forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-19, 14:40:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
661790 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)  (Przeczytany 230408 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #200 : 2008-11-21, 12:14:03 »

Morgano chleba nie jje!!!

A kto to jest?.
Jeśli je chleb, to źle mu wróżę  Embarassed
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #201 : 2008-11-21, 12:19:45 »

Chleba nie jemy, cukrow prostych nie jemy itd. I piodejrzewam, ze jest to czesc wypowiedzi Morgano, bo z tego co wiem, Morgano chleba nie jje!!!
Cytuj
„Chlebek firmy BENUS kupuję
już od ponad dwóch lat jest pakowany w paczki 500gramowe w której znajduję
siedem kromek każda po około 70 gram to daje na 1 kromkę 20 węglowodanów.
W sobotę i niedzielę zajadam tylko po pół kromki w pozostałe dni dziennie
tylko i wyłącznie 1 kromkę. „


http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=33800&highlight=chleb#33800


Dzieki za wyprowadzenie mnie z bledu. Widocznie cos pominalem w korenspondencji z Morgano.
Prawde mowiac znalazlem na rynku dunskim chleb pelnoziarnisty z zawarociami: B: 7  T: 9 W: 29, gdzie w kromce 60 gramowej jest jest okolo 18 gr wegla. Tez czasami sie zastanawiam, czy moge wyrownac dzienny wegiel taka kromka. Jak na razie tylko sie zatsanawiam.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #202 : 2008-11-21, 12:23:39 »

Morgano chleba nie jje!!!

A kto to jest?.
Jeśli je chleb, to źle mu wróżę  Embarassed

Najstarszy doradca ZO
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #203 : 2008-11-21, 12:36:44 »



Najstarszy doradca ZO

Co radzi ten doradca?  Shocked
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #204 : 2008-11-21, 12:43:55 »

Jezeli chodzi o mnie to jestem przeciwnikiem mleka, mimo, ze za mlodu bylem wychowany na mleku, masle i serach bialych od wlasnej krowki. Kiedys pisano, ze nie trawimy laktozy itp.
Jak juz piszemy o mleku, to chcialem rozwinac o mlecznych, i na biezaca teraz sprawdzam zawartosc wit. i mineralow pod wzgledem zawartosci. Podaje nazwe - norma; produkt - zawartosc. Tyko z dzialu mleczne.
sod - 920 mg; sery twarde np gouda pelnotlusty - 899mg; jogurt naturalny -63, mleko 3,2% - 44; smietanka-32mg;
potas - 2000mg, jogurt nat - 200mg; mleko kozie - 161mg, mleko tluste - 139mg; smietanka - 101, sery twarde - 83;
wapn - 1000mg; sery twarde np gouda - 807mg; jogurt nat - 170, mleko -118, smietanka -86;
fosfor 700mg; sery twarde gouda - 516; jogurt - 122; mleko 85; smietanka 62;
magnez -420 mg; ser gouda - 31; jogurt 17; mleko - 12; smietanka - 9;
zelazo - 8 mg; ser gouda - 0,7mg; jogurt 0,1; mleko smietanka po 0,1mg;
cynk - 11; ser gouda - 4,18; jogurt - 0,46; mleko - 0,32; smietanka - 0,23;
miedz - 900 mcg; ser gouda - 70; jogurt - 30; mleko - 20; smietanka - 10;
mangan -2,3 mg; ser gouda - 0,03; mleko 0,02; smietanka i jogurt - 0 (chyba tak malo, ze nie podaja);
Witaminy - podam tylko kilka.
D - 5mcg; ser gouda - 0,24; smietanka 0,22; mleko  i kefir- 0,03;
E - 15mcg; smietanka - 0,51;ser gouda - 0,38; mleko 0,11; jogurt - 0,03;
Tiamina - 12mg; jogurt -0,046; mleko - 0,036; ser gouda - 0,026; smietanka 0,022;
ryboflawina - 1,3 mg; ser gouda - 0,39; jogurt - 0,216; mleko - 0,17; smietanka - 0,109;
niacyna - 16mg; jogurt - 0,14; mleko - 0,1; smietanka i ser gouda- 0,07;
B6 - 1,3mg; jogurt i smietanka - 0,06; mleko - 0,05; ser gouda - 0,02;
foliany - 400mcg;ser gouda -20; jogurt 10;mleko  - 5; smietanka - 4;
B12- 2,4 mcg; ser gouda - 1,7; jogurt - 0,5; mleko - 0,4; smietanka - 0,2;
C - 90mg; mleko - 1; jogurt - 0,5;  ser gouda i smietanka - 0;
Jezeli chodzi o zawartosc aminokwasow, to na pierwszych miejscach sa serry twarde /przykladowy ser gouda/ pozniej jogurt, mleko i smietanka.
Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki.
Dla tych danych wzialem, ser gouda tlusty/chociaz inne sery twarde byly w podobnych wartosciach/, jogurt naturalny 2%, mleko spozywcze 3,2%, smietanka kremowa 30%.
Oczywiscie skladniki mineralne i witaminy przyjmujemy z innych produktow, ale chcialem tutaj pokazac wyzszosc i nizszosc wsrod mlecznych.
Sadze, ze pijacy smietanke uzywaja jej jako zrodla tluszczu, ale moim zdaniem stosowanie tylko w tym celu to nieporozumienie, sa lepsze tluszcze.
Pozdr
maf
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #205 : 2008-11-21, 15:07:09 »

Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki.

Podaję poprawne zdanie:
"Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci popiołu surowego lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki".
Podaję prawidłową kolejność pod względem wartości biologicznej: śmietanka, jogurt, mleko. Dwa ostatnie praktycznie niejadalne na DO - należy unikać.

http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60 - "Mleko i jego przetwory".
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #206 : 2008-11-21, 15:21:26 »

Jezeli chodzi o mnie to jestem przeciwnikiem mleka, mimo, ze za mlodu bylem wychowany na mleku, masle i serach bialych od wlasnej krowki. Kiedys pisano, ze nie a);
Tez jestem przeciwnikiem,dlatego moje dzieci w szkole mleka nie piją ,na dodatek nie jest to najtłuściejsze mleko.
Ale niektórzy ludzie piją i swietnie sie mają  Cool

Jugurtów nie znosze ,nigdy nie lubiłam ,sa okropne dla mnie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #207 : 2008-11-21, 15:33:55 »

Ale niektórzy ludzie piją i swietnie sie mają  Cool

Mleko jest bardzo zdrowe na dietach "pastwiskowych" i "japońskiej". Bardzo dobrze poprawia... (tu wpisać sobie "naukowe" zalety mleka...) i to będzie prawda!  Cool. Mleko słodzone sacharozą na diecie "korytkowej" wybitnie przyspiesza rozwój miażdżycy!. Ale, ale co to jest dieta "korytkowa"?  Confused Zna ktoś "parametry"
Edyta - wykluczona z pytania!.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #208 : 2008-11-21, 15:57:35 »

KROTKA DEFINICJA -

    JEST TO  DIETA  OPTYMALNA POLACZONA Z PASTWISKOWA  Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #209 : 2008-11-21, 16:11:45 »

Ale niektórzy ludzie piją i swietnie sie mają  Cool

Mleko jest bardzo zdrowe na dietach "pastwiskowych" i "japońskiej". Bardzo dobrze poprawia... (tu wpisać sobie "naukowe" zalety mleka...) i to będzie prawda!  Cool. Mleko słodzone sacharozą na diecie "korytkowej" wybitnie przyspiesza rozwój miażdżycy!. Ale, ale co to jest dieta "korytkowa"?  Confused Zna ktoś "parametry"
Edyta - wykluczona z pytania!.
przewaga ukladu parasympatycznego,spozywanie duzych  ilosc tluszczy i weglowodanow,mniej bialka zwierzecego,
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #210 : 2008-11-21, 16:24:23 »

Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki.

Podaję poprawne zdanie:
"Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci popiołu surowego lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki".
Podaję prawidłową kolejność pod względem wartości biologicznej: śmietanka, jogurt, mleko. Dwa ostatnie praktycznie niejadalne na DO - należy unikać.

http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60 - "Mleko i jego przetwory".
Witam, akurat popiolu nie bralem pod uwage, ale...
Zawartosc popiolu w produktach wacha sie do 8,6g na 100g produktu.
Nie wiem czy ten popiol jest tak wazny, zeby mial glowny wplyw na wartosc produktu i zeby jesc produkty ktore zawieraja go najmniej. Jest w kazdym produkcie i tak:
maslo extra - 0,1g
smietanka - 0,5g
karp - 0,6g
karkowka - 0,6g
mleko -0,7g
jogurt 1
wieprzowina I klasa - 1,1g
watroba wieprzowa - 1,3g
ser gouda 3,8g
sledz solony 8,6g
Trzeba by sie zastanowic, co wybierac wit, skladniki mineralne czyli jakosc produktow, czy tez odrzucac produkty ktore zawieraja najwieksze ilosci popiolu, ale zostana nam tylko tluszcze  (smalec i oleje- zaw popiolu 0g)
Ja z mlecznych wybieram maslo, a do picia raczej jogurt, zdarza sie to rzadko ale sie zdarza.
Pozdr
maf

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #211 : 2008-11-21, 16:34:33 »


Zawartosc popiolu w produktach wacha sie do 8,6g na 100g produktu.
Nie wiem czy ten popiol jest tak wazny, zeby mial glowny wplyw na wartosc produktu i zeby jesc produkty ktore zawieraja go najmniej. Jest w kazdym produkcie i tak:
maslo extra - 0,1g
smietanka - 0,5g
karp - 0,6g
karkowka - 0,6g
mleko -0,7g
jogurt 1
wieprzowina I klasa - 1,1g
watroba wieprzowa - 1,3g
ser gouda 3,8g
sledz solony 8,6g
Trzeba by sie zastanowic, co wybierac wit, skladniki mineralne czyli jakosc produktow, czy tez odrzucac produkty ktore zawieraja najwieksze ilosci popiolu, ale zostana nam tylko tluszcze  (smalec i oleje- zaw popiolu 0g)
Ja z mlecznych wybieram maslo, a do picia raczej jogurt, zdarza sie to rzadko ale sie zdarza.
Pozdr
maf


Akurat u mnie jest tak, ze pijac 200ml jogurtu raz na 2 tyg, no niech bedzie co tydzien, dostarczam 2g popiolu/ na tydzien. Pijac codziennie 200ml smietanki dostarczalbym go 7g/tydzien. matematyka nie klamie. 0,5g x 2 x 7.
Pozdr
maf
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #212 : 2008-11-21, 16:43:30 »

ale czego ty szukasz w tym jogurcie? bo nie zrozumialam
od czego zalezy ta "wyzszosc" i "nizszosc" poduktow wg Ciebie?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #213 : 2008-11-21, 16:48:48 »

Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki.

Podaję poprawne zdanie:
"Jak widac z powyzszcych danych z napojow mlecznych pod wzgledem zawartosci popiołu surowego lepszy jest jogurt od mleka, mleko od smietanki".
Podaję prawidłową kolejność pod względem wartości biologicznej: śmietanka, jogurt, mleko. Dwa ostatnie praktycznie niejadalne na DO - należy unikać.

http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60 - "Mleko i jego przetwory".

Dziekuje !!!!!!!
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #214 : 2008-11-21, 16:55:47 »

ale czego ty szukasz w tym jogurcie? bo nie zrozumialam
od czego zalezy ta "wyzszosc" i "nizszosc" poduktow wg Ciebie?
To powiedz czego szukasz w smietanie, poza duza zawartoscia T. Tylko o to chodzi.
Tutaj chodzilo o porownanie, mleka smietany i ew jogurtu, ktory ja preferuje od czasu do czasu jak mam apetyt na napoj mleczny. Przeciez wyraznie widac po zaw skladnikikow, ze smietana nie jest najlepszym produktem, tym bardziej w duzych ilosciach codziennie.
Po prostu uwazam, ze zalecenie picia smietany w celu zaspokojenia glodu lub tez uzupelnienia T jest bez sensu. Jak jestem glodny to ide do lodowki i ukroje kawalek boczku. Tzn kiedys tak bylo na poczatku Diety Optymalnej.
Pozdr
maf
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #215 : 2008-11-21, 17:28:51 »

Czesc

Mam dziwne objawy po wczorajszym wysilku dzis mam ogromne zapotrzebowanie na tluszcz(mam na niego ochote)dzis mam przerwe w treningu i nic nie robie i chec na slonine z sola jest wieksza  niz wczoraj!dlaczego? :
Wczorajsze sniadanie:
-2 jaja+1 maly ziemniak 100g+2 pomidory 300g+smalec 80
BTW 16/87/27

Kolacja:
-Kurczak 100g+pomidor100g + ziemniak 60g + smalec 90
BTW:30/90/15

BTW dnia: 46/150/42

Dzisiejsze sniadanie:

watrobka 100g+slonina 100g+cebula 200 g

BTW 30/70/5

Kolacja:

2 jaja+85g smalcu+ziemniak gotowany 100g

BTW 18/90/20

BTW dnia:48/160/25

Zasadniczo zjadlem to na co mialem ochote i w takich ilosciach  w jakich potrzebowalem
ale mimo wszystko czuje ze przesadzilem z tluszczem poniewaz zazwyczaj jem do syta a dzisiaj sie nie ruszam i skad ta jeszcze wieksza ochota na tluszcz?wyjasnijcie mi to prosze

Pozdrawiam serdecznie

Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #216 : 2008-11-21, 17:30:25 »

 poprawka:obok cebuli 200 g powinno byc 10g W

przepraszam i pozdrawiam
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #217 : 2008-11-21, 17:36:54 »


BTW dnia:48/160/25

Zasadniczo zjadlem to na co mialem ochote i w takich ilosciach  w jakich potrzebowalem
ale mimo wszystko czuje ze przesadzilem z tluszczem poniewaz zazwyczaj jem do syta a dzisiaj sie nie ruszam i skad ta jeszcze wieksza ochota na tluszcz?wyjasnijcie mi to prosze

Pozdrawiam serdecznie


Jestes na atkinsie?
Po prostu jestes glodny.
Pozdr
maf
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #218 : 2008-11-21, 17:37:52 »

Czesc

Mam dziwne objawy po wczorajszym wysilku dzis mam ogromne zapotrzebowanie na tluszcz(mam na niego ochote)dzis mam przerwe w treningu i nic nie robie i chec na slonine z sola jest wieksza  niz wczoraj!dlaczego? :
Wczorajsze sniadanie:
-2 jaja+1 maly ziemniak 100g+2 pomidory 300g+smalec 80
BTW 16/87/27

Kolacja:
-Kurczak 100g+pomidor100g + ziemniak 60g + smalec 90
BTW:30/90/15

BTW dnia: 46/150/42

Dzisiejsze sniadanie:

watrobka 100g+slonina 100g+cebula 200 g

BTW 30/70/5

Kolacja:

2 jaja+85g smalcu+ziemniak gotowany 100g

BTW 18/90/20

BTW dnia:48/160/25

Zasadniczo zjadlem to na co mialem ochote i w takich ilosciach  w jakich potrzebowalem
ale mimo wszystko czuje ze przesadzilem z tluszczem poniewaz zazwyczaj jem do syta a dzisiaj sie nie ruszam i skad ta jeszcze wieksza ochota na tluszcz?wyjasnijcie mi to prosze

Pozdrawiam serdecznie



Ali juz kiedys Cie nazwal LILIPUTEM, ze wzgledu na ilosc zjadanych zoltek...Ty piszesz o jajkach, malo tego cos tam uprawiasz, jakis sport, tak?
2 jajka na sniadanie? Stary czy Ty jeszcze nie zrozumiales? A moze teraz rozumiesz dlaczego Twoj organizm krzyczy w nieboglosy:"daj mi wiecej paliwa, tego zdroqwego paliwa".
16 gr bialka na sniadanie? To Ty moze jestes slaba kobietka, sidzaca w domu i czekajaca na meza, ktory przyjdzie o 16.00 i zrobi ........

Zacznij jesc: 30 gr bialka z zoltek rano, 80-100 gr tluszczu ze sloniny i bekonu i okolo 10 gr wegla .....a nie bedziesz czol potrzeb zjedzenia niczego do ....8 godz pozniej.
Caly czas boisz sie zoltek. Czyzby brak wiedzy?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #219 : 2008-11-21, 17:42:52 »

ale czego ty szukasz w tym jogurcie?

może szczepionki na "sensację mleczną". Ale jogurtowe to akurat są w większości lactobacillusy, a ulgę dają w takim przypadku streptococcusy. Najlepiej S.helveticus na kozim mleku załatwia sprawę. Likwiduje przeważnie wszelkie problemy. To najlepsza szczepionka jaką znam!. Z laboratorium w mleczarni dostałem liofilizat czystego szczepu, zrobiłem zakwas na pełnym mleku, przeniosłem na śmietankę. Tą śmietanką napoiłem naszego freciszona, który "nie może pić mlecznych, bo zginie w krótkim czasie, w konwulsjach, z wycieńczenia, świądu, wypadania okrywy, oślepienia, rozwolnienia, odwodnienia i zatrucia uogólnionego z marskością wątroby i niewydolnością nerek...". Nawet nie wiedziałem, że mleko może być takie trujące  Shocked.
A tu proszę pije ta nasza Zuźka codziennie śmietankę już piąty rok i jakoś nawet nie ma rozwolnienia.  Very Happy

PS
piszą nawet w poradniku dla właścicieli fretek, że po czekoladzie siada serce i otyłość się pojawia po cukrze!
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 16 zapytaniami.