forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 16:16:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660268 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin  (Przeczytany 76825 razy)
kodar
Go


Email
choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« : 2008-11-10, 11:20:43 »

 Smile
Prosze o wpisy tylko te osoby,ktorym pomogla rotacja mlecznych.
Prosze o wpisy tylko te osoby,u ktorych nawet kropelka produktu mlecznego powoduje rzuty w chorobie.

Mam nadzieje,ze te wpisy pomoga usystematyzowac choroby uzaleznione od spozywania wszystkich produktow,ktore w swym skladzie zawieraja mleko i jego przetwory.

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wye
« Odpowiedz #1 : 2008-11-10, 11:30:59 »

...Prosze o wpisy tylko te osoby,
u ktorych nawet kropelka produktu mlecznego powoduje rzuty w chorobie...

Ja to jak wchodze do mojej "biedrunki" to "zasloniom ocy" Cool
co by nie "spoziroc" na to "mliko" w kartonikach,
bo "jachby zobacyl" to "bych zemglol" !!!

Tak wiec, jo to nawet "pacyc nie mogo"!!!  Razz Razz Razz

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #2 : 2008-11-10, 11:46:15 »

 Very Happy
Smietane i maslo jadalam przez ok.2 lata systematycznie,czyli kazdego dnia.Jadalam rowniez wypieki z dodatkiem maki.
Jadalam tez zoltka i slonine,oraz inne wyroby miesne.Proporcje mialal takie 40-50g B;200gT;60-70gW.
Diecko,karmione piersia,oraz dokarmiane  prod.optymalnymi czesto zapadalo na astme oskrzelowa.
U mnie rozwinela sie luszczyca,ktora objawila sie w postaci bolu lokcia oraz suchej jak papier scierny wewnetrznej skory dloni.
Wszystkie sluzowki ciala mialam rowiez bardzo wysuszone.
Od dwoch lat wszystkie produkty zawierajace w swym skladzie make przestalam jadac.Czasami tylko kukurydze lub wypieki z dodatkiem maki kukurydzianej.
Jadanie smietany,masla,sera bialego tlustego oraz zoltego raz na kilka dni przywrocilo gladkosc skory wewnetrznej dloni.
Bol lokcia ustapil natychmiast po przejciu na rotacje wszystkich produktow mlecznych oraz zbozowych.
Sluzowki ulegly rowniez znacznej poprawie. Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #3 : 2008-11-10, 11:47:41 »

Co to w ogóle za watek???

Znam odpowiedz na " choroby,które wymagają rotacji produktów mlecznych"-to choroba "ociężałość umysłowa" ,"planktoniczność pospolita" ,"młotkowatość zwyczajna" .

Rotowanie produktów mlecznych co 6,7,czy 8 dni - "sztuczny sposób odżywiania" -ludzie ,którzy to stosują, niezaleznie od tego,czy po upływie okresu bezmlecznego mają ochote na smietanę,mleko,czy masło muszą zjeść te produkty ,aby sprawdzić ,czy coś w ich organizmach "pika" ,jest to tzw. "zły dzień" -no...sam idiotyzm!!! nic ponad to!!!
"Zły dzień"-jak sama nazwa wskazuje jest ma być dniem złym ... z wyboru oczywiście.W ten zły dzień "plankton" zjada produkty złe,aby sie poczuć źle -coś niebywałego!!!
No qurde,a potem sie dziwić ,że człowiek musi czytać takie PIERDOŁY.Sam IDIOTYZM.....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #4 : 2008-11-10, 11:51:38 »

Very Happy
Smietane i maslo jadalam przez ok.2 lata systematycznie,czyli kazdego dnia.Jadalam rowniez wypieki z dodatkiem maki.
Jadalam tez zoltka i slonine,oraz inne wyroby miesne.Proporcje mialal takie 40-50g B;200gT;60-70gW.
Diecko,karmione piersia,oraz dokarmiane  prod.optymalnymi czesto zapadalo na astme oskrzelowa.
U mnie rozwinela sie luszczyca,ktora objawila sie w postaci bolu lokcia oraz suchej jak papier scierny wewnetrznej skory dloni.
Wszystkie sluzowki ciala mialam rowiez bardzo wysuszone.



A nie przyszło ci do głowy,ze źle stosowałaś diete optymalną?
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #5 : 2008-11-10, 12:28:43 »

Nie czytaliście tego?

"Prosze o wpisy tylko te osoby,ktorym pomogla rotacja mlecznych.
Prosze o wpisy tylko te osoby,u ktorych nawet kropelka produktu mlecznego powoduje rzuty w chorobie."

Od razu huzia na Jozia! Jesteście beznadziejni, nie optymalni!

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #6 : 2008-11-10, 12:47:20 »

Jesteście beznadziejni, nie optymalni!

Nie to ty jesteś "zdrowa"? "nieoptymalna", bo uogólniasz na podstawie wpisów "Edyty" i "grizzly'ego".
U normalnie funkcjonującego człowieka wszelka zmiana sposobu odżywiania jest zaburzeniem homeostazy i na dłuższą metę jest szkodliwa. Jeśli coś szkodzi, to się tego nie jada. No chyba, że chce się komuś "przyjemność" zrobić... Na przykład w gościach na forum lekarki zachwalałbym rotację, aby jej trochę radości wnieść do codziennej "udręki" Very Happy. A tu jest forum o diecie optymalnej, a nie "rotacji mlecznych". Produkty mleczne (masło, ser, śmietana) są podstawą zaleceń Jana Kwaśniewskiego!, a nie mąki, kasze i rotacja mlecznych.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #7 : 2008-11-10, 13:27:27 »

To jest chore.Zjeść kawałek sera w jakiś idiotyczny "zły dzień" i czekać,aż mi coś sie zacznie robić złego.To jest czysty idiotyzm! Inaczej tego nazwać sie nie da.
Wypijam kawe ze śmiatanką,siadam wygodnie w fotelu i zaczynam sie wsluchiwać w organizm,a nuż mi sie coś złego stanie  Smile jakież to urocze  Smile Mój ukochany zły dzień  Smile dobrze ,że wystąpił ,bo to dowód na to,że mleczne szkodzą ,za tydzień też powtórka,bo ten "zły dzień" jest wspaniały  Smile           
TO JEST CHORE ,BEZNADZIEJNE,NIEOPTYMALNE.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #8 : 2008-11-10, 13:38:41 »

A co wam tak ta "rotacja mlecznych" wadzi, skoro mnie nie przeszkadza?. Komu ma pomóc Dieta Optymalna - temu pomoże, a komu ma "zaszkodzić" - zaszkodzi. To  bardzo prosty mechanizm. W chowie klatkowym Rafalski udowodnił 100% skuteczność Diety Optymalnej i nie mam podstaw, aby nie wierzyć Profesorowi  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #9 : 2008-11-10, 13:42:00 »

A co wam tak ta "rotacja mlecznych" wadzi, skoro mnie nie przeszkadza?

Ale czy ja musze być taka jak Ty? Czy mnie musi wadzić to samo co Tobie i nie wadzić ,to samo co Tobie?
Mogę wyrazić swoje zdanie? Czy zabronione?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #10 : 2008-11-10, 13:46:19 »

Mogę wyrazić swoje zdanie? Czy zabronione?

Przyjąłem, jako "admin", zasadę wolności wypowiedzi... Very Happy I przez to mam same "kłopoty"  Wink
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #11 : 2008-11-10, 13:48:43 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=409 (c.d. - w pliku dźwiękowym)
Cytuj z:  Jan Kwaśniewski

„Lekarzowi nie wolno odrzucać żadnej nowej metody leczenia bez jej sprawdzenia, bowiem ta nowa może być bardziej skuteczna.”
Hipokrates

Gdy badania naukowe potwierdzą, że proponowane metody są znacznie lepsze od dotychczas stosowanych i dużo tańsze, jak wykazano w przypadku Żywienia Optymalnego (R) i prądów selektywnych – zaciekle zwalcza się ich autora.
dr Peter Plichta

Przykro tak czytać, jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Osobiście nie odczuwam kłopotów z jedzeniem produktów mlecznych, ale widziałem na przykładzie znajomej starszej pani (Złota Księga) jakie bezpośrednie i szybkie znaczenie dla zdrowia ma prawidłowe zastosowanie ŻO, a jaką różnicę wprowadza wyeliminowanie śmietanki do kawy, masła, sera.

Gdzie JK pisze, że „będziesz jadł masło i śmietanę codziennie”, czy nie znane są przypadki ludzi nie tolerujących produktów mlecznych, czy nie jest możliwe wyobrażenie sobie że taka nietolerancja ma nie tylko ostre ale i łagodne formy. Czy nie lepiej mieć 6 dobrych dni, a w siódmym dodać nieco śmietanki do kawy i polać masłem kalafiora by zobaczyć czy samopoczucie i objawy choroby przewlekłej ulegną zaostrzeniu czy też nie.

O ile Żywienie Optymalne wymaga dyscypliny z dokładnością powiedzmy do 20g, o tyle identyfikacja i czasowa eliminacja niektórych grup produktów metodą Lekarki wymaga precyzji co do grama.

No to Edytko pisz, że czujesz się codziennie dobrze, albo codziennie niedobrze, bo znudziły mnie już te własne smętne dywagacje.
Cool

@Admin, Cieszą mnie Twoje słowa "A co wam tak ta "rotacja mlecznych" wadzi, skoro mnie nie przeszkadza?"
Mam nadzieję, że nie wyjąłem cytatu z kontekstu, jakby co to cały Twój post jest tuż powyżej.
Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #12 : 2008-11-10, 13:54:40 »

Mogę wyrazić swoje zdanie? Czy zabronione?

Przyjąłem, jako "admin", zasadę wolności wypowiedzi... Very Happy I przez to mam same "kłopoty"  Wink

Czyli znaczy,ze mam sie upodobnić do Ciebie  Smile Może masz jakieś gotowe szablony,to bym wysyłała jako swoje posty  Smile       
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #13 : 2008-11-10, 14:07:49 »

"adam319"
zacytowałeś prawidłowo - bez zmian i manipulacji! Very Happy
Wracając do rotacji. Jest to tylko moje zdanie poparte jedynie rozumowaniem, ale uważam, że w pewnych przypadkach 3-5 na sto, rotacja ma sens, ale tylko jeśli szybko ureguluje metabolizm. Czasem się zdarza (1-2 przypadki na sto),np: z ciałami ketonowymi, że mimo zwiększenia ilości W nie wyłączają się "geny ketozujące", bo...?. Jeśli w takim przypadku może pomóc rotacja - to czemu nie!. Ale to nie powinien być stan "permanentnej rotacji"...
Niedobrze też, że niektóre osoby sugerują "rotację mlecznych" w każdym przypadku i niedobrze też, że są zaciekli krytycy rotacji. Trzeba do każdego przypadku podchodzić indywidualnie, a nie uogólniać!. Tak myślę...
Reszta zależy od kulturalnej dyskusji Użytkowników na tym Forum.
Zapisane
lj19
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #14 : 2008-11-10, 14:10:43 »

Adminie! przeczytałem Twój wpis do Złotej Księgi i zastanawia mnie to ,że co roku urządzasz sobie rzeźnie z własnej jamy ustnej!Nikt zapewne na forum nie ma wątpliwości ,że prawidłowo stosujesz DO więc skąd ten kamień nazębny? Ja kilka lat temu miałem usuwany kamień  a tym roku  5 miesięcy temu (przed rozpoczęciem rotacji mlecznych) miałem taką ilość kamienia,że nadawał się do usuwania...a w obecnej chwili mam go ilości prawie śladowe. Napisz proszę coś na ten temat bo przecież nikt chyba nie powie ,że kamień nazębny jest objawem prawidłowo stosowanej diety!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #15 : 2008-11-10, 14:15:47 »

lj19
też chciałbym wiedzieć ... Very Happy. Szczotkuję zęby 2xdziennie (nie po posiłk(u)ach) - czyli jak większość. Nie mam próchnicy i to jest ważne, a kamieiem się specjalnie nie przejmuję.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #16 : 2008-11-10, 14:29:56 »

...., a kamieiem się specjalnie nie przejmuję.

No coś Ty!!!! To som łagodne objawy nietolerancji mlecnych.Powinieneś z miejsca zarotówać mlecne i zobocys jak po 6 tygodniach nie bedzie sladu po łosadzie .a i przy łokazji sie dowisz,cy nie chorujes na jakom łuscyce  Smile i wtedy zacnies rotówac zboza  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #17 : 2008-11-10, 14:32:48 »

Edyta
jak dałbym Ci "szablona", to co to za wolność wypowiedzi jest? Shocked
Ja mogę tylko radzić, że nie powinno się np: przeklinać i wyzywać od "idiotów" lub w inny ubliżający sposób, bo to nieobyczajnie i świadczy o autorze ... Cool.
I nie wiem skąd "rozumowanie", że "to co tu niektórzy piszą - świadczy o D-rze Kwaśniewskim"  Shocked Laughing Laughing Laughing
Dr Kwaśniewski ostatni raz zaglądał na to Forum chyba na Boże Narodzenie roku 2005! - jeśli mnie pamięć nie myli.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #18 : 2008-11-10, 14:33:16 »

 Ja myje zeby raz dziennie,czas raz na dwa dni i mam zęby biale-takie szkliwo i nic na to nie poradze.A moze rotacja mlecnych by mi pomogła mieć łosad ?   Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: choroby,ktore wymagaja rotacji produktow mlecznych lub calkowitego ich wyelimin
« Odpowiedz #19 : 2008-11-10, 14:37:52 »


Ja mogę tylko radzić, że nie powinno się np: przeklinać i wyzywać od "idiotów" lub w inny ubliżający sposób, bo to nieobyczajnie i świadczy o autorze ... Cool.


No i o czym niby to świadczy? Ze jestem złym ,podłym człowiekiem? Tak mnie "zaszufladkujesz" ?  Smile 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.