forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 12:03:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
657735 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Co nowego się dziś dowiedziałem?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co nowego się dziś dowiedziałem?  (Przeczytany 252716 razy)
toan
Go


Email
Co nowego się dziś dowiedziałem?
« : 2008-11-12, 16:51:20 »

Hartenbach - "Mity o cholesterolu", wyd. "Interspar" s.12 cyt:
"Frakcja lipoproteinowa HDL pobiera cholesterol pochodzący z pożywienia i odprowadza jego nadmiar z komórek do wątroby..."
wnioski:
Najwyraźniej autor myli frakcję wątrobową A,B-100 - czyli HDL, która: Stryer (s.745) - cyt: "pobiera cholesterol uwalniany do osocza przez obumierające komórki i błony ulegające przemianom", a do tego HDL podobno przecież "przemieszcza" estry cholesterolu do frakcji IDL i LDL!  z chylomikronami frakcji jelitowej C,E, B-48 hydrolizowanymi przez lipazę lipoproteinową i chylomikronami resztkowymi frakcji jelitowej E, B-48. Pierwsze przenoszą triacyloglicerole pokarmowe i cholesterol pokarmowy, chłonką na obwód, a drugie "niechciany" na obwodzie - pozostały po chylomikronach - cholesterol pokarmowy do wątroby.
A swoją drogą nagromadził ten Hartenbach sporo przydatnych informacji... Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #1 : 2008-11-12, 18:09:36 »

ups!
(s.35-36) - szkoda czasu cyt. i na komentarz - zupełnie poplątane frakcje i funkcje  Shocked, ale dalej jest ciekawie, (s. 70) "...kuracja polegająca na podawaniu pacjentom z ciężkimi poparzeniami 10-15 jajak dziennie(...) doskonale sprawdza się jako skuteczna metoda ratowoania życia"
wnioski:
niektórzy się musieli ciężko poparzyć, aby doznać dobrotliwego wpływu "niezdrowych" jajek na organizm, że o ratowaniu życie nie wspomnę  Wink

I dalej:
(s.71)"W tym miejscu należy podkreślić, że wszystkim osobom zaleca się spożywanie jajek, bogatego źródła wysokowartościowego białka oraz składników mineralnych i witamin, a negatywne opinie na temat jajek trzeba uznać za wytwór fantazji"
Dobre!
O ile pamiam, to od lat siedemdziesiątych XXw. zawsze zalecano "jedno jajko nie częściej jak w tygodniu", a ostatnio na początku XXI dawkę zwiększono do 2-3 na tydzień, a tu proszę - te zalecenia to były bajki fantasy Shocked Okazuje się, że dziś już jajka można jeść! Ale wyłącznie zgodnie z zaleceniami Jana Kwaśniewskiego - bo w innym przypadku - jednak mogą "zaszkodzić" - jak dawniej.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #2 : 2008-11-12, 18:53:26 »

No proszę, co za odkrywcze zdania!
(s. 59) "Przyczyną otyłości wcale nie jest spożywanie produktów wysokotłuszczowych, lecz w pierwszym rzędzie nadmierne spożycie węglowodanów."
(s. 60) Rzecz w tym, że przeważająca część węglowodanów zostaje przekształcona w tłuszcz i odkładana w postaci zapasów ustrojowych.
wniosek:
no blisko jest, ale poprawnie to zdanie powinno brzmieć:" Rzecz w tym, że przeważająca część węglowodanów zostaje przekształcona w długołańcuchowe kwasy tłusczowe, które w matrix mitochondrialnym ulegają betaoksydacji, a jeśli występuje nadmiar acetylo-CoA pochodzenia węglowodanowego, zostaje on wywalony do cytozolu i tu zaczyna się "cholesterolowo-tłuszczowa jazda" Wink

PS
przepraszam, że tak chaotycznie i nie śniśle, ale to zupełnie luźne myśli spisane, co by nie uciekły Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #3 : 2008-11-13, 06:13:32 »

Poświęciłem czas do rana na przestudiowanie tego Hartenbacha.
wnioski:
Wie, że coś jest nie tak z tym cholesterolem, ale nic więcej. Zgromadził tylko sporo przydatnych mi faktów. Za to mu dzięki składam! Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #4 : 2008-11-13, 12:57:27 »


wnioski:
niektórzy się musieli ciężko poparzyć, aby doznać dobrotliwego wpływu "niezdrowych" jajek na organizm, że o ratowaniu życie nie wspomnę  Wink



Wczoraj między innymi to przykuło moją uwagę.
Minie rok czasu jak sie poparzyłam (nie bede pisała czym  Razz ),głównie cała ręka lewa,reszta w miare ok -to dzięki opiece mojego  Anioła Stróża  Very Happy
Ręka bardzo ,lekarze mówili mi,ze bedzie dosyć wyraźna blizna itd.,robiłam sobie okłady z aqua gel  ,no i jadłam  codziennie jajka (teraz z resztą też ) .
Efekt- ładnie sie wszystko zagoiło,a "blizna" tylko w postaci jasniejszej  skóry w miejscu oparzenia -wszyscy byli w szoku  Shocked i ja też  Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #5 : 2008-11-13, 14:55:00 »

Poświęciłem czas do rana na przestudiowanie tego Hartenbacha.
wnioski:
Wie, że coś jest nie tak z tym cholesterolem, ale nic więcej. Zgromadził tylko sporo przydatnych mi faktów. Za to mu dzięki składam! Very Happy

Polecam ta lekture wszystkim, "majacym klopoty z podwyzszonym/wysokim cholesterolem".
                     http://www.empik.com/produkt?productId=2999373


Dokladnie rok uplyna /2007-11-04/ jak polecalam ta lekture .
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #6 : 2008-11-13, 14:56:31 »

Minie rok czasu jak sie poparzyłam (nie bede pisała czym  Razz ),głównie cała ręka lewa,reszta w miare ok -to dzięki opiece mojego  Anioła Stróża  Very Happy

Ale napisz czym sie poparzyłas !!!! to nam bardzo przyblizy jakiego rodzaju zabawy, rozrywki preferujesz  Wink no jednym słowem na jakim jestes poziomie niedo?rozwoju ;P
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #7 : 2008-11-13, 15:14:37 »



Ale napisz czym sie poparzyłas !!!! to nam bardzo przyblizy jakiego rodzaju zabawy, rozrywki preferujesz  Wink no jednym słowem na jakim jestes poziomie niedo?rozwoju ;P

Hmmm  Smile Na takim ,ze udało mi sie sprzedać kolejny swój obraz za 1300 PLN!!! Czujesz???  Laughing Niesamowite!!! nie moge w to uwierzyć wręcz!!!  Very Happy Very Happy Very Happy
Faktem jest,ze sie "sprzedawał" ze 2 miechy,ale sie "sprzedał" !  Laughing

Malowałam to (link jest łokropnie długi,no ale cus  poradze);  Shocked

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.topofart.com/images/artists/Pierre-Auguste_Renoir/paintings/renoir004.jpg&imgrefurl=http://www.topofart.com/artists/Pierre-Auguste_Renoir/art_reproduction/1815/Two_Sisters_(On_the_Terrace).php&usg=__GOOzfyBMGrzZAcFgWlSt6Jh8cTQ=&h=575&w=463&sz=100&hl=pl&start=16&um=1&tbnid=1bweEN7biUmdPM:&tbnh=134&tbnw=108&prev=/images%3Fq%3Drenoir%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dcom.ubuntu:pl-PL:unofficial%26sa%3DN
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #8 : 2008-11-13, 15:17:38 »

http://www.empik.com/produkt?productId=2999373[/b] - Dokladnie rok uplyna /2007-11-04/ jak polecalam ta lekture.

Właśnie o tę książkę chodzi!. Szkoda, że już rok temu nie przeczytałem tej lektury, szkoda, że przeoczyłem ten link Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #9 : 2008-11-13, 16:20:18 »


Na jedenj ze stron dot.kisiazki W.Hartenbacha napisali rowniez tak:

"Auch gegen die These, dass Cholesterin aus der Nahrung den Blutwert erhöht spricht einiges: Da der menschliche Körper Cholesterin selbst herstellt, kann er die Aufnahme von außen regulieren und auf bis zu 300 Milligramm pro Tag drosseln. Bleibt hingegen die Zufuhr von außen aus wird die körpereigene Cholesterin-Produktion kräftig angekurbelt. Deswegen scheitern auch alle Versuche, den Cholesterinspiegel durch herzfreundliche Ernährung zu senken."

.........kazdy organizm ludzki  sam cholesterol produkuje ,oraz moze regulowac ilosc dostarczanego z zewnatrz obnizajac jego wartosc nawet do 300mg/dzien.
Wszystkie proby zastosowania rowniez sercowo-przyjaznych diet zawiodly.
Wtedy,gdy dostarczenie z zewnatrz cholesterolu nie nastapi,wtedy organizm samoistnie rozpoczyna jego produkcje.

            Reasumujac,kazdy zjadajacy produkty optymalne powinien zjadac ich bardzo  male ilosci ??? : Smile


Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #10 : 2008-11-13, 16:23:49 »



Ale napisz czym sie poparzyłas !!!! to nam bardzo przyblizy jakiego rodzaju zabawy, rozrywki preferujesz  Wink no jednym słowem na jakim jestes poziomie niedo?rozwoju ;P

Hmmm  Smile Na takim ,ze udało mi sie sprzedać kolejny swój obraz za 1300 PLN!!! Czujesz???  Laughing Niesamowite!!! nie moge w to uwierzyć wręcz!!!  Very Happy Very Happy Very Happy
Faktem jest,ze sie "sprzedawał" ze 2 miechy,ale sie "sprzedał" !  Laughing

Malowałam to (link jest łokropnie długi,no ale cus  poradze);  Shocked

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.topofart.com/images/artists/Pierre-Auguste_Renoir/paintings/renoir004.jpg&imgrefurl=http://www.topofart.com/artists/Pierre-Auguste_Renoir/art_reproduction/1815/Two_Sisters_(On_the_Terrace).php&usg=__GOOzfyBMGrzZAcFgWlSt6Jh8cTQ=&h=575&w=463&sz=100&hl=pl&start=16&um=1&tbnid=1bweEN7biUmdPM:&tbnh=134&tbnw=108&prev=/images%3Fq%3Drenoir%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dcom.ubuntu:pl-PL:unofficial%26sa%3DN
                        Edyta,gratulacje  Very Happy Razz
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #11 : 2008-11-13, 17:45:12 »

Edyta,gratulacje   
Nie no Kodar za wcześnie gratulujesz Wink to tylko wizerunek tego co służyło jej za wzór Wink do kopii, sama raczej niczego nie wymyśli Sad za dużo pisze na forum ;P
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #12 : 2008-11-13, 17:49:49 »

Edyta,gratulacje   
Nie no Kodar za wcześnie gratulujesz Wink to tylko wizerunek tego co służyło jej za wzór Wink do kopii, sama raczej niczego nie wymyśli Sad za dużo pisze na forum ;P

Och Sławciu kochany ,to nie był wzór dokładnie  Laughing wzór jest w moim albumie  Laughing -troche sie różni kolorystycznie  Very Happy
A propo kopii,to jestem ponoć bardzo dobrą kopistką !  Very Happy Tak słyszałam od takiego pana ,który zajmuje sie sprzedażą kopii sławnych malarzy  Very Happy

PS.Uwielbiam malować i uwielbiam pisać na tym Forum  Very Happy Laughing 
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #13 : 2008-11-13, 17:55:54 »

http://www.empik.com/produkt?productId=2999373[/b] - Dokladnie rok uplyna /2007-11-04/ jak polecalam ta lekture.

Właśnie o tę książkę chodzi!. Szkoda, że już rok temu nie przeczytałem tej lektury, szkoda, że przeoczyłem ten link Sad

No szkoda... bo też już dość dawno o tej książce pisałam na grupach dyskusyjnych w necie:
http://groups.google.pl/group/pl.sci.medycyna/browse_thread/thread/6ec0485b24924ce3?hl=pl

To prawda, że autor z kilkoma wnioskami nie trafił w sedno i nawet sobie wtedy przy jej czytaniu pomyślałam - Jaka szkoda, że J.K. i T.K nie podejmują się napisania takiej książki, chociaż temat cholesterolu znają perfekcyjnie!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #14 : 2008-11-13, 18:06:31 »


Krysiu pozwolę sobie zacytować fragment postu,który napisałaś na owej grupie dyskusyjnej  Smile
Cytuj
Medycyna stała się zwykłym biznesem, bo w obecnie obowiązującej STRUKTURZE
medycznej interes lekarza jest sprzeczny z interesem pacjenta.
I nawet jeśli na medyczne studia trafi ktoś z lekarskim tzw. powołaniem,
to specyfika obowiązujących zasad w tym środowisku, skutecznie zamienia
lekarza w wykonawcę narzuconych metod pracy.
Jeśli dowiesz się, czego organizm w żywieniu naprawdę potrzebuje - to
przestaniesz chorować. A jeśli przestaniesz chorować, to farmacja i
medycyna na tym straci.

Masz absolutną rację! O takich rzeczach trzeba głośno mówić,aby społeczeństwo uświadomiło sobie to wszystko, co sie dzieje wokół nas!  Idea
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #15 : 2008-11-13, 18:49:49 »


Na jedenj ze stron dot.kisiazki W.Hartenbacha napisali rowniez tak:

"Auch gegen die These, dass Cholesterin aus der Nahrung den Blutwert erhöht spricht einiges: Da der menschliche Körper Cholesterin selbst herstellt, kann er die Aufnahme von außen regulieren und auf bis zu 300 Milligramm pro Tag drosseln. Bleibt hingegen die Zufuhr von außen aus wird die körpereigene Cholesterin-Produktion kräftig angekurbelt. Deswegen scheitern auch alle Versuche, den Cholesterinspiegel durch herzfreundliche Ernährung zu senken."

.........kazdy organizm ludzki  sam cholesterol produkuje ,oraz moze regulowac ilosc dostarczanego z zewnatrz obnizajac jego wartosc nawet do 300mg/dzien.
Wszystkie proby zastosowania rowniez sercowo-przyjaznych diet zawiodly.
Wtedy,gdy dostarczenie z zewnatrz cholesterolu nie nastapi,wtedy organizm samoistnie rozpoczyna jego produkcje.

            Reasumujac,kazdy zjadajacy produkty optymalne powinien zjadac ich bardzo  male ilosci ??? : Smile

Dyskutowalbym z Twoim wnioskiem. Bo jezeli organizm i tak produkuje cholesterol, to po co zmuszac ten organizm do produkcji tegoz kiedy mozemy ten cholesterol dostarczyc. Wystarczy tylko zastosowac teorie JK...pomoz swojemu organizmowi, niech sie nie meczy wytwarzaniem czegos co organizmowi mozemy podac. Dlatego jemy malo bialka bo nadmiar przerabia organizm na wegiel itd itp.......czy uwazasz, ze Twoj wniosek jest poprawny?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #16 : 2008-11-13, 18:55:31 »

...Masz absolutną rację! O takich rzeczach trzeba głośno mówić,aby społeczeństwo uświadomiło sobie to wszystko, co sie dzieje wokół nas!...

Racja! Wszystko sie zgadza, z wyjatkiem "nieublaganej statystyki"!!!  Cool
jednak mimo, ze "wieko ......" jest "papierkiem lakmusowym" prawdy,
tak kochamy "baśnie, legendy i mity" !!!  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #17 : 2008-11-13, 18:57:30 »

...Masz absolutną rację! O takich rzeczach trzeba głośno mówić,aby społeczeństwo uświadomiło sobie to wszystko, co sie dzieje wokół nas!...

Racja! Wszystko sie zgadza, z wyjatkiem "nieublaganej statystyki"!!!  Cool
jednak mimo, ze "wieko ......" jest "papierkiem lakmusowym" prawdy,
tak kochamy "baśnie, legendy i mity" !!!  Shocked Shocked Shocked



 Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #18 : 2008-11-13, 19:01:22 »

...Bo jezeli organizm i tak produkuje cholesterol, to po co zmuszac ten organizm do produkcji tegoz kiedy mozemy ten cholesterol dostarczyc...

Z cholesterolem jest jak "pieniedzmi"
jednym pomaga, bowiem potrafia "kontrolowac" jego "przeplywy"
a "idiotow" ZABIJA!!! Cool Razz

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #19 : 2008-11-13, 19:47:59 »

...Bo jezeli organizm i tak produkuje cholesterol, to po co zmuszac ten organizm do produkcji tegoz kiedy mozemy ten cholesterol dostarczyc...

Z cholesterolem jest jak "pieniedzmi"
jednym pomaga, bowiem potrafia "kontrolowac" jego "przeplywy"
a "idiotow" ZABIJA!!! Cool Razz



Grizzlniuchy, zarowno pieniadze jak i cholesterol to rzecz nabyta. Tylko, ze w przypadku choresterolu nie musisz sie martwic o jego nadmiar, natomiast pieniadze? no coz....Jak mowili starzy "egipcjanie" od nadmiaru nikt jeszcze nie umarl...bo nie znal Polakow!!! I tu tkwi prawda w powidle.

Jak mowil stary juhas owiec mojego ojca, a mial ich kiedys 2000, tak dwatysiace, "ta psezyje" bo mo sakramenco duzo tluscu na se" a ojcu to godol, tak, " ten kto mo owce, ten mo co chce" a jo ci godaom, ze ten co mo lowce mo gnoj". Niemniej jednak "diengi" to nie wszystko i szybko sie o tym przekonasz jak zmieniemy ten fucking rzad. Na ten temat nie bede sie w ogole wypowiadal, bo szkoda byc polakiem na wygnaniu z takimi rzadami jakie mamy w naszym kraju. Dopiero co obchodzilismy swieto...a ja tak sie modlilem, aby taki Pilsudski znowu sie narodzil i pokazal tym .............co to znaczy dbac polakow. Malo przezylismy? Oni powinni zaczac jesc optymalnie..wzrok sie poprawia,sluch, sposob myslenia. Patrietyzmu ich nie nauczysz.....ale pieniadze mozesz zarobic.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.