forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:29:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Optymalne rekordy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optymalne rekordy  (Przeczytany 375023 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #140 : 2010-08-20, 13:36:29 »

Cytuj
Te minus 2 kg, to pewnie odwodnienie. Czy w wodzie można się odwodnić? Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale z tego wynika, że można.

Naturalnie, ze mozna. Ja sie normalnie poce w wodzie. Very Happy Oczywisci nie widze tego potu - z wiadomych przyczyn ale czuje. Czuje, ze smierdze potem. W zwiazku z tym trace wode i w zwiazku z tym jest mozliwosc sie odwodnienia.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #141 : 2010-08-20, 15:53:23 »

....bo samej to trudo Laughing

To jest pewna niedogodność. Smile

...... Pewnie już wiesz w jakim maratonie pobiegnę.

Wrześniowy ????  Rolling Eyes
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #142 : 2010-08-20, 16:06:04 »

"Radzio" ty to jestes dopiero........ Laughing
Myslalem dokladnie tymi samymi kategoriami ale ja powiedzialbym Pazdziernikowy. Laughing

Daniel nie badz taki, powiedz nam co to za maraton, w ktorym sie moczy nogi, prosze Cie Laughing

Radzio bedzie w koncu wiedzial Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #143 : 2010-08-20, 16:15:32 »

sprytnie sprytnie Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #144 : 2010-08-20, 16:29:37 »

Takie maratony na ogół Wink biega się nie mocząc nóg, chyba że "napełnią" się potem. Stąd powiedzonko kilo wody pod stopą. Wink Very Happy
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #145 : 2010-08-20, 19:45:50 »

No to zdradzę wam moje zamiary, choć mogą ulec zmianie. Zamierzam uczestniczyć w I Bałtyckim Maratonie brzegiem morza z trasą Jastarnia – Władysławowo – Jastarnia. Dozwolone jest moczenie nóg, pod warunkiem, że pobiegnie się boso, co zamierzam uczynić.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #146 : 2010-08-20, 19:55:16 »

Cytuj
Te minus 2 kg, to pewnie odwodnienie. Czy w wodzie można się odwodnić? Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale z tego wynika, że można.

Naturalnie, ze mozna. Ja sie normalnie poce w wodzie. Very Happy Oczywisci nie widze tego potu - z wiadomych przyczyn ale czuje. Czuje, ze smierdze potem. W zwiazku z tym trace wode i w zwiazku z tym jest mozliwosc sie odwodnienia.

Utrata wagi po wysiłku, to 90% jest ubytekiem wody. Gdy te 2kg w stosunku do wagi ciała stanowi 2%, to jest już odwodnienie. Conajmniej litr wody powinieneś wypić podczas pływania. Ciekawe co piszą fachowcy od długich dystansów pływackich?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #147 : 2010-08-20, 19:58:16 »

Dozwolone jest moczenie nóg, pod warunkiem, że pobiegnie się boso, co zamierzam uczynić.

Piasek świetnie peelinguje podeszwy, co miałem okazję stwierdzić dawno temu, gdy goniłem boso pewną obutą "nimfetkę" po plaży ...
Na szczęście nie dogoniłem. Nie była dla mnie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #148 : 2010-08-20, 20:05:17 »

No to zdradzę wam moje zamiary, choć mogą ulec zmianie. Zamierzam uczestniczyć w I Bałtyckim Maratonie brzegiem morza z trasą Jastarnia – Władysławowo – Jastarnia. Dozwolone jest moczenie nóg, pod warunkiem, że pobiegnie się boso, co zamierzam uczynić.

Pierwszy Bałtycki ..., czyli przetrzesz szlak. Smile
Znasz liczbę uczestników? Przecież ta bardziej twarda część plaży do najszerszych nie należy.
O! A jak przygotowujesz stopy, to jednak sporo "szurania"? Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #149 : 2010-08-20, 20:24:12 »

Biegłem już boso brzegiem morza pomiędzy molami Gdańsk-Sopot-Gdańsk, dwa lata temu. Da się przebiec, choć lekko nie jest. Po za tym to ¼ dystansu. Ważna jest technika biegu polegająca na lądowaniu na palcach. Trenuję tą technikę już trzy lata, ale dopiero się okaże czy wystarczająco.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #150 : 2010-08-20, 20:26:24 »

No to zdradzę wam moje zamiary, choć mogą ulec zmianie. Zamierzam uczestniczyć w I Bałtyckim Maratonie brzegiem morza z trasą Jastarnia – Władysławowo – Jastarnia. Dozwolone jest moczenie nóg, pod warunkiem, że pobiegnie się boso, co zamierzam uczynić.

Super. Wiedzialem, ze to cos nowego, znajac Ciebie. Ale tu chyba zamoczysz wiecej jak nogi Laughing
Powodzenia. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #151 : 2010-08-20, 20:50:54 »

..... Ważna jest technika biegu polegająca na lądowaniu na palcach. Trenuję tą technikę już trzy lata, ale dopiero się okaże czy wystarczająco.

 A odbicie?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #152 : 2010-08-20, 21:03:16 »

Zawsze masz odbicie z palców. Nawet u tych co lądują na pięcie, przetaczają stopę i odbijają z palców.

Lądowanie na palcach jest przy lekko ugiętych nogach, które amortyzują uderzenie o podłoże.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #153 : 2010-08-20, 21:18:52 »

Zawsze masz odbicie z palców. Nawet u tych co lądują na pięcie, przetaczają stopę i odbijają z palców.

Lądowanie na palcach jest przy lekko ugiętych nogach, które amortyzują uderzenie o podłoże.

  Oczywiście. Smile Zagadnąłem, bo zastanawia mnie bieg na palcach na długim dystansie.
Nawet samoistnie próbowałem takiego sposobu biegu, ale coś "nie grało"- zaniechałem dalszych prób.
A jeszcze jestem ciekaw jak wygląda lądowanie na palcach kiedy pojawia się "ciężki bieg" (z różnych przyczyn)?
Jak to wygląda przy lądowaniu na piętę wiem Wink- zdarzyło mi się poznać taki stan. Smile 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #154 : 2010-08-20, 21:26:37 »

Zawsze masz odbicie z palców. Nawet u tych co lądują na pięcie, przetaczają stopę i odbijają z palców.

Lądowanie na palcach jest przy lekko ugiętych nogach, które amortyzują uderzenie o podłoże.

  Oczywiście. Smile Zagadnąłem, bo zastanawia mnie bieg na palcach na długim dystansie.
Nawet samoistnie próbowałem takiego sposobu biegu, ale coś "nie grało"- zaniechałem dalszych prób.
A jeszcze jestem ciekaw jak wygląda lądowanie na palcach kiedy pojawia się "ciężki bieg" (z różnych przyczyn)?
Jak to wygląda przy lądowaniu na piętę wiem Wink- zdarzyło mi się poznać taki stan. Smile 

Chyba najczesciej wstrzasem mozgu Laughing

Kiedys tak wlasnie wyladowalem spadajac z drzwa....na piety Laughing  i dlugo mojego brata bolala glowa. Wowczas krzyczal ZAKOPANE,ZAKOPANE!!!
Pytam go dlaczego wolasz ZAKOPANE?
On na to to: ja nie wolam ja KRZYZCE!!!


Ot goralskie nasienie.

A teraz znowu ide poogladac skoki w Wisle, gdzie nasz "chop" z Zakopanego jest na 1-szym miejscu!!
Teraz ja nie krzycze ale wolam ZAKOPANE!!!!
No coz raz na jakis czas ...... Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #155 : 2010-08-20, 21:57:23 »

Ważna jest technika biegu polegająca na lądowaniu na palcach. Trenuję tą technikę już trzy lata, ale dopiero się okaże czy wystarczająco.
A na śródstopiu lądowałeś?
PS.Powodzenia w Maratonie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #156 : 2010-08-21, 10:41:12 »

Dziękuję.

Ważna jest amortyzacja. Gdy ląduje się na pięcie noga jest wyprostowana i przenosi energię uderzenia na stawy. Przy takiej technice nie można biegać bez odpowiednich butów amortyzujących. Gdy ląduje się na palcach noga jest lekko ugięta i mięśnie spełniają rolę amortyzatorów. Przy ugiętych nogach można też lądować na śródstopiu, ale jest to mniej ekonomiczna dla biegacza technika.

Ps. Jak tam rolki?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #157 : 2010-08-21, 10:57:54 »

Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #158 : 2010-08-21, 11:03:31 »

Ważna jest amortyzacja. Gdy ląduje się na pięcie noga jest wyprostowana i przenosi energię uderzenia na stawy. Przy takiej technice nie można biegać bez odpowiednich butów amortyzujących.
To dlatego nabawiałam się kontuzji stawów skokowych,a np. jak zimą skakałam na skakance w domu i lądowałam na palcach ,to nie miałam kontuzji.

Ps. Jak tam rolki?

Dziękuję,że pytasz.
Mam teraz nowe rolki,z większymi kółkami -bardzo dobre jak dla mnie.Z początku nie mogłam się przyzwyczaić do nich i to one mnie prowadziły,ale teraz jest już wszystko w porządku.
Jeżdżę sobie kilka razy w tygodniu .
Ogólnie muszę być w ruchu,bo by mnie pewnie energia rozniosła.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Optymalne rekordy
« Odpowiedz #159 : 2010-08-21, 11:15:05 »

Jeśli chodzi o bieganie,to chyba się odzwyczaiłam,a raczej moje stawy skokowe.
Musiałabym zaczynać bardzo powoli.Najpierw roztrenować te stawy,porozciągać się itd.,a nie tak jak ja to robię.Przebiegnę ile sił w nogach,a potem chodzić nie mogę.
Podejść miałam kilka i wszystkie tak samo się kończyły. Trzeba zaczynać metodą małych kroczków,tym bardziej,że od bardzo dawna nie biegam,aż nie mogę w to uwierzyć,że kiedyś robiłam tyle kilometrów.
Może zrobię ponowne podejście,jesienią i zimą poćwiczę te stawy,będę skakała na skakance,a wiosną wypróbuję bieganie.Tak chyba by było najlepiej dla mnie.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.