forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-06-23, 14:15:17

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
479679 wiadomoÂci w 3914 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Zofia
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 18 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)  (Przeczytany 110541 razy)
Optybeginner
GoŠ

Email
Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« : 2008-11-08, 02:10:37 »

Witam. Zacz─ů┼éem diete optymaln─ů, stwierdzi┼éem ze moge dzielic se z innymi moimi odczuciami, zmianami w organizmie itp.. Jesli zainteresuje to kogos to sie ciesz─Ö, jesli ktos b─Ödzie mia┼é jakies rady, dziekuj─Ö, a mo┼╝e i pomoge w dokonaniu decyzji niezdecydowanym. Pozdrawiam.

Dzien by┼é raczej pracowity wi─Öc na pewno starzy optymalni wyjadacze by wiele pozmieniali ale to moje pocz─ůtki.

Śniadanie
jajecznica z 6 jajek do tego pol malej kromki chleba, herbata

Obiad
4 placki Dr Kwasniewskiego z odrobina powideł i troche brokułów gotowanych do tego woda mineralna

miedzy posilkami mała papryka

Kolacja
około 350ml mleka 3,2%tł z masłem 50g do tego 3 jaja w postaci jajecznicy, woda mineralna

Generalnie od rana ju┼╝ dosyc spore uczucie "kwasu" w ustach, utrzymuje sie ca┼éy dzie┼ä, ci─Özko sie powstrzymac przed z┼éapaniem czegos s┼éodkiego. Miedzy obiadem a kolacja musia┼éem zjesc ma┼éa papryke bo szczerze m├│wi─ůc uczucie kwasowosci w ustach bylo dosyc du┼╝e musialem jakims warzywem zobojetnic pomoglo na okolo 1,5 godz. Bardzo che sie pi─ç, wypi┼éem chyba ze 2-2,5 litra wody mineralnej i ciagle obecne jest uczucie suchosci w ustach. Najbardziej zauwa┼╝alny jest takze g┼é├│d ca┼ékiem spory generalnie mam szybka przemiane materii i zawsze sporo jada┼éem. Miewam od czasu do czasu takie fale ch┼éodu na sk├│rze nie wiem czy to spowodowane przez zmiane diety na niskow─Öglowodanow─ů. Zobaczymy co bedzie dalej. Pozdrawiam.
Allah
GoŠ

Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #1 : 2008-11-08, 05:41:01 »

Z za┼éo┼╝enia odpu┼Ť─ç sobie chleb,mleko a jajka zast─ůp ┼╝├│┼étkami-zamiast zapycha─ç si─Ö ma┼éo warto┼Ťciowym bia┼ékiem z ,,w├│d p┼éodowych'' zjedz go w postaci odrobiny w─ůtr├│bkj sma┼╝onej na smalcu lub s┼éoninie czy te┼╝ porcj─ů n├│┼╝ek mog─ů by─ç na zimno albo jako zupa kolagenowa.Jak kto┼Ť lubi polecam nereczki,p┼éucka i serca.Ja sam ostatnio zmniejszy┼éem ilo┼Ť─ç bia┼éka w mojej diecie.Z 70 g zszed┼éem na jakie┼Ť 50-55.T i W w stosunku           2,5-3,5/0,7-1,0.Wieczorne rzadkie bo rzadkie ale zdarzaj─ůce si─Ö ataki g┼éodu na w─Ögle zapycham kawa┼ékiem s┼éoniny w─Ödzonej-lepsza ni┼╝ guma do ┼╝ucia i likwiduje wilczy g┼é├│d na s┼éodkie.Pozdrawiam Very Happy
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-11-08, 05:59:45 »

Zada┼ée┼Ť sobie mo┼╝e trud by wyliczy─ç proporcje tego co w tym dniu zjad┼ée┼Ť?
Jak chcesz wykaza─ç staranno┼Ť─ç to zawsze wyliczaj proporcje podaj─ůc jad┼éospis.

Co to jest jajecznica z 6 jajek?

S─ů 3 zasadniczo r├│┼╝ni─ůce si─Ö od siebie wersje:

1.) 6 jajek + 10g masła do posmarowania dna patelni,
2.) 6 żółtek sadzonych na 20g smalcu,
3.) 6 jajek delikatnie ┼Ťci─Ötych ze 100g mas┼éa,

We┼║ sobie wi─Öc tabelki, oblicz proporcje i napisz jak─ů to jajecznic─Ö jadasz na ┼Ťniadanie.
Smile

No dobra, nie b─Öd─Ö taki, zrobie za Ciebie cz─Ö┼Ť─ç matematyki:
6 jajek  300g B:37,5 T: 32,1 W:3,0
  masło  100g B: 0,7 T: 82,5 W:0,7

Razem:        B:38,2 T:114,6 W:3,7      B:T:W  1 : 3,0 : 0,1

@Allah Widz─Ö, ┼╝e nie┼║le sobie radzisz.

Pozdrawiam,
Cool
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-11-08, 09:07:55 »

Witam. Zacz─ů┼éem diete optymaln─ů, stwierdzi┼éem ze moge dzielic se z innymi moimi odczuciami, zmianami w organizmie itp.. Jesli zainteresuje to kogos to sie ciesz─Ö, jesli ktos b─Ödzie mia┼é jakies rady, dziekuj─Ö, a mo┼╝e i pomoge w dokonaniu decyzji niezdecydowanym. Pozdrawiam.

Dzien by┼é raczej pracowity wi─Öc na pewno starzy optymalni wyjadacze by wiele pozmieniali ale to moje pocz─ůtki.

Śniadanie
jajecznica z 6 jajek do tego pol malej kromki chleba, herbata

Obiad
4 placki Dr Kwasniewskiego z odrobina powideł i troche brokułów gotowanych do tego woda mineralna

miedzy posilkami mała papryka

Kolacja
około 350ml mleka 3,2%tł z masłem 50g do tego 3 jaja w postaci jajecznicy, woda mineralna

Generalnie od rana ju┼╝ dosyc spore uczucie "kwasu" w ustach, utrzymuje sie ca┼éy dzie┼ä, ci─Özko sie powstrzymac przed z┼éapaniem czegos s┼éodkiego. Miedzy obiadem a kolacja musia┼éem zjesc ma┼éa papryke bo szczerze m├│wi─ůc uczucie kwasowosci w ustach bylo dosyc du┼╝e musialem jakims warzywem zobojetnic pomoglo na okolo 1,5 godz. Bardzo che sie pi─ç, wypi┼éem chyba ze 2-2,5 litra wody mineralnej i ciagle obecne jest uczucie suchosci w ustach. Najbardziej zauwa┼╝alny jest takze g┼é├│d ca┼ékiem spory generalnie mam szybka przemiane materii i zawsze sporo jada┼éem. Miewam od czasu do czasu takie fale ch┼éodu na sk├│rze nie wiem czy to spowodowane przez zmiane diety na niskow─Öglowodanow─ů. Zobaczymy co bedzie dalej. Pozdrawiam.
Stwierdzenie typu " troche brokul, troche tego czy tamtego" jest niedopuszczalne dla poczatkujacego optymalnego. Nigdy nie bedziesz wiedzial ile czego zjadles i dlatego nigdy nie znajdziesz bledu w diecie. Ta dieta wymaga skrupulatnosci.

Teraz powiedz mi ile zjadles wegla wlasnie wczoraj? Te Twoje niby dreszcze moga byc objawem braku wegla, ale Ty nie wiesz ile wegla zjadles, wiec jak tu Ci pomoc ???? Shocked
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-11-08, 19:55:16 »

Witam wszystkich, nie chcia┼éabym tworzy─ç zb─Ödnych temat├│w, dlatego pisz─Ö tutaj. Jest mi troch─Ö niezr─Öcznie, poniewa┼╝  jestem nowa i na ┼╗O od dw├│ch tygodni. Ja te┼╝ zaczynam, wi─Öc tytu┼é tematu wyda┼é mi si─Ö na miejscu. Przeczyta┼éam ksi─ů┼╝k─Ö "Dieta optymalna" J. Kwa┼Ťniewskiego, poczyta┼éam forum (w znikomym stopniu), wys┼éucha┼éam kilku ciekawych wypowiedzi zamieszczonych na g┼é├│wnej stronie i trudno mi by┼éo nie zgodzi─ç si─Ö z logicznymi i pe┼énymi swady wypowiedziami doktora Kwa┼Ťniewskiego. Jestem ZA tym modelem ┼╝ywienia i jestem z WAMI. Niestety jako pocz─ůtkuj─ůca mam wiele w─ůtpliwo┼Ťci. W tej ksi─ů┼╝ce, kt├│r─ů przeczyta┼éam, ani w dotychczas ┼╝adnym przeczytanym, czy us┼éyszanym artykule pana Kwa┼Ťniewskiego - nie wy┼éowi┼éam wzmianki o np.: rotacjach, o uwa┼╝aniu na jedzenie tylko jednego rodzaju bia┼éka dziennie, o tym, ┼╝e produkty mleczne (mas┼éo, mleko, sery) powinno si─Ö je┼Ť─ç najwy┼╝ej jeden raz w tygodniu, albo na d┼éugo z nich zrezygnowa─ç, bo nas uczulaj─ů i nie mo┼╝na przez to schudn─ů─ç. Nie mog─Ö tego jako┼Ť odnie┼Ť─ç do przyk┼éadowego jad┼éospisu umieszczonego w "Diecie optymalnej" - do placuszk├│w serowo-jajecznych, kt├│re to mo┼╝na je┼Ť─ç na przemian z kluskami serowo-jajecznymi chyba codziennie (zamiast chleba).  Jak to wszystko si─Ö ma do ciasta "Dla chorych" na kt├│rym podobno szybko si─Ö chudnie, a jest zrobiony z orzech├│w, jajek i mas┼éa. Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e przez kilka lat na forum mo┼╝na mie─ç ju┼╝ dosy─ç nowicjuszy, ale je┼╝eli znajdzie si─Ö kto┼Ť, kto mi pomo┼╝e uporz─ůdkowa─ç zdobyt─ů wiedz─Ö - b─Öd─Ö wdzi─Öczna.
1. Czy jedz─ůc ciasto orzechowe, gdzie ┼é─ůcz─Ö bia┼éko z orzech├│w i jajek - mog─Ö jeszcze w ci─ůgu dnia zje┼Ť─ç Smile np. golonk─Ö? albo doda─ç ┼Ťmietany do kawy?
2. Czy jedz─ůc pasztet drobiowo - wieprzowy mog─Ö zje┼Ť─ç jajka i np. loda zrobionego ze ┼Ťmietany 30% z ┼╝├│┼étkami i malinami?
3. Co zrobi─ç, ┼╝eby unikn─ů─ç uczucia sw─Ödz─ůcego ucha i wody w nim?
4. Skoro optymalni jedz─ů po dwa posi┼éki dziennie, to gdy pierwszym posi┼ékiem jest przyk┼éadowa jajecznica, na obiad co┼Ť bardziej t┼éustego, to kiedy optymalni jedz─ů np. w─Öglowodany? (Chodzi mi o przyk┼éadowe suche ziemniaki dla schudni─Öcia).
5. Czy optymalni nie odchudzaj─ů si─Ö i w trzecim posi┼éku nie jedz─ů samych w─Öglowodan├│w?
6. Teraz najgorsze pytanie  Confused - jak mo┼╝na zje┼Ť─ç podgardle? Czy nie bierze was od tego na wymioty?
7. Jak sie polapać z tymi tabelami, skoro nie każdy składnik pożywienia jest w nim ujęty?
8. Czy wystarczy je┼Ť─ç ile si─Ö chce zgodnie z 1: 2,5-3,5 -: 0,5?

Sama mam dosy─ç swojego wpisu, wi─Öc ko┼äcz─Ö i czekam na ewentualne odpowiedzi  Smile
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-11-08, 20:35:42 »

. Niestety jako pocz─ůtkuj─ůca mam wiele w─ůtpliwo┼Ťci. W tej ksi─ů┼╝ce, kt├│r─ů przeczyta┼éam, ani w dotychczas ┼╝adnym przeczytanym, czy us┼éyszanym artykule pana Kwa┼Ťniewskiego - nie wy┼éowi┼éam wzmianki o np.: rotacjach, o uwa┼╝aniu na jedzenie tylko jednego rodzaju bia┼éka dziennie, o tym, ┼╝e produkty mleczne (mas┼éo, mleko, sery) powinno si─Ö je┼Ť─ç najwy┼╝ej jeden raz w tygodniu, albo na d┼éugo z nich zrezygnowa─ç, bo nas uczulaj─ů i nie mo┼╝na przez to schudn─ů─ç.
1. Czy jedz─ůc ciasto orzechowe, gdzie ┼é─ůcz─Ö bia┼éko z orzech├│w i jajek - mog─Ö jeszcze w ci─ůgu dnia zje┼Ť─ç Smile np. golonk─Ö? albo doda─ç ┼Ťmietany do kawy?
2. Czy jedz─ůc pasztet drobiowo - wieprzowy mog─Ö zje┼Ť─ç jajka i np. loda zrobionego ze ┼Ťmietany 30% z ┼╝├│┼étkami i malinami?
4. Skoro optymalni jedz─ů po dwa posi┼éki dziennie, to gdy pierwszym posi┼ékiem jest przyk┼éadowa jajecznica, na obiad co┼Ť bardziej t┼éustego, to kiedy optymalni jedz─ů np. w─Öglowodany? (Chodzi mi o przyk┼éadowe suche ziemniaki dla schudni─Öcia).
5. Czy optymalni nie odchudzaj─ů si─Ö i w trzecim posi┼éku nie jedz─ů samych w─Öglowodan├│w?
6. Teraz najgorsze pytanie┬á Confused - jak mo┼╝na zje┼Ť─ç podgardle? Czy nie bierze was od tego na wymioty?
7. Jak sie polapać z tymi tabelami, skoro nie każdy składnik pożywienia jest w nim ujęty?
i  Smile

ech
trza od nowa t┼éumaczy─ç  z polskiego na nasze
musisz zrozumie─ç jedno 
doktor  Kwa┼Ťniewski w swoim czasie nie mia┼é do czynienia  z ┼╝ywno┼Ťci─ů  kt├│r─ů dzi┼Ť si─Ö serwuje
mleko by┼éo mlekiem  , mas┼éo by┼éo ma┼Ťlane, jaja nabia┼é i mi─Öso  pochodzi┼éo ze zwierz─ůt karmionych naturaln─ů pasz─ů
nawet chleb  by┼é   naturalny
warzywa i ziemniaki uprawiano na oborniku,
wszystko prawie bez nawoz├│w sztucznych i chemii,
przetwarzane  w niewielkim niezb─Ödnym zakresie,
taka ┼╝ywno┼Ť─ç mo┼╝e leczy─ç
dzisiejsza mo┼╝e tylko kaleczy─ç
to  jest pierwszy stopie┼ä wtajemniczenia dla optymalnych
drugi stopień to
masz się dobrze i prawidłowo odżywiać
nie je┼Ť─ç tego co  zapycha ┼╝o┼é─ůdek, tylko to co jest  najlepiej przyswajalne i daje najwi─Öcej energii,
 jest najwarto┼Ťciowsze
w ustalonych proporcjach i  nale┼╝nych ilo┼Ťciach
dostosowanych do wieku i trybu ┼╝ycia
trzeci stopień
nie przejmowa─ç si─Ö reszta 
wszystko przy poprawnym ┼╝ywieniu wr├│ci do normy
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-11-08, 21:08:39 »

ali, pisze: "doktor  Kwa┼Ťniewski w swoim czasie nie mia┼é do czynienia  z ┼╝ywno┼Ťci─ů  kt├│r─ů dzi┼Ť si─Ö serwuje
mleko by┼éo mlekiem  , mas┼éo by┼éo ma┼Ťlane, jaja nabia┼é i mi─Öso  pochodzi┼éo ze zwierz─ůt karmionych naturaln─ů pasz─ů
nawet chleb  by┼é   naturalny".

Przecie┼╝ doktor Kwa┼Ťniewski nie ┼╝y┼é w zamierzch┼éych czasach, a jego wypowiedzi znam r├│wnie┼╝ z roku 2007. Ksi─ů┼╝ka, kt├│r─ů czyta┼éam by┼éa wydana w 2001r. Tak wiele nie mog┼éo si─Ö zmieni─ç na polu ┼╝ywienia, nie s─ů to przecie┼╝ czasy kartkowe (socjalistyczne). Teraz mo┼╝na tym bardziej wykorzystywa─ç ┼╝ywno┼Ť─ç ekologiczn─ů, a wiele os├│b (ja te┼╝) potrafi nie┼║le gotowa─ç i samodzielnie przygotowywa─ç ┼╝ywno┼Ť─ç wg odpowiednich receptur.

ali, by┼éo mi┼éo przeczyta─ç twoje zdanie. Szkoda, ┼╝e nie potrafi┼ée┼Ť sprosta─ç odpowiedziom na moje pytania, ale licz─ů si─Ö intencje Smile - dzi─Ökuj─Ö

Jeszcze odno┼Ťnie placuszk├│w serowo-jajecznych Smile Doktor Kwa┼Ťniewski podaje je jako zast─Öpstwo chleba i s┼éusznie, bo wieloletnie przyzwyczajenia zawsze daj─ů zna─ç o sobie (zw┼éaszcza przy s┼éowie - dieta). Mo┼╝na je wg niego smarowa─ç smalcem lub mas┼éem, obk┼éada─ç w─Ödlin─ů itp. Czy on wskazuje na to, ┼╝e nawet w jednym posilku mo┼╝na po┼é─ůczy─ç ze sob─ů wszystkie bia┼éka r├│wnocze┼Ťnie? (no prawie wszystkie  Laughing ).
baska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-11-08, 22:14:54 »

Teraz najgorsze pytanie   - jak mo┼╝na zje┼Ť─ç podgardle? Czy nie bierze was od tego na wymioty?
hm...
a jak mozna jesc placuszki serowo-jajeczne...
przy tym podgardle to niebo w gebie  Cool
Tu chodzi p "SWOJ SMAK" hehehehehehe. Nie lubisz, nie jedz.
Nic na sile!!!!!!!!
Ja mam wskazanie: jesc mozg.. No i kiedys sie najadlam smazonego (byl obrzydliwy, spinacz na nosie i ODRUCHY WYMIOTNE). W nocy niesamowity bol brzucha... teraz gotuje kilka minut i susze w piekarniku, jest ok. 2 lyzeczki dziennie - takie lekarstwo ( a smakuje jak orzechy wloskie (moja Zuzia uwielbia, szczegolnie z czekolada gorzka)).

Sorki, za ten skromny post, ale rozpisalam sie wczesniej strasznie i musialam usunac przed wyslaniem, bo glupoty wyszly...
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-11-08, 22:28:24 »

No i kiedys sie najadlam smazonego (byl obrzydliwy, spinacz na nosie i ODRUCHY WYMIOTNE).

Moja Zuzia natomiast  Smile ma podobne zdanie na temat galarety z n├│zek wieprzowych.Jak tylko zobaczy te nogi ,to m├│wi;obrzydlistwo i jej jest niedobrze,jak zobaczy galarete to samo,czyli nic na si┼ée... Smile
baska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-11-08, 22:40:43 »

Edyta, moj maz ma tak samo.
Zupy zbrzydzil sobie u moich rodzicow... a ja je uwielbiam  Laughing

Wyszlo na to, ze nie gotuje zup.... od czasu do czasu, to on zrobi jakas (robi lepsze niz ja), a ze mam blisko do mamy, to czasem wstepuje i podjadam, co dobre  Cool
Optybeginner
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2008-11-08, 23:03:40 »

Śniadanie

jajecznica z 6 jajek na 50g mas┼éa, cebula 50g, z─ůbek czosnku, herbata

II ┼Ťniadanie

100g maslanki z 30g masła

Obiad
3 placuszki, 100g kielbasy zwyczajnej, 15g sera ┼╝├│ltego, 90g kapusty pekinskiej, 100g papryki, 130g pomidora

Kolacja
4 placuszki z powidłami sliwkowymi (15g)

W┼éasciwie od rana odczuwam skurcze w ┼╝o┼é─ůdku i wzd─Öcia w jelitach poza tym lekkie gazy, dodatkowo lekki b├│l g┼éowy mniej wi─Öcej od po┼éowy dnia. Nie wiem czemu ale gard┼éo mnie piecze ca┼éy dzie┼ä. Ca┼éy czas du┼╝e pragnienie i uczucie kwasu w ustach. Poza tym takie dziwne uczucie w g┼éowie jak z niedoboru glukozy. Mam nadzieje ┼╝e b─Ödzie lepiej. Pozdrawiam.
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2008-11-08, 23:28:23 »

ali, pisze: "doktor┬á Kwa┼Ťniewski w swoim czasie nie mia┼é do czynienia┬á z ┼╝ywno┼Ťci─ů┬á kt├│r─ů dzi┼Ť si─Ö serwuje
mleko by┼éo mlekiem┬á , mas┼éo by┼éo ma┼Ťlane, jaja nabia┼é i mi─Öso┬á pochodzi┼éo ze zwierz─ůt karmionych naturaln─ů pasz─ů
nawet chleb  był   naturalny".

Przecie┼╝ doktor Kwa┼Ťniewski nie ┼╝y┼é w zamierzch┼éych czasach, a jego wypowiedzi znam r├│wnie┼╝ z roku 2007. Ksi─ů┼╝ka, kt├│r─ů czyta┼éam by┼éa wydana w 2001r. Tak wiele nie mog┼éo si─Ö zmieni─ç na polu ┼╝ywienia, nie s─ů to przecie┼╝ czasy kartkowe (socjalistyczne). Teraz mo┼╝na tym bardziej wykorzystywa─ç ┼╝ywno┼Ť─ç ekologiczn─ů, a wiele os├│b (ja te┼╝) potrafi nie┼║le gotowa─ç i samodzielnie przygotowywa─ç ┼╝ywno┼Ť─ç wg odpowiednich receptur.

ali, by┼éo mi┼éo przeczyta─ç twoje zdanie. Szkoda, ┼╝e nie potrafi┼ée┼Ť sprosta─ç odpowiedziom na moje pytania, ale licz─ů si─Ö intencje Smile - dzi─Ökuj─Ö

widz─Ö ┼╝e niewiele  jeszcze wiesz
zrozumie─ç to co napisa┼éem wystarczy, aby  tak banalnych pyta┼ä nie zadawac
PS.
ŻO powstało w latach 60
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2008-11-08, 23:39:59 »

Odpowied┼║ na:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3417.msg56065#msg56065

1. Czy jedz─ůc ciasto orzechowe, gdzie ┼é─ůcz─Ö bia┼éko z orzech├│w i jajek - mog─Ö jeszcze w ci─ůgu dnia zje┼Ť─ç┬á np. golonk─Ö? albo doda─ç ┼Ťmietany do kawy?
Trzeba rozr├│┼╝ni─ç dwie rzeczy ┼╗ywienie Optymalne i ┼╗ywienie Optymalne zmodyfikowane pod k─ůtem diagnozy i leczenia uczule┼ä pokarmowych (Lekarka). ┼╗O dla zdrowych zak┼éada jedzenie wszystkich produkt├│w w odpowiednich proporcjach B:T:W, niby mo┼╝na je dowolnie miesza─ç, ale polecam uproszczenie jad┼éospisu, tak by potrawa sk┼éada┼éa si─Ö konkretnie z czego┼Ť, a nie mieszanki bia┼éek i t┼éuszcz├│w r├│┼╝nego pochodzenia, oczywi┼Ťcie gdy nie ma sygna┼é├│w p┼éyn─ůcych z organizmu mo┼╝na (p├│ki si─Ö da) miesza─ç dowolnie. Osobi┼Ťcie polecam w jednym posi┼éku bia┼éko jednego rodzaju i t┼éuszcz zawsze zwierz─Öcy, najlepiej albo mas┼éo albo smalec, fajnie dodaje si─Ö mas┼éa do kalafiora, ale ju┼╝ dodawania mas┼éa do kurczaka jako┼Ť mi nie pasuje w tym wypadku u┼╝ywam smalcu.

Pasztet drobiowo-wieprzowy zwykle nie jest tym czym si─Ö wydaje, warto poczyta─ç etykietk─Ö, zwykle jest tam i kasza i soja i jakie┼Ť hydrolizaty i sporo przedziwnej chemii. S─ů wyj─ůtki, udaje si─Ö znale┼║─ç czysty pasztet, ale to tak z do┼Ťwiadczenia jeden na dwadzie┼Ťcia oferowanych.

I tu ju┼╝ zahaczamy o k┼éopotliwy na tym forum temat odstawienia produkt├│w mlecznych. Tak dla spokoju w┼éasnego sumienia spr├│buj eksperymentalnie nie je┼Ť─ç przez trzy kolejne dni ani grama produkt├│w mlecznych, ani zbo┼╝owych (uwaga na pasztet z kaszk─ů, mas┼éo, i ┼Ťmietank─Ö do kawy). Je┼Ťli odczujesz wyra┼║n─ů popraw─Ö stanu ucha to warto diet─Ö bezmleczn─ů, bezzbo┼╝ow─ů kontynuowa─ç w sumie przez 6 dni a w si├│dmym dniu wypi─ç kaw─Ö ze ┼Ťmietank─ů i jako jarzyn─Ö do obiadu zje┼Ť─ç duszonego kalafiora polanego mas┼éem i nast─Öpnie obserwowa─ç stan ucha. Wi─Öcej na ten temat znajdziesz w ksi─ů┼╝ce lekarki lub kontaktuj─ůc si─Ö z ni─ů przy pomocy maila lub wiadomo┼Ťci prywatnej (dane kontaktowe w jej profilu). M├│wimy tu o trudnym do intuicyjnego wychwycenia uczuleniu pokarmowym, wi─Öc je┼Ťli chcesz si─Ö w to „bawi─ç” to musisz by─ç gotowa do zachowania dyscypliny co do grama!

W─Öglowodany powinny by─ç zjadane zawsze kiedy organizm otrzymuje energi─Ö w postaci t┼éuszczu, nigdy na g┼éodno. Standardowo w─Öglowodany to spora porcja ziemniak├│w lub duszonej jarzyny zjadanej na obiad. Osobi┼Ťcie ceni─Ö sobie koncentrat pomidorowy jako dodatek pasuj─ůcy prawie do wszystkiego (zw┼éaszcza do wywaru mi─Ösnego), sok pomidorowy jako nap├│j, awaryjnie (gdy poczujesz np. skurcze w ┼éydce, w─Öglowodany mo┼╝na uzupe┼éni─ç s┼éodzon─ů kaw─ů lub po prostu sokiem pomidorowym. Sok pomidorowy warto polubi─ç i mie─ç zawsze w domu pod r─Ök─ů.

To nie zupe┼énie tak, mo┼╝na uzupe┼éni─ç w─Öglowodany przed snem nawet jak to pisa┼é JK zjadaj─ůc p├│┼é jab┼éka, ale wa┼╝ne by organizm w momencie wprowadzania samych w─Öglowodan├│w nie by┼é g┼éodny bo to doprowadzi do pobudki z wilczym apetytem, a nie o to tu chodzi. Trzeba na ┼Ťniadanie zje┼Ť─ç tyle ┼╝├│┼étek, a na obiad tyle t┼éustego mi─Ösa i duszonej jarzyny polanej t┼éuszczem by do wieczora patrzy─ç z obrzydzeniem i na wafelek i na czekolad─Ö i na jab┼éko. Smile

6. Teraz najgorsze pytanie┬á ┬á- jak mo┼╝na zje┼Ť─ç podgardle? Czy nie bierze was od tego na wymioty?
Podgardle nie mo┼╝e by┼Ť „w─Ödzone” bo to oznacza szokow─ů dawk─Ö soli i innych chemikali├│w. Plasterek podgardla jest niez┼éym miejscem na posadzenie ┼╝├│┼étek, a tak┼╝e na dot┼éuszczenie powiedzmy kawa┼éka kurczaka jedzonego na obiad. Jako dodatek do tak t┼éustych rzeczy sprawdza si─Ö nie┼║le musztarda francuska (ca┼ée ziarna gorczycy) lub koncentrat pomidorowy. Nic na si┼é─Ö, najlepsze jest mi─Öso wieprzowe przero┼Ťni─Öte t┼éuszczem i podroby wieprzowe, nie b├│j si─Ö te┼╝ wi─Ökszej ilo┼Ťci ┼╝├│┼étek – to samo zdrowie.

7. Jak się połapać z tymi tabelami, skoro nie każdy składnik pożywienia jest w nim ujęty?
Nie wiem jakiego kalkulatora używasz, mnie ten w pełni zadowala:
http://www.gazetaoptymalna.pl/kalkulator.html

Tak je┼Ťli na nic nie narzekasz, w przypadku dziwnych przypad┼éo┼Ťci warto zawsze rozwa┼╝y─ç maksymalne uproszczenie diety tak by organizm trawi┼é co┼Ť konkretnego a nie mieszank─Ö, a nawet posun─ů─ç si─Ö do Diety Leczniczej opartej na ┼╗O opisanej w punkcie trzecim.

Pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö zdrowia,
Adam

PS Gramy tu na forum w „nie irytuj si─Ö”, wi─Öc nie przejmuj si─Ö niekt├│rymi postami.
Cool

PS2 Zaznacz p┼ée─ç w profilu, bo z nicka niewiele wynika, a nie ma on „a” na ko┼äcu wi─Öc pewnie przez przypadek czasami kto┼Ť zrobi z Ciebie ch┼éopaczysko. Smile
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2008-11-09, 09:34:46 »

Opal--nie mam pod reka ksiazki "Dieta optymalna"--ale jezeli znajdziesz w tej ksiazce jadlospisy na kilka dni, lub wybrane dania --to tego sie trzymaj--nie kombinuj z pasztetami, orzechami, podgardlami, itp. .
Zywienie optymalne jest bardzo proste/nieskomplikowane pod warunkiem, ze sami nie bedziemy wymyslac/komplikowac.

Co sie tyczy rotacji produktow mlecznych--to nie zawracaj sobie na razie tym glowy --to przyjdzie z czasem /do rotacji trzeba dorosnac/, nigdzie nie pisze, ze masz dziennie jesc sery czy pic smietane--pijesz/jesz wtedy, gdy masz ochote/smak.

W dziale "Kuchnia optymalne" na tytulowej stronie forum znajdziesz przepisy, ktore moga byc dla Ciebie pomocne.

Jezeli masz watpliwosci -- to pisz/pytaj--na forum jest KILKU OPTYMALNYCH .

Pozdrawiam Hana.
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2008-11-09, 09:43:47 »

1. Czy jedz─ůc ciasto orzechowe, gdzie ┼é─ůcz─Ö bia┼éko z orzech├│w i jajek - mog─Ö jeszcze w ci─ůgu dnia zje┼Ť─ç  np. golonk─Ö? albo doda─ç ┼Ťmietany do kawy?
Trzeba rozr├│┼╝ni─ç dwie rzeczy ┼╗ywienie Optymalne i ┼╗ywienie Optymalne zmodyfikowane pod k─ůtem diagnozy i leczenia uczule┼ä pokarmowych (Lekarka). ┼╗O dla zdrowych zak┼éada jedzenie wszystkich produkt├│w w odpowiednich proporcjach B:T:W, niby mo┼╝na je dowolnie miesza─ç, ale polecam uproszczenie jad┼éospisu, tak by potrawa sk┼éada┼éa si─Ö konkretnie z czego┼Ť, a nie mieszanki bia┼éek i t┼éuszcz├│w r├│┼╝nego pochodzenia, oczywi┼Ťcie gdy nie ma sygna┼é├│w p┼éyn─ůcych z organizmu mo┼╝na (p├│ki si─Ö da) miesza─ç dowolnie. Osobi┼Ťcie polecam w jednym posi┼éku bia┼éko jednego rodzaju i t┼éuszcz zawsze zwierz─Öcy, najlepiej albo mas┼éo albo smalec, fajnie dodaje si─Ö mas┼éa do kalafiora, ale ju┼╝ dodawania mas┼éa do kurczaka jako┼Ť mi nie pasuje w tym wypadku u┼╝ywam smalcu.

Mozesz spokojnie mieszac 2 rodzaje bialka w jednym posilku. Nie wolno mieszac pali..czyli tluszczow.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2008-11-09, 10:30:01 »

Odpowied┼║ na:

Trzeba rozr├│┼╝ni─ç dwie rzeczy ┼╗ywienie Optymalne i ┼╗ywienie Optymalne zmodyfikowane pod k─ůtem diagnozy i leczenia uczule┼ä pokarmowych (Lekarka).

To nie doko┼äca jest prawd─ů wiec nie mo┼╝na tak pisa─ç osobie,kt├│ra o DO nie wie nic.
┼╗ywienie Optymalne jest dla os├│b zdrowych i istnieje DO -to Dieta Optymalna dla os├│b chorych (i trzeba sobie samemu o tym poczyta─ç,a nie czerpa─ç jakie┼Ť niedorzeczne infa z netu  ) ,a nie jakie┼Ť ┼╝ywienie optymalne zmodyfikowane przez lekarke-to ju┼╝ lekka przesada....
Nie wprowadzaj ludzi w b┼é─ůd.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2008-11-09, 10:36:32 »

...i trzeba sobie samemu o tym poczyta─ç....

Poczyta─ç ksi─ů┼╝ki Jana Kwasniwskiego -czyli czerp info ze ┼║r├│d┼éa .
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2008-11-09, 11:44:49 »

Odpowied┼║ na:
Trzeba rozr├│┼╝ni─ç dwie rzeczy ┼╗ywienie Optymalne i ┼╗ywienie Optymalne zmodyfikowane pod k─ůtem diagnozy i leczenia uczule┼ä pokarmowych (Lekarka).
To nie doko┼äca jest prawd─ů wiec nie mo┼╝na tak pisa─ç osobie,kt├│ra o DO nie wie nic.
┼╗ywienie Optymalne jest dla os├│b zdrowych i istnieje DO -to Dieta Optymalna dla os├│b chorych (i trzeba sobie samemu o tym poczyta─ç,a nie czerpa─ç jakie┼Ť niedorzeczne infa z netu┬á ) ,a nie jakie┼Ť ┼╝ywienie optymalne zmodyfikowane przez lekarke-to ju┼╝ lekka przesada....
Nie wprowadzaj ludzi w b┼é─ůd.

Forumowa Lekarka ma certyfikat uprawniaj─ůcy do udzielania porad w zakresie diety optymalnej i pisze z sensem i uprzejmie, gdzie tu wi─Öc jest wprowadzenie ludzi w b┼é─ůd?

http://www.dietaoptymalna.com/
Ewa Bednarczyk-Witoszek jest lekarzem, specjalist─ů laryngologiem, ma certyfikat nr 13 uprawniaj─ůcy do udzielania porad w zakresie diety optymalnej, kontynuuje polemik─Ö rozpocz─Öt─ů w ksi─ů┼╝ce “Dieta optymalna” (Kwa┼Ťniewski Jan, Chyli┼äski Marek) i tworzy w┼éasn─ů propozycj─Ö diety dobrych i z┼éych produkt├│w, w oparciu o niskow─Öglowodanowe zasady diety optymalnej. W spos├│b biochemiczny uzasadnia, ┼╝e t┼éuszcze s─ů lepszym paliwem ni┼╝ w─Öglowodany. Diet─Ö dobrych i z┼éych produkt├│w mo┼╝na zastosowa─ç w spos├│b zgodny z diet─ů optymaln─ů
i wegetaria┼äsk─ů.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2008-11-09, 12:18:38 »

Na Forum Jana kwasniewskiego zosta┼éo powiedziane ,ze rotacje s─ů z┼ée,┼╝e lepiej jest nie je┼Ť─ç tegi co szkodzi ,a lekarka m├│wi zupe┼énie co┼Ť innego,wiec zostaw na boku swoje osobiste sprawy i nie m─ů─ç.Wiem,ze przepe┼énia ciebie ┼╝al,po tym jak dosta┼ée┼Ť ostrze┼╝enie,ale to nie pow├│d,aby wprowadza─ç w b┼éad ,tych kt├│rzy nie maj─ů z tym nic wsp├│lnego.
Takie info jakie wklei┼ées mo┼╝esz sobie rozszerza─ç w swoim ┼Ťrodowisku,mozesz sobie wydrukowa─ç w postaci ulotek i je roznosi─ç od domu,do domu,ale nie wprowadzaj tutaj ludzi w b┼é─ůd.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2008-11-09, 12:20:11 »

Kwa┼Ťniewskiego -oczywi┼Ťcie z du┼╝ej litery .
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 18 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 17 zapytaniami.