forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 12:38:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
657743 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Co nowego się dziś dowiedziałem?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co nowego się dziś dowiedziałem?  (Przeczytany 252719 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #160 : 2013-09-15, 14:29:08 »

poprawka
preferowana długonożna perferowana
preferowana długonożna perforowana
oferowana,perfekcja dlugoorgazmowa Shocked Cool Embarassed

A tu i poczucie humoru jak należy i oferta konkretna. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #161 : 2013-11-14, 22:01:28 »

Dowiedziałem się, że w Polsce jest co najmniej kilkanaście osób z wszepionym chipem GPS.
Osoby te nie mogą z różnych względów odbywać kary pozbawienia wolności lub z innego powodu muszą być stale monitorowane.
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #162 : 2013-11-15, 00:40:56 »

Dowiedziałem się, że w Polsce jest co najmniej kilkanaście osób z wszepionym chipem GPS.
Osoby te nie mogą z różnych względów odbywać kary pozbawienia wolności lub z innego powodu muszą być stale monitorowane.

Jak tylko u nas zacznie się promowanie takich reklam, ilość pewnie wzrośnie...
http://www.youtube.com/watch?v=D5Sukiv26FY

Chociaż Polacy lubią pod prąd, więc może jednak zmaleje Laughing?
Zapisane
nowy
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #163 : 2013-11-24, 23:00:48 »

Hartenbach - "Mity o cholesterolu", wyd. "Interspar" s.12 cyt:
"Frakcja lipoproteinowa HDL pobiera cholesterol pochodzący z pożywienia i odprowadza jego nadmiar z komórek do wątroby..."
wnioski:
Najwyraźniej autor myli frakcję wątrobową A,B-100 - czyli HDL, która: Stryer (s.745) - cyt: "pobiera cholesterol uwalniany do osocza przez obumierające komórki i błony ulegające przemianom", a do tego HDL podobno przecież "przemieszcza" estry cholesterolu do frakcji IDL i LDL!  z chylomikronami frakcji jelitowej C,E, B-48 hydrolizowanymi przez lipazę lipoproteinową i chylomikronami resztkowymi frakcji jelitowej E, B-48. Pierwsze przenoszą triacyloglicerole pokarmowe i cholesterol pokarmowy, chłonką na obwód, a drugie "niechciany" na obwodzie - pozostały po chylomikronach - cholesterol pokarmowy do wątroby.
A swoją drogą nagromadził ten Hartenbach sporo przydatnych informacji... Very Happy

Oczywiście! Jest to proste. Wnioski narzucają się same przez się i dziwię się, że trzeba o tym przypominać. Każdy powinien dążyc do poznania tego fenomenu w sposób autentycznie obiektywny, w innym przypadku, cały wysiłek intelektualny pójdzie w nicość. Dodam tylko, że człowiek nigdy nie jest w stanie poznać rzecz samą w sobie.
Pozdrawiam Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #164 : 2014-03-23, 20:23:12 »

Że Mariusz Szczygieł pisuje u Teresy Laughing
http://www.stachurska.eu/?p=16142#comment-15113
Nazdar!
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #165 : 2014-03-24, 08:13:42 »

Szczygiel ostatnio wydal super wielkie xiegi. Zakupione, leza na polce i bedzie intelektualna uczta, niech no tylko skoncze to co czytam  Cool Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #166 : 2014-11-29, 14:04:46 »

7 miesięcy, to kupka czasu dla obrabiającego 100 tytułów w rok. Very Happy
Ucztujesz już? Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #167 : 2014-11-29, 16:02:40 »

Nie mam czasu na reportaze, bo genetyczno kwantowe madrosci teraz wciagam. Wiem, czytanie to strata czasu, bo teraz wiedze sie z yt chlonie lubisiujac....no ale jakos oram, reportaze i troche prozy SF zostawiam na tzw swieta Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #168 : 2014-11-29, 16:42:30 »

Wcale nie jestem złośliwy, ale- kurzawka- dajesz sobie. 100 dostojnych książek, każda średnio po 350 stron, bowiem mniej nie opłaca się pisać, 365 dni(choć to ponoć już nie jest prawda), czyli ileś tam dób ... poświęconych. A mi garncarskiej powieści archeologicznej zostało jeszcze około czterdziestu stron. Z nad Dziwnej ludy dopiero co zaliczyłem, a teraz u Władzimira utknąłem. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #169 : 2014-11-29, 17:58:31 »

Wcale nie jestem złośliwy, ale- kurzawka- dajesz sobie. 100 dostojnych książek, każda średnio po 350 stron, bowiem mniej nie opłaca się pisać, 365 dni(choć to ponoć już nie jest prawda), czyli ileś tam dób ... poświęconych. A mi garncarskiej powieści archeologicznej zostało jeszcze około czterdziestu stron. Z nad Dziwnej ludy dopiero co zaliczyłem, a teraz u Władzimira utknąłem. Very Happy
Za dużo śpisz, ale wiadomo, jesteś na DO Very Happy
Ja mam codziennie dwie godziny dla siebie na czytanie, od 6 do 7 i od 23 do 24.
Jakoś leci Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #170 : 2014-11-29, 18:06:19 »

No jakos tak, a ostatnio mialem np 3 dni urlopa plus weekend, caly czas spedzilem na nurzaniu sie w ksiazkach.......czulem sie tak staromodnie, jak czlowiek zanurzony mentalnie w oparach lat 80, komunizmu, mlodej polski, pozytywizmu i ogolnie czlowiek kompletnie niepraktyczny, z glowa w chmurach ale nie z mozgiem w chmurze  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #171 : 2014-11-30, 11:37:32 »

Jakby to Wam, Koledzy, zobrazować. Hmm
Czytanie książek to taki wstęp do ... "wirtualni"- cudzej w dodatku. Wink
Wysublimowanie i z atencją przyswajasz dopiero co z trudem przeczytane jedno zdanie i ... jeeeeeeeeebut zapirlalasz 20 tysięcy lat wstecz, aż się grzywka unosi, jak jest.
...
Nie powinniście się dziwić, że potem dłuższy nieco sen się należy ... cukrzykowi i cholesterolowcowi ... z Urzędu. Laughing uu
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #172 : 2014-11-30, 12:04:50 »

 Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #173 : 2015-02-20, 14:08:50 »

http://naturalsociety.com/officials-declare-eating-healthy-mental-disorder/
Cytuj
(...) In other words, experts are moving toward saying that our demand for nutrient-dense, healthful food is a mental disorder that must be treated. (...)
Shocked
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #174 : 2015-10-14, 09:58:16 »

a ja się dowiedziałem, że na wyżywienie w puszce przeznacza się 14 razy tyle, niż w szpitalu  Shocked  , aż się wierzyć nie chce , ale przeglądając foto potraw, możliwe   Shocked   Cool



http://stooq.pl/n/?f=998098&c=2&p=4+22

właściwe żywienie kliniczne zmniejsza koszty hospitalizacji

NFZ  normalnie karmi kiepsko, tylko gdy specjalna potrzeba zachodzi , można poprosić.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #175 : 2016-05-14, 16:55:34 »

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #176 : 2016-09-01, 14:11:59 »

Jakie jest śniadanie mistrzów   Wink

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezes-pis-jaroslaw-kaczynski-jest-niezlym-lasuchem/2pmdlw9

Cytuj
śniadania i kolacje od lat są specjalnością prezesa PiS. Jarosław Kaczyński codziennie rano sam przygotowuje sobie pierwszy posiłek: to jajecznica, w której jest mistrzem oraz twarożki. Kolacje z kolei to zwykle kanapki – szef PiS nie lubi kolacji na ciepło, ale kanapek wieczorem zjada prawdziwe fury i popija je dzbankiem herbaty, której jest smakoszem

Cytuj
Szef PiS ma słabość zwłaszcza do zupy ogórkowej, lubi dania z drobiu oraz frytki – te mógłby jeść nawet codziennie.

Cytuj
Wiem, że to może dziecinne, ale bardzo lubię frytki – powiedział kiedyś współpracownikom w restauracji, gdy zamawiali dania.

Co jeszcze lubi Kaczyński? Gustuje w bigosie. No i – jak większość mężczyzn – jest łasuchem. Dlatego zdarza się, że jest obdarowywany przez przyjaciół ciastami.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #177 : 2016-09-01, 14:20:28 »

E? Nie lubi branczu z rukoli, quinoa i komosy ryzowej z prazonymi pestkami dyni? Moze jeszcze nie pije sojowego latte? Co za prymityw.....i ktos taki rzazi naszym krajem  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #178 : 2016-09-01, 14:24:23 »

 Laughing
myślałem, że gorzej jada. Bo mówiono, że pije litrami colę z bidronki i ciasteczka z Sridla.   Laughing

A tu zwykłe korytko  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70001


Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #179 : 2016-09-01, 14:45:02 »

I cukrzyca... Rolling Eyes
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.