic wielkiego nie powiedzieli, a ja wciąż czułem się coraz gorzej i gorzej... Wiedziałem, że coś mnie bierze, a żaden z lekarzy nie umiał odpowiedzieć na to pytanie...
Z żywieniem optymalnym zetknąłem się wtedy, kiedy artykuły JK drukowane były w Dzienniku Zachodnim, potem kupiłem pierwszą książkę JK. Książkę pożyczyłem, trochę o niej zapomniałem (zresztą pożyczający ją zgubił, do czego się potem przyznał) i temat odżywiania powrócił.
Ktoś na tym forum napisał, że do tego modelu odżywiania trzeba dojrzeć.

To, co napisałem powyżej ("zestaw" badań), to moje doświadczenia z lekarzami, dlatego jeśli coś ma się już dziać, to może najpierw zrobić sobie takie badania dla uspokojenia samego siebie. Dzielę się tylko moimi wcześniejszymi doświadczeniami z chodzeniem po lekarzach...

krzych_100



No i stale sie spokojnieszy?
Dostales odpowiedzi na swoje pytania?
Jakie choroby "lekarze" u Ciebie stwierdzili?
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #11 : 2008-11-07, 14:05:12 »

Dlatego zmieniłem sposób odżywiania.
Ale rozumiem kaja711, chce sobie dla własnego spokoju zrobić badania, aby potwierdzić, czy wszystko jest w porządku.
I tutaj pytanie, czy inni, którzy pzmieniali sposób żywienia, nie zachowywali się podobnie jak kaja711?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #12 : 2008-11-07, 14:18:25 »

Zdrowa osoba nie wykonuje żadnych badań, bo po "wynikach" badań można się dopiero rozchorować!.
Zgodnie z definicją WHO zdrowie to ogólny, wysoki dobrostan całego organizmu niezależnie od jakichkolwiek wyników badań.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: jakie zrobić badania?
« Odpowiedz #13 : 2008-11-07, 14:22:26 »

Daj mi czlowieka  a znajde mu chorobe!!!!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Co to jest dobrostan?
« Odpowiedz #14 : 2008-11-07, 14:41:26 »

"Dobrostan jest stanem osobnika wyrażającym jego usiłowania radzenia sobie ze środowiskiem." cyt. - D. M. Broom
Kiedy osobnik radzi sobie z uwarunkowaniami środowiskowymi, to poziom jego dobrostanu jest wysoki, kiedy ma trudności - jest obniżony, kiedy osobnik sobie nie radzi - dobrostan jest niski. Wskaźnikami wysokiego poziomu dobrostanu są między innymi: prawidłowe odżywianie warunkujące dobry stan zdrowia, gwarantujące również prawidłowy rozwój mentalny (w tym zdolność do logicznego myślenia), wzrastanie i dojrzewanie, dobrą płodność (nie mylić z chęcią posiadania potomstwa), dobrą produkcyjność (wydajność pracy), różnorodność prawidłowych form zachowania społecznego, w tym oznak przeżywania emocji przyjemności, obojętności i smutku, stosownie do zaistniałej sytuacji. I tak dalej ... i tak dalej. A o badaniach nic nie ma  Confused
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Co to jest dobrostan?
« Odpowiedz #15 : 2008-11-07, 15:08:27 »

... I tak dalej ... i tak dalej. A o badaniach nic nie ma  Confused...

Przy "jezdni" rowniez nie jest napisane,
zeby nie przechodzic przez ulice z "zamknietymi oczami"
a jednak duzo osob "otwiera te oczy" aby sprawdzic czy nie zbliza sie:

NIEBEZPIECZENSTWO!!!+++   Shocked Shocked Shocked

Ale "sarny" inaczej od ludzi przeskakuja "na slepo"
jak to sie konczy, to sam doskonale wiesz. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Co to jest dobrostan?
« Odpowiedz #16 : 2008-11-07, 19:15:10 »

... I tak dalej ... i tak dalej. A o badaniach nic nie ma  Confused...

Przy "jezdni" rowniez nie jest napisane,
zeby nie przechodzic przez ulice z "zamknietymi oczami"
a jednak duzo osob "otwiera te oczy" aby sprawdzic czy nie zbliza sie:

NIEBEZPIECZENSTWO!!!+++   Shocked Shocked Shocked

Ale "sarny" inaczej od ludzi przeskakuja "na slepo"
jak to sie konczy, to sam doskonale wiesz. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Pewnie gdyby te sarny umialy czytac "nasz" jezyk to poszlyby w druga strone, tak?
A gdyby spotkaly takiego niedzwiedzia, jak Ty, to poszlyby w trzecia strone!
W trzecia strone???!!!
A gdzie to?
Pewnie w optymalna!!
A jakze, w optymalna.

Wiesz Grizli, juz dawno chcialem Cie zapytac o Twoje trz-dniowe menu. Mozesz nam tu przedstawic Twoje optymalne, dzienne menu, prosze.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.