forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2021-12-04, 13:04:21

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
606630 wiadomoÂci w 4047 w▒tkach; wys│ane przez 31 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Sandman
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Optymalne rekordy
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Optymalne rekordy  (Przeczytany 267588 razy)
adampio
GoŠ

Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #140 : 2010-08-20, 13:36:29 »

Te minus 2 kg, to pewnie odwodnienie. Czy w wodzie mo┼╝na si─Ö odwodni─ç? Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale z tego wynika, ┼╝e mo┼╝na.

Naturalnie, ze mozna. Ja sie normalnie poce w wodzie. Very Happy Oczywisci nie widze tego potu - z wiadomych przyczyn ale czuje. Czuje, ze smierdze potem. W zwiazku z tym trace wode i w zwiazku z tym jest mozliwosc sie odwodnienia.
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #141 : 2010-08-20, 15:53:23 »

....bo samej to trudo Laughing

To jest pewna niedogodno┼Ť─ç. Smile

...... Pewnie ju┼╝ wiesz w jakim maratonie pobiegn─Ö.

Wrze┼Ťniowy ????┬á Rolling Eyes
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #142 : 2010-08-20, 16:06:04 »

"Radzio" ty to jestes dopiero........ Laughing
Myslalem dokladnie tymi samymi kategoriami ale ja powiedzialbym Pazdziernikowy. Laughing

Daniel nie badz taki, powiedz nam co to za maraton, w ktorym sie moczy nogi, prosze Cie Laughing

Radzio bedzie w koncu wiedzial Laughing
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #143 : 2010-08-20, 16:15:32 »

sprytnie sprytnie Wink
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #144 : 2010-08-20, 16:29:37 »

Takie maratony na og├│┼é Wink biega si─Ö nie mocz─ůc n├│g, chyba ┼╝e "nape┼éni─ů" si─Ö potem. St─ůd powiedzonko kilo wody pod stop─ů. Wink Very Happy
Daniel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #145 : 2010-08-20, 19:45:50 »

No to zdradz─Ö wam moje zamiary, cho─ç mog─ů ulec zmianie. Zamierzam uczestniczy─ç w I Ba┼étyckim Maratonie brzegiem morza z tras─ů Jastarnia – W┼éadys┼éawowo – Jastarnia. Dozwolone jest moczenie n├│g, pod warunkiem, ┼╝e pobiegnie si─Ö boso, co zamierzam uczyni─ç.
Daniel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #146 : 2010-08-20, 19:55:16 »

Te minus 2 kg, to pewnie odwodnienie. Czy w wodzie mo┼╝na si─Ö odwodni─ç? Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale z tego wynika, ┼╝e mo┼╝na.

Naturalnie, ze mozna. Ja sie normalnie poce w wodzie. Very Happy Oczywisci nie widze tego potu - z wiadomych przyczyn ale czuje. Czuje, ze smierdze potem. W zwiazku z tym trace wode i w zwiazku z tym jest mozliwosc sie odwodnienia.

Utrata wagi po wysi┼éku, to 90% jest ubytekiem wody. Gdy te 2kg w stosunku do wagi cia┼éa stanowi 2%, to jest ju┼╝ odwodnienie. Conajmniej litr wody powiniene┼Ť wypi─ç podczas p┼éywania. Ciekawe co pisz─ů fachowcy od d┼éugich dystans├│w p┼éywackich?
WojciechS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #147 : 2010-08-20, 19:58:16 »

Dozwolone jest moczenie n├│g, pod warunkiem, ┼╝e pobiegnie si─Ö boso, co zamierzam uczyni─ç.

Piasek ┼Ťwietnie peelinguje podeszwy, co mia┼éem okazj─Ö stwierdzi─ç dawno temu, gdy goni┼éem boso pewn─ů obut─ů "nimfetk─Ö" po pla┼╝y ...
Na szcz─Ö┼Ťcie nie dogoni┼éem. Nie by┼éa dla mnie.
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #148 : 2010-08-20, 20:05:17 »

No to zdradz─Ö wam moje zamiary, cho─ç mog─ů ulec zmianie. Zamierzam uczestniczy─ç w I Ba┼étyckim Maratonie brzegiem morza z tras─ů Jastarnia – W┼éadys┼éawowo – Jastarnia. Dozwolone jest moczenie n├│g, pod warunkiem, ┼╝e pobiegnie si─Ö boso, co zamierzam uczyni─ç.

Pierwszy Bałtycki ..., czyli przetrzesz szlak. Smile
Znasz liczb─Ö uczestnik├│w? Przecie┼╝ ta bardziej twarda cz─Ö┼Ť─ç pla┼╝y do najszerszych nie nale┼╝y.
O! A jak przygotowujesz stopy, to jednak sporo "szurania"? Wink
Daniel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #149 : 2010-08-20, 20:24:12 »

Bieg┼éem ju┼╝ boso brzegiem morza pomi─Ödzy molami Gda┼äsk-Sopot-Gda┼äsk, dwa lata temu. Da si─Ö przebiec, cho─ç lekko nie jest. Po za tym to ¼ dystansu. Wa┼╝na jest technika biegu polegaj─ůca na l─ůdowaniu na palcach. Trenuj─Ö t─ů technik─Ö ju┼╝ trzy lata, ale dopiero si─Ö oka┼╝e czy wystarczaj─ůco.
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #150 : 2010-08-20, 20:26:24 »

Super. Wiedzialem, ze to cos nowego, znajac Ciebie. Ale tu chyba zamoczysz wiecej jak nogi Laughing
Powodzenia. Very Happy
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #151 : 2010-08-20, 20:50:54 »

..... Wa┼╝na jest technika biegu polegaj─ůca na l─ůdowaniu na palcach. Trenuj─Ö t─ů technik─Ö ju┼╝ trzy lata, ale dopiero si─Ö oka┼╝e czy wystarczaj─ůco.

A odbicie?
Daniel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #152 : 2010-08-20, 21:03:16 »

Zawsze masz odbicie z palc├│w. Nawet u tych co l─ůduj─ů na pi─Öcie, przetaczaj─ů stop─Ö i odbijaj─ů z palc├│w.

L─ůdowanie na palcach jest przy lekko ugi─Ötych nogach, kt├│re amortyzuj─ů uderzenie o pod┼éo┼╝e.
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #153 : 2010-08-20, 21:18:52 »

Zawsze masz odbicie z palc├│w. Nawet u tych co l─ůduj─ů na pi─Öcie, przetaczaj─ů stop─Ö i odbijaj─ů z palc├│w.

L─ůdowanie na palcach jest przy lekko ugi─Ötych nogach, kt├│re amortyzuj─ů uderzenie o pod┼éo┼╝e.

Oczywi┼Ťcie. Smile Zagadn─ů┼éem, bo zastanawia mnie bieg na palcach na d┼éugim dystansie.
Nawet samoistnie pr├│bowa┼éem takiego sposobu biegu, ale co┼Ť "nie gra┼éo"- zaniecha┼éem dalszych pr├│b.
A jeszcze jestem ciekaw jak wygl─ůda l─ůdowanie na palcach kiedy pojawia si─Ö "ci─Ö┼╝ki bieg" (z r├│┼╝nych przyczyn)?
Jak to wygl─ůda przy l─ůdowaniu na pi─Öt─Ö wiem Wink- zdarzy┼éo mi si─Ö pozna─ç taki stan. Smile┬á
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #154 : 2010-08-20, 21:26:37 »

┬á Oczywi┼Ťcie. Smile Zagadn─ů┼éem, bo zastanawia mnie bieg na palcach na d┼éugim dystansie.
Nawet samoistnie pr├│bowa┼éem takiego sposobu biegu, ale co┼Ť "nie gra┼éo"- zaniecha┼éem dalszych pr├│b.
A jeszcze jestem ciekaw jak wygl─ůda l─ůdowanie na palcach kiedy pojawia si─Ö "ci─Ö┼╝ki bieg" (z r├│┼╝nych przyczyn)?
Jak to wygl─ůda przy l─ůdowaniu na pi─Öt─Ö wiem Wink- zdarzy┼éo mi si─Ö pozna─ç taki stan. Smile┬á

Chyba najczesciej wstrzasem mozgu Laughing

Kiedys tak wlasnie wyladowalem spadajac z drzwa....na piety Laughing  i dlugo mojego brata bolala glowa. Wowczas krzyczal ZAKOPANE,ZAKOPANE!!!
Pytam go dlaczego wolasz ZAKOPANE?
On na to to: ja nie wolam ja KRZYZCE!!!

Ot goralskie nasienie.

A teraz znowu ide poogladac skoki w Wisle, gdzie nasz "chop" z Zakopanego jest na 1-szym miejscu!!
Teraz ja nie krzycze ale wolam ZAKOPANE!!!!
No coz raz na jakis czas ...... Laughing
Iga
GoŠ

Email
« Odpowiedz #155 : 2010-08-20, 21:57:23 »

Wa┼╝na jest technika biegu polegaj─ůca na l─ůdowaniu na palcach. Trenuj─Ö t─ů technik─Ö ju┼╝ trzy lata, ale dopiero si─Ö oka┼╝e czy wystarczaj─ůco.
A na ┼Ťr├│dstopiu l─ůdowa┼ée┼Ť?
PS.Powodzenia w Maratonie.
Daniel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #156 : 2010-08-21, 10:41:12 »

Dzi─Ökuj─Ö.

Wa┼╝na jest amortyzacja. Gdy l─ůduje si─Ö na pi─Öcie noga jest wyprostowana i przenosi energi─Ö uderzenia na stawy. Przy takiej technice nie mo┼╝na biega─ç bez odpowiednich but├│w amortyzuj─ůcych. Gdy l─ůduje si─Ö na palcach noga jest lekko ugi─Öta i mi─Ö┼Ťnie spe┼éniaj─ů rol─Ö amortyzator├│w. Przy ugi─Ötych nogach mo┼╝na te┼╝ l─ůdowa─ç na ┼Ťr├│dstopiu, ale jest to mniej ekonomiczna dla biegacza technika.

Ps. Jak tam rolki?
WojciechS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #157 : 2010-08-21, 10:57:54 »

Iga
GoŠ

Email
« Odpowiedz #158 : 2010-08-21, 11:03:31 »

Wa┼╝na jest amortyzacja. Gdy l─ůduje si─Ö na pi─Öcie noga jest wyprostowana i przenosi energi─Ö uderzenia na stawy. Przy takiej technice nie mo┼╝na biega─ç bez odpowiednich but├│w amortyzuj─ůcych.
To dlatego nabawia┼éam si─Ö kontuzji staw├│w skokowych,a np. jak zim─ů skaka┼éam na skakance w domu i l─ůdowa┼éam na palcach ,to nie mia┼éam kontuzji.

Ps. Jak tam rolki?

Dzi─Ökuj─Ö,┼╝e pytasz.
Mam teraz nowe rolki,z wi─Ökszymi k├│┼ékami -bardzo dobre jak dla mnie.Z pocz─ůtku nie mog┼éam si─Ö przyzwyczai─ç do nich i to one mnie prowadzi┼éy,ale teraz jest ju┼╝ wszystko w porz─ůdku.
Je┼╝d┼╝─Ö sobie kilka razy w tygodniu .
Ogólnie muszę być w ruchu,bo by mnie pewnie energia rozniosła.
Iga
GoŠ

Email
« Odpowiedz #159 : 2010-08-21, 11:15:05 »

Je┼Ťli chodzi o bieganie,to chyba si─Ö odzwyczai┼éam,a raczej moje stawy skokowe.
Musia┼éabym zaczyna─ç bardzo powoli.Najpierw roztrenowa─ç te stawy,porozci─ůga─ç si─Ö itd.,a nie tak jak ja to robi─Ö.Przebiegn─Ö ile si┼é w nogach,a potem chodzi─ç nie mog─Ö.
Podej┼Ť─ç mia┼éam kilka i wszystkie tak samo si─Ö ko┼äczy┼éy. Trzeba zaczyna─ç metod─ů ma┼éych kroczk├│w,tym bardziej,┼╝e od bardzo dawna nie biegam,a┼╝ nie mog─Ö w to uwierzy─ç,┼╝e kiedy┼Ť robi┼éam tyle kilometr├│w.
Mo┼╝e zrobi─Ö ponowne podej┼Ťcie,jesieni─ů i zim─ů po─çwicz─Ö te stawy,b─Öd─Ö skaka┼éa na skakance,a wiosn─ů wypr├│buj─Ö bieganie.Tak chyba by by┼éo najlepiej dla mnie.
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.